چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
۱۵:۲۹ - ۰۶ دي ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۷۰۰۴۳۷
پزشکی

ویدئو/معرفی بیماری التهاب روده، از علت بروز تا درمان

بیماری‌های التهابی روده (به انگلیسی: Inflammatory bowel disease) یا (IBD) به گروهی از بیماری‌ها گفته می‌شود که سبب التهاب جدار روده بزرگ و روده باریک می‌گردند. شایع‌ترین این بیماری‌ها عبارت‌اند از: بیماری کولیت زخمی و بیماری کرون.

 

این دو بیماری از جهاتی دارای شباهتهایی هستند. هر دو بیماری موجب التهاب جدار روده‌ها می‌شوند. البته تفاوت‌های زیادی در مورد مناطق درگیر و عمق التهاب بین این دو بیماری وجود دارد. در برنامه درمانی دو بیماری مشابهت‌های فراوانی وجود دارد.

 

یک نکته مهم که باید به آن توجه داشت این است که: بیماری کرون علاوه بر آنکه روده بزرگ و روده باریک را تحت تأثیر قرار می‌دهد، همچنین می‌تواند بر دهان، مری، معده و مقعد نیز اثر بگذارد. در حالی که کولیت زخمی در درجه اول روده بزرگ و راست روده را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

 

 

  • 33
  • 7
۵۰%
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
من بیماری انتهای روده بزرگ یاهمان زخم روده دارم وهیچ راه درمانی برای ان دکترها پیدا نکردند والان در بستر بیماری ونداری وبیکاری رنج میبرم ایا راه درمان قطعی وجود دارد یا همینطور باید منتظر رحمت خدا باشم با این وضع بیکاری مستاجری متاهلی ونداری به هر جایی میرم به در بسته میخورم
من بیماری انتهای رود...
من ده سال بیمار ی التهابی دارم تاحال درمان نشدم دانشمندان عزیز چرا درمان پیدا نمی‌کنند خیلی از مردم رنج می برند
من بیماری انتهای رود...
منم
مشاهده کامنت های بیشتر