صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
sarpoosh

سایر مطالب درباره امیر حسین فتحی

نگارخانه > امیر حسین فتحی

امیر حسین فتحی

امیر حسین فتحی

امیرحسین فتحی عضو هیئت مدیره و سرپرست کنونی باشگاه فوتبال استقلال تهران است. وی پیش از این سابقه کار در شهرداری تهران، باشگاه فوتبال بهمن کرج و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی را نیز دارد.

 

وی در حال حاضر معاونت بین‌الملل و حقوقی باشگاه استقلال را نیز بر عهده دارد.

 

امیر حسن فتحی فوق لیسانس حقوق قضایی از دانشگاه تهران است و با تصمیم مجمع عمومی باشگاه استقلال جایگزین دکتر قریب عضو مستعفی هیات مدیره این باشگاه گردید.

 

از سوابق کاری امیر حسن فتحی میتوان به ریاست کمیته انضباطی، کمیته حل اختلاف و کمیته استیناف فدراسیون فوتبال، مدیر عاملی باشگاههای فرهنگی – ورزشی بهمن و عقاب و ریاست هیات مدیره باشگاه برق تهران، عضو هیات مدیره، قائم مقام و معاونت اداری و مالی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، دبیر کمیته فنی فدراسیون فوتبال و معاونت حقوقی و بین الملل اتحادیه فوتبال باشگاههای ایران اشاره کرد.

 

امیر حسن فتحیاز مدیران بازنشسته شهرداری بوده و رابطه نزدیکی با افتخاری مدیرعامل مستعفی استقلال و سلطانی فر وزیر ورزش دارد و از همین رو با پیشنهاد افتخاری و موافقت وزیر به هیات مدیره آبی ها راه یافت.

 

آقای امیر حسین فتحی، ۵۴ ساله، بعد از عضویت در هیئت مدیره باشگاه استقلال ،معاونت حقوقی و بین الملل باشگاه استقلال را بر عهده گرفت.


نکته جالب اینکه فتحی اخیرا با حکم حسن کریمی مدیرعامل جدید شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی به عنوان معاون این شرکت انتخاب شد و بعد از آن به عضویت هیات مدیره استقلال در آمد. وی در اولین اظهارنظر خود پس از انتخاب بعنوان عضو پنجم هیات مدیره علت اصلی انتخابش را حل و فصل مشکلات مالی این باشگاه دانست.