شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
۰۰:۰۲ - ۱۱ آذر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۰۰۸۴
فوتبال جهان

گزارش بازی الهلال و النصر ۱۴۰۲/۰۹/۱۰

فیلم/ خلاصه دیدار الهلال ۳-۰ النصر (هفته پانزدهم لیگ عربستان)

ورزش سه | الهلال در دیداری فوق العاده دیدنی و تماشایی توانست با سه گل از سد النصر عبور کرده و اختلافش را با این تیم به عدد ۷ برساند.

گزارش بازی الهلال و النصر ۱۴۰۲/۰۹/۱۰

در دیدار بزرگ دربی ریاض میان الهلال و النصر، آبی پوشان پایتخت نشین موفق شدند در شب درخشش الکساندر میتروویچ، با سه گل از سد رقیب سنتی عبور کرده و صدرنشینی خود در رقابت های لیگ حرفه ای عربستان را تثبیت کنند.

اولین موقعیت جدّي بازي را الکساندر میتروویچ از دست داد. پاس در عمق و دیدنی مالکوم به مهاجم صربستانی رسید و او وارد محوطه جریمه شد و با یک سر توپ دیدنی، مدافع روبروش را کنار زد و ضربه او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

در ادامه و روی اشتباه اوتاویو در مرکز میدان، توپ در سمت راست به مالکوم رسید و پاس او به سالم الدوسری رسید و در شرایطی که مرد سال آسیا فرصت بسیار خوبی برای گلزنی داشت، ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت. دقایقی بعد النصر فرصت خوبی داشت که ضربه تالیسکا از کنار دروازه به بیرون رفت.

روی اشتباه عجیب نواف العقیدی سنگربان النصر، توپ مقابل دروازه خالی به میشائیل دلگادو رسید ولی ضربه بسیار بد او کم جان بود و العقیدی بموقع خودش را به دروازه برگرداند و توپ را روی خط مهار کرد. در دقیقه ۲۲ النصر حرکتی را از سمت چپ آغاز کرد که پاس مانه به رونالدو رسید ولی شوت کاپیتان النصر را یاسین بونو مهار کرد.

در ادامه اتفاق چندان مهمی به روی دروازه ها رخ نداد تا بازی در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد. 

در دقیقه ۶۴ بالاخره قفل دروازه ها باز شد. روی ارسال دیدنی سعود عبدالحمید از سمت راست به روی دروازه، پشت نقطه پنالتی توپ به سرگئی میلینکوویچ ساویچ رسید و این بازیکن با یک ضربه سر تماشایی توانست گل نخست بازی را به ثمر برساند.

رونالدو در دقیقه ۷۳ موفق شد گل تساوی را به ثمر برساند ولی این گل رد شد. ارسال دیدنی سادیو مانه از سمت راست به روی دروازه با شلیک روی پا و تماشایی کریستیانو وارد دروازه شد اما به دلیل حضور میلی متری فوق ستاره پرتغالی در آفساید، این گل رد شد.

طوفان الکساندر میتروویچ در دقایق پایانی بازی آغاز شد. او در دقیقه ۸۹ گل دوم تیمش را به ثمر رساند. ارسال کرنر سالم الدوسری در تیر اول به مهاجم صربستانی رسید و او بالاتر از رونالدو توانست با یک ضربه سر، دروازه العقیدی را باز کند.

مهاجم آماده الهلال در دقیقه ۲+۹۰ اختلاف را به عدد سه رساند. روی یک ضدحمله سریع، ساویچ توپ را برای میتروویچ فرستاد و این بازیکن نیز پس از یک سر توپ دیدنی، آیمریک لاپورته را از جریان بازی خارجی کرد و با یک ضربه بغل پا، توپ را وارد دروازه کرد تا بازی سه بر صفر شود.

میتروویچ می توانست دقایقی بعد هت تریک کند. ضربه قیچی برگردان و تماشایی او با اختلاف بسیار کمی، از کنار دروازه به بیرون رفت. لحظاتی بعد، النصر روی ارسال رونالدو و ضربه سر ایمن یحیی به گل رسید ولی به دلیل حضور فوق ستاره پرتغالی در آفساید، این گل رد شد.

در نهایت نیز الهلال عربستان با نتیجه سه بر صفر از سد النصر گذشت و اختلاف خود در صدر جدول را با رقیب سنتی به عدد ۷ رساند تا صدرنشین مقتدر لیگ لقب بگیرد.

varzesh3.com
  • 15
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر