یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
۱۴:۲۲ - ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۱۰۹۲۷
اخبار بازار خودرو

بیشترین فروش بیمه بدنه متعلق به کدام ماشین‌ها است؟

بیمه بدنه توانسته به عنوان یکی از بیمه‌های ضروری و کاربردی خودرو خریداران زیادی داشته باشد، اما کدام خودروها بیشتر از این بیمه استفاده می‌کنند؟ بیمه بدنه بین چه نوع خودروهایی طرفداران بیشتری دارد؟ طبیعتا هزینه‌های گزاف تعمیر خودرو یا حتی تعویض آن در خسارات کلی موجب شده است تا بسیاری از رانندگان به دنبال محافظت از این سرمایه گرانبهای خود باشند. امروزه با وجود پلتفرم‌های مختلف و امکان خرید کاملا غیرحضوری این بیمه،خرید بیمه بدنه قسطی و نقدی به صورت آنلاین نیز محبوبیت زیادی پیدا کرده است. اگر می‌خواهید دید بهتری به بازار بیمه داشته باشید و بدانید بیشترین فروش بیمه بدنه متعلق به کدام ماشین‌هاست، با ما همراه شوید.

نگاهی کوتاه به بیمه بدنه و آمار فروش آن

دلیل اهمیت بیمه بدنه برای صاحبان خودرو، محافظتی است که در برابر همه خطرات و آسیب‌های غیرقابل‌پیشبینی ارائه می‌کند. برخلاف بیمه شخص ثالث که تعهد می‌دهد آسیب‌های خودرو و خسارات جانی سایر افراد را در تصادفات رانندگی جبران کند، بیمه بدنه مجموعه کاملی از خسارات وارده به خودروی شما (یعنی بیمه‌گذار) را تحت پوشش قرار می‌دهد و در شرایط مختلف، که به تصادفات رانندگی نیز محدود نیستند، به جبران خسارات شما می‌پردازد. جالب است بدانید از بین همه بیمه‌نامه‌های صادره در بازار، بیمه بدنه در ۶ رشته بیمه پرفروش قرار دارد و حدود ۱۰ درصد از همه بیمه‌نامه‌های صادر شده را به خود اختصاص می‌دهد.

بیمه بدنه با دو نوع پوشش اصلی و اضافی قابل خریداری است تا بیشترین خسارت‌ها را با توجه به نیازهای شما جبران کند. پوشش‌های اصلی که در همه قرادادهای بیمه بدنه لحاظ شده‌اند، به شما کمک می‌کنند خسارات ناشی از تصادف با اجسام ثابت و متحرک، خسارات ناشی از سقوط، واژگونی یا آتش‌سوزی و خسارات ناشی از سرقت کامل خودرو را جبران کنید. شرکت‌های بیمه مختلف با پوشش‌های اضافی خود به شما اجازه می‌دهند با پرداخت حق بیمه بیشتر، برای آسیب‌های دیگری مانند دزدی درجای لوازم، شکستن شیشه، آسیب‌های ناشی از بلایای طبیعی، میخ‌کشی و افت قیمت خودرو نیز خسارت دریافت کنید.

تخفیف‌های بیمه بدنه

خودروهایی که بیشترین خرید بیمه بدنه را داشته‌اند

در ادامه بررسی می‌کنیم که بیشترین فروش بیمه بدنه متعلق به کدام ماشین‌هاست، پس با ما همراه باشید.

بیمه بدنه پراید

همانطور که می‌دانید، پراید پرفروش‌ترین و رایج‌ترین مدل خودرو در کشور است. با وجود آمار بالای فروش پراید و ایمنی پایین آن، جای تعجب ندارد که بیشترین فروش بیمه بدنه را به خود اختصاص داده است. خوب است بدانید که شرکت‌های بیمه مختلف به واسطه تخفیف‌ها و پوشش‌های متنوع بیمه بدنه، بیمه این خودرو را با قیمت‌های متفاوتی ارائه می‌کنند، اما از آن جا که قیمت بیمه بدنه با توجه به قیمت خودرو تعیین می‌شود، پراید به عنوان یک خودروی اقتصادی، بیمه بدنه ارزان‌تری نیز دارد.

لدر نظر داشته باشید که اگر خودروی پراید شما بیش از ۱۵ سال عمر داشته باشد، به دلیل فرسودگی خودرو، برای پیدا کردن بیمه بدنه آن با مشکلاتی مواجه خواهید شد، زیرا بیشتر شرکت‌های بیمه خودروهایی که ۱۵ یا ۲۰ سال از عمر آن‌ها گذشته است را بیمه نمی‌کنند. برای مثال، خریدبیمه بدنه شرکت ایران برای پرایدهایی با بیش از ۱۵ سال عمر ممکن نخواهد بود.

بیمه بدنه پراید

بیمه بدنه پژو ۲۰۶

خرید بیمه بدنه پژو ۲۰۶ نیز بخش قابل‌توجهی از آمار بیمه بدنه‌های صادر شده را تشکیل می‌دهد، زیرا این خودرو با تیپ‌های مختلف خود توانسته به محبوبیت زیادی بین جوانان و خانواده‌ها دست یابد و سرمایه‌ای ارزشمند برای بسیاری از افراد باشد. همین امر موجب شده است تا افراد با بیمه بدنه از این سرمایه خود در برابر خسارات محافظت کنند. البته شرایط بیمه بدنه برای تیپ‌های مختلف پژو ۲۰۶ یکسان نیست و ممکن است خودروهایی که بیش از ۲۰ سال از ساخت آن‌ها می‌گذرد امکان محدودی برای خرید بیمه بدنه داشته باشند.

به خاطر داشته باشید که برای خرید بیمه بدنه پژو ۲۰۶، لازم است مشخصات خودروی خود را به خوبی بشناسید تا به تخمین دقیقی از قیمت آن برسید، زیرا اگر تخمین ارزش معاملاتی خودرو را به درستی در فرم بیمه وارد نکنید، حق بیمه و میزان خسارت دریافتی شما تحت تأثیر قرار می‌گیرد. تخمین پایین‌تر از ارزش موجب می‌شود تا خسارت کافی را برای جبران هزینه‌های خودروی خود دریافت نکنید و تخمین بالاتر به افزایش غیرضروری حق بیمه منجر خواهد شد.

بیمه بدنه 206

بیمه بدنه پژو ۴۰۵

خودروی پژو ۴۰۵ به عنوان خودرویی خانوادگی، جادار و البته با سابقه در بازار ایران شناخته می‌شود و سال‌هاست که آمار چشمگیری از بازار خودروهای کشور را به خود اختصاص داده است. از همین رو، در دسته خودروهایی با بیشترین فروش بیمه بدنه جا می‌گیرد. صاحبان این خودروی اقتصادی می‌توانند با خرید بیمه بدنه پژو ۴۰۵، با خیالی آسوده خودروی خود را به جاده‌های درون‌شهری و برون‌شهری ببرند و نگران پرداخت هزینه‌های سنگین تعمیر یا تعویض قطعات خودرو نباشند. از آن جا که ساخت بعضی مدل‌های این خودرو به دهه ۷۰ شمسی باز می‌گردد، خرید بیمه بدنه برای همه مدل‌های این خودرو ممکن نیست.

بیمه بدنه تیبا

خودروی تیبا یکی از مدل‌های نسبتا جدید خودرو در ایران به شمار می‌رود و به عنوان نسخه ارتقاء یافته پلتفرم پراید، امنیت و امکانات بیشتری نسبت به این خودرو ارائه می‌دهد. قدیمی‌ترین مدل این خودرو به سال ۱۳۸۹ برمی‌گردد، به همین دلیل در دسته خودروهای فرسوده قرار نمی‌گیرد و خرید بیمه بدنه تیبا محدودیتی از نظر سال ساخت ندارد. بسیاری از صاحبان این خودرو نیز با تکیه بر پوشش‌های بیمه بدنه، خیال خود را از بابت هزینه‌های تعمیر خودرو راحت کرده‌اند و با خرید این بیمه به دغدغه‌های ناشی از نوسانات قیمت، خرید قطعات یدکی و خسارات گزاف تصادفات رانندگی پایان داده‌اند.

بیمه بدنه پژو پارس

جالب است بدانید که خودروی پژو پارس یکی از پرتقاضاترین خودروهای ایرانی به شمار می‌رود و این امر می‌تواند آن را به سرمایه‌ای ارزشمند در بازار دسته دوم تبدیل کند. به همین جهت، بسیاری از صاحبان این خودرو با استفاده از بیمه بدنه از امکان جبران هزینه‌های تعمیر و تعویض این خودرو مطمئن می‌شوند.

خودروی پژو پارس، که برای چند سال با نام پرشیا نیز ارائه می‌شد، سابقه‌‌ای طولانی دارد و مدل‌هایی ساخته شده از سال ۱۳۷۹ تا ۱۴۰۲ را در اختیار رانندگان قرار می‌دهد. قیمت و ویژگی‌های هر خودروی پژو پارس تعیین کننده قیمت بیمه بدنه آن خواهند بود، به طوری که خودروهای جدیدتر به دلیل ارزش معاملاتی بیشتر خود قیمت بیمه گران‌تری دارند؛ اما مدل‌های قدیمی‌تری که بیش از ۱۰ سال از ساخت آن‌ها گذشته است نیز شامل درصدی افزایش حق بیمه در اثر فرسودگی می‌شوند.

بیمه بدنه سمند

در انتها، خودروی سمند نیز توانسته به واسطه سابقه مونتاژ طولانی و محبوبیت خود در لیست خودروهایی با بیشترین فروش بیمه بدنه قرار بگیرد. این خودرو از سال‌های ۱۳۷۹ تا ۱۴۰۱ تولید می‌شد و به عنوان یک خودروی جادار و محکم، هنوز نیز در فعالیت قابل‌توجهی در بازار دسته دوم دارد. صاحبان خودروی سمند نیز برای محافظت از این سرمایه، همه هزینه‌های احتمالی تعمیر و تعویض آن را تحت پوشش بیمه بدنه قرار داده‌اند. این خودرو در مدل‌های سمند XU7، EF7 و EF7 دوگانه‌سوز در طی سال‌های مختلف ارائه شده است و قیمت بیمه بدنه این خودرو نیز با توجه به مدل، عمر و میزان کارکرد آن تعیین خواهد شد.

سخن پایانی

با خرید بیمه بدنه، مطمئن خواهید بود که در هر حادثه غیرقابل‌پیشینی، می‌توانید خسارات وارده به خودروی خود را جبران کنید و با پرداخت درصد کمی فرانشیز، امکان تعمیر یا تعویض خودرو را داشته باشید. پوشش‌های بی‌نظیر این بیمه هزینه‌های تصادفات، بلایای طبیعی، سرقت و بسیاری از نگرانی‌های رایج رانندگان را تحت پوشش قرار می‌دهند و همین امر موجب شده است تا درصد قابل‌توجهی از رانندگان این بیمه را به همراه بیمه شخص ثالث برای خودروی خود خریداری کنند. همانطور که بالاتر مطالعه کردید، پرفروش‌ترین خودروها بیشترین آمار خرید بیمه بدنه را به خود اختصاص می‌دهند، که همه رانندگان، فارغ از مدل یا ارزش خودروی خود، اهمیت پوشش‌های این بیمه را درک کرده‌اند. 

  • 16
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
مائوریستو موتا پائز بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز؛ سرمربی والیبال

تاریخ تولد: ۲۶ مه ۱۹۶۳

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

ملیت: فرانسه

حرفه: سرمربی والیبال

آغاز فعالیت: سال ۱۹۹۴ تاکنون

ادامه
فرشید اسماعیلی بیوگرافی فرشید اسماعیلی فوتبالیست جوان ایرانی

تاریخ تولد: ۴ اسفند ۱۳۷۲

محل تولد: بندرلنگه، هرمزگان، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: پیکان

قد: ۱ متر ۷۲ سانتی متر 

ادامه
رضا عطاران بیوگرافی رضا عطاران؛ ستاره سینمای کمدی ایران

تاریخ تولد: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۴۷

محل تولد: مشهد

حرفه: بازیگر، کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس، تدوین‌گر، خواننده

آغاز فعالیت: ۱۳۶۹ تا کنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران 

ادامه
ویژه سرپوش