دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
۱۶:۳۶ - ۲۸ آذر ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۹۰۴۴۵
فوتبال جهان

فیلم/ روایت رونالدو از بهترین خاطره‌اش در کنار فرگوسن

فرگوسن در سال ۲۰۰۳ شخصا برای انتقال کریستیانو رونالدوی ۱۸ ساله به اولدترافورد اقدام کرد. 

این بازیکن پرتغالی توانست تحت هدایت این مربی اسکاتلندی خودش را به عنوان یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال در دنیا مطرح کند و این دو نفر اخیرا مصاحبه‌ای در Inside View در کنار هم انجام دادند. 

رونالدو در طول این مصاحبه داستانی را روایت کرد که مربوط به زمانی می‌شد که او قصد داشت منچستر را ترک کند و به ملاقات پدرش برود که در بیمارستان بستری بود. فرگوسن با این موضوع موفقیت کرد و رونالدو هنوز به این خاطر از این مربی سپاسگزار است. 

این ستاره یونایتد در این باره گفت: «ما لحظات زیبای بسیار زیادی در کنار هم داشتیم. این موضوع فقط به لحظات پیروزی و قهرمانی برنمی‌گردد، بلکه به لحظات سختی که با هم طی کردیم هم مربوط است. من تمامی این سختی‌ها را در قلبم نگه داشتم. او احتمالا این خاطره را به یاد ندارد و من هم قرار نبود حرفی از آن بزنم اما می‌گویم چون خاطره بسیار زیبایی است.»

رونالدو ادامه داد: «روزی را به یاد دارم که پدرم در بیمارستان بود و من بسیار احساساتی و ضعیف بودم. با فرگوسن صحبت کردم و او به من گفت: کریستیانو، هیچ چیز مهم نیست، برای دو یا سه روز به آنجا برو. ما بازی‌های سختی داشتیم و من در آن زمان بازیکنی کلیدی بودم. او گفت: شرایط سخت خواهد شد چون ما این بازی‌های سخت را داریم اما من موقعیتت را درک می‌کنم و به تو اجازه می‌دهم که بروی و پدرت را ببینی.»

این بازیکن اضافه کرد: «این اتفاقات برای من بسیار مهم هستند، جدای از قهرمانی در لیگ قهرمانان، لیگ برتر، جام حذفی و اینطور مسائل. من باید از او تشکر و تقدیر کنم به خاطر چیزی که به من گفت و همیشه همینطور بود. من باید این موضوع را مطرح می‌کردم و چنین رفتاری را تحسین می‌کردم.»

فرگوسن در این باره گفت: «من این را از تجربه‌ای به عنوان یک مربی جوان یاد گرفتم. من ۳۳ ساله بودم و پسر جوانی به دفتر من آمد. سه‌شنبه بود و او گفت مربی، می‌توانم جمعه را مرخصی بگیرم؟ من گفتم چرا می‌خواهی تعطیل باشی؟ و او پاسخ داد: مادرم فوت کرد.»

این مربی اظهار داشت: «این جمله ضربه عجیبی به شما می‌زند. چه کار می‌توانستم بکنم؟ به او گفتم البته پسرم. از آن لحظه اگر بازیکنی نزد من می‌آمد و می‌گفت می‌توانم فردا را مرخصی داشته باشم؟ می‌گفتم بله، کمکی از من برمی‌آید؟ در مورد رونالدو هم می‌دانستم که پدرش بیمار است و در بیمارستان بستری شده است. برایم مهم بود که او آنجا باشد. چیزهایی در دنیا هستند که مهم‌تر از باشگاه فوتبال هستند. خانواده یکی از آنهاست و شکی در این باره نیست. شما هرگز نباید هیچ باشگاهی را بالاتر از خانواده‌تان قرار دهید.»

varzesh3.com
  • 9
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر