پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۸۰۰۲۸

قبل از خرید کارواش خانگی و صنعتی حتما این مقاله را بخوانید

امروزه کمبود منابع آبی در جوامع مختلف به یک مسئله جدی و نگران کننده تبدیل شده به صورتی که در تمام جوامع تأکید بر رعایت الگوی مصرف و صرفه‌جویی در مصرف آب وجود دارد. شستن خودرو و همچنین محیط‌های مختلف یکی از مواردی است که باعث مصرف زیاد آب و هدررفت آن می‌شود. شستن ماشین، حیاط، پارکینگ و سایر محیط‌ها با شلنگ‌های معمولی هم زمان‌بر بوده و هدررفت آب زیادی به همراه دارد. کارواش برقی خانگی یکی از وسایل و ابزارهایی است که در این شرایط می‌توان مورد استفاده قرار داد. این ابزار به نحوی طراحی شده که هم می‌تواند با کیفیت بالاتری آلودگی و کثیفی‌ها را از سطوح پاک کند و هم اینکه آب کمتری نسبت به شلنگ‌های معمولی مصرف می‌کند.

نکات خرید کارواش خانگی و صنعتی


کارواش چیست و چه کاربردهایی دارد؟

واترجت یا کارواش به دستگاهی گفته می‌شود که می‌تواند آب را به فشار بسیار زیاد با استفاده از یک نازل بر روی سطوح مختلف بپاشد. فشار بالای آب خروجی از نازل کارواش باعث می‌شود که همه جرم‌ها و آلودگی‌های مختلف بر روی سطوح به خوبی پاک شده و در نتیجه عملیات شستشو در سریع‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه به بهترین شکل ممکن انجام شود. این ابزار برقی ، یک وسیله همه‌کاره به حساب می‌آید و از آن می‌توان برای شستشوی هر نوع سطح مانند کف حیاط، دیوار، نمای ساختمان، سنگ فرش راهرو و راه‌پله، استخر و همچنین شستن ماشین، دوچرخه یا موتور استفاده کرد. از جمله مهم‌ترین کاربردهای دستگاه کارواش خانگی می‌توان به شستشوی موارد زیر اشاره کرد:

- سطوح مختلف

- اتومبیل، موتور و دوچرخه

- انواع ماشین آلات

- نمای ساختمان، استخر و غیره

واترجت یا کارواش برقی یکی از دستگاه‌های مهم و کاربردی به حساب می‌آید که از آن می توان برای شستشوی قسمت‌های مختلف در خانه و همچنین انواع ماشین آلات، خودرو، دوچرخه، موتور و تجهیزات مختلف استفاده کرد. از مهم ترین مزایای کارواش نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- صرفه جویی در زمان و مصرف آب

- افزایش راندمان و بهره‌وری

- سهولت در استفاده

- سازگاری کامل با محیط زیست

- امکان شستشوی انواع آلودگی و جرم بر روی سطوح

- کاهش محسوس هزینه‌ها

- دوام بیشتر تمیزی خودرو

- خاصیت لکه بری و ضد عفونی کننده

- ایمنی بالا

انواع کارواش خانگی

انواع کارواش خانگی از نظر منبع تغذیه

دستگاه‌های کارواش خانگی که یکی از کاربردی‌ترین دستگاه‌های مورد استفاده در منازل هستند در انواع مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند. یکی از مواردی که کارواش‌ها را بر اساس آن در دسته‌بندی‌های مختلف قرار می‌دهند،‌ نوع موتور یا منبع تغذیه آن است. کارواش خانگی از نظر منبع تغذیه یا نوع موتور به دو دسته کلی تقسیم می‌شود:

- کارواش موتور دینامی: این نوع کارواش‌ها دارای یک موتور دینامی هستند که در آن جریان الکتریسیته از یک سیستم سیم‌پیچی عور کرده و تبدیل به نیروی الکترومغناطیس می‌شود که می‌تواند باعث حرکت موتور و کار کردن دستگاه شود.

- کارواش موتور ذغالی: در این نوع دستگاه کارواش خانگی، ذغال وظیفه انتقال جریان الکتریسیته به موتور را دارد. یکی از معایب بزرگ این نوع کارواش این است که به مرور با استفاده از دستگاه ذغال‌ها ساییده شده و پس از مدتی باید آن‌ها را تعویض کرد تا دستگاه به کار کردن خود ادامه دهد.

اجزای کارواش برقی

هر نوع ابزار برقی و الکترونیکی که برای مصارف گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد، از اجزای مختلفی تشکیل شده که کارکرد این اجزا در کنار یکدیگر، کارکرد کلی دستگاه را شامل می‌شود. اجزای یک دستگاه به صورت هماهنگ و پیوسته با یکدیگر در ارتباط بوده تا دستگاه بتواند بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد. کارواش خانگی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و از اجزای مختلفی تشکیل شده است که هر کدام وظیفه خاصی در سیستم دستگاه بر عهده دارند. از مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده کارواش خانگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- موتور

- شلنگ

- پمپ آب

- نازل

در دستگاه‌های کارواش خانگی نازل‌ها که وظیفه پاشیدن آب بر روی سطوح مختلف را بر عهده دارند دارای درجه‌بندی‌های متفاوتی هستند که به سه دسته نقطه‌ای، کاردکی و دوار تقسیم‌بندی می‌شود.

خرید بهترین دستگاه کارواش خانگی


نکات مهم در خرید کارواش خانگی

پس از آشنایی با دستگاه کارواش خانگی و نحوه عملکرد آن و همچنین اجزای مختلف تشکیل دهنده این دستگاه، نوبت به بررسی نکاتی می‌رسد که در زمان اقدام به خرید این دستگاه باید مورد توجه قرار داد. با در نظر گرفتن این نکات در زمان خرید می‌توانید قسمت‌های مختلف محصول را بررسی کرده و در نتیجه بهترین دستگاه کارواش خانگی را انتخاب و خریداری نمایید. از مهم‌ترین نکاتی که در زمان خرید دستگاه کارواش خانگی باید مورد توجه قرار داد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

- موتور: اصلی‌ترین قسمت دستگاه کارواش، موتور آن است که وظیفه دارد آب با فشار مورد نیاز را فراهم کند. در دستگاه‌های کارواش، هرچه موتور بزرگ‌تر و پرقدرت‌تر باشد، به این معنی است که می‌تواند آب با فشار بیشتری تولید کند؛ هر چند میزان مصرف انرژی آن نیز به مراتب بالاتر می‌رود. در واقع این نوع و توان موتور است که قیمت یک کارواش را تعیین می‌کند.

- حجم آب خروجی: هر چه دبی یا حجم آب خروجی از دستگاه کارواش بیشتر باشد، به این معنی است که قدرت و توان آن برای شستشوی مکان‌های متختلف بیشتر است. هر چه میزان دبی آب خروجی بیشتر باشد یعنی شستشو با کیفیت بالاتری انجام می شود. دبی زیاد نیاز به موتور قوی تر دارد که در زمان خرید دستگاه کارواش خانگی این دو بخش دستگاه باید مورد توجه قرار بگیرد.

- حداکثر دمای آب: فشار بالای آب در زمان خروج از نازل دستگاه کارواش باعث می‌شود که آب به صورت خودکار گرم شود و بتوان از آن بدون نیاز به مواد شوینده برای شستشوی محیط‌ها و وسایل مختلف مانند خودرو استفاده کرد. به همین دلیل در زمان خرید دستگاه کارواش خانگی به حداکثر دمای آبی که در زمان استفاده از دستگاه ایجاد می‌شود باید توجه کرد.

- نازل: یکی از مهم‌ترین اجزای دستگاه کارواش خانگی است که مسئولیت پاشیدن آب بر روی سطوح مختلف را بر عهده دارد. نازل این امکان را به کاربر می‌دهد که بتوان فشار آب را به صورت عرضی کنترل کرده یا مقدار آن را کم و زیاد کند. به همین دلیل قابلیت‌‌های تنظیم نازل برای تعیین فشار و نوع خروج آب از اهمیت زیادی برخوردار است که در زمان خرید باید مورد توجه قرار بگیرد.

خرید بهترین دستگاه کارواش خانگی

دستگاه کارواش خانگی یکی از کاربردی‌ترین دستگاه‌ها و تجهیزات به حساب می‌آید که می‌توان از آن برای شستشوی خودرو و قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده کرد. این دستگاه آب را با فشار زیاد به سمت سطوح مختلف حرکت می‌دهد که همین امر باعث می‌شود آلودگی‌ها و جرم‌های مختلف به راحتی و با کمترین میزان مقاومت از روی سطوح مختلف پاک شوند. این ویژگی و همچنین قابلیت صرفه‌جویی در مصرف آب باعث شده که بسیاری از افراد از این دستگاه در محیط خانه برای شستشوی موارد مختلف استفاده کنند. این دستگاه در مدل‌های مختلف توسط برندهای متفاوت تولید و به بازار عرضه می‌شود که هر کدام قابلیت‌های و ویژگی‌های خاص خود را دارند.

  • 14
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش