چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۹۹۱۰۰۰۰۳۵

بهترین روشها برای کوچک کردن بینی

کوچک کردن بینی,کوچک کردن بینی با ارایش,کوچک کردن بینی با ماساژروش های کوچک کردن بینی به روش طبیعی نسبت به عمل های جراحی، زمانبرتر هستند
کوچک کردن بینی یکی از دغدغه هایی است که امروزه اغلب مردم با آن مواجه هستند ولی با روشی ساده میتوانید بینی خود را تا حدود زیادی به فرم دلخواهتان درآورید. شکل صورت افراد بطور زیادی به بینی که در مرکز صورت قرار دارد وابسته است. 

کوچک کردن بینی

همه ما اندازه های متنوع و شکل های متفاوت از بینی را داریم، برخی از مردم از شکل بینی خود راضی نیستند و می خواهند آنرا کوچکتر و نازک تر کنند. بعضی از تمرین های طبیعی وجود دارد که سبب می شود بینی شما کوچکتر شود شما نیز میتوانید آرایش را با استفاده از یک روش ساده انجام دهید، تا بینی خود را کوچک کنید. همراه با ورزش و آرایش، بعضی از دستور العمل های طبیعی است، که کمک می کند تا بینی خود را کوچک تر و نازک تر در معرض دید دربیاورید؛ بینی تیز و کوچک، نماد زیبایی است، شما میتوانید شکل بینی را با روش های ساده و آسان تغییر دهید. برخی از روشهای کوچک کردن بینی عبارتند از:

۱. عمل رینوپلاستی:

کاندیدای مناسب برای کوچک کردن بینی، افرادی هستند که از ظاهر بینی شان راضی نیستند و بخاطر داشتن بینی بزرگ خجالت زده میشوند، بخصوص اگر سوراخ ها یا پره های بینی آنها پهن و یا خیلی باز باشد. این حس خجالت امکان دارد روی عزت نفس یا اعتماد به نفس شخص تأثیر منفی داشته باشد و با انجام عمل جراحی که در آن، حفره های بینی کوچک تر و بسته تر میشوند، شخص میتواند اعتماد به نفس خود را بالاتر ببرد. برای انجام عمل جراحی کوچک کردن بینی، کاندیدای این عمل باید از سلامت عمومی کافی بهره مند باشد. کاندیدای این عمل نباید به هیچگونه بیماری مبتلا باشد، چون در اینصورت این عمل جراحی زیبایی بینی میتواند به خطری برای تندرستی عمومی یا سلامتی بلند مدت او تبدیل شود.

کوچک کردن بینی بدون جراحی,کوچک کردن بینی,روش کوچک کردن بینیکوچک کردن بینی با استفاده از عمل راینوپلاستی میتواند در بهبود ظاهر فرد تاثیر زیادی بگذارد

۲. کوچک کردن بینی گوشتی و غضروفی با حذف قوز بینی به وسیله سوهان کشیدن:

احتمالا برای شما عجیب باشد ولی سوهان کشیدن یکی دیگر از روش های کوچک کردن بینی است که میتوان با استفاده از آن بینی های گوشتی و غضروفی را کوچک کرده و قوز آن ها را از بین برد. همچنین از این روش میتوان برای افرادی که دچار ناهمواریهایی در بینی خود هستند نیز استفاده کرد. این کار با استفاده از سوهان های فولادی ضد زنگ و با دندانه های نرم انجام می شود. البته نوع و اندازه دندانه های سوهان در شرایط گوناگون متفاوت است. از سوهان های سوزنی شکل برای صیقل دادن قوزهای بزرگ و از سوهان های آج درشت برای صیقل دادن روزهای متوسط استفاده می شود. همینطور سوهان های با دندانه های نرم نیز برای صیقل دادن نهایی بکار می رود. بطور کلی سوهان کشیدن به دو صورت باز و بسته انجام شده و تنها در روش بسته از بی حسی موضعی استفاده می گردد.

۳. کوچک کردن بینی گوشتی و استخوانی توسط لیفت بینی با استفاده از ژل:

روش لیفت بینی با استفاده از ژل یکی از انواع روش های مورد استفاده جهت کوچک کردن بینی گوشتی و استخوانی می باشد. با استفاده از این روش به آسانی میتوان زیبایی را به بینی های استخوانی قوزدار و بینی های گوشتی برگرداند. در این روش ماده ای به نام فیلر توسط پزشک متخصص در فرورفتگی ها و قسمت های دارای نقص مثل قوز بینی تزریق می گردد. در نتیجه قسمت های فرورفته و دارای نقص با استفاده از ماده فیلر پر شده و بینی، فرمی صاف و یکدست پیدا خواهد کرد.

راه های کوچک کردن بینی,کوچک کردن بینی با آرایش,کوچک کردن بینییکی از انواع روش های مورد استفاده جهت کوچک کردن بینی، لیفت بینی با استفاده از ژل است

استفاده از این روش کوچک کردن بینی برای افرادی که دارای بینی های افتاده هستند بسیار مناسب بوده و همینطور برای افرادی که دارای نوک بینی نامناسب می باشند نیز کاربرد دارد. چون تزریق ژل علاوه بر رفع مشکلات قوز و افتادگی بینی، میتواند سبب بالا رفتن نوک بینی هم گردد. توجه داشته باشید که همراه با این روش میتوان از تزریق بوتاکس هم استفاده کرد. در صورتی که پره های بینی شخص بیمار بزرگ باشد، می توان استفاده از تزریق بوتاکس میتوان آن ها را کوچک تر نمود. انجام این کار کاملاً بدون درد بوده و تنها در یک جلسه درمان انجام می گیرد. همچنين در این روش احتیاج به بیهوشی نبوده و از بی حسی موضعی پیش از انجام تزریق استفاده می شود.

مراحل کوچک کردن بینی به این صورت است که اول با بی حسی موضعی محل تزریق را توسط پمادهای موجود به مدت ۳۰- ۲۰ دقیقه بی حس کرده و پیش از انجام تزریق، محل را ضدعفونی کرده و بعد مقدار اندکی از ژل مناسب در موضع تزریق می شود. اگر تزریق به وسیله کانولا انجام شود کم ترین احتمال ایجاد کبودی و آسیب به موضع را داریم. بعد از تزریق در مناطقی که احتیاج به اصلاح دارند موضع را ماساژ می دهیم تا ژل تزریقی کاملاً صاف و یکنواخت شود و به بیمار توصیه می شود به مدت ۲۴ ساعت در موضع بینی آرایش انجام ندهد، از دستکاری بینی پرهیز ورزیده و دوش نگیرد.  ماندگاری این عمل حدود یک سال است و با چند بار تکرار به علت تحریک ترمیم های کلاژن و سایر بافت های پیوندی در موضع تزریق کم کم بینی شکل طبیعی خود را پیدا کرده و امکان دارد در آینده احتیاج به هیچگونه تزریقی نداشته باشد.

کوچک کردن بینی با ورزش

ورزش هایی هم وجود دارند که میتوانند سبب عضله سازی در بینی شما شوند و به کوچک کردن بینی به روش طبیعی و بدون درد، کمک می کند. اگر به دنبال راهی برای کوچک کردن بینی استخوانی به روش طبیعی هستید، ورزش بینی میتواند به شما کمک کند.

- لبخند زدن:

طبیعت همیشه راهکارهای خوبی به ما ارائه می دهد. لبخند زدن به فرم صاف و مستقیم بودن بینی بسیار کمک می کند. تنها کاری که باید برای کوچک کردن بینی خود انجام دهید این است که بیشتر لبخند بزنید و با انگشت نوک بینی را به آرامی به سمت بالا هل بدهید. این کار به فرم دهی عضلات کناره بینی نیز کمک می کند. این تمرین را روزی ۲۰ تا ۳۰ مرتبه انجام دهید. پس از مدتی نتیجه را مشاهده خواهید کرد.

کوچک کردن بینی,روشهای کوچک کردن بینی,کوچک کردن بینی با ورزشبرای کوچک کردن بینی خود، لبخند بزنید و با انگشتتان نوک بینی را به آرامی به سمت بالا هل بدهید

- با استفاده از تنفس:

از انگشت اشاره برای فشردن پره های بینی استفاده کنید و سعی کنید با قدرت نفس بکشید. برای نتیجه گیری بهتر روی قسمت های پایینی فشار بیشتری وارد کنید. با افزایش فشار ریتم تنفس را آهسته تر نمایید. این تمرین کوچک کردن بینی را به اندازه ۱۰ بار نفس کشیدن انجام دهید.

- انجام تمرین های ورزشی برای کوچک کردن بینی:

تمرین های ورزشی مانند یوگا بر روی روش تنفس بسیار تاثیرگذار هستند. دم و بازدم عمیق برای شکل دهی به بینی هم کاربرد دارد. در یک پوزیشن راحت بنشینید. راه یکی از سوراخ های بینی را با دو انگشت به مدت ۴ ثانیه مسدود کنید و با سوراخ دیگر نفس بکشید. بعد از آن همین کار را با طرف دیگر انجام دهید و هوا را تخلیه کنید. میتوانید در طول روز این تمرین کوچک کردن بینی را به صورت معکوس سه یا چهار بار تکرار نمایید.

راههای کوچک کردن بینی,کوچک کردن بینی,ورزش کوچک کردن بینیتمرین های ورزشی مانند یوگا روشی موثر برای کوچک کردن بینی هستند

کوچک کردن بینی با روش های طبیعی

از داروهای گیاهی برای کوچک کردن بینی به روش طبیعی، میتوان اشاره نمود که در ادامه روش استفاده از آن ها را توضیح خواهیم داد:

>> کوچک شدن بینی با طب سنتی:

در طب سنتی، زنجبیل جایگاه مخصوصى دارد و یک گیاه پرخاصیت است. جالب است بدانید برای کوچک کردن بینی به روش طبیعی هم، میتوانید از زنجبیل استفاده کنید. قدری پودر زنجبیل را با آب مخلوط کنید و آنرا روی بینی خود بمالید. از آن جایی که این مخلوط هم، نوعی مخلوط چربی سوز است، برای کوچک شدن بینی گوشتی، بهتر عمل خواهد کرد و برای بینی های استخوانی، کارکرد چندانی نخواهد داشت. این روش از تاثیرگذارترین روش های کوچک کردن بینی به روش طبیعی است.

>> محلولی برای کوچک کردن بینی:

برای کوچک کردن بینی ابتدا یک قاشق چای خوری خمیر دندان و یک قاشق چای خوری زنجبیل تازه و یک قاشق غذا خوری سرکه سیب را با هم مخلوط کنید و به مدت ۲۰ دقیقه روی بینی خود بگذارید، قبل از استفاده از محلول، بینی را با آب و صابون شسته و خشک کنید. پس از نیم ساعت با آب گرم بینی خود را پاک کنید. می توانید از کرم مرطوب کننده برای جلوگیری از خشکی پوست خود استفاده کنید. چنانچه در زمان استفاده، سوزش و قرمزی در بینی خود دیدید مقدار زنجبیل آنرا در دفعات بعدی کمتر کنید. این کار را حداقل تا ۱۰ روز ادامه دهید. این ماسک برای بینی های استخوانی و خیلی بزرگ تاثیری ندارد.

کوچک کردن بینی,کوچک کردن بینی بدون عمل,روش های کوچک کردن بینیبرای کوچک کردن بینی از محلول خمیر دندان و زنجبیل استفاده کنید

>> کوچک کردن بینی با بخور:

یکی از روش های مفید برای خوش فرم تر کردن و کوچک کردن بینی، بخور است با بخور دادن بینی، منافذ پوست آن باز می شود و با مصرف اکسیژن بینی شما سوخت و ساز زیادی را پیدا می کند و در نتیجه با کاهش چربی و گوشت های اضافی بینی شما به فرم دلخواه تان در می آید. بینی خود را ۵ الی ۲۰ دقیقه بخور دهید در زمان بخور بینی خود را ماساژ دهید تا چربی های زیر پوست خارج شوند میتوانید بعد از بخور برای تأثير بیشتر، قدری یخ را بر روی بینی خود قرار دهید. با این عمل از افتادگی بینی پس از بخور جلوگیری خواهید کرد. حتماً شنیده اید که سرد شدن سبب منقبض شدن هر جیزی می شود، بینی نیز از این قاعده مستثنی نیست و سرد کردن بینی به هر شکلی سبب کوچک شدن آن می شود.

>> کوچک کردن بینی با آبلیمو:

تأثير آبلیمو بر کوچک شدن بینی یکی از روش های طبیعی در کنار چند روش خانگی دیگر میباشد که افراد برای کوچک کردن بینی از آن استفاده می کنند. استفاده از آبلیمو در کوچک کردن بینی هیچ کدام از مشکلاتی که در عمل جراحی بینی وجود دارد را نخواهد داشت و شما با استفاد از یک محلول خانگی میتوانید اقدام به کوچک کردن بینی خود نمایید. برای تهیه مخلوط کوچک کردن بینی در خانه، باید پودر زنجبیل و خمیر دندان را به اندازه کافی با یک قاشق غذاخوری آبلیمو ترکیب کنید. با تهیه ماسک مورد نظر و قرار دادن آن روی بینی،  تاثیر آبلیمو بر کوچک شدن بینی را به طور واضح مشاهده خواهید کرد.

>> استفاده از ماسک های طبیعی برای کوچک کردن بینی

یک راه طبیعی برای کوچک کردن بینی استفاده از ماسک عسل و روغن زیتون است شما می توانید با کمک این ماسک بینی خود را ماساژ دهید و چربی های زیر پوست بینی تان را به کمک این ماسک به خوبی از بین ببرید و با کاهش چربی های زیر پوست بینی شما کوچک تر خواهد شد.

کوچک کردن بینی گوشتی,کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی,کوچک کردن بینییک راه طبیعی برای کوچک کردن بینی استفاده از ماسک عسل و روغن زیتون است

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 11
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امین تارخ,بیوگرافی امین تارخ,عکس امین تارخ بیوگرافی امین تارخ و علت درگذشت او (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۳۳۲/۵/۲۰

محل تولد: تهران

تاریخ درگذشت: ۱۴۰۱/۰۶/۲۸

تحصیلات: مدرس رشته بازیگری 

همسر: منصوره شادمنش

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
پوریای ولی,زندگینامه پوریای ولی,بیوگرافی پوریای ولی زندگینامه پوریای ولی اسطوره جوانمردی و از نامدارترین پهلوانان ایران

تاریخ تولد: ۶۵۳ هجری قمری

محل تولد: گرگانج خوارزم

محل زندگی: خوارزم

شهرت: پوریای ولی

درگذشت: ۷۲۲ هجری قمری

آرامگاه: خوی

ادامه
امو بند,بیوگرافی امو بند,عکس های امو بند بیوگرافی و تصاویر اعضای امو بند + دانستنی های جالب درباره این گروه

حرفه: نوازندگی و خوانندگی

تاریخ شروع فعالیت: سال ۱۳۹۱ تا کنون

سبک موسیقی: پاپ

نخستین آلبوم: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ به نام آرام

نخستین کنسرت: ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ در هتل نارنجستان شهر نور

ادامه
تهماسب اول,شاه تهماسب اول,زندگینامه شاه تهماسب اول زندگینامه شاه تهماسب اول، دومین پادشاه صفوی

تاریخ تولد: ۳ اسفند ۸۹۲

محل تولد: شه آباد، اصفهان

سلطنت: ۹۳۰ تا ۹۸۴

جانشین: اسماعیل دوم

درگذشت: ۲۴ اردیبهشت ۹۵۵ خورشیدی

آرامگاه: مشهد، حرم امام رضا

ادامه
حضرت شعیب,زندگی نامه حضرت شعیب,خصوصیات حضرت شعیب زندگینامه حضرت شعیب در قران و روایات

سن: ۲۴۲

محل زندگی: مدین، ایکه

نام قوم: قوم مدین، قوم ایکه

آرامگاه: مکه؛ یمن؛ فلسطین؛‌ تستر

تکرار نام در قرآن: ۱۱

ادامه
مایکل دل,بیوگرافی مایکل دل,زندگینامه مایکل دل زندگینامه مایکل دل بنیانگذار شرکت رایانه ای دل

تاریخ تولد: ۲۳ فوریه ۱۹۶۵

محل تولد: هیوستون، تگزاس، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی

تحصیلات: مدرک دانشگاهی ندارد

حرفه: مؤسس، رئیس و مدیر عامل شرکت دل

ادامه
ابن رشد,زندگینامه ابن رشد,ابن رشد کیست زندگینامه ابن رشد همه‌چیزدان و فیلسوف نامدار

تاریخ تولد: سال ۵۲۰ قمری

محل تولد: قرطبه اندلس

شهرت: حفید

تالیفات: تفسیر مابعدالطبیعة؛ تلخیص الکون و الفساد؛ تلخیص کتاب الشعر؛ تلخیص کتاب العبارة و...

وفات: ۹ صفر ۵۹۵

ادامه
لادن مستوفی,بیوگرافی لادن مستوفی,عکس های لادن مستوفی بیوگرافی و عکس های لادن مستوفی و همسرش

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۵۱

محل تولد: تن کابن، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۳

همسر: شهرام اسدی

ادامه
عارف غلامی,بیوگرافی عارف غلامی,عکس عارف غلامی بیوگرافی عارف غلامی فوتبالیست (+عکس)

تاریخ تولد: ۳۰ فروردین ۱۳۷۶

محل تولد: گرگان

حرفه: فوتبالیست

پست: مدافع میانی

تیم کنونی: استقلال تهران

قد: ۱۸۳ سانتی متر

ادامه
ویژه سرپوش