صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
sarpoosh
نبض اقتصاد > صادرات

صادرات

صادرات

صادرات

نظریه برتری نسبی در طول ربع اول قرن ۱۹م در نوشته‌های اقتصاددانان کلاسیک حقیقت پیدا کرد. مادامیکه دیوید ریکاردو بیش‌ترین نظر را با پیشرفت نظریه داشت (در فصل اساسش از اقتصاد سیاسی، ۱۸۱۷،) بامس میلز و رابرت تورین نظرات مشابه را ارائه کردند. نظریه بیان می‌کند که همه طرفین در یک محیط حرفه نامحدود سود را به حد اعلی می‌رسانند حتی اگر مزیتهای مطلق تولید بین طرفین وجود داشته باشد. در مقابل سیاست بازرگانی، اولین بدنه قاعده‌دار وفادار به تجارت بین‌المللی، در طول قرون ۱۷ام و ۱۸ام در اروپا پدیدارشد. مادامیکه نگاه‌های بسیار از این مکتب فکری به سطح متفاوت می‌آیند، معمولاً یک هدف کلیدی حرفه یک تراز تجاری مثبت را قرار بود ترویج بدهد، با مراجعه‌به زمانی که ارزش کالای داخلی صادر شده از ارزش کالای خارجی وارد شده جلو می‌زند و به نوبت میزان مساعد یک تعادل تجاری مازاد به وجود می‌آورد. طرفداران سیاست بازرگانی سیاست حکومتی را پشتیبانی کردند که جریان تجارت را ترتیب بدهد که با عقایدشان مستقیماً مطابقت کند. آنها یک دستور کار شدیداً طرفدار سیستم مداخله دولت در امور اقتصادی را جستجو کردند، با استفاده از مالیاتهای حرفه که تعادل تجاری یا ترکیب کالا را به نفع کشور مبدأ درست می‌کند.

 

استراتژی صادرات

استراتژی صادرات به ارسال کالاها به مکان‌ها یا کشورها ی دیگر برای فروش یا معاوضه‌است. در اقتصاد، یک کالای صادره یا هر کالای خوب از یک کشور تا کشور دیگر در یک شیوه مشروع، به طور نمونه برای استفاده در صنعت جا به جاشده‌است.

 

مزیتهای صادرات

مزیتهای صادرات مالکیت شرکت‌ها دارایی‌های ویژه، تجربه بین‌المللی و توانایی برای تولید محصولات کم‌خرج و یا متفاوت در روابط زنجیره‌ای که ارزش آن را توسعه می‌دهد. مزیتهای یک بازار محلی مخصوص یک ترکیب ظرفیت بازار و خطر سرمایه‌گذاری است. مزیتهای بین‌المللی کردن سودها از حفظ صلاحیت کمپانی و بندکشی آن از میان زنجیره ارزش است به جای به دست آوردن جواز/ منابع بیرونی یا فروش آن. در رابطه با نمونه اقتباس‌شده، کمپانی‌ها که سطوح پایین مزیتهای مالکیت را دارند یا به بازارهای خارجی داخل نمی‌شوند. اگر کمپانی و محصولاتش مجهز به مزیت مالکیت و مزیت ساخت هستند، آنها از میان وضعیت‌های کم خطر از قبیل صادرکننده داخل می‌شوند. صادرکننده سطح زیرین سرمایه‌گذاری مورد نیاز به جای حالات دیگر توسعه بین‌المللی عمدتاً، از قبیل FDIمی‌باشد. همچنانکه شما امکان دارد انتظار داشته باشید، خطر پایین‌تر کالای صادره به جای نمونه با بازده پایین‌تر روی دیگر حالات فروش بین‌المللی منتج می‌شود. به عبارت دیگر، بازگشت معمولی روی فروشهای صادراتی خطر بزرگ ندارد اما همین‌طور ممکن است داشته باشد. اجازه دادن به مدیران صادرکننده که عمل و نظارت را برای آنها فراهم می‌کند اما نه انتخاب را که کنترل این اندازه بازار را تمرین کند. یک صادرکننده معمولاً در آخرین نقطه دور از مصرف‌کننده اقامت دارد و اغلب واسطه‌های مختلف را نیاز دارد که فعالیتهای بازار را اداره نمایند.

 

زیان‌های صادرات

برای سرمایه‌گذاری‌ها متوسط و کوچک SME با کمتر از ۲۵۰ کارمند، کالا و خدمات قابل فروش در بازارهای خارجی مشکل‌تر از بازار داخلی به نظر می‌رسند. فقدان شناخت برای قواعد بازرگانی، تفاوتهای فرهنگی، زبان‌های متفاوت و اوضاع خارجی معاوضه به اندازه فشار منابع و کارمند با علاقه برای صادرات در تقابل هستند. قطعاً مقداری SME هستند که دارند صادر می‌کنند اما تقریباً دو سوم آنها فقط به یک شرکت خارجی می‌فروشند. فرض بعدی زیان‌های اصلی را نشان می‌دهد:

 

کوشش مدیریت مالی

برای به حداقل رساندن خطر نوسان نرخ معاوضه و شرح مذاکرات جریانات فعالیت صادراتی که مدیریت مالی احتیاج دارد برای ظرفیت بیشتر با مشتری اصلی مبارزه کند: مشتریان بین‌المللی خدمات بیشتر را از فروشنده‌شان درخواست می‌کنند مانند نصب و راه‌اندازی تجهیزات، نگهداری یا تحویل بیشتر سرویس.

 

بهبودی تکنولوژی‌های ارتباطی

بهبودی تکنولوژی ارتباطی را قادر می‌سازد مشتری با تدارک‌دهنده‌های بیشتر در سالهای اخیر هنگام دریافت اطلاعات بیشتر ارتباط داشته باشد و ارتباطات ارزان‌تر از ۲۰ سال پیش که در آن موقع هزینه زیادی بود. این به شفافیت بیشتر منتهی می‌شود. فروشنده در وظیفه اش بلادرنگ از درخواست پیروی می‌کند و همه را ارائه می‌دهد و معامله را به تفصیل تشریح می‌کند.

 

اشتباه مدیریت

مدیریت در بعضی از دام‌های سازمانی امکان دارد بیفتد، انتخاب ضعیف نمایندگان آن طرف یا پخش‌کننده‌ها یا سازمان جهانی آشفته.

 

تصمیم گرفتن برای صادرات

وقتی که یک کمپانی محصولات صادراتی را معلوم می‌کند، هنوز عوامل دیگر را باید در نظر بگیرد، از قبیل اینها: o کمپانی چه سودی را از صادر کردن می‌خواهد؟ o آیا دارد هماهنگ با دیگر اهداف کمپانی صادر می‌کند؟ o چه درخواستهایی روی صادرات از مدیریت، منابع‌کلیدی و کارمندان کمپانی، ظرفیت تولیدی و سرمایه‌گذاری خواهد بود و این درخواستها چطور پاسخ داده خواهند شد؟ o آیا سودهای قابل‌انتظار از ارزش قیمتها هستند یا بهتر بود منابع کمپانی برای توسعه کار داخلی جدید به کار رود؟

 

توسعه صادرات در آمریکا

وزارت بازرگانی آمریکا برای کمپانی‌های آمریکا فرصت را فراهم می‌کند که فروش محصولات و سرویس مجانی را ترویج دهند. بنا بر این، برای انجام آگهی‌های صادراتی بخشهای آنلاین و چاپی منتشرشده‌است و به سفارت‌خانه‌ها، مراکز معامله، کنسول‌گری‌ها و انجمن‌ها در سرتاسر جهان تحویل داده‌شده‌است. مرکز پیشرفت تجارت بین‌المللی کالیفرنیا سراسر کالیفرنیا دفتر دارند، هر CITDبه وسیله یک دانشکده ایالتی محلی پذیرش شده‌است و انواع برنامه‌های آزاد یا کم‌خرج و خدمات را فراهم می‌کند که کمپانی‌های محلی را در انجام کار صادرات کمک کند. اینها و مشورت یک کمک فنی شامل، تحقیق وضع بازار، پرورش و، برنامه‌های تحصیلی، رهبری معاملات و اتفاقات مخصوص می‌شود.

 

از لحاظ بین‌المللی

چندین CITD جهانی آیین‌نامه‌ها و نیز دستورنامه‌های خاص کشوری هستند، از قبیل راهنمای کلی در آمریکا، ترید گیت در هندوستان و علی بابا در چین. چالش‌های پیداشده کشورهای خارجی برای صادرکننده در فروش داخلی دیده نمی‌شود. با حراج داخلی، سازندگان به عمده‌فروش یا خرده‌فروش به طور نمونه می‌فروشند یا حتی به مصرف‌کنندگان. وقتی که سازندگان صادرکننده باشند و به واردکنندگان مجبور باشند بفروشند پس چه کسی به عمده‌فروشان می‌فروشد. لایه اضافی در زنجیره توزیع بر حاشیه‌ها فشار می‌آورد و سازندگان ممکن است احتیاج داشته باشند قیمت‌های پایین‌تر را به واردکنندگان نسبت به عمده‌فروشان داخلی پیشنهاد کنند.

 

صنعتی سازی جهت دار صادرات

صنعتی سازی جهتدار صادرات ESI بعضی وقت‌ها نامیده شده بعنوان صنعتی سازی صادراتی (ESI) یا صنعتی سازی صادرات رهبری شده (ELI)تجارت یک حرفه و رویه اقتصادی است برای تسریع فرایند صنعتی سازی یک کشور به وسیله صادر کردن کالایی که برای آن یک برتری نسبی دارد. رشد صادرات رهبری شده گشایش بازارهای داخلی به رقابت خارجی در عوض دسترسی به بازار در کشورهای دیگر را معنی می‌رساند. به هر حال این حقیقت ممکن نیست در مورد بازارهای همه داخلی باشد، حکومتها ممکن است بخواهند صنایع ویژه را محافظت کنند که آنها ممکن است در آن صنعت رشد کنند و برتری نسبی شان را در آینده‌نشان دهند و یک مورد معکوس اتفاق می‌افتد. برای مثال خیلی از کشورهای آسیایی غربی موانع قوی روی واردات را در طول ۱۹۶۰–۱۹۸۰ داشتند. موانع کاهش تعرفه، اغلب نرخ ارز شناور (کاهش ارزش پول ملی که صادرات را آسان می‌کند) و پشتیبانی حکومت از بخش‌های همه یک مثال رویه‌های پذیرفته شده (EOI) است برای ترویج و توسعه اقتصادی سرانجام. صنعتی سازی جهتدار صادرات مخصوصاً صفت اختصاصی پیشرفت اقتصاد ملی ببرهای آسیا: هنگ‌کنگ، کره جنوبی، تایوان و سنگاپور در دوره پست جنگ جهانی دوم بود.

 

محدودیت‌ها

تکیه‌گاه‌اش را در جریان اصلی دوایر اقتصادی، موفقیتش روی سالهای اخیر به طور افزایشی به مبارزه طلبیده‌شده که رشد تعدادی مثال بوده‌است که به نتایج قابل‌انتظار حق تقدم نداده‌است. EOI حساسیت بازار را عوامل برون‌روینده افزایش می‌دهد و تا حدی مسئول به خاطر زیان ۱۹۹۸ بحران اقتصادی برای اقتصاد کشورها رفتار شده‌است که صنعتی سازی جهتدار صادرات را استفاده کرد. همچنین برای فقدان تنوع محصول انتقادشده‌است که برتری نسبی اقتصاد شان را تعقیب می‌کنند، که اقتصاد را به طور بالقوه ناثابت می‌کند اگر برای مطالبه تخصصشان اتفاق بیفتد این در طول بحران مالی ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ و پس رفتگی جهانی متعاقب آن اتفاق‌افتاد. انتقادات دیگر که صنعتی سازی جهتدار صادرات را در برمی‌دارند موفقیت کالای صادره را محدود کرده‌است اگر اقتصاد یک کاهش در شرایط تجارتش را تجربه کند، که قیمت صادراتش در یک نرخ آهسته‌تر به جای وارداتش دارد افزایش پیدا می‌کند. این حقیقت خیلی از اقتصادهاست برای هدف گرفتن برتری نسبی شان در کالاهای اولیه که آنها یک مسیر بلندمدت برای رد کردن قیمت‌ها دارند، با این وجود در نظریه سینگر یادداشت‌شده که انتقادات این تز مثل تناقضات عملی اتفاق افتاده‌اند. همچنین تابع کالای خام به عنوان کالاهای اولیه قیمت باورنکردنی کمی دارند، بدون قدرت معین که منجر به یک تغییر بدون تناسب بزرگ در قیمت تقاضا برای آنها می‌شود. مسئله این است که (IOE) از پیش فرض می‌کند که یک حکومت با شناخت بازار برای یک صنعت سوبسیدها را برای پیشرفت یک سرمایه‌گذاری خوب در آینده در نظر می‌گیرد. توانایی هر حکومت محدود است اگر از میان عمل متقابل طبیعی نیروهای بازار بین عرضه و تقاضا اتفاق افتاده باشد. یک برتری نسبی عامل بالقوه همچنین بهره‌کشی یک مبلغ چشمگیر سرمایه‌گذاری است که حکومتها را ملزوم می‌کند فقط یک مقدار محدود را بتوانند تولید کنند. در خیلی از LEDCها لازم است که شرکت‌های چندملیتی که سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی را فراهم می‌کنند، شناخت، مهارتها و پرورش لازم برای توسعه یک صنعت و برتری نسبی آینده را داشته باشند.

 

 

صادرات - افغانستان

محصولات کشاورزی افغانستان از مسیر بندر چابهار به 'هند' صادر می‌شود طبق اعلام مسئولان دولت افغانستان از نیمه اول سال جاری برنامه صادرات محصولات کشاورزی افغانستان از مسیر بندر چابهار به هند آغاز می‌شود. به گزارش میزان، حسین شهدادی معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از ورود کشتی آرزو حامل اولین محموله گندم ترانزیتی به مقصد... صادرات محصولات کشاورزی افغانستان از مسیر بندر چابهار به هند آغاز می‌شود که این موضوع کمک مهمی به کاهش هزینه حمل این محصولات خواهد کرد. &n...

بندر چابهار,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان

صادرات - اقتصاد

نخستین گزارش تجارت با اوراسیا؛ پسته دادیم و کالای اساسی گرفتیم » رئیس سازمان توسعه تجارت ایران افزود: «بر این اساس لازم است این ملاحظات، در تحلیل‌های آماری و تحقیقات در خصوص تجارت بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا در چارچوب موافقتنامه مذکور، مورد توجه ویژه قرار گیرد تا منجر به برداشت‌های ناصحیح در خصوص میزان واردات و صادرات ناشی از تخفیف تعرفه‌ای... صادرات با تخفیف به‌گزارش ایسنا، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران توضیح می‌دهد: در آبان ۹۸، صادرات ایران به اوراسیا در کل اقلام ترجیحی اعطایی اوراسیا به...

کمپین عراقیِ علیه کالاهای ایرانی: بگذارید بگندند » عراق یکی از مهم‌ترین بازارهای صادراتی ایران است، ولی بروز برخی مشکلات سیاسی در عراق بر تجارت ایران با این کشور اثر منفی داشته است. حمید حسینی، عضو اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق، گفته است: «سال گذشته میزان صادرات ایران به عراق (در مدت هفت ماه) یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون دلار بود و این در حالی است...

هشدار رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک درباره ممنوعیت صادرات در تابستان سال ۹۷ وزارت صمت دستور عجیب توقف صادرات شیر خشک را صادر کرد. دستوری که با اعتراض تولید کنندگان شیرخشک، دامداران و نمایندگان مجلس روبرو شد. به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولید شیر خشک کشور؛ آنها معتقد بودند دستور توقف صادرات شیرخشک خارج از اختیارات وزارت صمت و دستوری غیرقانونی... صادراتی حذف و کشور از درآمدهای ارزی محروم می‌شود. علی رغم تعلل وزارت کشاورزی و وعده های مکرر وزرای صمت درطی بیش از یک سال گذشته هنوز مشکل تولید...

دیوان عدالت، ممنوعیت صادرات سیب زمینی و رب گوجه‌ را برداشت هیئت عمومی دیوان عدالت اداری دستور وزیر صمت مبنی بر ممنوعیت صادرات سیب زمینی، خوراک دام و طیور و رب گوجه فرنگی را به دلیل مقید نشدن به زمان مشخص و صرفا ذکر «تا اطلاع ثانوی»" از زمان تصویب ابطال کرد. به گزارش تسنیم، به دنبال شکایت از وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت و درخواست ابطال... صادرات سیب زمینی، خوراک دام و طیور و رب گوجه فرنگی تا اطلاع ثانوی، هیئت عمومی دیوان عدالت اداری در این مورد وارد بحث و بررسی شد و با استناد به بند چهار...

صادرات آمریکا به ایران ۶۱.۴ میلیون دلار شد صادرات آمریکا به ایران در ماه های ژانویه تا سپتامبر امسال ۶۱.۴ میلیون دلار بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۷۹ درصدی داشته است. به گزارش تسنیم، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در ۹ ماهه نخست سال جاری میلادی افت ۸۳ درصدی... صادرات آمریکا به ایران در ماه های ژانویه تا سپتامبر امسال ۶۱.۴ میلیون دلار بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۷۹ درصدی داشته است. آمریکا...

مصوبه ستاد تنظیم بازار برای ورق فولادی/ صادرات بدون مجوز مجاز شد بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، صادرات انواع ورق فولادی شرکت فولا تا اطلاع ثانوی نیاز به هیچ گونه مجوزی ندارد. به گزارش مهر به نقل از کنفدراسیون صادرات ایران، ستاد تنظیم بازار در مصوبه ای که به امضای عباس قبادی رسیده، اعلام کرده که صادرات انواع ورق فولادی فولاد مبارکه تا اطلاع ثانویه نیاز به مجوز... صادرات ندارد. ...

صادرات رب گوجه فرنگی آزاد شد به دلیل کاهش قیمت گوجه‌فرنگی در بازار، با اعلام قائم‌مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی، صادرات رب گوجه‌فرنگی از ابتدای دی ماه سال جاری آزاد شد. به گزارش تسنیم بعد از اینکه قیمت گوجه‌فرنگی در بازار ارزان شد و به طبع آن با فاصله  زمانی،  کارخانه‌های تولید کنند رب گوجه فرنگی مکلف به کاهش قیمت این محصول... صادرات رب گوجه‌فرنگی آزادشده است. در این نامه اشاره صادرات این محصول در بسته‌های حداکثر ۵۰ کیلوگرمی مجاز است و  صادرکنندگان از یکم دی ماه سال جاری ...

صادرات کیوی آزاد شد مدیر کل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی گفت : صادرات محصول کیوی از ۱۶ مهر ۹۸ مجدداً امکان‌پذیر خواهد بود. به گزارش فارس به نقل از سازمان توسعه تجارت، محمود بازاری با اعلام این خبر اظهار داشت: صادرات کیوی از تاریخ ۱۶ مهر ۹۸ بلامانع است. مدیر کل دفتر هماهنگی توسعه... صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی گفت : صادرات محصول کیوی از تاریخ ۱۶/۰۷/۹۸ مجدداً امکان‌پذیر خواهد بود. وی گفت: با عنایت به تصمیمات جلسه مورخ...

معاون وزیر نفت: با شرکت‌های زیادی از اروپا برای صادرات گاز مذاکره شده/ فعلا یونان جدی‌تر است معاون وزیر نفت گفت: با شرکت‌های زیادی از اروپا برای صادرات گاز مذاکره شده و فعلا یونان جدی‌تر است. حسن منتظر تربتی در گفت‌وگو با ایلنا، با اعلام اینکه در صورت عملیاتی شدن صادرات گاز به اروپا، یونان اولین کشوری خواهد بود که گاز ایران را دریافت خواهد کرد، اظهار داشت: بحث صادرات گاز به اروپا جدی... صادرات به چین مطرح نیست. وی تاکید کرد: ما خوشبختانه با توجه به افزایش تولید در عسلویه توان افزایش صادرات گاز را داریم و اینکه این بازار در عراق،...

وزیر برق عراق: برای ۴ سال دیگر به واردات برق از ایران ادامه می‌دهیم وزیر برق عراق از تداوم واردات برق از ایران برای سه تا چهار سال دیگر خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «لوی الخطیب» وزیر برق عراق در تازه‌ترین سخنرانی خود در مورد واردات برق از ایران گفت: ما به تلاش برای تولید برق و خوکفایی در این زمینه ادامه میدهیم اما در حال حاضر این امر ممکن نیست و ظرفیت‌های...

وزیر جهاد کشاورزی: صادرات نخود آزاد شد/ توسعه باغات مدرن در برنامه کشور است وزیر جهاد کشاورزی از آزاد شدن صادرات نخود خبر داد. به گزارش ایسنا، محمود حجتی در حاشیه بازدید از باغات مدرن تنگ کنشت کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت‌گرفته از سوی وزارت جهاد کشاورزی صادرات نخود آزاد شد. وی در ادامه با اشاره به ضرورت توسعه باغات مدرن در کشور، اظهار...

ممنوعیت بررسی کالای صادراتی در گمرک برای جلوگیری از سوءاستفاده احتمالی/ دستور روحانی برای حل مشکل کالاهای مانده در گمرک مدیر کل دفتر صادرات گمرک، در بخشنامه‌ای تاکیدکرد، گمرکات اجرایی برای جلوگیری از سواستفاده های احتمالی از بررسی کالاهای صادراتی در گمرکات مرزی جدا خودداری نمایند. به گزارش تسنیم، شامانی مدیر کل دفتر صادرات گمرک ایران، در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی با اشاره به مشاهده برخی موارد در گمرکات داخلی... صادرات، مراحل رویه صادرات را وفق بخشنامه های پیشین گمرک، به دقت اجرا نموده و از واگذاری یا محول نمودن تمام یا بخشی از وظایف خود (از قبیل ارزیابی کالا،...

نخستین گزارش تجارت ایران با اوراسیا,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
کمپین عراقیِ علیه کالاهای ایرانی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,تجارت و بازرگانی
رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,تجارت و بازرگانی
سیب زمینی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,کشت و دام و صنعت
صادرات آمریکا به ایران,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,تجارت و بازرگانی
مصوبه ستاد تنظیم بازار برای ورق فولادی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,صنعت و معدن
صادرات رب گوجه فرنگی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,کشت و دام و صنعت
کیوی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,کشت و دام و صنعت
گاز ایران,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
وزیر برق عراق,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
محمود حجتی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,کشت و دام و صنعت
ممنوعیت بررسی کالای صادراتی در گمرک,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,تجارت و بازرگانی

صادرات - اینفوگرافیک

اینفوگرافیک/ بزرگترین خریداران کالای ایرانی در اینفوگرافیک زیر بزرگ ترین خریداران کالاهای ایرانی در چهار ماهه نخست سال ۱۳۹۷ را می‌بینید. برای مشاهده عکس در ابعاد واقعی اینجا را کلیک کنید. ...

اینفوگرافیک/ افزایش صادرات غیرنفتی در بهار ۱۳۹۷ از ابتدای امسال تا ۲۷ خرداد ماه، ارزش صادرات غیرنفتی کشور با افزایش قابل توجهی به ۱۱ میلیارد و ۲۴۲ میلیون دلار رسید. در اینفوگرافیک زیر افزایش ۲۱ درصدی صادرات غیرنفتی در بهار ۱۳۹۷ را می‌بینید. ...

اینفوگرافیک/ ۲برابر شدن صادرات ایران به اتحادیه اروپا حجم تجارت (صادرات و واردات) ایران به ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا در ۱۰ ماهه نخست سال ۲۰۱۷ به رقم ۱۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۶۱.۶ درصد رشد داشت. برای دیدن عکس در ابعاد واقعی اینجا را کلیک کنید. ...

اینفوگرافیک/ افزایش صادرات بخش معدن در تابستان امسال در اینفوگرافیک زیر رشد ۷۰ درصدی صادرات بخش معدن در تابستان سال ۱۳۹۶ را می‌بینید. برای دیدن عکس در اندازه واقعی اینجا رو کلیک کنید. ...

اینفوگرافیک/ جهش بهای کالاهای صادراتی ایران در شهریور ماه ۱۳۹۶ شاخص بهای کالاهای صادراتی ایران در شهریور ماه امسال نسبت به ماه قبل ۳.۷ درصد رشد یافت. برای مشاهده بهتر تصویر روی اینجا کلیک کنید. ...

اینفوگرافیک خریداران کالاهای ایرانی
اینفوگرافیک افزایش صادرات غیرنفتی
اینفوگرافیک تجارت ایران در اتحادیه اروپا
اینفوگرافیک صادرات بخش معدن ایران
اینفوگرافیک جهش بهای کالاهای صادراتی ایران در شهریور ماه ۱۳۹۶

صادرات - دیجیتال

صادرات و سهم تولید کنندگان برتر بازار جهانی تبلت جدیدترین بررسی‌های موسسه تحقیقاتی IDC در این زمینه نشان می‌دهد صادرات جهانی انواع تبلت تا پایان فصل سوم به ۴/ ۳۶میلیون دستگاه رسیده که در مقایسه با فصل سوم سال گذشته میلادی کاهش سالانه ۶/ ۸ درصدی را به ثبت رسانده است. بازار تبلت‌های ساده -که در حال حاضر بیشترین سهم از کل بازار تبلت... صادراتی تقریبا دو برابر رقیب جدی خودش یعنی سامسونگ، توانسته است همچنان حاکمیت بازار جهانی تبلت را حفظ کند. آی‌پد به روز شده این شرکت با قیمت ۳۲۹ دلاری...

پیش بینی صادرات جهانی ابزار های هوشمند از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ در همین راستا موسسه تحقیقاتی IDC به تازگی بررسی‌هایی انجام داده است که نشان می‌دهد صادرات جهانی ابزارهای خانه هوشمند تا پایان سال جاری میلادی با رشد سالانه ۳۱درصدی به ۹/ ۶۴۳ میلیون دستگاه خواهد رسید. بد نیست بدانید که بازار خانه‌های هوشمند شامل اسپیکرهای هوشمند، محصولات سرگرمی ویدئویی،... صادرات جهانی انواع اسپیکر هوشمند با متوسط نرخ رشد سالانه ۱/ ۳۹‌درصدی از ۱۰۰ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۸ به ۵/ ۲۳۰ میلیون دستگاه تا سال ۲۰۲۲ خواهد رسید. «جیتش...

میزان صادرات جهانی انواع ابزارهای پوشیدنی هوشمند به این ترتیب است که میزان تمایل به خرید و استفاده از آنها و طبیعتا صادرات جهانی آنها افزایش پیدا کرده است. بررسی‌های اخیر موسسه تحقیقاتی IDC در این زمینه نشان می‌دهد که میزان صادرات جهانی انواع ابزارهای پوشیدنی هوشمند تا پایان فصل دوم سال جاری میلادی به ۹/ ۲۷ میلیون دستگاه رسیده است که این میزان در... صادرات در بازارهای پیشرفته نگران‌کننده نیست، چون این بازارها درست در میانه راه تغییر و حرکت به سمت استفاده از ابزارهای پوشیدنی پیچیده‌تر هستند. در...

صادرات تبلت ها,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,موبایل و تبلت
اسپیکر هوشمند,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,گجت
پوشیدنی هوشمند,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,گجت

صادرات - سیاست

بسته مشوق های صادراتی مبدل به بسته رفع موانع از صادرات کشور شود معاون اول رییس جمهور با اشاره به اهمیت صادرات غیرنفتی در سال ۹۸ تاکید کرد: توسعه صادرات کالا و خدمات اصلی‌ترین و حیاتی‌ترین اولویت کشور و مهم‌ترین وظیفه امروز همه بنگاه‌ها و مدیران است تا بتوانیم ارز مورد نیاز برای واردات کالاهای اساسی به کشور را فراهم کنیم. به گزارش ایسنا، جهانگیری صبح امروز... صادرات غیرنفتی کشور با بیان اینکه یکی از شاخص های موفقیت و پیشرفت کشورها توان صادرات محصولات، کالاها و خدمات آنها به بازارهای جهانی و منطقه ای است، گفت:...

صادرات گوجه فرنگی مجدد آزاد شد نماينده مردم شهرستان‌های دير، كنگان، جم و عسلويه در مجلس شورای اسلامي گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته صادرات گوجه‌فرنگی مجدد آزاد شد. سکینه الماسی صبح امروز در گفتگو با فارس با اشاره به دغدغه کشاورزان در رابطه با محصول گوجه‌فرنگی اظهار داشت: با توجه به درخواست مکرر مردم شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر... صادرات گوجه‌فرنگی با رایزنی‌های انجام شده، دولت مجوز صادرات گوجه فرنگی را صادر کرد. نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس...

عده ای با رانت اقدام به زمین‌خواری کردند/ ریگی را روی آسمان گرفتیم، نمی‌توانیم جلوی صادرات گوسفند را بگیریم؟ این نماینده مجلس تاکید کرد: ما ریگی را از آسمان پایین آوردیم؛ یعنی نمی‌توانیم جلوی صادرات گوسفند را بگیریم؟ به این موضوع می‌گویم آمریکای داخلی. کسی که مسئولیت دارد و مسئولیت خود را انجام نمی‌دهد به واقع کار آمریکای داخلی را در کشور انجام می‌دهد. بنابراین شاهد هرج و مرج، احتکار، گرانی و...

شرکت هلندی به دلیل صادرات قطعات توربین به ایران جریمه شد دادگاهی در هلند یک شرکت این کشور را به اتهام صادرات قطعات توربین های گازی با کاربرد دوگانه به ایران جریمه کرد. به گزارشتسنیم به نقل از آسوشیتدپرس، شرکت هلندی "یوروتوربین BV" متهم شده است که به طور غیرقانونی قطعاتی از توربین های گازی را به ایران صادر کرده است که می توانند در ساخت سلاح نیز... صادراتی هلند کرده و آن را به میزان ۵۰۰ هزار یورو جریمه کرد. یک شرکت تحت کنترل این شرکت در بحرین نیز مبلغ ۳۵۰ هزار یورو جریمه شد. بر اساس حکم...

روحانی: فرصت خوبی برای صادرات و افزایش درآمدهای ارزی ایجاد شده است رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره برنامه های دولت برای رفع مشکلات صادرات و واردات و تامین ارز در وضعیت فعلی اقتصادی کشور گفت: در شرایط فعلی ضمن اینکه این شرایط برای مردم مشکلاتی را به وجود می آورد، در تولید هم مشکلاتی را به وجود آورده، اما از سوی دیگر فرصت خوبی هم برای صادرات و افزایش...

سوئیس صادرات محصولات غذایی و دارویی به ایران را تضمین می‌کند سفیر سوئیس در ایران تاکید کرد که کشورش صادرات محصولات غذایی و دارویی را از سوی شرکت‌های این کشور به ایران تضمین می‌کند تا داروها و مواد غذایی مورد نیاز را به دست مردم و بیمارستان‌های ایران برساند. به گزارش ایلنا، «مارکوس لایتنر» سفیر سوئیس در ایران در نشست «نستله در جامعه» گفت که کشورش تصویر... صادرات قهوه به دست آورده است و این برای کشوری که هیچ دانه قهوه‌ای تولید نمی‌کند، دستاورد مهمی است. لاینتر افزود: ۱۰ روز پیش از مزرعه آوین‌دشت...

صادرکنندگان امین کشور، سرداران عرصه مقابله با تحریم هستند رییس‌جمهور با بیان اینکه در شرایط جنگ اقتصادی و تهدید به تحریم، هدف اصلی بدخواهان ایران جلوگیری از صادرات و حضور کشورمان در اقتصاد جهانی است، خاطرنشان کرد: در این میدان، صادرکنندگان امین، سرداران عرصه مقابله با تحریمند که با حفظ بازار کالا‌های ایرانی، هم از اشتغال و تولید داخلی حراست کرده و هم پیروزی... صادرات به چرخه اقتصادی کشور، چرخه تولید و صادرات آنها هم استمرار پیدا کند. وی تأکید کرد: دولت در همه سیاست­ های ارزی و صادراتی خود، به دنبال...

رحمانی فضلی: صادرات کالاهای اساسی و ضروری از تمامی مرزهای کشور ممنوع است رئیس شورای امنیت کشور با بیان اینکه صادرات از مبادی رسمی برقرار است، گفت: صادرات کالاهای اساسی و ضروری از تمامی مرزهای کشور ممنوع است، استانداران، گمرک و دستگاه های مسئول با همکاری یکدیگر موظف هستند از خروج کالاهای اساسی جلوگیری کنند. به گزارش ایلنا، جلسه ستاد مقابله با قاچاق سوخت ظهر امروز پنجشنبه... صادرات از مبادی رسمی برقرار است، گفت: صادرات کالاهای اساسی و ضروری از تمامی مرزهای کشور ممنوع است، استانداران، گمرک و دستگاه های مسئول با همکاری یکدیگر...

چرا عراق نمی‌تواند تحریم ها علیه ایران را به اجرا بگذارد؟ نشریه پولیتیکو در گزارشی با اشاره به سخنان اخیر حیدرالعبادی، رئیس جمهوری عراق مبنی بر تبعیت کشورش از تحریم های آمریکا علیه ایران نوشت، عراق در شرایطی نیست که بتواند از اجرای تحریم ها علیه ایران سخن بگوید. به گزارش تسنیم، نشریه پولیتیکو در گزارشی با اشاره به سخنان اخیر حیدرالعبادی، رئیس جمهوری...

مهم‌ترین سیاست دولت تأمین ارز از طریق سیاست‌های غیرنفتی است معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: یکی از مهم‌ترین سیاست‌های دولت تأمین ارز از طریق سیاست‌های غیرنفتی است و هدف ما نیز حمایت از زنجیره سازی از صادرات کشاورزی است. به گزارش تسنیم، محمد نهاوندیان عصر امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد، اظهار داشت: یکی از... صادرات کشاورزی است. وی افزود: طرح ارتقای کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی از طریق روش‌های سیستمی نیازمند به‌روزرسانی است و این کار زمانی...

بلژیک صادرات اسلحه به عربستان را ممنوع کرد قاضی در حکم خود آورده که اتخاذ این تصمیم، نتیجه اهمال مسئولان منطقه قرار گرفتن کارخانه اِف اِن هرستال یعنی منطقه «والونیا» در بررسی عملکرد حقوق‌بشری کشور درخواست‌کننده پیش از صدور مجوز صادرات تسلیحات بوده است. کارخانه اِف اِن هرستال که معمولاً با نام «فابریک ناسیونال» از آن...

جلسه شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی کشور,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
صادرات گوجه فرنگی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
امیر خجسته,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
صادرات قطعات توربین شرکت هلندی به ایران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
مارکوس لایتنر,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
عبدالرضا رحمانی فضلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
ایران و عراق,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
محمد نهاوندیان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
اسلحه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت

صادرات - طلا و ارز

تخصیص ارز به صادرکنندگان پای بند قانون ادامه می یابد در همین پیوند روابط عمومی بانک مرکزی عصر دوشنبه اعلام کرد: بانک مرکزی برای اجرای مصوبات ارزی دولت و دستورالعمل بازگشت ارز حاصل از صادرات، از تخصیص ارز جدید به صادرکنندگانی که در عمل نسبت به مقررات کوتاهی داشته‌اند، جلوگیری کرده است. بانک مرکزی توضیح داد: صادرکنندگان عمده... صادرات به روش‌های اعلام شده، می‌توانند همچنان از خدمات ارزی بانک مرکزی برای واردات کالا استفاده کنند». تنظیم کننده بخش پولی- ارزی کشور از...

کاهش صادرات، قیمت فولاد را ۳۰ درصد کاهش داد نایب رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از کاهش ۳۰ درصدی قیمت فولاد خبر داد و علت آن‌را افزایش عرضه فولاد و محصولات آن در اثر کاهش صادرات عنوان کرد. بهادر احرامیان در گفت‌وگو با ایسنا، از ریزش قیمت فولاد در سه هفته گذشته خبر داد و گفت: روند کاهش قیمت فولاد در دو ماه گذشته ثابت شده بود اما در... صادراتی و در نتیجه وجود مازاد مصرف در بازار عنوان کرد و گفت: میزان تولید فولاد حدود ۲۵ میلیون تن و مصرف داخل حدود ۱۲ میلیون تن است که در صورت کاهش یا توقف...

جزئیات تامین ارز برای واردات و مجموع فروش ارز حاصل از صادرات بانک مرکزی میزان تامین ارز برای واردات و مجموع فروش ارز حاصل از صادرات را تا پایان معاملات روز یکشنبه اول مهر اعلام کرد. به گزارش مهر، بانک مرکزی میزان تامین ارز برای واردات و مجموع فروش ارز حاصل از صادرات را تا پایان معاملات روز یکشنبه اول مهر اعلام کرد. بر این اساس مجموع معاملات... صادرات از ۱۶ مرداد تا پایان معاملات اول مهر در سامانه «نیما» به دو میلیارد و ۱۱۱ میلیون یورو رسیده است. تنها در روز اول مهر مجموع فروش ارز...

قیمت دلار و قیمت سکه (۹۷/۰۶/۳۱) / بحران ارزی و افزایش قیمت موادغذایی! بحران ارزی صادرات را رونق داده است؟ طی ماه‌های گذشته که اقتصاد کشور با بحران ارزی دست و پنجه نرم می‌کند، بخش صادرات و صادرکننده‌ها نیز فراز و نشیب‌های زیادی داشته‌اند. در زمانی که نرخ ارز به صورت دستوری در محدوده ۳۵۰۰ تا ۳۸۰۰ تومان پایین نگه داشته شده بود، صادرکننده‌ها همیشه معتقد بودند... صادرات ایجاد شده تا با رونق آن بتوان به سایر بخش‌ها هم تکانی داد. ولی دولت با بخشنامه‌های متعدد خود، حتی این بخش را هم محدود می‌کند، آزادی عمل را از ما...

تعلل برخی صادرکنندگان در واریز ارز صادراتی به سامانه نیما درپی تعلل برخی صادرکنندگان در واریز ارز صادراتی به سامانه نیما و اعلام کوتاهی شرکت‌های بزرگ صادراتی در این زمینه، نایب رئیس کمیسیون مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد: شرکت‌هایی همچون پتروشیمی‌ها و نفتی‌ها که برندشان برای صادرات مورد تایید است، زودتر می‌توانند ارز حاصل از صادرات خود را دریافت... صادراتی‌شان را با تاخیر عرضه می‌کنند که این امر مشکلاتی در بخش تجارت ایجاد کرد و گلایه تند رئیس‌جمهور را به دنبال داشت. به گونه‌ای که روحانی...

تغییر روش تعیین نرخ معامله فروش ارز حاصل از صادرات روش تعیین نرخ معامله در بخش فروش ارز حاصل از صادرات سامانه جامع تغییر کرد. به گزارش ایلنا، در روش جدید، متقاضی (بانک/صرافی) می بایست نرخ خرید را اعلام نماید و در صورت انتخاب هر یک از تقاضاها توسط عرضه کننده معامله با نرخی که متقاضی اعلام کرده است شکل می گیرد. همچنین عرضه کننده در...

بازار دوم ارز با نرخ توافقی ایجاد می‌شود؟ به گزارش دنیای اقتصاد، بازار دوم ارز با نرخ توافقی ایجاد می‌شود و قرار است خرید و فروش اظهارنامه‌های صادراتی از طریق دو سامانه صورت گیرد. اجرایی شدن این تصمیم علاوه‌بر اینکه خبر خوشی برای صادرکنندگان کالاهای با پایه غیرنفتی است، می‌تواند با تقویت سمت عرضه به کاهش نوسان دلار نیز کمک کند. صحبت‌های... صادرات را به قیمت توافقی به واردکنندگان بفروشند. «دنیای‌اقتصاد» در گزارشی سازوکار بازار دوم ارز را بررسی کرده است. شنیده‌ها حاکی از این است...

سیاست تخفیفی دولت برای جذب ارز صادراتی بعد از افزایش قیمت ارز و راه‌اندازی سامانه نیما برای ثبت واردات و صادرات، پتروشیمی‌ها به‌عنوان دومین منبع صادراتی بعد از نفت، اعلام کردند حاضر نیستند ارز حاصل از صادرات خود را به بانک مرکزی بفروشند. حالا در توافقی میان بانک مرکزی و صادرکنندگان پتروشیمی قرار بر این شده است که دولت به شرکت‌های... صادرات را با نرخ چهار هزارو ۲۰۰تومان به دولت بدهد. با‌این‌حساب، دریافتی هر دلار برای صادرکننده پتروشیمی به چهار هزارو ۶۰۰تومان می‌رسد. این...

قلاب جذب ارز صادراتی / دور باطل بحران ارزی به عبارت دیگر اگر پیش‌نیاز کاهش شکاف نرخ در بازار‌های موازی مهیا شود، در مقایسه با مکانیزم موجود در سامانه نیما، استفاده از ابزار تهاتر ارزی آلترناتیو بهتری به منظور جذب ارز صادراتی است؛ چرا که تفاوت این دو در این است که بر خلاف مکانیزم فعلی، ابزار تهاتر نیاز‌های آینده ارزی تجار را برطرف...

تصمیم جدید ارزی دولت درراه است دولت قرار است به زودی فهرستی از کالاهای صادراتی را اعلام کند که بر مبنای آن، فروش دلار حاصل از صادرات آنها به نرخی غیر از ۴۲۰۰ تومان ممنوع خواهد بود. در این فهرست نام کالاهای سنتی پررنگ است. به گزارش مهر، دولت در راستای اجرای سیاست یکسان‌سازی نرخ ارز، صادرکنندگان کشور را مکلف کرده تا صادرات خود... صادرات آنها از سوی شرکت‌ها و مجموعه‌های دولتی صورت می‌گیرد. یک مقام مسئول در گفتگو با مهر گفت: دولت قرار است که طی روزهای آینده، فهرستی از...

افزایش نرخ دلار قاچاق صادراتی را افزایش می‌دهد نکته اینجاست که اولا قاچاق در ایران به صورت خرده انجام نمی‌شود که افزایش نرخ ارز منجر به افزایش آن شود، نکته دوم این است که چنین وضعیتی قاچاق صادراتی را افزایش خواهد داد. به گزارش ایسنا، حمید قاسمی در نشست دین و اقتصاد اظهار کرد: نورث (اقتصاددان ایالت متحده آمریکا) اخیرا مسائلی را درباره توسعه... صادرات، کاهش واردات و کنترل تورم، انضباط پولی و مالی و سایر حسنات افزایش نرخ دلار محقق خواهد شد که ما در یک نظم اجتماعی با دسترسی باز و بازارهای علامت‌دهنده...

ارز,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
قیمت فولاد,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
ارز مورد نیاز صادرات و واردات,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
قیمت دلار و قیمت سکه 97/06/31,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
ارز صادراتی,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
ارز,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
ارز صادرات,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
ارز,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
ارز,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
دلار,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
دلار,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

صادرات - طنز

طنز/ سیب‌زمینی: از این به بعد بهم بگید س.ز ممنوعیت صادرات پیاز و سیب زمینی، سوژه جدید طنز شهرونگ شد. ...

طنز/ رب گوجه فرنگی: راستی پای مرغ! چطو به تو گیر ندادند؟! قاچاقچی: به نظرتون چه چیزایی رو میشه در قالب پای مرغ از کشور خارج کرد؟! مرغ:...

ممنوعیت صادرات پیاز و سیب زمینی,طنز,مطالب طنز,طنز جدید
irony

صادرات - علمی

خاک ایران به قطر قاچاق نمی شود/ صادرات خاک معدنی طبق قانون مجاز است مریدی با بیان اینکه در قانون خاک، صادرات خاک معدنی مجاز است، در این باره که آیا خاک زراعی قاچاق می شود، گفت: به شرط احتمال برخی تاجران به جای خاک معدنی سراغ خاکهای زراعی میروند چون استخراج خاک زراعی راحت تر است اما خاک معدنی نیاز به انفجار و عملیات معدنی دارد. وی یادآور شد:...

لااقل خاك را صادر نكنيد ‌ خاک کشور صادر می‌شود یک کارشناس محیط‌زیست درباره کم و کیف صادرات خاک به «آرمان» می‌گوید: در زمینه خاک اتفاقی که در حال وقوع است، قاچاق نیست، چون به شکل علنی و در روز روشن این اتفاق می‌افتد. برای مثال در بلوچستان نزدیک شهری به نام نوبندیان در منطقه‌ای بین نوبندیان و چابهار، هفت ایستگاه... صادرات و از مبادی رسمی از کشور خارج می‌شوند که با توجه به ارزش بالای این نوع خاک، صادرات آن هم به محیط‌زیست و هم به اقتصاد کشور ضربه می‌زند. مریدی...

قاچاق خاک,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست
قاچاق خاک,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست

صادرات - مجله خودرو

پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا! نرخ‌های عجیب برای فروش صادراتی شرکت سایپا سایپا نرخ فروش صادراتی پراید را در گزارش خود ۲۵ میلیون تومان و نرخ فروش صادراتی تیبا را ۳۶ میلیون تومان اعلام کرده است. با توجه به افزایش شدید نرخ ارز در سال گذشته، این قیمت‌ها برای دو خودروی پراید و تیبا اصلاً طبیعی نیست. برخی مسئولان سایپا...

قیمت تمام شده پراید ۳۷میلیون؟ احمد نعمت‌بخش، دبیر انجمن خودروسازان با اعلام این مطلب در گفتگو با خبرآنلاین گفت: پراید ایران در بازارهای جهانی خریدار دارد و کشورهایی مانند عراق، سوریه، آذربایجان، سنگال، ‌ونزوئلا، ارمنستان، ‌اوکراین، الجزایر، لیبی، افغانستان، ‌ مصر، غنا، نیجریه و لبنان صادرات داشته ایم. وی...

عراق واردات خودرو از ایران را متوقف کرد » در مقابل اگرچه میزان صادرات عراق به ایران رقمی ناچیز معادل ۷۷ میلیون دلار است، اخلال در وضعیت سفر زائران ایرانی به عراق که توریسم مذهبی را شامل می‌شود می‌تواند بر اقتصاد این کشور تاثیر منفی بگذارد. محمد صالح مشاور اقتصادی نخست‌وزیر عراق در این‌باره می‌گوید: «[با وضع تحریم‌ها] عراق می‌تواند...

دنا پلاس ماشین پلیس سنگال شد (+عکس) ايران خودرو به منظور كسب سهم مناسبي از بازارهاي بين المللي ، نخستین محصوله صادراتي دنا پلاس را روانه ناوگان پليس سنگال كرد. به گزارشعصر ایران، ايران خودرو با تجهيز خودروي دنا پلاس دوگانه سوز به خودروي خاص پليس، زمينه صادرات مجدد محصولات توليدي خودرا به كشورهاي غرب آفريقا فراهم مي كند...

پراید,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
پراید,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
توقف واردات خودرو از ایران به عراق,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
دنا پلاس,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو

صادرات - ویدئوها

فیلم/ نیمه پنهان صادرات سنگ آهن چرا خام میفروشیم و فراوری شده میخریم؟! فیلم نیمه پنهان صادرات سنگ آهن,ویدیویی در مورد فروش خام سنگ آهن,فیلم در مورد صادرات سنگ آهن خام ...

فیلم/ ماجرای عجیب صادرات خاک ایران! فیلم توضیحات صادرات خاک از ایران,ویدیو بحث صادرات خا در ایران در برنامه فرمول یک,ویدیو توضیحات مهمان برنامه فرمول یک درم ورد صادرات خاک از ایران ...

ویدئو/ واردات و صادرات هاي عجيب ايران! ویدئو/ واردات و صادرات هاي عجيب ايران! ویدئو واردات و صادرات‌های عجيب ايران,کلیپ آمار صادرات و واردات ایران,فیلم صادرات محصولات ایرانی ...

فیلم/ نیمه پنهان صادرات سنگ آهن
فیلم/ ماجرای عجیب صادرات خاک ایران!
ویدئو/ واردات و صادرات هاي عجيب ايران!

صادرات - پزشکی

آمادگی ایران برای صادرات دارو به نیکاراگوئه رییس سازمان غذا و دارو از آمادگی ایران برای صادرات دارو و انتقال دانش در زمینه تولید و کنترل دارو به کشور نیکاراگوئه خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا شانه ساز، رییس سازمان غذا و دارو در دیدار با وزیر دارایی کشور نیکاراگوئه با اشاره به روابط خوب ایران با دولت نیکاراگوئه، عنوان کرد: کشورمان... صادرات دارو و انتقال دانش در زمینه تولید و کنترل دارو با کشور نیکاراگوئه همکاری داشته باشیم. ظرفیت‌های بسیار خوبی نیز در کشور نیکاراگوئه وجود دارد و آنها...

اقدامات ایران برای افزایش ۱۰برابری صادرات تجهیزات پزشکی رییس اداره صادرات تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: اولویت ما تامین نیاز داخل است، اما می‌توان با مکانیزم‌هایی ظرفیت تولید کارخانجات را افزایش داد تا صادرات نیز افزایش پیدا کند. به گزارش ایسنا، مهندس سید آصف مهدوی با بیان اینکه هدف گذاری اداره کل تجهیزات پزشکی برای افزایش ١٠ برابری صادرات تجهیزات... صادرات ٢٤٠ میلیون دلاری در حوزه تجهیزات پزشکی اقدامات خوبی انجام شده و می‌توانیم با دستیابی به این هدف درس خوبی به دشمنان‌مان بدهیم. وی در...

ممنوعیت صادرات دارو و تجهیزات پزشکی سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: صادرات هر نوع دارو و تجهیزات پزشکی بدون دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو ممنوع شد. دکتر کیانوش جهانپور در گفت‌وگو با ایسنا،در این باره افزود: با توجه به شرایط فعلی اقتصادی و تخصیص ارز دولتی به حوزه مواد اولیه دارو و تجهیزات ضروری پزشکی، هر گونه صادرات... صادرات در این حوزه‌ها به صورت موردی باید با مجوز اداره کل مربوطه یعنی اداره کل دارو یا اداره کل تجهیزات پزشکی در سازمان غذا و دارو صورت گیرد. از...

دارو,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
دکتر کیانوش جهانپور,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت