صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
sarpoosh
نگارخانه > حسن ریوندی

حسن ریوندی

حسن ریوندی

حسن ریوندی

حسن ریوندی زادهٔ ۱ فروردین ۱۳۵۵ در سبزوار استان خراسان رضوی، استندآپ کمدی، شومن، کمدین و مجری ایرانی است. ریوندی اولین کنسرت خنده را در ایران (۲۵ تیر ۹۲، برج میلاد) پایه‌گذاری کرد. وی در کنسرت‌های خنده، با مطرح کردن طنزهای اجتماعی ، شومنی ، تقلید صدای خوانندگان و شوخی‌های سرگرم‌کننده به اجرای برنامه می پردازد. مدت زمان اجرای برنامه (در کنسرت‌های خنده) توسط ریوندی حدود ٢ ساعت است که بدون توقف و به صورت رودررو با تماشاچیان انجام می‌پذیرد.

 

زندگی‌نامه

حسن ریوندی در سبزوار متولد شده است. استعداد تقلید صدای او از سنین کودکی نمو پیدا کرد و همیشه از این استعداد وی در جشن‌های مدرسه و محل استفاده می‌شد. اولین اجرای صحنه‌اش در سن ۱۵ سالگی در تالار شهید مفتح سبزوار در یک برنامه جشن به مناسبت دهه فجر با حضور مردم و هنرمندان محلی انجام شد. وی فارغ‌التحصیل رشته تربیت بدنی از دانشگاه حکیم سبزواری است. شغل اصلی ریوندی دبیری است و در مدارس دبیر ورزش است. ریوندی بعد از طی دوران خدمت سربازی، حرفه‌ صداسازی و اجرا را به صورت جدی ادامه داد. او از شاگردان محمد نوری است و سلفژ را زیر نظر وی آموخت. او در حال حاضر در تهران سکونت دارد.

 

کنسرت‌های خنده

تیتر خبرگزاری افکار نیوز در باره کنسرت خنده ۱۸ اردیبهشت ۹۳ در برج میلاد: سوپر استارها در کنسرت خنده حسن ریوندی، یک ساعت و نیم خندیدند. در این کنسرت هنرمندانی چون، امین حیایی،محمدرضا گلزار، الناز شاکردوست، رامبد جوان، سیامک انصاری، محمد اصفهانی، احمد پور مخبر ، هرمز شجاعی مهر حضور داشتند.

 

طنز بداهه

قسمت عمده‌ اجرای ریوندی طنز بداهه و سوژه‌سازی آنی است به طوری که اکثر مطالب طنز در همان زمان اجرای برنامه ساخته می‌شود. بداهه‌گو، باید به تعداد کافی سوژه طنز ، بذله ، جوک و لطیفه در ذهن داشته باشد تا بتواند با استفاده از این جملات و به کمک خلاقیت و ذوق شخصی خویش به داستان‌گویی هم‌زمان با اجرا بپردازدبداهه‌گویی یکی از نقاط قوت استند آپ کمدی و مجری ایرانی محسوب می‌شود و در اکثر اجراهای کمدین های جهانی فراوان دیده می‌شود.

 

لازم به ذکر است که در هنر بداهه‌گویی، محیط و حال‌وهوای استند آپ کمدی نقش بسزایی دارد. در هنگام بداهه‌گویی ، مجری باید در آرامش باشد. و برای بداهه‌گویی باید محیط پیرامون کمدین آرام و بدور از هیاهو و اضطراب باشد.

 

فعالیت‌های هنری

ریوندی کار خود را با تقلید صدای شخصیت‌های کارتونی شروع کرد و سپس به تقلید صدای خوانندگان سنتی ایران از جمله شهرام ناظری و خوانندگان پاپ همچون ناصر عبداللهی وعلیرضا عصار پرداخت. او در انتهای اجرای برنامه‌اش با مجریان شوخی می‌کند.

 

 

سایر مطالب درباره حسن ریوندی