سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳
۱۸:۱۷ - ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۱۰۰۴۱۷
جامعه

فیلم/ تجمع اعتراضیِ دستفروشان مقابل شهرداری تهران

ویدئویی از تجمع اعتراضی دستفروشان مقابل شهرداری تهران که بیش از دو ماه است منبع درآمدی ندارند در فضای مجازی منتشر شده است.

شهرداری تهران: خواسته دستفروشان به حق است

تعداد این تجمع کنندگان که به حدود ۵۰ نفر می رسید با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار رسیدگی به مشکلات معیشتی شدند.

پس از شیوع ویروس کرونا بازارهای روز و مکان های دستفروشی در تهران جمع آوری شد و پلیس اجازه دستفروشی در هیچ نقطه از پایتخت را نمی دهد.

رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در خصوص این تجمع توضیح داد: خواسته دستفروشان به حق است ولی مرجع پاسخگویی به خواسته ها این تجمع کنندگان شهرداری تهران نیست.

«غلامحسین محمدی» ادامه داد: دستفروشی جزو مشاغل فصلی است و وضعیت این شغل در کل کشور دچار مشکل شده اما باید در نظر داشت که در این خصوص باید وزارت خانه های کشور، کار، رفاه و سازمان تامین اجتماعی مسئولیت دارند و باید راهکاری در این خصوص پیش بینی کنند.

وی درباره تسهیلات ۵۰ میلیارد ریالی بنیاد مستضعفان به دستفروشان که توسط شهرداری تهران توزیع می شود نیز گفت: در این خصوص لیستی از دستفروشان و افرادی که در مجموعه های بازارچه های فصلی فعالیت می کردند تهیه شده که قرار است پس از تایید این اسامی توسط معاونت های فرهنگی و اجتماعی و خدمات شهری شهرداری تهران، این تسهیلات بین دستفروشان توزیع شود.

به گفته محمدی، هنوز این لیست نهایی تهیه نشده و این دو معاونت شهرداری تلاش می کنند تا لیست با کمترین خطای ممکن تائید شود.

bartarinha.ir
  • 16
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر