دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
۰۶:۰۹ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۳۶۶
فوتبال جهان

گزارش بازی کرواسی و اسپانیا ۱۴۰۲/۰۳/۲۸

فیلم/ خلاصه دیدار کرواسی ۰ (۴) - اسپانیا ۰ (۵) در فینال لیگ ملت‌های اروپا

پس از تساوی بدون‌گل در ۱۲۰ دقیقه، تیم ملی اسپانیا در فینال لیگ ملت‌های اروپا در ضربات‌پنالتی کرواسی را شکست داد و برای اولین مرتبه قهرمان شد.

گزارش بازی کرواسی و اسپانیا ۱۴۰۲/۰۳/۲۸

تیم های اسپانیا و کرواسی در دیدار پاياني لیگ ملتهای اروپا ۲۰۲۳ به مصاف هم رفتند. این دیدار از ساعت ۲۲:۱۵ شب گذشته در ورزشگاه فاینورد هلند آغاز شد.

دو تیم بعد از تساوی بدون گل در وقتهای تلف شده، کار را در ۳۰ دقیقه وقت تلف شده پیش بردند؛ جایی که بازهم گلی به همراه نداشت تا کار به ضربات پنالتی (Penalty kick) بکشد. اسپانیا در این ضربات با درخشش اونای سیمون که دو ضربه را مهار کرد به پیروزی رسیده و قهرمان شد.

روی دو اشتباه از سوی کروات ها اسپانیا می توانست خیلی زود به گل برسد؛ در دقیقه ۱۰ دومینیک لیواکوویچ واکنش بسیار بدی روی یک ارسال از سمت چپ داشت، او خوش شانس بود که توپ بعد از سر خوردن از دستش به جای ورود به دروازه به تیر برخورد کرد و در ادامه نیز آلوارو موراتا قدر فرصتی که به دست آورده بود را ندانست.

۲ دقیقه بعد گاوی با یک توپ گیری هوشمندانه در موقعیت تک به تک با دروازه بان کرواسی قرار گرفت اما ضربه او شدت و دقت کافی را نداشت و به بیرون رفت. اولین موقعیت کرواسی را در دقیقه ۲۳ شاهد بودیم؛ آندری کراماریچ در موقعیت تک به تک شانس خوبی برای گلزنی داشت اما ضربه او در حالی که مدافعان اسپانیا تحت فشارش قرار داده بودند راهی اوت شد.

در دقایق ۳۰ و ۳۱ نوبت به اونای سیمون رسید که با دو شیرجه زیبا ضربات سر ایوان پریشیچ را مهار کرده و خودی نشان دهد. ضربه سر خطرناک موراتا در دقیقه ۴۲ که از بالای دروازه کرواسی به بیرون رفت آخرین موقعیت نیمه اول بود و دو تیم با تساوی بدون گل راهی رختکن شدند.

ایوان پریشیچ در دقیقه ۵۰ فرصت خوبی برای گلزنی داشت اما آن را از دست داد تا نیمه دوم هم بدون گل آغاز شود. در دقیقه ۵۷ مارکو آسنسیو روی ارسال آلبا با یک ضربه سر دروازه کرواسی را هدف گرفت اما ضربه او در چارچوب نبود. ۵ دقیقه بعد رودری با یک شوت سرضرب و دیدنی از پشت محوطه جریمه شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد؛ توپ روی این شوت زوزه کشان از بالای دروازه به بیرون رفت و بازهم گلی شاهد نبودیم.

در ۱۰ دقیقه پایانی بازي هر کدام از دو تیم فرصتی طلایی برای گلزنی به دست آوردند که هر دو از دست رفت. آنسو فاتی در دقیقه ۸۴ با یک بغل پای آرام از چند قدمی قصد باز کردن دروازه کرواسی را داشت اما پریشیچ در شرایطی که دروازه بان هم تسلیم شده بود توپ را از روی خط دروازه دور کرد؛ خود پریشیچ یک دقیقه بعد می توانست در موقعیتی مشابه گلزنی کند اما ضربه او هم راهی اوت شد تا بازی با تساوی ۰-۰ به وقت های تلف شده بکشد.

دو تیم در ۳۰ دقیقه وقت تلف شده با وجود خلق چند موقعیت خطرناک، بیشتر به دنبال کنترل کار برای سپردن سرنوشت به ضربات پنالتی بودند؛ لاورو مایر در دقیقه ۱۰۴ با یک شوت روی پا دروازه اسپانیا را هدف گرفت اما این ضربه که خطرناک ترین موقعیت نیمه اول وقت های اضافه بود با اختلاف کم راهی اوت شد. اسپانیا در دقایق پایانی با دو ضربه رودری و فرناندز فرصت های خوبی برای به گل رسیدن داشت اما این توپ ها هم جایی در چارچوب نداشت تا کار به ضربات پنالتی بکشد.

اسپانیا در ضربات پنالتی با درخشش اونای سیمون که دو ضربه حریف را مهار کرد به پیروزی ۴-۵ رسید.

varzesh3.com
  • 17
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر