دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳
۱۸:۳۲ - ۰۷ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۰۱۱۹
فوتبال جهان

گزارش بازی کره جنوبی و غنا ۱۴۰۱/۰۹/۰۷

فیلم/ خلاصه دیدار کره جنوبی ۲-۳ غنا؛ شاگردان بنتو در آستانه حذف از جام جهانی

در گروه H جام‌جهانی ۲۰۲۲، کره‌جنوبی مقابل غنا شکست خورد تا شانسش برای صعود کمتر شود.

گزارش بازی کره جنوبی و غنا ۱۴۰۱/۰۹/۰۷

در دیداری از گروه H جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر تیم‌های ملی کره‌جنوبی و غنا در ورزشگاه اجوکیشن‌سیتی به مصاف هم رفتند که این دیدار را غنا با نتیجه ۳-۲ برد.

گل: محمد سالیسو (۲۵)، محمد کدوس (۳۴) و طارق لمپتی (۷۳) برای غنا و  چو گیو سونگ (۵۳ و ۶۰) برای کره جنوبی

در دیداری جذاب و دیدنی نماینده های آفریقا و آسیا مقابل هم صف آرایی کردند. کره با وجود این که در شروع بازي کنترل توپ و میدان را در اختیار داشت، روی دو ضربه ایستگاهی دروازه خود را باز شده دید تا آن ها نیمه اول را با دو گل خورده به رختکن بروند.

در نیمه دوم کره تبدیل به تیم دیگری شد. بنتو دست به تعویض زد و این تغییرات کارساز شد. آن ها در فاصله سه دقیقه، دو بار دروازه غنا را باز کردند تا بازی به تساوی کشیده شود. در ادامه و در لحظاتی که آنها در حال برنامه ریزی برای حمله بودند غنا با کمک ستاره امروز خود یعنی محمد قدوس دروازه کره را برای بار سوم باز کرد.

در ادامه کره با تمام توان حمله کرد ولی آنها با وجود ۱۰ دقیقه وقت اضافه نتوانستند دروازه حریف را باز کنند و بازی را به تساوی بکشاند و در پایان با همان نتیجه ۳ بر ۲ بازنده از زمین بیرون رفتند.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر - گروه H

ورزشگاه: اجوکیشن سیتی (دوحه) - ساعت ۱۶:۳۰

داور: آنتونی تیلور (انگلیس)/ کمک‌ها: گری بزویک و آدام نان (انگلستان)،‌ داور چهارم: کوین اورتگا (پرو)/ داور ویدیویی: توماس کویتوفسکی (لهستان)

تیم ملی کره جنوبی: 

کیم سئونگ گیو، کیم مین‌جائه، کیم یونگ‌وون، کیم مون‌هوان، این‌بئوم هوانگ، جونگ وو یونگ (۷۸ اوی جو هوانگ)، کئون چانگ هون (۵۷ لی کانگ این)، جئونگ وو یئونگ (۴۶ نا سانگ هو)، سون هیونگ مین، گوئه سونگ چو

سرمربی: پائولو بنتو

تیم ملی غنا:

لانس آتی‌زیگی، دنیل آمارتی، محمد سالیسو، طارق لمپتی (۷۸ دنیس اودوی)، گیدون منصاح (۸۸ عبدالرحمن بابا) سالیس عبدالصمد، توماس پارتی، محمد قدوس (۸۳ الکساندر چیکو)، آندره آیو (۷۸ دنیل کوفی کیه ره)، جوردن آیو (۷۸ کمال الدین سلمانا) و ایناکی ویلیامز

سرمربی: اتو ادو

اخطارها:

غنا: دنیل آمارتی (۲۱) - طارق لمپتی(۷۳)

کره جنوبی: جونگ وو یونگ (۲۷) - کیم یونگ وون (۷۷)

شرح گل:

کره جنوبی ۰ - غنا ۱ - دقیقه ۲۴

غنا صاحب یک ضربه ایستگاهی شد و آیو با یک ارسال بلند و مواج توپ را به نزدیکی‌های شش قدم کره ارسال کرد. چهار بازیکن سفیدپوش در انتظار توپ بودند و اشتباه مدافعان کره در دفع توپ باعث شد سالیسو در  شلوغی جلوی دروازه با ضربه پای چپ دروازه را باز کرد.

کره جنوبی ۰ - غنا ۲ - دقیقه ۳۴

شبیه به روند به ثمر رسیدن گل اول، آیو با یک ارسال موجی شکل و بلند توپ را به نزدیکی شش قدم کره رساند و محمد قدوس با تنظیم زمان استارت و جدا شدن به بهترین شکل، خودش را به توپ رساند و با یک ضربه سر دروازه کره را برای دومین بار در این نیمه باز کرد.

کره جنوبی ۱ - غنا ۲ - دقیقه ۵۸

 بازیکن تعویضی لی کانگ این تنها یک دقیقه بعد از ورود به زمین اولین گل جام را برای کره ساخت. یک ارسال بلند از  جناح چپ محوطه کره با پرواز بلند و ضربه سر فنی چو وارد دروازه شد و زیگی چند سانتی متر برای نجات دروازه کم آورد تا اولین گل جام کره ثبت شود.

کره جنوبی ۲ - غنا ۲ - دقیقه ۶۱

 آتش بازی چو و یارانش ادامه دارد و آنها غنا را غافلگیر کرده‌اند. سون از جناج چپ کیم جین سو را راه انداخت و او از نزدیکی‌های خط توپ را به درو محوطه فرستاد و چو با یک پرواز بلند دروازه را باز کرد.

کره جنوبی ۲ - غنا ۳ - دقیقه ۶۸

غنا در دو بازی جام خود نشان داده که تا آخرین دقایق می جنگد و تسلیم نمی شود با وجود غافلگیری در ۳ دقیقه و دریافت دو گل غنا پنج دقیقه بعد به بازی برگشت و توانست گل سوم را بزند. نفوذ منصاح از جناح راست و ارسال زمینی او یه محوطه کره با خطای محاسباتی ویلیامز از او عبور کرد ولی محمد قدوس خودش را به توپ رساند و با یک ضربه پای چپ دقیق دروازه کره با باز کرد.

لحظات حساس:

دقیقه ۱۲: کره تا اینجای بازی توپ و میدان را در کنترل داشته. آنها سه ضربه کرنر پیاپی را زدند و روی ضربه دوم هم توپ به شش قدم غنا رسید ولی قبل از بازیکنان کره، آیو توپ را دور کرد. کارهای ترکیبی و تشکیل مثلث در کانالهای کناری محوطه، در کنار برنامه‌ها و اجراهای مختلف ضربات ایستگاهی، باعث شده غنا در یک سوم دفاعی زمین خود به عقب بنشیند و در انتظار توپ ربایی و ضد حمله باشد.

دقیقه ۳+۴۵: آیو بازهم یک کرنر خطرناک به دهانه دروازه روی تیر اول ارسال کرد اما پیش از پارتی دروازه‌بان نوپ را مشت کند و بعد از برخورد با بازیکن غنا به بیرون رفت.

دقیقه ۵۰ : لمپتی روی خط محوطه کره توپ را ربود و وارد محموطه شد. طارق توپ را روی پای چپش برای ضربه آورد ولی توپ روی پای او درست جفت و جور نشد تا ضربه او به بیرون برود.

دقیقه ۷۵: ضربه ایستگاهی لی با پای چپ و از فاصله مناسب از بالای دیوار دفاعی گذشت و در حال ورود به گوشه دروازه بود ولی زیگی با یک واکنش خوب به سمت چپ خود شیرجه بلندی زد و دروازه غنا را نجات داد.

دقیقه ۷۶: ارسال از جناح راست به پشت مدافعان و تیر دورتر درون محوطه غنا به کیم جین سو رسید ولی محمد سالیسو تو را از روی خط دور کرد.

دقیقه ۵+۹۰: سونگ چو در جناح چپ محوطه غنا توپ را برداشت و با پای چپ گوشه بالای دروازه غنا را هدف گرفت ولی زیگی توپ را با دو دست به کرنر فرستاد و مانع از هت تریک این بازیکن شد.

*حواشی:

* طارق لمپتی، گیدون منساه و جردن آیو، سه بازیکنی هستند که برخلاف دیدار اخیرشان مقابل پرتغال که در ترکیب حضور نداشتند، امروز از ابتدا برابر کره جنوبی به میدان خواهند رفت و جانشین الکساندر ژیکو، آلیدو سیدو و رحمان بابا شده‌اند.

* آندره آیو دو ضربه متوالی را هنگام گرم کردن به تیر دروازه زد. آیو در تقابل پیشین دو تیم موفق به هت تریک شده بود.

* دو بازیکن درون این تصویر حالا هر دو در جام جهانی گل زده‌اند: محمد مونتاری برای قطر و محمد سالیسو برای غنا.

* ستاره‌های سیاه با گلهای امروز موفق شدند در هفت بازی پیاپی در جام جهانی گلزنی کنند.

* محمد قدوس با ۲۲ سال و ۱۱۸ روز دومین گلزن جوان غنا در تاریخ جام جهانی است.

* پس از پایان بازی بازیکنان کره به داور بازی اعتراض کردند و تیلور در پایان به سرمربی کره کارت قرمز نشان داد.

بهترین بازیکن زمین:

بدون شک محمد قدوس مدافع جوان زنا بهترین بازیکن تیمش بود محمد پو ضربه به سمت دروازه کره‌جنوبی زد و هر دو وارد دروازه شدند تا او دومین گلزن جوان غنا در تاریخ جام جهانی شود.

  • 13
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر