جمعه ۰۴ اسفند ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۸۰۰۲۸

قبل از خرید کارواش خانگی و صنعتی حتما این مقاله را بخوانید

امروزه کمبود منابع آبی در جوامع مختلف به یک مسئله جدی و نگران کننده تبدیل شده به صورتی که در تمام جوامع تأکید بر رعایت الگوی مصرف و صرفه‌جویی در مصرف آب وجود دارد. شستن خودرو و همچنین محیط‌های مختلف یکی از مواردی است که باعث مصرف زیاد آب و هدررفت آن می‌شود. شستن ماشین، حیاط، پارکینگ و سایر محیط‌ها با شلنگ‌های معمولی هم زمان‌بر بوده و هدررفت آب زیادی به همراه دارد. کارواش برقی خانگی یکی از وسایل و ابزارهایی است که در این شرایط می‌توان مورد استفاده قرار داد. این ابزار به نحوی طراحی شده که هم می‌تواند با کیفیت بالاتری آلودگی و کثیفی‌ها را از سطوح پاک کند و هم اینکه آب کمتری نسبت به شلنگ‌های معمولی مصرف می‌کند.

نکات خرید کارواش خانگی و صنعتی


کارواش چیست و چه کاربردهایی دارد؟

واترجت یا کارواش به دستگاهی گفته می‌شود که می‌تواند آب را به فشار بسیار زیاد با استفاده از یک نازل بر روی سطوح مختلف بپاشد. فشار بالای آب خروجی از نازل کارواش باعث می‌شود که همه جرم‌ها و آلودگی‌های مختلف بر روی سطوح به خوبی پاک شده و در نتیجه عملیات شستشو در سریع‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه به بهترین شکل ممکن انجام شود. این ابزار برقی ، یک وسیله همه‌کاره به حساب می‌آید و از آن می‌توان برای شستشوی هر نوع سطح مانند کف حیاط، دیوار، نمای ساختمان، سنگ فرش راهرو و راه‌پله، استخر و همچنین شستن ماشین، دوچرخه یا موتور استفاده کرد. از جمله مهم‌ترین کاربردهای دستگاه کارواش خانگی می‌توان به شستشوی موارد زیر اشاره کرد:

- سطوح مختلف

- اتومبیل، موتور و دوچرخه

- انواع ماشین آلات

- نمای ساختمان، استخر و غیره

واترجت یا کارواش برقی یکی از دستگاه‌های مهم و کاربردی به حساب می‌آید که از آن می توان برای شستشوی قسمت‌های مختلف در خانه و همچنین انواع ماشین آلات، خودرو، دوچرخه، موتور و تجهیزات مختلف استفاده کرد. از مهم ترین مزایای کارواش نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- صرفه جویی در زمان و مصرف آب

- افزایش راندمان و بهره‌وری

- سهولت در استفاده

- سازگاری کامل با محیط زیست

- امکان شستشوی انواع آلودگی و جرم بر روی سطوح

- کاهش محسوس هزینه‌ها

- دوام بیشتر تمیزی خودرو

- خاصیت لکه بری و ضد عفونی کننده

- ایمنی بالا

انواع کارواش خانگی

انواع کارواش خانگی از نظر منبع تغذیه

دستگاه‌های کارواش خانگی که یکی از کاربردی‌ترین دستگاه‌های مورد استفاده در منازل هستند در انواع مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند. یکی از مواردی که کارواش‌ها را بر اساس آن در دسته‌بندی‌های مختلف قرار می‌دهند،‌ نوع موتور یا منبع تغذیه آن است. کارواش خانگی از نظر منبع تغذیه یا نوع موتور به دو دسته کلی تقسیم می‌شود:

- کارواش موتور دینامی: این نوع کارواش‌ها دارای یک موتور دینامی هستند که در آن جریان الکتریسیته از یک سیستم سیم‌پیچی عور کرده و تبدیل به نیروی الکترومغناطیس می‌شود که می‌تواند باعث حرکت موتور و کار کردن دستگاه شود.

- کارواش موتور ذغالی: در این نوع دستگاه کارواش خانگی، ذغال وظیفه انتقال جریان الکتریسیته به موتور را دارد. یکی از معایب بزرگ این نوع کارواش این است که به مرور با استفاده از دستگاه ذغال‌ها ساییده شده و پس از مدتی باید آن‌ها را تعویض کرد تا دستگاه به کار کردن خود ادامه دهد.

اجزای کارواش برقی

هر نوع ابزار برقی و الکترونیکی که برای مصارف گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد، از اجزای مختلفی تشکیل شده که کارکرد این اجزا در کنار یکدیگر، کارکرد کلی دستگاه را شامل می‌شود. اجزای یک دستگاه به صورت هماهنگ و پیوسته با یکدیگر در ارتباط بوده تا دستگاه بتواند بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد. کارواش خانگی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و از اجزای مختلفی تشکیل شده است که هر کدام وظیفه خاصی در سیستم دستگاه بر عهده دارند. از مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده کارواش خانگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- موتور

- شلنگ

- پمپ آب

- نازل

در دستگاه‌های کارواش خانگی نازل‌ها که وظیفه پاشیدن آب بر روی سطوح مختلف را بر عهده دارند دارای درجه‌بندی‌های متفاوتی هستند که به سه دسته نقطه‌ای، کاردکی و دوار تقسیم‌بندی می‌شود.

خرید بهترین دستگاه کارواش خانگی


نکات مهم در خرید کارواش خانگی

پس از آشنایی با دستگاه کارواش خانگی و نحوه عملکرد آن و همچنین اجزای مختلف تشکیل دهنده این دستگاه، نوبت به بررسی نکاتی می‌رسد که در زمان اقدام به خرید این دستگاه باید مورد توجه قرار داد. با در نظر گرفتن این نکات در زمان خرید می‌توانید قسمت‌های مختلف محصول را بررسی کرده و در نتیجه بهترین دستگاه کارواش خانگی را انتخاب و خریداری نمایید. از مهم‌ترین نکاتی که در زمان خرید دستگاه کارواش خانگی باید مورد توجه قرار داد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

- موتور: اصلی‌ترین قسمت دستگاه کارواش، موتور آن است که وظیفه دارد آب با فشار مورد نیاز را فراهم کند. در دستگاه‌های کارواش، هرچه موتور بزرگ‌تر و پرقدرت‌تر باشد، به این معنی است که می‌تواند آب با فشار بیشتری تولید کند؛ هر چند میزان مصرف انرژی آن نیز به مراتب بالاتر می‌رود. در واقع این نوع و توان موتور است که قیمت یک کارواش را تعیین می‌کند.

- حجم آب خروجی: هر چه دبی یا حجم آب خروجی از دستگاه کارواش بیشتر باشد، به این معنی است که قدرت و توان آن برای شستشوی مکان‌های متختلف بیشتر است. هر چه میزان دبی آب خروجی بیشتر باشد یعنی شستشو با کیفیت بالاتری انجام می شود. دبی زیاد نیاز به موتور قوی تر دارد که در زمان خرید دستگاه کارواش خانگی این دو بخش دستگاه باید مورد توجه قرار بگیرد.

- حداکثر دمای آب: فشار بالای آب در زمان خروج از نازل دستگاه کارواش باعث می‌شود که آب به صورت خودکار گرم شود و بتوان از آن بدون نیاز به مواد شوینده برای شستشوی محیط‌ها و وسایل مختلف مانند خودرو استفاده کرد. به همین دلیل در زمان خرید دستگاه کارواش خانگی به حداکثر دمای آبی که در زمان استفاده از دستگاه ایجاد می‌شود باید توجه کرد.

- نازل: یکی از مهم‌ترین اجزای دستگاه کارواش خانگی است که مسئولیت پاشیدن آب بر روی سطوح مختلف را بر عهده دارد. نازل این امکان را به کاربر می‌دهد که بتوان فشار آب را به صورت عرضی کنترل کرده یا مقدار آن را کم و زیاد کند. به همین دلیل قابلیت‌‌های تنظیم نازل برای تعیین فشار و نوع خروج آب از اهمیت زیادی برخوردار است که در زمان خرید باید مورد توجه قرار بگیرد.

خرید بهترین دستگاه کارواش خانگی

دستگاه کارواش خانگی یکی از کاربردی‌ترین دستگاه‌ها و تجهیزات به حساب می‌آید که می‌توان از آن برای شستشوی خودرو و قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده کرد. این دستگاه آب را با فشار زیاد به سمت سطوح مختلف حرکت می‌دهد که همین امر باعث می‌شود آلودگی‌ها و جرم‌های مختلف به راحتی و با کمترین میزان مقاومت از روی سطوح مختلف پاک شوند. این ویژگی و همچنین قابلیت صرفه‌جویی در مصرف آب باعث شده که بسیاری از افراد از این دستگاه در محیط خانه برای شستشوی موارد مختلف استفاده کنند. این دستگاه در مدل‌های مختلف توسط برندهای متفاوت تولید و به بازار عرضه می‌شود که هر کدام قابلیت‌های و ویژگی‌های خاص خود را دارند.

  • 14
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه
ویژه سرپوش