یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
۱۸:۰۵ - ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۵۰۲۴۳
جهان ورزش

فیلم/ مراسم اختتامیه المپیک توکیو ۲۰۲۰

در حالیکه پس از یکسال تعویق، مراسم المپیک توکیو ۲۰۲۰ از یکم مردادماه سال جاری به صورت رسمی برگزار شد و به پایان رسید، در نهایت به صورت رسمی از ساعت ۱۵:۳۰ به وقت ایران و از ساعت ۲۰ به وقت محلی ژاپن در ورزشگاه ملی توکیو، مراسم اختتامیه این مسابقات آغاز شد.

نبود تماشاگران و خالی بودن سکوها به علت شیوع ویروس کرونا (corona)، شرایط متفاوتی را برای این دوره از بازی ها به وجود آورد و در مراسم اختتامیه نیز همانند افتتاحیه تماشاگران حضور نداشتند.

در ابتدای این مراسم پرچم کشور ژاپن بعنوان میزبان رقابت ها حمل شد و به اهتزاز درآمد و پس از آن پرچم کشورهای مختلف نیز توسط نمایندگان این کشورها حمل شد و به اهتزاز درآمد.

پرچمداری کاروان ایران در اختتامیه المپیک توکیو به ملی پوش کشتی آزاد سپرده شد تا امیرحسین زارع، آزادکار سنگین وزن ایران به عنوان پرچمدار کاروان پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران را حمل کند.

معترضان به برگزاری المپیک توکیو ۲۰۲۰ در شرایط کرونا، همانند افتتاحیه این مسابقات در بیرون از ورزشگاه ملی توکیو، تجمع و اعتراض خود را اعلام کردند.

همزمان قرار بود پرچم المپیک روی برج ایفل بر افراشته شود چرا که فرانسه میزبان بعدی رقابت های المپیک است اما این برنامه به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی این مراسم لغو شد.

پس گذشت مدتی کوتاه، ابتدا پرچم یونان به عنوان اولین میزبان المپیک وارد ورزشگاه شد و بعد از پرچم المپیک، سپس رژه کشورها آغاز شد.

مسوولان برگزاری مراسم اختتامیه به شکل کامپیوتری پنج حلقه المپیک را در فضای میانی ورزشگاه به نمایش درآوردند که لحظات تماشایی را برای بینندگان رقم زد.

پس از آن مراسم اهدای مدال ماراتن مردان و زنان برای اولین بار در تاریخ طی مراسم اختتامیه مسابقات المپیک به نفرات برتر اهدا شد.

در این مراسم بیانیه نمایندگان ورزشکاران خوانده شد.

پس از آن فرماندار توکیو پرچم المپیک را به توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک تحویل داد و باخ نیز این پرچم را به نماینده فرانسوی ها بعنوان میزبان بعدی المپیک تقدیم کرد.

هاشیموتو، رییس کمیته برگزاری المپیک توکیو ۲۰۲۰ نیز در این مراسم سخنرانی کرد.

باید خاطرنشان کرد، ایران ۶۶ ورزشکار در المپیک توکیو داشت که با کسب سه طلا، دو نقره و دو برنز بکار خود پایان دادند.

  • 14
  • 5
۵۰%
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر