صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۰
sarpoosh
نگارخانه > خبرنگار

خبرنگار

خبرنگار

خبرنگار

خبرنگار، کسی است که پس از گذراندن دوره آموزش تخصصی، با اتکا به ذوق و استعداد شخصی و استفاده از منابع خبری، وظیفه ی تهیه خبر، مصاحبه، گزارش و سایر متون خبری از رویدادها را به عهده دارد. دامنه فعالیت های خبرنگار به وسعت دنیای پیرامون اوست. خبرنگار در مورد هرآنچه که جنبه خبری داشته باشد، خبر و گزارش تهیه می کند؛ در مورد حوادث، موضوعات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و غیره.

 

در سال ۱۹۷۸ از سوى سازمان يونسکو (سازمان آموزشي، علمى و فرهنگى ملل متحد)، (UNESCO UNited Nations Educational, Scientific and Cultural Organization)، اعلاميه‌اى راجع به نقش رسانه‌هاى جمعى در تقويت صلح جهانى و تفاهم بين‌المللى به تصويب رسيد. در اين اعلاميه (Declaration)، لزوم تربيت اخلاقى و اجتماعى روزنامه‌نگاران ارائه شد. در اين مجموعه، آزادى مبادله اخبار و اطلاعات (Information)، يک حق اساسى تلقى شده و دستورالعمل‌هاى اخلاقى براى کليه کسانى که در جمع‌آورى و کسب و نشر و تفسير اخبار و اطلاعات شرکت دارند، وضع شده است.

 

در اين اعلاميه، ضمن تأکيد بر منشور جهانى ۱۹۴۸ سازمان ملل متحد، تصريح شده است که براساس اين قوانين، خبرنگاران مطبوعات بايد منتهاى درجه، کوشش کنند تا اخبار و اطلاعاتى که در اختيار عموم مى‌گذارند صحيح، دقيق و معتبر باشد. خبرنگاران و سردبيران بايد در صحت اخبارى که به‌دست مى‌آورند تحقيق و تعمق کنند. خبرنگاران نبايد حقيقتى را تعمداً تحريف يا مخدوش کنند و همچنين هيچ نوع مطلبى را نبايد از نظر مردم مکتوم نگه دارند.

 

ویژگی های خبرنگار حرفه ای برای اطلاع رسانی به شکل مطلوب و بهینه عبارتند از:

 

۱-   داشتن شم خبری:

کسی که در حرفه خبرنگاری فعالیت دارد باید "شم خبری" داشته باشد و درک کند که چه موضوع یا رویدادی خبر و دارای ارزش خبری است. به نکاتی توجه کند و رویدادهای ظریف و کوچکی را در بخش های مختلف جامعه ببیند که شاید دیگران آن را نمی بینند و یا به آن بی توجه هستند. نگاه حرفه ای خبرنگاران به رویدادهای روزمره و عادی، می تواند سوژه های بکر و تازه برای رسانه ها و اخبار جذاب برای  مخاطبان فراهم کند.

 

گرچه عده ای بر این باورند که شم خبری ذاتی است ولی یک خبرنگار می تواند با دقت، تمرین و تکرار، مهارت خود را تقویت کند و به اصطلاح خبر را استشمام کند.

 

۲- آشنایی با نگارش و تنظیم خبر:

خبرنویسی مهارت‌ خاصی نیاز دارد که منحصر به جمع‌آورى مطلب نمى‌شود بلکه هنر نگارش و تنظیم مطلب، خبر را جذاب و خواندنی می کند. خبرنگار باید برای نگارش و بیان معناى واقعى خبر به بهترین شکل خود، توانایى کاربرد صحیح کلمات و عبارات و رعایت ترتیب و تقدم آنها را داشته باشد. آشنایی لازم با نگارش خبر، خبرنگار را در نوشتن مطالب مناسب که نیازهای مخاطب را برطرف کند، یاری می‌دهد. نگارش درست و بدون غلط، رعایت زبان معیار و ایجاز در جمله بندی ها، مهارتی مهم برای خبرنگار موفق است. همچنین خبرنگار باید برای نگارش خبر بار معنایی و روانی کلمات و واژه ها را بداند و با مطالعه بیشتر دامنه واژه هایش را گسترده کند.

 

۳-   داشتن اطلاعات عمومی: 

خبرنگار حرفه ای علاوه برتوانایی تهیه و نگارش خبر، باید سطح اطلاعات عمومی خود را افزایش دهد به اندازه ای که بتواند در فرآیند تهیه خبر از سوژه های مختلف، مطالب را درک و به خوبی به مخاطب ارائه کند. مطالعه مستمر در زمینه های مختلف و پشتوانه علمی، قدرت مانور خبرنگار را در نگارش و تنظیم خبر بیشتر می کند.

 

خبرنگار حرفه ای با گروه های مختلف اجتماعی بطور مستقیم و غیرمستقیم ارتباط دارد. برای مثال یک خبرنگار برای پوشش خبری همایش های علمی و یا مصاحبه با شخصیت های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و... باید درباره موضوعات مورد بحث اطلاع کافی داشته باشد تا بتواند خبر خوب و جذابی تهیه و بخش های مهم آن را برجسته کند.

 

امروزه رسانه ها برای ارتقای سطح حرفه ای خود، خبرنگاران را برای حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و... تربیت می کنند تا آنها بتوانند خبرهای حوزه خود را بطور تخصصی پوشش دهند.

 

۴-   ساده نویسی:

 یکی دیگر ویژگی های مهم خبرنگار موفق، نگارش ساده خبر یا ساده نویسی است.اگر خبرنگاری برای رسانه های تخصصی مانند نشریات حقوقی، پزشکی، مهندسی که مخاطب خاص دارد، مطالب خبری تهیه می کند، می تواند واژه ها و عبارات تخصصی همان رشته را به کار برد. اما برای تهیه اخبار در رسانه های همگانی که مخاطب آن اقشار مختلف جامعه هستند خبرنگار باید خبر را ساده بنویسد تا برای عامه مردم اعم از باسواد و کم سواد قابل درک باشد.

 

 ۵-   حرکت در مسیر خبر: 

خبرنگار باید مسیر و راه های خبرگیری و زمان مناسب آن را تشخیص دهد و بتواند به خوبی در جریان رویدادها قرار گیرد. خبرنگاری موفق است که بداند خبر درست را از کجا به دست آورد، راه های سریع رسیدن به خبر چیست و همواره خود را برای تهیه خبر آماده کند. برخی وقایع و رویدادهای خبری از پیش تعیین شده هستند و خبرنگار زمان وقوع آن را می داند اما رویدادهایی است که احتمال وقوع آن ها می رود و خبرنگار با بهره گیری از تجربه و قریحه ی خود باید در مسیر رویداد قرار گیرد و خبر خود را به دست بیاورد.

 

۶-   ارتباط با مردم:

اساس کار خبرنگاری مردم هستند؛ بنابراین خبرنگاران باید پیوسته با مردم در ارتباط  باشند تا با آگاهی از نیازها، احساسات، دیدگاه ها و خواسته های عموم افراد جامعه، آنها را  بطور مطلوب در رسانه ها بازتاب دهند.همچنین مردم می توانند به منبعی برای خبرنگار و سوژه یابی خبر تبدیل شوند. به همین علت لازم است خبرنگار همواره ارتباط خود را با همه اقشار مردم حفظ کند.

 

۷-   مهارت ارتباطی:

خبرنگارانی که راحت تر بتوانند با همه گروه های اجتماعی ارتباط برقرار کنند، معمولا شانس بیشتری برای کشف حقایق دارند. خبرنگار باید بتواند خود را با صحنه هایی همچون تصادف، زلزله، سیل، آتش سوزی، جشن‌های ملی و مذهبی، مراسم ویژه، جنگ،راهپیمایی‌ها و... وفق دهد و مرتبط کند. همچنین بتواند با افراد مختلف اعم از کودک، نوجوان، جوان، پیر، کارگر و کارمند، هنرمند، قهرمان، دانشمند و یا اشخاصی با ویژگی های مثبت و منفی ارتباط برقرار کند. او باید بتواند با کودک خردسالی که تازه به مدرسه وارد شده است، گفت وگو کند و هم با پیرزن ۹۰ ساله‌ای که در خانه سالمندان دوران سخت زندگی خود را سپری می‌کند، همکلام شود. بنابراین مهارت‌هاى ارتباطى شرط لازم و اساسى براى تهیه خبر است و بدون آن خبرنگار با مشکل مواجه مى‌شود.

 

۸-   سرعت عمل:

زمان در خبرنگاری و تهیه خبر اهمیت بسیاری دارد و خبرنگار باید در اولین فرصت با دریافت اطلاعات لازم از منابع معتبر، خبر خود را تهیه، تنظیم و منتشر کند. سرعت عمل در تصمیم گیری و انتقال سریع خبر، از ویژگی های اساسی خبرنویسی است. اهمیت اطلاع رسانی، نیاز مخاطبان به دانستن سریع و بموقع اخبار و اطلاعات برای اتخاذ تصمیم درست و نیز توان رقابت با دیگر رسانه ها بر ضرورت سرعت عمل در خبررسانی افزوده است.

 

همچنین خبرنگار باید توانایی استفاده از تجهیزات پیشرفته روز را داشته باشد تا از رقیبان عقب نیفتاده و به سرعت عمل او در اطلاع رسانی کمک کند.

 

یک خبرنگار باید بداند که خبر کهنه برای مخاطبان جذابیتی ندارد امّا صحت خبر نباید فدای سرعت عمل شود.

 

شورای فرهنگ عمومی ایران در اولین سالگرد کشته شدن محمود صارمی هفده مرداد را روز خبرنگار نامید.

 

 

سایر مطالب درباره خبرنگار

 • شرط جالب 'جورجینیو' بازیکن چلسی با یک خبرنگار/ ریش و سبیلی که تراشیده شد

  بعد از بازی چلسی برابر پورتو و پیروزی تیم انگلیسی جورجینیو بازیکن چلسی با یکی از خبرنگارای کنار زمین شرط بست که اگه قهرمان لیگ قهرمانان شوند، خبرنگار ریش‌های جورجینیو رو اصلاح کند و و جورجینیو هم سبیل خبرنگار را بتراشد. با قهرمانی چلسی هر دو طرف شرط متقابل را اجرا کردند...

 • ترور یک خبرنگار عراقی در استان «الدیوانیه»,احمد حسن الغزالی

  ادامه سریال ترورها در عراق/ خبرنگار الفرات هم هدف قرار گرفت

  یک منبع امنیتی از تلاش برای ترور یک خبرنگار عراقی در استان «الدیوانیه» واقع در جنوب این کشور توسط اشخاصی ناشناس در صبح امروز (دوشنبه) خبر داد. به نقل از سایت ارم نیوز، این منبع امنیتی اعلام کرد، افراد مسلح ناشناس امروز در حالی که سوار بر موتور سیکلت بودند به سمت «احمد حسن...

 • واکسن کرونای خبرنگاران, گروه سوم مشاغل پر خطر برای واکسن‌کرونا

  خبرنگاران در گروه سه مشاغل پرخطر برای واکسن کرونا هستند

  سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خبرنگاران پس از گروه یک که شامل کادر بهداشت و درمان، جانبازان و بیماران خاص و گروه دو که شامل سالخوردگان بالای ۶۵ سال هستند در گروه سوم مشاغل پر خطر برای واکسن‌کرونا قرار دارند. کسانی که واکسن زده‌اند ممکن است به کرونا مبتلا شوند ولی...

 • بازداشت خبرنگار در چین,ژانگ ژان

  محکومیت شهروند خبرنگار چینی به چهار سال زندان به خاطر گزارش شیوع کرونا در ووهان

  پکن، خانم «ژانگ ژان» شهروند-روزنامه‌نگاری که اولین بار از شیوع کروناویروس در ووهان خبر داد را به ۴ سال زندان محکوم کرد. انگ ژان شهروند خبرنگار چینی که گزارش هایی از اولین مراحل شیوع کرونا در ووهان مخابره کرده بود، به چهار سال حبس محکوم شده است. ژانگ ژان متهم به...

 • فیلم/ حمله لفظی ترامپ به یک خبرنگار در کنفرانس خبری

  خبرنگار: جهت روشن شدن{افکار عمومی} اگر کالج الکترال به بایدن رای دهند آیا {شکست} را قبول می‌کنید؟ ترامپ: اگر آنها چنین کاری کنند، قطعا اشتباه کرده‌اند چراکه این انتخابات تقلبی بود. خبرنگار: آیا شما {قبول می‌کنید}؟  ترامپ: شما گفتید،منم گفتم،این انتخابات {سراسر}...

 • اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران,حسینی بای

  روز کنکور می‌ترسیدم خواب بمانم!

  «محمدرضا حسینی‌بای» خبرنگار کهنه کار صداوسیما است که همه او را به آدرس کنکور و سروکله زدن با دانشجویان و مسئولین وزارت علوم می‌شناسند و کنکوری‌های امسال با او در فضای مجازی حسابی شوخی کردند. مجله‌مهر: اگر کنکوردر چندسال اخیر بخواهد چند نشانه مخصوص به خودش داشته باشد. قطعا...

 • عبدالحسین روح الامینی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس

  توهین نماینده اصولگرا به یک خبرنگار: غلط کردند گفتند بپرسید ۲۰۰میلیون وام ودیعه مسکن را گرفته‌ام یا نه؟!

  عبدالحسین روح‌الامینی نماینده تهران در مواجهه با پرسشی در خصوص دریافت وام ودیعه مسکن نمایندگان مجلس، گفت: غلط کرده‌اند که گفته‌اند چنین موضوعی را بپرسید. عبدالحسین روح الامینی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤال خبرنگاری که پرسید آیا شما ۲۰۰ میلیون تومان...

 • حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت

  روحانی: اعتراف میکنم که روزهای سختی را پشت سر می‌گذاریم

  روحانی گفت: اعتراف میکنم که روزهای سختی را پشت سر می‌گذاریم، در کنار کرونا، تحریم و در کنار تحریم، تحریف و در کنار تحریف، تهدید را داریم و نیز رسانه‌هایی که در خارج از کشور سعی می‌کنند امید را در کشور از میان ببرند که در این زمینه خبرنگاران و رسانه‌های داخلی می‌توانند...

 • محمد شریعتمداری,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون

  پرداخت وام ۱۰ میلیونی به خبرنگاران

  وزیر کار از پرداخت وام ۱۰ میلیونی به خبرنگاران خبر داد. وزیر کار با اشاره به این که در صورت تامین منابع وام ۱۰میلیونی کرونا به شغل خبرنگاری پرداخت می شود اظهار‌کرد: قانون نیازمند اصلاح است.سنوات خبرنگاران پس از جابجایی از یک مجموعه به مجموعه دیگر نباید صفر شود...

 • خبرنگار,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,رسانه

  استرس شغل خبرنگاری چه بلایی سر خبرنگار می‌آورد؟

  «یادداشت را از توی صفحه برداشتن»، «خروجی به خاطر تعطیلی، یك هفته جلو افتاده»، «گزارش یك به خاطر ایراداتی كه داشته، حذف شده»، «مصاحبه هنوز نرسیده»، «مطلب و عكس روی جلد حاضر نیست»، «جلد رو رد كردن» و... این جمله‌ها كه فقط برای من و همكارانم تعریف خودش را دارد خطرناك‌ترین و...

 • ابتلای محمدرضا حسینی بای به کرونا,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون

  «حسینی بای» خبرنگار صدا و سیما به کرونا مبتلا شد

  محمدرضا حسینی بای به ویروس کرونا مبتلا شد. خبرنگار صدا و سیما که در این مدت گزارش های متعددی درباره کرونا تهیه کرده بود، به این بیماری مبتلا شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، تست کرونای حسینی بای خبرنگار صدا و سیما، مثبت اعلام شد. حسینی بای بار ها گزارش های...

 • دو خبرنگار صداوسیما در شبکه ایران‌اینترنشنال,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون

  دو خبرنگار صداوسیما به شبکه ایران‌اینترنشنال رفتند

  مرتضی غرقی از پدیده مهاجرت مجریان و خبرنگاران صداوسیما به شبکه‌های فارسی زبان خارجی ابراز تاسف کرد. به گزارش فرارو، مرتضی غرقی خبرنگار شبکه خبر و مجری برنامه «بدون مرز» در حساب کاربری خود در توئیتر با انتشار تصویری از احمد صمدی، خبرنگار سابق صداوسیما در شبکه فارسی زبان...

