شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
۲۳:۲۳ - ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۰۳۳۰
فوتبال جهان

گزارش بازی لاتزیو و رم ۱۴۰۱/۱۲/۲۸

فیلم/ خلاصه دیدار لاتزیو ۱-۰ رم (هفته بیست و هفتم سری آ ایتالیا)

رم که امشب به دلیل اخراج یکی از بازیکنانش بخش عمده دربی شهر رم را ۱۰نفره دنبال کرد در نهایت با نتیجه ۱-۰ مقابل لاتزیو شکست خورد.

گزارش بازی لاتزیو و رم ۱۴۰۱/۱۲/۲۸

دربی شهر رم یا دربی دلا کاپیتاله در ایتالیا که یکی از پرتنش شهرآوردهای دنیا است امشب در استادیو المپیکو به میزبانی لاتزیو بین این تیم و آاس رم برگزار شد. رم که از دقیقه ۳۲ با اخراج ایبانیز ۱۰ نفره شده بود در نیمه دوم با گلی که از ماتیا زاکانی دریافت کرد در نهایت با نتیجه ۱-۰ بازی را به حریف همشهری واگذار کرد. البته بازی در دقیقه ۹۰ دو اخراج دیگر داشت و هر کدام از تیمها یکی از بازیکنان شان را در آخرین دقیقه از دست داد.

بازي باتوجه به حساسیتی که داشت با محافظه کاری هر دو تیم آغاز شد. در دقیقه ۱۸ واینالدوم از رم از بیرون محوطه جریمه لاتزیو با شوتی سرکش بخت خود را آزمایش کرد اما توپ او با فاصله نه چندان زیاد از بالای دروازه بیرون رفت.

لاتزیو چند دقیقه بعد به این حرکت رم پاسخ داد ولی ضربه فلیپه اندرسون را پاتریسیو، سنگربان رم، دفع کرد تا قفل دروازه ها بسته بماند.

یکی از مهم ترین اتفاقات این بازي در دقیقه ۳۲ رخ داد. ایبانیز، مدافع برزیلی رم، که در دقیقه ۸ به دلیل خطای بدی که روی یک بازیکن لاتزیو انجام داد از داور کارت زرد گرفت در دقیقه ۳۲ با کارت زرد دوم مواجه شد. ایبانیز که در مرکز زمین با یک اشتباه توپ را از دست داده بود برای جبران اشتباهش خطایی عمدی روی بازیکن لاتزیو انجام داد تا داور کارت زرد دوم و کارت قرمز را مقابل چشم های او بگیرد.

در دقایق بعدی نیمه اول رم سعی می کرد با دوندگی ۱۰ نفره بودن خود را جبران کند. شاگردان مورینیو تا حد زیادی در این استراتژی موفق بودند و عملا فرصت چندانی در اختیار حریف قرار ندادند. تنها فرصت خوب لاتزیو تا پایان نیمه اول ضربه ای بود که میلینکوویچ ساویچ از مرکز محوطه جریمه به سمت دروازه جالوروسی لیک کرد که از کنار دروازه پاتریسیو بیرون رفت. نیمه اول با تساوی بدون گل دو تیم به پایان رسید.

در نیمه دوم تیم فوتبال لاتزیو که یک نفر بیشتر از حریف داشت نسبت به نیمه اول حملات بیشتری روی دروازه رم انجام می داد. در دقیقه ۶۲ پدرو رودریگز صاحب موقعیتی خوب شد که شوت او را روی پاتریسیو با واکنشی خوب دفع کرد.

سه دقیقه بعد لاتزیو مزد حملاتش را گرفت و به گل رسید. ماتیا زاکانی در سمت چپ محوطه جریمه جالوروسی به توپ رسید و شوت پای راست او این بار وارد دروازه شد تا پاتریسیو در مقابل آن تسلیم شود.

مورینیو بعداز دریافت این گل دست به دو تعویض زد به این امید که تامی آبراهام و نمانیا ماتیچ در دقایق باقی مانده به تعویض های طلایی او تبدیل شوند.

رم در ادامه یک موقعیت خوب روی دروازه لاتزیو ایجاد کرد اما ضربه سر جان لوکا مانچینی با پاس لورنزو پیگرینی توسط دروازه بان لاتزیو مهار شد تا تیم مورینیو نتواند به بازی برگردد.

در دقایق باقی مانده رم یک فرصت دیگر هم به دست آورد که این بار هم در تبدیل کردن آن به گل ناکام ماند. این بار تامی آبراهام با ضربه سر توپ را در اختیار لورنزو پیگرینی گذاشت ولی شوت پای راست او از بیرون محوطه جریمه با اختلاف اندک بیرون رفت.

درحالیکه ۷ دقیقه از وقتهای تلف شده می گذشت بازی شاهد اتفاق های عجیبی شد. ابتدا برایان کریستانته از رم به علت رفتار خشن با کارت قرمز مستقیم مواجه شد و آدام ماروسیچ از لاتزیو هم کارت قرمز مستقیم را مقابل چشم های خود دید. هر چند اخراج این دو تاثیری در روند مسابقه نگذاشته بود و چند ثانیه بعد داور در سوت خود دمید تا شهرآورد رم به سود لاتزیو پایان یابد.

varzesh3.com
  • 14
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر