یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
۱۶:۲۴ - ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۳۰۰۰۹۸
پزشکی

فیلم/ شبیه‌سازی پخش ویروس کرونا در مترو

کارشناسان با انتشار یک شبيه سازي که گسترش ویروس کرونا در مترو را نشان می دهد تأکید می کنند، اشخاص در وسایل حمل و نقل عمومی و اماکن شلوغ باید از ماسک صورت استفاده کنند.

کارشناسان تأکید می کنند اشخاص در وسایل حمل و نقل عمومی و اماکن شلوغ باید از ماسک صورت استفاده کنند تا از میزان شیوع ویروس کرونا (corona) کاسته شود.

پژوهشگران باور دارند، چنانچه شخصی آلوده به ویروس کرونا باشد و بدون استفاده از ماسک در مکان های عمومی مثل مترو حضور یابد، به راحتی میتواند افراد دیگر را آلوده کند.

محققان می گویند حرف زدن میتواند قطرات کوچک را در مسافت های کوتاه گسترش دهد و پوشیدن ماسک صورت موضوعی است که میتواند جلوی این کار را بگیرد و گسترش آنرا آهسته کند.

شبیه سازی ها نشان می دهد شخص آلوده به کروناویروس (Coronaviruses) میتواند آنرا فقط با صحبت کردن با فردی که در یک محیط بسته مثل قطار است منتقل کند.

در شبيه سازي سفر Tube تولید شده توسط نرم‌افزار MSC، یک فرد آلوده دیده می شود که به معنای واقعی کلمه، مسافران دیگر را دچار کووید ۱۹ می کند.

با برگشت اشخاص به محل کار، وسایل نقلیه عمومی شلوغ تر شده و کودکان برای بازگشت به مدرسه آماده می شوند؛ این درحالیست که حضور بدون ماسک و صحبت کردن بدون ماسک میتواند ویروس را گسترش دهد.

farsnews.ir
  • 17
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شاید از دست داده باشید