پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۸۰۰۷۴

فناوری های جدید در جراحی بینی، جراحی بینی را آسان تر می کند

جراحی بینی گوشتی و استخوانی در کلینیک معتبر,جراحی بینی کلینیک دکتر شیرنگی,جراحی بینیجدیدترین تکنیک‌های جراحی زیبایی در کلینیک دکتر شیرنگی

جراحی بینی یکی از انواع روش‌های جراحی پلاستیک است که در بین افرادی که تمایل به زیبایی بیشتر چهره خود دارند طرفداران زیادی پیدا کرده است. این روش جراحی به شیوه‌های مختلفی از گذشته تا به امروز انجام شده که هر کدام توانسته‌اند تغییرات متعددی را بر چهره افراد بر جای بگذارند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی در مورد شیوه‌های مختلف جراحی می‌توان گفت که عمل زیبایی بینی نیز با استفاده از علم نوین پیشرفت زیادی کرده تا نتیجه حاصل از آن موفقیت‌آمیزتر باشد. یکی از مراکز معتبر در زمینه جراحی بینی کلینیک دکتر شیرنگی است که پزشکان متخصص زیبایی در این مرکز تمام تلاش خود را بر پایه استفاده از تکنولوژی و روش‌های نوین جراحی برای حصول نتیجه بهتر بنا نهاده‌اند. در عمل زیبایی بینی قسمتهای مختلفی اعم از استخوان، غضروف و پوست بینی تحت تاثیر قرار می‌گیرند تا مشکلات بینی در بهترین نحو حل شوند.

جدیدترین تکنیک‌های جراحی زیبایی برای هر نوع بینی با در نظر گرفتن وضعیت بینی فرد مورد نظر انتخاب می‌شوند تا اصلاح و ترمیم به بهترین شیوه ممکن انجام شود. در کلینیک دکتر شیرنگی سعی بر این است که با بهبود روشهای رایج جراحی زیبایی تغییرات مورد انتظار متقاضیان تا حد امکان برآورده گردد.

دلایل انجام جراحی بینی با تکنیکهای متعدد

در انتخاب روشهای جدید جراحی بینی سعی بر این است تا نسبت به روشهای قدیمی‌تر مزایای بیشتری را نصیب متقاضیان کنند. ممکن است متقاضیان جراحی بینی اهداف متعددی را در مورد عمل زیبایی بینی مورد توجه قرار دهند که عبارتند از:

•    متناسب کردن اندازه بینی با سایر اجزای صورت

•    از بین بردن پل روی بینی

•    بالا بردن نوک بینی و یا باریک کردن بینی

•    متقارن کردن سوراخ‌های بینی و صاف کردن تیغه آن

•    درمان مشکلات تنفسی که به دلایل متعددی از قبیل ویژگی‌های ساختاری متعدد در قسمت داخلی بینی به وجود آمده و شرایط مشکل سازی را برای تنفس فرد به وجود آورده است.

مزایای تکنیکهای جدید جراحی بینی

کدام روش جراحی زیبایی بینی بهترین است؟ هدف از ارائه روشهای جدید برای عمل زیبایی بینی این است که بیمار با کمترین میزان درد و عوارض روبرو شود. بدین منظور کاربرد تکنیکهای جدید می‌توانند مزایای خاصی را برای بیمار به ارمغان آورند که شامل موارد زیر است:

•    تکنیک های جدید جراحی بینی با خونریزی کمتری نسبت به روشهای قدیمی صورت می‌گیرند تا فرد بتواند دوره نقاهت را زودتر پشت سر گذاشته و مشکلات و عوارض کمتری را در این زمینه تجربه کند.

•    کاربرد روشهای نوین جراحی بینی با دوران نقاهت کمتر و آسانتری همراه هستند و اغلب بیماران در طی چند روز می‌توانند به زندگی عادی خود بازگردند.

•    نتایج حاصل از جراحی رینوپلاستی با تکنیکهای مدرن و جدید با رضایت بیشتری برای بیمار همراه است و به دلیل التهاب و تورم کمتر پس از جراحی مورد استقبال افراد زیادی قرار می‌گیرد.

•    رفع عدم قرینگی و شکل‌دهی مناسب به نوک بینی و حذف قوز روی بینی به روشی مناسب از مزایای کاربرد شیوه‌های جدید جراحی بینی است.

•    کاهش کبودی و تورم صورت در قسمت اطراف بینی 

•    عدم آسیب رسیدن به مخاط بینی در صورت مواجه شدن با عوامل متعدد

•    قدرت مانور تکنیکی بیشتر نسبت به روشهای قدیمی 

•    کاهش ضربه به بینی جهت اصلاح قسمتهای مختلف آن تا در نتیجه آسیب کمتری به بافتها وارد گردد.

•    کاربرد الگوهای جدید موحب می‌شوند که در طولانی مدت، بافت بینی و ظاهر آن در قسمتهایی مانند نوک بینی دستخوش تغییر قرار نگیرد و با افزایش استحکام ساختار بینی، زیبایی حاصل شده تا مدتی طولانی وجود داشته باشد.

دلایل انجام جراحی بینی با تکنیکهای متعدد,انجام جراحی بینی با تکنیکهای متعدد,انجام جراحی بینی کلینیک دکتر شیرنگیمزایای تکنیکهای جدید جراحی بینی

هدف از کاربرد تکنیکهای جدید جراحی بینی

هدف از کاربرد روشهای مختلفی که تحت عنوان جراحی بینی شناخته می‌شوند این است که فرد به زیبایی دلخواه خود برسد. پس از انجام جراحی به صورت موفقیت‌آمیز می‌توان اصلاح فرم بینی را به بهترین شکل ممکن انتظار داشت. در ضمن پس از یک جراحی موافقیت‌آمیز، اندازه بینی به سایز دلخواه بیمار تغییر پیدا خواهد کرد و هماهنگی و هارمونی مناسبی بین اندازه بینی و سایر اجزای صورت به وجود می‌آید. ایجاد تقارن و تغییر اندازه پره‌های بینی نیز یکی دیگر از روشهای کاربردی است که به شیوه‌های مختلفی انجام‌‍‌پذیر می‌باشد. در ضمن پس از کاربرد هر روش نوین در جراحی بینی ضرورت دارد که هدف و انتظار بیمار به دقت مورد ارزیابی قرار گرفته و او در مورد نتیجه حاصل از عمل، اطلاعات کافی را از سوی متخصص مربوطه کسب کند.

جلب رضایت متقاضیان جراحی بینی از اهداف بسیار مهم در کاربرد تکنیکهای جدید است تا بیماران با توجه به هزینه پرداختی بتوانند به بهترین نتیجه مورد نظر دست پیدا کنند.

تجهیزات جدید مورد استفاده برای جراحی بینی موجب بالا رفتن کیفیت کار و حفظ سلامت بیمار شده و در نهایت با دقت بیشتری در جهت ارزیابی مراحل مختلف جراحی برخوردار است.

با انتخاب روشهای جدید نسبت به روشهای سنتی و قدیمی عمل زیبایی بینی، زخم‌های وسیع در قسمت مورد نظر به وجود نیامده و در نتیجه رگهای خونی سالم‌تر باقی خواهند ماند.

انواع روشهای جراحی بینی

جراحی بینی که با هدف رفع مشکلات ساختاری بینی و تغییر شکل بینی به فرم ایده‌آل صورت می‌گیرد با شیوه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. جراحی بینی با روشهای متعدد از جمله روش باز، بسته و با استفاده از لیزر قابل انجام می‌باشد. در گذشته بیشتر از روش جراحی باز برای ایجاد تغییرات در ساختار بینی و اصلاح فرم و سایز آن استفاده می‌شد. در این شیوه که با ایجاد برش صورت می‌گرفت در برخی موارد جای بخیه به وضوح قابل مشاهده بود که همین امر عدم رضایت بیماران را در پی داشت. امروزه روشهای دیگری از قبیل روش جراحی بسته و لیزر برای جراحی بینی نیز استفاده می‌شوند. هر روش مزایا و معایب خاص خود را دارد که با توجه به انتظار متقاضیان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. 

انواع روشهای جراحی بینی,فرایند جراحی بینی,جراحی بینی به روش بستهانواع روشهای جراحی بینی

جراحی بینی به روش بسته

در این روش که در حین جراحی ، برش‌هایی درون سوراخ بینی ایجاد می‌گردد تغییر فرم بینی صورت خواهد گرفت. پس از کاربرد این روش، بینی به صورت طبیعی جلوه‌گر شده و پس از عمل نیز جای زخم و بخیه باقی نخواهد ماند. البته ایجاد تغییرات بارز در روش بسته نسبت به روش باز کمتر بوده و کاربرد آن به میزان زیادی به تجربه و مهارت جراح مربوطه و قدرت تجسم او بستگی دارد. این شیوه مدت زمان کمتری برای جراحی نیاز دارد و میزان گردش خون در قسمت نوک بینی بیشتر است. در نهایت کبودی ناشی از انتخاب این روش نسبت به روشی مانند جراحی باز کمتر است. از معایب کاربرد روش جراحی بسته این است که امکان دارد ساختار بینی دچار مشکل شود.

جراحی بینی باز

در جراحی بینی به روش باز که به عنوان یکی از رایج‌ترین روشهای جراحی بینی شناخته شده است برش ایجاد می‌گردد. برش در قسمت زیر پره‌های بینی به صورت سراسری صوت خواهد گرفت تا در نهایت ایرادات مربوط به بینی در قسمتهای مختلف با تسلط بیشتر جراح صورت بگیرد. احتمال خطا در روش جراحی باز کمتر است و از آنجایی که متخصص در حین جراحی به قسمتهای مختلف بینی از قبیل اجرای نوک بینی تسلط بیشتر و بهتری دارد نتیجه حاصل شده نیز بهتر خواهد بود. اگر قرار است تغییرات محسوس و زیادی روی قسمتهای مختلف بینی ایجاد گردد جراح مربوطه روش باز را پیشنهاد خواهد داد. جراحی با این شیوه نیاز به زمان بیشتری دارد و ریکاوری نسبت به روش بسته نیز با زمان بیشتری همراه است.

جراحی بینی با لیزر

استفاده از این شیوه برای افرادی مناسب است که ایرادات خیلی زیادی در فرم بینی خود ندارند. در واقع با استفاده از جراحی با لیزر بافتهای اضافی پوست کم شده و با کاربرد حرارت و گرما می‌توان تغییر شکل را در فرم بینی ایجاد کرد. 

جراحی بینی به صورت طبیعی، فانتزی یا عروسکی و نیمه فانتزی قابل انجام است. انتخاب هر مدل به عوامل مختلفی مانند نوع بینی از نظر استخوانی یا گوشتی بودن، فرم صورت، اندازه صورت و میزان ایرادات موجود در بینی بستگی دارد.

کاربرد هر روش مزایا و معایب خاص خود را دارد و هزینه استفاده از هر روش جراحی نیز متفاوت می‌باشد. برای این که بتوانید از بهترین تکنیک جراحی بینی بهره‌مند شوید لازم است که قبل از انجام عمل همه جوانب مربوط به رینوپلاستی را بررسی کنید.

فرایند جراحی بینی

صرفنظر از انتخاب هریک از روشهای جراحی بینی فرایندی که برای این شیوه مورد استفاده قرار می‌گیرد شامل مراحل متعددی است که عبارتند از:

•    معاینه متقاضی جراحی و بررسی وضعیت سلامت با توجه به آزمایشات و انتظار او از جراحی زیبایی بینی

•    بیهوشی

•    ایجاد برش در قسمت مورد نظر 

•    حذف قسمتهای اضافی روی بینی که در قسمتهای مختلف اعم از غضروف و استخوان وجود دارند

•    حجم‌دهی به نوک بینی تا زیبایی مورد نظر ایجاد شود

•    صاف کردن استخوان بینی

•    بخیه و پانسمان و در نهایت استفاده از تامپون در قسمت داخلی سوراخ‌های بینی تا حالت‌دهی مناسب به وجود آید.

جراحی بینی گوشتی و استخوانی

نحوه جراحی مدلهای مختلف بینی از قبیل عمل زیبایی بینی گوشتی و استخوانی متفاوت از یکدیگر است اما هدف از کاربرد آنها زیباتر شدن ظاهر بینی و از بین بردن مشکلات متعدد موجود در بینی است. جراحی بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی نیاز به تخصص بیشتری دارد و تجربه و مهارت جراح در حصول نتیجه نهایی تاثیر بسزایی خواهد داشت. از این جهت توصیه می‌شود داوطلبان جراحی بینی به یک کلینیک معتبر مراجعه کنند تا بتوانند به نتیجه دلخواه خود برسند.

  • 17
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش