سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
۲۰:۱۲ - ۲۷ مهر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۷۰۰۲۹۹
حوادث

فیلم/ فرود اضطراری هواپیما حامل صدها گوسفند در فرودگاه امام خمینی (ره)

هواپیمای باری ۷۴۷ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) که با محموله گوسفند زنده از کشور ترکیه عازم یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس بود، به علت نقص فنی در قسمت موتور مجبور به فرود اضطراري در فرودگاه امام خمینی (ره) شد.

توضیح هما برای فرود اضطراري پرواز گوسفندان

به نقل روابط عمومی شرکت هواپیمایی ایران ایر «هما»، هواپیمای باری ۷۴۷ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما"  که با محموله دام زنده از کشور ترکیه عازم یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس بود، به دلیل نقص فنی در قسمت موتور مجبور به فرود اضطراري در فرودگاه امام خمینی (ره) شد.

پس از فرود اضطراري هواپیما و به دلیل عدم وجود هواپیمای جایگزین، با همت کارکنان معاونت مهندسی و تعمیرات، با وجود مشکلات ناشی از تحریم و تقارن این اتفاق با تعطیلات آخر ماه صفر، در کمتر از سه روز و به صورت شبانه روزی، جابجایی موتور هواپیما از فرودگاه امام خمینی (ره) به فرودگاه مهرآباد واحد مهندسی و تعمیرات، صورت گرفت که با روحیه ای جهادی، این کار که حداقل ۱۲ روز کاری زمان می برد، در کم تر از ۳ روز پایان پذیرفت.

تلاش بی نظیر مهندسان و تکنسین های مهندسی و تعمیرات، در کنار کارکنان زحمتکش هما در فرودگاه امام خمینی (ره)، خدمات فرودگاهی و حراست، بار دیگر غیرت ایرانی اسلامی همراه با همکاري، یک دلی، تعصب، ایمان، تعهد و تخصص را به منصه ظهور گذاشت تا بار دیگر "ما می توانیم" را به جهانیان به اثبات برساند.

rokna.net
  • 19
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر