شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
۲۲:۰۵ - ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۱۰۵۰۱
آموزشی

کتک زدن یک دانش آموز در گیلان/ مسئول استانی: اغتشاش کردند؛ معلم هم زد!

دانش آموز نوجوان اهل روستای سیبلی آستارا از سوی معلمش تنبیه بدنی شد. این معلم در روستای سیبلی آستارا، دانش آموز را در کلاس و در مقابل چشمان همکلاسی‌هایش تنبیه کرد.

منابع استانی نوشتند طبق شنیده‌ها، این معلم قبلا هم دانش‌آموزان را در این مدرسه تنبیه بدنی کرده بود.پیش از این یک دانش آموز لنگرودی نیز از سوی مدیرمدرسه تنبیه بدنی شده بود.

تنبیه بدنی دانش‌آموز در آستارا دبیر را به هیئت تخلفات کشاند

مدیر آموزش و پرورش آستارا گفت: پرونده دبیر دبیرستان دوره اول سنایی روستای سیبلی که دانش‌آموزی را تنبیه بدنی کرده بود، جهت رسیدگی و صدور حکم، به هیئت تخلفات آموزش و پرورش استان گیلان ارجاع شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی آموزش و پرورش آستارا، تنبیه بدنی دانش آموز از سوی یکی از دبیران دبیرستان دوره اول مدرسه سنایی سیبلی، ساعت ۱۳ امروز روی داده و فیلم آن در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

سجاد موسوی مدیر آموزش و پرورش آستارا در این رابطه به روابط عمومی این اداره گفته است که معاونین، بازرسی و حراست آموزش و پرورش، بلافاصله پس از اطلاع از حادثه با حضور در محل نسبت به بررسی موضوع اقدام کردند.

به‌گفته وی تنبیه‌بدنی دانش‌آموز در جریان درگیری ۲ دانش‌آموز در کلاس درس و هنگام تدریس دبیر مربوطه صورت‌ گرفته و یکی از دانش‌آموزان به صورت مخفیانه نسبت به فیلم‌برداری و انتشار آن در فضای مجازی اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه طبق بررسی‌های صورت‌ گرفته، پس از درگیری ۲ دانش‌آموز با یکدیگر، موضوع با وساطت مدیر مدرسه و معلم حل و فصل شده بود، افزود:‌ متأسفانه پس از دقایقی، بار دیگر این دانش‌آموزان با یکدیگر درگیر شده اند و این امر سبب عصبانیت معلم و تنبیه‌ بدنی یکی از دانش‌ آموزان شده است.

موسوی ادامه داد: طبق آیین‌نامه اجرایی مدارس، هرگونه تنبیه‌ بدنی دانش‌آموزان از سوی عوامل اجرایی و آموزشی مدارس ممنوع است و در این رابطه نیز، علاوه‌ بر صدور توصیه‌ نامه برای دبیر خاطی، پرونده او جهت رسیدگی و صدور حکم نهایی به هیئت‌تخلفات آموزش و پرورش استان گیلان ارجاع داده شد.

مدیر آموزش و پرورش آستارا علاوه بر تأکید به حفظ کرامت انسانی دانش‌آموزان در مدارس خاطر نشان کرد: حفظ کرامت انسانی ارتباط مستقیم با سلامت روان دانش‌آموزان دارد و این امر باید از سوی عوامل اجرایی و آموزشی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.   

وی علاوه بر عذرخواهی از مردم فهیم شهرستان آستارا گفت: با نظارت مستمر و جدی بازرسان آموزش و پرورش، دیگر شاهد این‌گونه وقایع ناخوشایند در مدارس نخواهیم بود و از فعالان فضای مجازی نیز انتظار داریم جهت حفظ حرمت خانواده‌ها از بازنشر فیلم تنبیه دانش آموز در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند. 

مسئول استانی درباره کتک‌زدن دانش‌آموز گیلانی: اغتشاش کردند؛ معلم هم زد!

یک مسئول آموزش و پرورش آستارا در واکنش به این اتفاق می گوید: دانش آموزان اغتشاش کرده اند!

irna.ir
  • 18
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۱۶
غیر قابل انتشار: ۱۸
جدیدترین
قدیمی ترین
اون وقت بعضیییی از معلما دم از حقوق و مزایا و احترام ویژه به معلمان در خارج از کشور میزنن یک سوال در خارج هم معلم دانش اموز رو به این شدت میزنه ایا؟ اون بچه عقل درست و حسابی نداره اون معلمم نداره؟
اون وقت بعضیییی از م...
دهنتو نو ببندید اولیا فقط دنبال اینن که یه اتو از این معلم های بدبخت بگیرند بعد خودشونو به خوبی بزنند درسته این معلم باید توبیخ بشه باید از ۷۵٪حقوقش ازش کم بشه ولی این معلم ها شبیه به یکدیگر نیستند البته شما نمیفهمید چون همتون بی سوادی مگر نه میفهمیدید معلم ها زحمتکش هستند
دوربین مدار بسته باید در تمام کلاسها بکار رود ما خواهان این دوربین مداربسته در تمام کلاسها هستیم
از آموزش پرورش خواهانم نصب دوربین مدار بسته در کل استانهای کشور در کلاسها اجباری باشد ما اعتمادی به این معلمها نداریم واقعا هم متاسفم تو جامعه ی ایران معلم مثل عصر حجر با بادانش آموز رفتار میکنندمتاسفم آبروی ایران و ابروی آموزش پرورش با دیدن این کلیپ به سراسر جهان رفت چه درسی چه عشقی چه مدرسه ایی آقا چه ایرانی مدرسه ایی که وضعیتش معلمش ااش این باشه ما بچه هامون را بدیم دست این وحشی ها که اسمشون را گذاشتند معلم،، متاسفم
دوساله که مفت خوردین وخوابیدین حالا که دوروزه از باز شدن مدرسه ها نگذشته مثل روانی ها به جون بچه های مردمو افتادین در مدراسو تخته کنین بااین نحوه آموزش بهتره بچه ها تو خونه درس بخونن حداقل زنده که میمونن
دوساله که مفت خوردین...
دوربین مدار بسته در کل کشور درکلاس ها باید قانونی شود،، روز معلم مبارک ههههههههههه چه معلمی چه اشی چه کشکی، حیوون را اینجوری نمیزنند
سلام.بسیار متأسفیم که در مراکز تعلیم و تربیت که باید بهترین روشهای روانشناسی ومهارتهای زندگی آموزش عملی والگویی داده شود تبدیل به خشونت گرایی ورفتار غیر تربیتی شده.معلم عزیز همچون گذشته تربیت را با صبوری بایدشالوده زندگی فرزندان این مرز وبوم اسلامی نمود وگرنه معلم نباش سودش برای جامعه بیشتر است
مشاهده کامنت های بیشتر