صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
sarpoosh
کافه سلامت > ناتوانی جنسی

ناتوانی جنسی

ناتوانی جنسی

ناتوانی جنسی

روابط جنسی بخش مهمی از زندگی زناشویی است و چنانچه زن و یا مرد دچار ناتوانی جنسی باشند تاثیری مستقیم بر جنبه های مختلف زندگی مشترک آن ها خواهد گذاشت.

 

بنا بر آمار منتشر شده توسط مدیریت سازمان فرهنگی ملی جوانان در کشوری مثل ایران ۶۰ درصد از آمار طلاق زوجین به دلیل وجود مشکلات جنسی است و در اکثر موارد ناتوانی جنسی از سوی مردان می باشد.

 

انزال زودرس و ناتوانی در نعوظ مشکلات متداول در مردان می باشند. خوشبختانه هر دو مشکل زود انزالی و ناتوانی در نعوظ براحتی قابل درمان بوده و مشکل اصلی عدم آگاهی مردان از نحوه درمان مشکلات جنسی است.

درمان زود انزالی می تواند باعث فزایش قوای جنسی شود، درمان زود انزالی معمولا نیاز به مدت زمان خاصی دارد.

 

از آنجا که تبلیغات کذب و غیر علمی درباره محصولات درمان کننده ناتوانی جنسی فراوان است اولین درمانی که توسط مردان انتخاب می شود خرید اینگونه محصولات است که معمولا در قالب کرم و یا قرص های گیاهی برای درمان انزال زودرس و ناتوانی در نعوظ و سایر مشکلات جنسی به فروش می روند.

 

این محصولات یا بی اثرند یا بطور موقت و تا زمانی که از آن ها استفاده می کنید کمی سبب افزایش تمایلات و توانایی های جنسی می گردند اما با قطع مصرف مشکلات بیش از گذشته نمایان می شوند و با توجه به عدم کسب نتیجه مناسب از مصرف آن ها، این تصور در ذهن مردان بوجود می آید که ناتوانی جنسی آن ها غیر قابل درمان است.

 

نکته مهم: اگر به ناتوانی جنسی، زود انزالی، ناتوانی در نعوظ، عدم توانایی در حفظ نعوظ، کاهش تمایلات جنسی و غیره دچار هستید به جای خرید این محصولات و یا احساس خجالت به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

 

 

ناتوانی جنسی در مردان چیست؟

ناتوانی جنسی-ناتوانی جنسی وضعیتی است که در آن مرد نمی‌تواند نعوظ پیدا کرده و قادر نیست که نعوظ خود را به مدت کافی جهت انجام نزدیکی حفظ نماید.

 

اگر چه ناتوانی جنسی در مردان مشکل شایعی برای یک زوج محسوب می‌گردد ولی قابل درمان نیز هست.ناتوانی جنسی در بسیاری از مردان به صورت نعوظ ناقص و یا اشکال دیگر آن دیده می‌شود ولی می‌تواند به صورت دایمی و مزمن باقی بماند. مواردی مثل بیماری‌های مزمن، داروها، افسردگی، هیجان و تشویش باعث بروز انواع زودگذر ناتوانی جنسی شده و مطمئن باشید که در صورت ابتلا به آن مجبور نیستید تا آخر عمر با آن زندگی نمایید.

 

درمان ناتوانی جنسی

ابتدا دو قدم برای حل مشکل ناتوانی جنسی وجود دارد.

 

در قدم اول پزشک نیاز دارد علت ناتوانی جنسی را جستجو نماید و در قدم دوم پزشک به شما کمک می‌کند که درمان مناسب را انتخاب نمایید.

 

پزشک چگونه علت را پیدا می‌کند؟ پس از سؤالات کافی در مورد نحوه شروع و پیشرفت بیماری و حالت روحی فرد مبتلا، پزشک معاینات کامل به عمل می‌آورد تا از صحت مقدار فشار خون، کار اعصاب و ساختمان آلت اطمینان حاصل نماید.

 

او سپس ممکن است انجام آزمایش بررسی نعوظ شبانه در حالت خواب را توصیه نماید که کمک زیادی برای افتراق علت عضوی یا روانی می‌کند. در کنار آن، بررسی وضعیت هورمون‌ها و قند خون و یا نحوه جریان خون به داخل آلت ممکن است درخواست گردد.

 

در صورتیکه علت ناتوانی جنسی شما روحی و فکری تشخیص داده شود پزشک معالج، شما را نزد روان شناس یا روان پزشک مجرب معرفی خواهد نمود. اگر علت عضوی باشد روش‌های درمانی متعددی به شما پیشنهاد می‌گردد که شامل قرص‌های مختلف، تزریق آمپول به داخل عضله و حتی داخل آلت، وسایل خاص برای ایجاد نعوظ مصنوعی و بالاخره عمل جراحی و گذاشتن پروتز می‌باشد.

 

 

 

 

ناتوانی جنسی - جامعه

نارضایتی جنسی از دلایل اصلی طلاق است رئیس مرکز پژوهش‌های علوم اسلامی انسانی صدرا نارضایتی جنسی و نبود آموزشهای مناسب را از دلایل اصلی طلاق در جامعه ایران دانست. به گزارش مهر، حجت الاسلام رضا غلامی در ‌نخستین کنگره ملی خانواده که امروز با حضور رییس سازمان تبلیغات اسلامی و ۷۰۰ نفر از نمایندگان سازمانهای مردم نهاد حوزه ازدواج برگزار...

حجت الاسلام رضا غلامی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان

ناتوانی جنسی - پزشکی

علل بی میلی جنسی چیست؟ پورک خاطرنشان کرد: ناتوانی جنسی نه تنها در مردان بلکه به همان اندازه در زنان وجود دارد. اغلب مردان و یا زنان این بیماری را در همسر خود به عنوان سردمزاجی و یا دلایلی از ضعف بدنی می بینند با این وجود مراجعه به متخصص را امری زشت و خارج از اخلاق می دانند. این متخصص ۲ دلیل عمده...

روش ها و درمان های طبیعی برای افزایش میل جنسی میل جنسی کم در زنان نسبت به مردان شایع‌تر است، اما این شرایط به طور قابل توجهی هر دو جنسیت را تحت تاثیر قرار می دهد. کاهش میل جنسی می تواند به واسطه دلایل مختلفی از جمله افسردگی، استرس، برخی داروهای تجویزی، سطوح کم تستوسترون، اضافه وزن، ورزش بیش از اندازه و استفاده از مواد مخدر یا الکل در هر سنی...

بریتانیا اجازه فروش بدون نسخه ویاگرا را می‌دهد بریتانیا به‌عنوان نخستین کشور اجازه فروش بدون نسخه ویاگرا، داروی پرفروش ناتوانی جنسی ساخت شرکت فایزر را می‌دهد. به گزارش رویترز، ویاگرا فقط در داروخانه‌ها دربریتانیابه فروش خواهد رسید و میزان عرضه این دارو به ارزیابی داروسازان از مناسب بودن آن برای هر فرد وابسته خواهد بود. ویاگرا...

درمان زود انزالی با دارچین دارچین از زمان های قدیم برای درمان زود انزالی و ناتوانی جنسی مفید بوده است و امروزه هم این گیاه دارویی یکی از بهترین راه های درمان می باشد. دارچین به خاطر طعم دلپذیری که دارد معمولأ هم در غذا و هم در نوشیدنی های گرم و سرد می توانید از آن استفاده کنید. البته مصرف خیلی زیاد دارچین هم می تواند باعث افزایش...

بی میلی جنسی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,مشاوره پزشکی
افزایش میل جنسی,رژیم غذایی سالم,تقویت میل جنسی
ویاگرا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,مشاوره پزشکی,دارچین