سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳
۲۱:۴۹ - ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۰۰۹۲
فوتبال جهان

گزارش بازی اینتر و فیورنتینا ۱۴۰۲/۰۱/۱۲

فیلم/ خلاصه دیدار اینتر ۰-۱ فیورنتینا (هفته بیست و هشتم سری آ ایتالیا)

شکست اینتر مقابل فیورنتینا شانس افعی‌ها برای دوم شدن در جدول را از بین برد.

گزارش بازی اینتر و فیورنتینا ۱۴۰۲/۰۱/۱۲

اینتر امشب در هفته بیست و هشتم سری آ ایتالیا در خانه خود جوزپه مه آتزا میزبان فیورنتینا بود و با گلی که در دقیقه ۵۳ از بوناونتورا دریافت کرد در مقابل این تیم شکست خورد.

اینتر پیش از وقفه لیگهای باشگاهی برای برگزاری فیفادی مارس در دربی ایتالیا مقابل یوونتوس شکست خورده بود. شاگردان اینزاگی پیش از این مسابقه با ۵۰ امتیاز در رتبه سوم جدول قرار داشتند و اگر در مسابقه امشب امتیازی به دست نمی آوردند با این احتمال مواجه بودند که میلان در صورت پیروزی در بازی این هفته خود از آنها پیشی بگیرد.

در همان اوایل مسابقه اونانا با یک واکنش تماشایی دروازه اینتر را نجات داد. سانتر بیراگی را کاسترویلی با یک والی پرقدرت به سمت دروازه اینتر شلیک کرد ولی اونانا توپ را دفع کرد تا تنها یک کرنر نصیب فیورنتینا شود.

در دقیقه ۲۱ اینتر اولین موقعیت جدی خود را به دست آورد. میختاریان از خط هافبک به حرکت درآمده و با اینکه می توانست لوکاکو را در موقعیت بهتری صاحب توپ کند تصمیم گرفت بخت خود را برای گلزنی بیازماید. اما او در وارد کردن توپ به درون دروازه فیورنتینا موفق نبود.

تیم فوتبال فیورنتینا در فاصله هشت دقیقه به پایان نیمه اول فرصتی ایده آل برای گلزنی به دست آورد. ساپونارا با سرعتی خارق العاده وارد محوطه جریمه اینتر شد ولی شوت او درحالیکه مهاجم فیورنتینا تعادلش را تا حدودی از دست داده بود دقت لازم را نداشت.

نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید تا دو تیم بدون این که موفق به بازی کردن دروازه حریف شان بشوند به رختکن بروند.

فیورنتینا نیمه دوم را هم بهتر آغاز کرد و در همان دقایق اولیه اگر درخشش اونانا نبود دروازه اینتر را باز می کرد. شوت کات دار تماشایی کاستروویلی با دخالت اونانا با اختلافی اندک از کنار تیر دروازه عبور کرد تا یکی از بهترین فرصتهای تیم مهمان از دست برود.

یک دقیقه بعد اینتر موقعیتی استثنایی به دست آورد که از دست داد. کورئا پاس خوبی به باستونی داد و این مدافع پیش تاخته لوکاکو را در موقعیتی عالی پیدا کرد. اما گلزن بلژیکی به شکلی عجیب نتوانست از این فرصت استفاده کند. او قاعدتا ساده ترین کار ممکن را برای وارد کردن توپ به درون دروازه داشت که به شکلی عجیب موفق نشد.

چهار دقیقه بعد فیورنتینا اشتباه عجیب لوکاکو را تنبیه کرد و دروازه اینتر را گشود. سانتر بیراگی از سمت راست و ضربه کابرال را اونانا با کف دست دفع کرد اما بوناونتورا در موقعیتی عالی حاضر بود تا توپ بازگشتی را وارد دروازه اینتر کند تا نراتزوری در خانه خود از حریف عقب بیفتد.

بارلا چند دقیقه بعد و بعد از یک ضربه آزاد شوتی سهمگین به سمت دروازه اینتر شلیک کرد و با اینکه از سنگربان فیورنتینا کاری ساخته بود ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد تا اینتر بار دیگر نتواند به گل برسد.

در دقیقه ۶۵ بازیکنان اینتر معتقد بودند ایگور از فیورنتینا لائوتارو مارتینز را در محوطه جریمه تیمش سرنگون کرده و باید یک پنالتی (Penalty kick) به سود اینتر اعلام شود. ولی VAR حکم داد تصمیم داور برای ادامه بازي درست بوده است.

آخرین فرصت خوب اینتر برای به تساوی کشاندن بازی با درخشش تراچیانو دروازه بان فیورنتینا از دست رفت. دومفرایس که در این مسابقه بارها با ارسال خوب خود فرصتهایی برای اینتر خلق کرده بود بار دیگر سانتری به درون محوطه جریمه ارسال کرد اما سنگربان فیورنیتنا مانع از آن شد که بلانووا از فاصله نزدیک به گل برسد.

بازی در نهایت با برتری ۱-۰ فیورنتینا در خانه اینتر به پایان رسید تا شاگردان اینزاگی که پیش از فیفادی مارس هم در دربی ایتالیا مقابل یوونتوس شکست خورده بودند دومین شکست پیاپی خود را تجربه کنند.

varzesh3.com
  • 12
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر