صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
sarpoosh
نگارخانه > جشنواره کن

جشنواره فیلم کن

جشنواره کن

جشنواره بین‌المللی فیلم کن (به فرانسوی: Le Festival International du Film de Cannes) جشنواره‌ای سالانه است که در کن فرانسه برگزار می‌شود. این جشنواره یکی از بزرگترین و باشکوه‌ترین رویدادهای سینمایی جهان و محلی برای پیش‌نمایش فیلم‌های جدید از تمامی ژانرها از جمله مستند به‌شمار می‌آید.

 

تاریخچه ی جشنواره کن

جشنواره کن از اولین سال های تأسیس اش در سال ۱۹۴۶ به گواه اکثر سینما دوستان و منتقدان سینمایی، معتبرترین جشنواره اروپایی و یکی از معتبرترین جشواره های جهان است. فیلم های جشنواره کن هرساله در سطح برترین فیلم های سینمای جهان از لحاظ سینمایی و نه سرگرمی (برخلاف اسکار) قرار دارند. نام فیلم هایی که در جشنواره کن برنده جایزه می شوند در تاریخ سینما ماندگار خواهد شد. حضور بزرگترین کارگردانان و ستارگان کهکشان سینما در جشنواره کن، به این رویداد فرهنگی جهانی اعتبار زیادی بخشیده است.

 

فیلم هایی که در جشنواره کن نمایش داده می شود کمتر در بقیه جشنواره ها مورد توجه قرار می گیرند و اصولاً فروش زیادی هم در گیشه نخواهند داشت. ولی جایزه جشنواره کن از لحاظ هنری ارزشی والاتر از سایر جوایز بین المللی دارد. به عبارت دیگر بعد معنوی جشنواره کن بالاتر از بعد های مادی آن است. در هر سال دهها کارگردان بزرگ که آثارشان را غیر از جشنواره کن نمی توانید در جشنواره های دیگری پیدا کنید در این جشنواره حضور دارند.

 

هدف از برگزاری جشنواره کن چیست؟

وب‌سایت رسمی جشنواره کن این رویداد را جشنی برای تجلیل از هنر سینما توصیف کرده است. پس می‌توان گفت که در معتبرترین جشنواره فیلم جهان در وهله نخست فیلم‌ها و مستندهای ژانرهای مختلف سینما از کشورهای متفاوت به نمایش در‌می‌آیند.

 

برخی از بزرگترین آثار سینمایی جهان برای نخستین نمایش جهانی خود، جشنواره کن را انتخاب می‌کنند و بسیاری از این آثار پس از نمایش در کن پیروزمندانه تا انتهای فصل جوایز سینمایی پیش می‌روند.

 

داوری فیلم‌های جشنواره کن به عهده چه کسانی است؟

هر سال بیش از هزار فیلم از سراسر جهان به جشنواره کن فرستاده می‌شود. کمیتۀ انتخاب به تماشای تک‌تک فیلم‌ها نشسته و از میان آن‌ها فیلم‌های حاضر در جشنواره کن را انتخاب می‌کنند. در جشنواره فیلم کن دو هیات داوران وجود دارد : یکی برای فیلم‌های بلند و یکی برای فیلم‌های کوتاه و سینه‌فونداسیون.

 

داوری بخش نوعی نگاه و دوربین طلایی را هم هیات‌های داوری برعهده دارند. در جشنواره کن برای انتخاب برنده، اعضای هیات داوران به صورت مخفی رای می‌دهند و در نهایت فیلمی که بالاترین رای را دارد، برنده می‌شود. تمامی داوران جشنواره فیلم کن به دعوت کمیته انتخاب به جشنواره کن می‌آیند و همگی از فعالان صنعت سینمای جهان و اغلب کارگردان و بازیگر هستند.

 

یکی از نکات جالب جشنواره کن این است که داوران می‌توانند با در نظر گرفتن فیلم‌های حاضر در بخش رقابتی جایزه‌ای به این جشنواره اضافه کنند. برای نمونه ساموئل ال.جکسون سال ۱۹۹۱ برای فیلم «تب جنگل» به کارگردانی اسپایک لی جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد گرفت که در جشنواره کن وجود ندارد.

 

برنامه های جشنواره کن

برنامه های جشنواره کن از هفت بخش اصلی مسابقه، خارج از مسابقه، نوعی نگاه، سینه فونداسیون، هفته منتقدان، دو هفته کارگردانان و بازار فیلم تشکیل شده است.

 

۱. بخش مسابقه جشنواره کن: در بخش مسابقه جشنواره فیلم کن معمولا ۲۰ فیلم حضور دارند که نامزد دریافت نخل طلا هستند که کسب جایزه کن تاثیر بسزایی در فروش آن فیلم در اکران های عمومی خواهد داشت.

 

۲. خارج از مسابقه جشنواره کن: تعداد زیادی از فیلم های سینمایی بلند در این بخش جشنواره کن به نمایش گذاشته می شوند که معمولا فیلم هایی هستند که ازسوی هیئت انتخاب برای بخش مسابقه انتخاب نمی شوند، اما ازنظر برگزارکنندگان جشنواره کن شایستگی حضور در این جشنواره را دارند. یکی از برنامه های این بخش جشنواره فیلم کن، نمایش بخش های تدوین نشده فیلم های درحال تولید کارگردانان مطرح سینما است.

 

۳. بخش نوعی نگاه: این بخش از جشنواره کن برای اولین بار در سال ۱۹۷۸ برگزار شد که به معرفی آثار برجسته سینمای جهان اختصاص دارد. این بخش غیررقابتی است.

 

۴. بخش سینه فونداسیون جشنواره کن: این بخش به مسابقه فیلم های کوتاه اختصاص دارد در سال ۱۹۹۸ به برنامه های جشنواره کن اضافه شد. حدود ۱۵ فیلم کوتاه از سراسر جهان که عموما توسط دانشجویان مدرسه های فیلم ساخته شده، توسط جشنواره فیلم کن انتخاب می شوند. این بخش از جشنواره کن هیات داوری جداگانه دارد و سه جایزه به فیلمهای برگزیده اعطا می شود.

 

۵. بخش هفته منتقدان: این بخش از جشنواره فیلم کن به عنوان قدیمی ترین بخش جنبی جشنواره کن در سال ۱۹۶۲ پایه گذاری شد و توسط انجمن منتقدان فیلم فرانسه اداره می شود. این بخش از جشنواره فیلم کن به معرفی آثار فیلم سازان جدید جهان می پردازد.

 

۶. بخش دوهفته کارگردانان: این بخش از جشنواره کن در سال ۱۹۶۸ هم زمان با اعتصاب های سراسری فرانسه که به لغو برگزاری جشنواره کن در آن سال انجامید آغاز به کار کرد. این بخش به رادیکال ترین بخش جشنواره کن مشهور است و به معرفی فیلم های بلند و کوتاه فیلم سازان جهان می پردازد.

 

۷. بخش مارش دو فیلم: مارش دو فیلم و یا همان بازار فیلم از دیگر بخش های اصلی جشنواره کن است. بازاریاب ها و پخش کننده های فیلم از سراسر دنیا برای خرید، فروش و گرفتن اجازه پخش جهانی فیلم به جشنواره کن می آیند. این بازار در نوع خودش مهم ترین و بزرگ ترین بازار فیلم جهان محسوب می شود.

 

نخل طلای جشنواره کن

از سال ۱۹۳۹ تا ۱۹۵۴ جایزه ای تحت عنوان "جایزه بزرگ جشنواره کن" به برنده بهترین فیلم این رویداد سینمایی اعطاء می شد اما در سال ۱۹۶۵ هیئت داروان جشنواره فیلم کن پیشنهاد دادند جایزه ی بزرگ جشنواره کن هر سال با طراحی جدید از یکی از هنرمندان معاصر ساخته شود.

 

در اواخر سال ۱۹۵۴ هیئت مدیره جشنواره کن گروهی از جواهرسازان را برای طراحی "نخل" دعوت کردند و در نهایت «لوچینه لازون» طراحی نخل طلای جشنواره کن را انجام داد. دریافت نخل طلا بالاترین افتخاری است که در جشنواره کن نصیب یک فیلمساز می‌شود. در حقیقت هر سال در جشنواره کن دو نخل طلا اهدا می‌شود؛ یکی برای بهترین فیلم بلند و یکی برای بهترین فیلم کوتاه، اما معمولا وقتی کسی به این جایزه جشنواره کن اشاره می‌کند منظورش همان نخل طلای بهترین فیلم بلند است.

نخل‌طلایی جشنواره کن از طلای ۲۴ عیار ساخته شده است و به بالشی از جنس کریستال تکیه دارد.

 

اولین جایزه نخل طلای جشنواره کن در سال ۱۹۵۵ به «دلبرت مان» کارگردان آمریکایی برای فیلم «مارتی» اعطاء شد و تا سال ۱۹۶۴ نخل طلا جایزه اصلی این رویداد سینمایی بود تا اینکه بدلیل برخی مشکلات مرتبط با کپی رایت، جایزه بزرگ دوباره جای نخل طلا را گرفت.

در سال ۱۹۷۵ جایزه نخل طلا دوباره به عنوان جایزه اصلی جشنواره کن معرفی شد و تا به امروز جایزه سمبولیک این رویداد سینمایی باقی مانده است.

 

کشور هایی که بیشترین نخل طلایی را در جشنواره کن دارند

کشور هایی مختلفی در این جشنواره نخل طلایی را بدست آورده است اما کشور آمریکا در این زمینه پیشتاز است و بعد از آن ایتالیا، فرانسه و انگلیس قرار دارند. در ادامه همه کشور هایی را که نخل طلایی را کسب کرده اند میبینیم:

آمریکا

۱۸

ایتالیا

۱۲

فرانسه و انگلیس

۱۱

دانمارک، ژاپن

۴

بلژیک، آلمان، صربستان و مونته‌نگرو، سوئد، روسیه، لهستان، ترکیه

۲

الجزایر، ایران، برزیل، چکسلواکی، هندوستان، مکزیک، مجارستان، نیوزیلند، اسپانیا، سویس، چین، یونان، رومانی، تایلند، تونس

 

جشنواره فیلم کن - اینفوگرافیک

اینفوگرافی / برندگان نخل طلا در ۲۲ سال اخیر جشنواره فیلم کن جشنواره فیلم کن از ۲۴ اردیبهشت آغاز شده و میزبان مجموعه‌ای متنوع از آثار فیلمسازان و سینماگران مطرح جهان خواهد بود. این جشنواره امسال وارد هفتاد و دومین دوره خود شده و تا ۲۵ می - ۴ خرداد - ادامه دارد. در اینفوگرافی پیش رو، برگزیدگان جشنواره فیلم کن از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۸ را معرفی کرده‌ایم. ...

اینفوگرافیک برندگان جایزه نخل طلا

جشنواره فیلم کن - تصاویر

گزارش تصویری/ مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کن ۲۰۱۹ جشنواره فیلم کن۲۰۱۹ که از ۱۴ می (۲۴ اردیبهشت) با فیلم «مرده‌ها نمی‌میرند» به کارگردانی جیم جارموش افتتاح شد، دیشب(۲۵ می برابر با ۴ خرداد) در شهر کن فرانسه با نمایش فیلم «استثنایی ها» به کار خود پایان داد. همچنین در مراسمی برگزیدگان این رویداد سینمایی در بخش‌های مختلف معرفی شدند. آلخاندرو... جشنواره فیلم کن/ طعنه مایکل مو به ترامپ این کارگردان مستندساز آمریکایی گفت: نقلی از پیکاسو وجود دارد که می گوید: «هنر یک دروغ است که حقیقت را افشا می...

گزارش تصویری/ جشنواره فیلم کن ۲۰۱۹ (بخش دوم) بیشتر بخوانید: گزارش تصویری/ جشنواره فیلم کن ۲۰۱۹ (بخش اول) در ادامه منتخب تصاویر چند روز پایانی جشنواره فیلم کن ۲۰۱۹ را مشاهدهمی‌کنید. با سرپوش همراه باشید. ...

گزارش تصویری/ جشنواره فیلم کن ۲۰۱۹ (بخش اول) درجشنواره فیلم کن ۲۰۱۹ حضور داشتند. در ادامه منتخب تصاویر ۴ روز ابتداییجشنواره فیلم کن ۲۰۱۹ را مشاهدهمی‌کنید. با سرپوش همراه باشید. ...

تصاویری از اختتامیه جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ عکس‌های بهناز جعفری، سولماز پناهی، پناه پناهی، هیروکازو کورئیدا، اسپایک لی، لئا سیدو در اختتامیه جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ را می توانید در ادامه ببینید. ...

تصاویر/ بازیگران و عوامل فیلم «سه رخ» در جشنواره کن در جشنواره کن عوامل فیلم "سه رخ" جعفر پناهی قبل از حضور در سالن نشست مطبوعاتی فیلم جلوی دوربین عکاسان قرار گرفتند.بهناز جعفری (بازیگر)، مرضیه رضایی (بازیگر)، مستانه مهاجر(تدوینگر)، امین جعفری(فیلمبردار) و سولماز پناهی(دختر جعفر پناهی) در این مراسم حضور داشتند. مستانه مهاجر/بهناز جعفری/امین...

تصاویر منتخب جشنواره کن در ۴ روز گذشته جشنواره کن که از ۱۸ اردیبهشت با فیلم "همه می دانند" اصغر فرهادی شروع به کار کرد امروز (روز چهارم) فیلمی از فیلمساز بزرگ ژان لوک گدار را به نمایش خواهد گذاشت. منتخبی از تصاویر ۴ روز گذشته این جشنواره معتبر را مرور می کنیم: ...

آلبوم عکس از جشنواره کن ۷۰ ...

تصاویر جشنواره فیلم کن 2019,عکس های مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کن 2019,تصاویر فرش قرمز مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کن 2019
تصاویر جشنواره فیلم کن 2019,عکس های بازیگران در جشنواره فیلم کن 2019,عکس برد پیت در جشنواره فیلم کن 2019
تصاویر جشنواره فیلم کن 2019,عکس های بازیگران در جشنواره فیلم کن 2019,عکس گلشیفته فراهانی در جشنواره فیلم کن 2019
جشنواره کن
عکس بازیگران فیلم سه رخ,تصاویربازیگران فیلم سه رخ,عکس عوامل فیلم سه رخ
تصاویر جشنواره فیلم کن 2018,عکسهای منتخب جشنواره کن 2018,عکس های جشنواره کن 2018
تصاویرجشنواره کن 70,عکس های جشنواره کن70,عکس جشنواره کن70

جشنواره فیلم کن - هنر و سینما

برندگان جشنواره کن ۲۰۱۹ اعلام شد/ نخل طلا به کره جنوبی رسید به گزارش ایسنا، هیأت داوران بخش رقابتی جشنواره فیلم کن ۲۰۱۹ به ریاست «الخاندرو گونزالز ایناریتو» جایزه نخل طلای بهترین فیلم این رویداد سینمایی را از میان ۲۱ فیلم رقابت‌کننده به «پارازیت» به کارگردانی «بونگ جون-هو» اعطا کردند و فیلم پرستاره «روزی روزگاری در هالیوود» ساخته جدید «کوئنتین تارانتینو»... جشنواره فیلم کن ۲۰۱۹ در این دوره از جشنواره، ال فانینگ بازیگر زن جوان آمریکایی، کلی رایکارد کارگردان آمریکایی، پاوو پاولیکوفسکی کارگردان...

جوایز «دو هفته کارگردانان» و «هفته منتقدان» کن ۲۰۱۹ اعلام شد/ سینه فونداسیون کن برندگانش را شناخت بخش «دو هفته کارگردانان کن» که به صورت مستقل و موازی با جشنواره کن برگزار می شود روز پنجشنبه ۲۳ می جوایز خود را به برگزیدگان اهدا کرد. به گزارش صبا به نقل از اسکرین‌دیلی، درام «آلیس و شهردار» ساخته نیکلاس پاریسر و «یک دختر ساده» ساخته ربکا زلوتوفسکی بالاترین جوایز بخش «دو هفته کارگردانان کن» امسال...

نوید محمدزاده با اشاره به لباس برد پیت: فوتوکال این‌جوره، همه‌جا رسمی نمی‌پوشن نوید محمدزاده با استناد به پوشش برد پیت و لئوناردو دی‌کاپریو در فوتوکال جشنواره فیلم کن، تاکید کرد که در همه دنیا در فوتوکال رسمی لباس نمی‌پوشند. به گزارش خبرآنلاین، نوید محمدزاده بازیگری است که معمولا با لباس‌هایی که در رویدادهای سینمایی از جمله جشنواره فیلم فجر می‌پوشد، سوژه عکاسان و شبکه‌های... جشنواره فیلم کن بود، در اینستاگرام نوشت: «لباس پوشیدن در فوتوکال اینجوره. همه جا رسمی نمی‌پوشن.» ...

بُت خونسرد و جذاب سینمای فرانسه؛ فراز و نشیب‌های زندگی شخصی و حرفه‌ای 'آلن دلون' این روزها اسم آلن دلون (Alain Delon)، پس از سال ها، یک بار دیگر بر سر زبان ها افتاده زیرا یک شنبه شب گذشته بالاخره جایزه نخل طلایی افتخاری فستیوال سینمایی کن در نهایت به این بازیگر ۸۳ ساله و مشهور فرانسوی داده شده و از او تجلیل به عمل آمد. اما اهدای این جایزه به دلون و خبر آن که از هفته ها قبل...

«جشنواره فیلم کن» و واقعیاتی باور نکردنی درباره مخارج سرسام آور برگزاری و شرکت در آن چند روزی از شروع هفتاد و دومین جشنواره فیلم کن می گذرد. هر ساله در ماه مه، شهر کن، در جنوب فرانسه، به مدت دوازده روز، میزبان برخی از مشهورترین چهره های سینمایی دنیا می شود. جشنواره کن به واسطه ی ویژگی های منحصر به فردش از جمله محدود بودن فیلم های شرکت کننده، حضور چهره های برجسته در هیئت داوران...

نخل طلا به آلن دلون رسید/ تنهاترین مرد سینما به کارنامه‌اش افتخار می‌کند آلن دلون ستاره ۸۳ ساله سینمای فرانسه یکشنبه شب ۱۹ می نخل طلای افتخاری هفتاد و دومین دوره جشنواره فیلم کن را دریافت کرد. به گزارش صبا به نقل از تله‌ریپورت، آلن دلون ستاره ۸۳ ساله سینمای فرانسه در شصت و دومین سال از حرفه بازیگریش جایزه نخل طلای افتخاری جشنواره کن را دریافت کرد. دلون...

سلفی پسر مرحوم علی معلم با سلنا گومز/ عکس امید معلم، پسر مرحوم علی معلم با سلنا گومز در جشنواره فیلم کن سلفی گرفت که مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفته است. ...

هشدار رئیس هیات داوران کن درباره جنگ جهانی سوم به گزارش عصرایران؛ محمد امین - آلخاندرو گونزالز اینیاریتو کارگردان مکزیکی برنده اسکار و رئیس هیات داوران رقابت رسمی جشنواره فیلم کن نسبت به وقوع جنگ جهاني سوم هشدار داد. اینیاریتو در مراسم افتتاحیه هفتاد ودومي جشنواره فیلم کن گفت: گفتمان رايج در مورد مهاجرت، از جمله موضوع دیوار مرزی... جشنواره فیلم کن تا ۲۵ ماه می به کار خود ادامه می‌دهد. ...

از حضور یک زن فیلمساز همراه با فرزندش در جشنواره کن جلوگیری شد برگزار کنندگان جشنواره کن بعد از آن که یک فیلمساز زن بریتانیایی مدعی شد اجازه پیدا نکرده همراه با فرزند کوچکش به محل برگزاری این جشنواره وارد شود، مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. گرتا بالاماکینا که فیلمش در بخش بازار جشنواره حاضر است، می‌گوید از ورود او به جشنواره با پسر چهارماهه‌اش ممانعت شده است. به...

ترس سلنا گومز از یک هیولا/ سعی می‌کنم از آن دوری کنم خواننده و بازیگر آمریکایی که امسال"مردگان نمی‌میرند" در ژانر زامبی را در در جشنواره فیلم کن دارد، در کنفرانس مطبوعاتی این فیلم از یک هیولا سخن گفت. آخرین نقش "سلناگمز" ممکن است در فیلمی ترسناک و گاهی سرگرم‌کننده و طنز در گونه‌ی زامبی باشد، اما این خواننده و بازیگر در کنفرانس مطبوعاتی فیلم...

ایناریتو با هشدار درباره ترامپ به استقبال افتتاحیه کن ۲۰۱۹ رفت رییس هیات داوران جشنواره فیلم کن ۲۰۱۹ در نشست مطبوعاتی پیش از شروع جشنواره از ترامپ به عنوان سیاستمداری یاد کرد که سعی دارد تا نحوه تفکر و پارانویای خود را گسترش ‌دهد. به گزارش مهربه نقل ازونیتیفر، با وجود اینکه در نخستین روز فستیوال فیلم کن ۲۰۱۹ خورشید درخشان بود و مدیترانه...

نگاهی به مهم‌ترین فیلم‌های کن ۲۰۱۹ جشنواره فیلم کن در حالی از امروز ۲۴ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود که چون هر سال میزبان مجموعه‌ای جذاب و متنوع از آثار فیلم‌سازان مطرح و سینماگران مستعد از سراسر جهان است. به گزارش ایسنا، در زیر نگاهی خواهیم داشت به مهم‌ترین فیلم‌هایی که امسال در کن رونمایی می‌شوند: روزی روزگاری در... جشنواره فیلم کن را نمی‌توان بدون حضور «ایزابل هوپر» متصور شد و این بازیگر سرشناس امسال نیز با فیلم «فرانکی» به کارگردانی «آیرا ساکس» به کن بازگشته است....

نخل طلای کن ۲۰۱۹,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره
جشنواره کن 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره
نوید محمدزاده,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,بازیگران سینما و تلویزیون
آلن دلون,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران
جشنواره فیلم کن,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره
آلن دلون,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره
امید معلم و سلنا گومز,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,بازیگران سینما و تلویزیون
جشنواره فیلم کن,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره
فیلمساز زن بریتانیایی,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره
سلنا گومز,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران
الخاندرو گونزالس ایناریتو,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره
مهم‌ترین فیلم‌های کن ۲۰۱۹,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

جشنواره فیلم کن - ویدئوها

ویدئو/ نصب پوستر جشنواره فیلم کن ۲۰۱۹ ویدئو/ نصب پوستر جشنواره فیلم کن ۲۰۱۹. ویدئو نصب پوستر جشنواره فیلم کن ۲۰۱۹,کلیپ جشنواره فیلم کن,فیلم جشنواره فیلم کن ۲۰۱۹ ...

ویدئو/ صحبت‌های دختر جعفر پناهی در اختتامیه فیلم کن ۲۰۱۸ بیانیه جعفر پناهی توسط دخترش سولماز پناهی در اختتامیه فیلم کن خوانده شد که در ادامه می توانید ویدئو آن را ببینید. ویدئو بیانیه جعفر پناهی در کن,فیلم صحبت های دختر جعفر پناهی در کن,ویدئو اختتامیه فیلم کن ...

ویدئو/ مصاحبه با «بهناز جعفری» در جشنواره کن صحبت های بهناز جعفری، بازیگر فیلم «سه رخ»، ساختهٔ جعفر پناهی روی فرش قرمز جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸. جعفر پناهی به دلیل حکم دادگاه مبنی بر ممنوعیت خروج از کشور، نتوانست در جشنواره امسال حضور داشته باشد. «سه رخ» یکی از آثار بخش مسابقه اصلی جشنواره کن امسال است. فیلم صحبت های بهناز جعفری,فیلم...

فیلم/ عوامل فیلم «سه رخ» در جشنواره کن فیلم بهناز جعفری در جشنواره کن,فیلم سه رخ در کن, فیلم بازیگران در کن ...

مراسم عکسبرداری از هنرمندان فیلم لرد در کن+فیلم عصر دیروز مراسم فرش قرمز و فوتوکال (مراسم عکسبرداری از هنرمندان در کن) برلی فیلم سینمایی "لرد" در جشنواره فیلم کن برگزار شد. این فیلم ششمین فیلم سینمایی محمد رسول‌اف است که پس از چند سال دوری از تولیدات رسمی سینمای ایران، زمستان ۱۳۹۵ با دریافت پروانه ساخت، مقابل دوربین رفت، اما از سی و پنجمین... جشنواره فیلم کن انتخاب شده است. سودابه بیضایی، نسیم ادبی و رضا اخلاقی‌راد بازیگران اصلی فیلم هستند. فیلم مراسم...

ویدئو/ نصب پوستر جشنواره فیلم کن ۲۰۱۹
ویدئو/ صحبت‌های دختر جعفر پناهی در اختتامیه فیلم کن 2018
ویدئو/ مصاحبه با «بهناز جعفری» در جشنواره کن
فیلم/ عوامل فیلم «سه رخ» در جشنواره کن
مراسم عکسبرداری از هنرمندان فیلم لرد در کن+فیلم