 • هایکو ماس,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی

  ادعای تازه 'هایکو ماس' وزیر خارجه آلمان علیه روسیه، ایران و ونزوئلا

  "هایکو ماس" وزیر خارجه آلمان در ادعایی بدون سند، اتهاماتی را علیه روسیه، ایران، ونزوئلا و چند کشور دیگر مطرح کرد. وزیر امور خارجه آلمان اتهاماتی را علیه ایران، روسیه، ونزوئلا و چند کشور دیگر مطرح کرد. به گزارش جمعه شب دویچه وله، ماس در سخنانی در پارلمان آلمان...

 • خبرنگار,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,رسانه

  امنیت شغلی خبرنگاران در گرو چیست؟

  رسانه‌هایی که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند گاهی مجبور به تعدیل نیروهای خود می‌شوند. این مساله ناخوشایند اگرچه اتفاق جدیدی در حوزه رسانه محسوب نمی‌شود، اما این روزها با افزایش مشکلات روزنامه‌ها، چنین خبرهایی هم بیشتر به گوش می‌رسد؛ خبرهایی که بار دیگر مقوله‌ای به نام...

 • روز خبرنگار,حادثه‌نگاری,خبرنگار حوادث

  چگونه می‌توان خبرنگار یک حادثه شد؟

  در دنیای امروز، هزاران اتفاق کوچک و بزرگ می‌افتد که بیشتر مردم از آن بی‌خبرند اما کسانی هستند که به واسطه شغل‌شان، نه‌تنها از بیشتر اتفاقات اطرافشان باخبرنــد بلکه با سرک کشیدن به زوایای مبهم اخبار و تحلیل وقایع، نقش مهمی در آگاهی‌بخشی به جامعه ایفا می‌کنند. سال‌هاست «...

 • یک شهروند در پاسخ به خبرنگار صداوسیما: قرار بود دولت پول بریزه به حسابمان که در خانه بمانیم

  خبرنگار صداوسیما به شهروند: مگه قرار نبود بیرون نیاید و خونه بمونید؟ شهروند در پاسخ: بله ولی قرار بود دولت هم پول بریزه حسابمون که تو خونه بمونیم. فیلم صحبت های یک شهروند به خبرنگار صداوسیما در مورد کرونا,ویدیو پاسخ یک شخص به خبرنگار صداوسیما در مورد عدم حضورش در...

 • خبرنگار سعودی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ قهرمانان و جام ملت ها

  توهین خبرنگار سعودی به باشگاه‌های ایران در آسیا!

  یک خبرنگار عربستانی با اشاره به توقف مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، گفت: انتظار دارم وقتی این مسابقات مجددا شروع می‌شود، تیم‌های ایرانی از ادامه بازی انصراف بدهند. به گزارش خبرورزشی، عبدالعزیز المریسل خبرنگار ورزشی و منتقد رسانه‌ای شبکه «۲۴» عربستان در یک برنامه تلویزیونی در...

 • ابتلای خبرنگاران صدا و سیما به ویروس کرونا,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون

  ابتلای ۱۹ خبرنگار صدا و سیما به ویروس کرونا

  ۱۹ خبرنگار صدا و سیما به ویروس کرونا مبتلاشدند. به گزارش ایلنا، سید مهرداد سید مهدی رئیس خبرگزاری صدا و سیما در اکانت توئیتر خود نوشت :  همکاران من درحالی که هنوز از فضای انتخابات بیرون نیامده بودند , در خط مقدم اطلاع رسانی و آگاهی بخشی درخصوص کرونا , قرار گرفتند. بارها...

 • دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

  حمله ترامپ به خبرنگار شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی

  رئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر به خبرنگاران حمله کرد. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه القدس العربی، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا طی نشست خبری روز گذشته -‌جمعه- در کاخ سفید بار دیگر به خبرنگاران حمله کرد.  طی نشست خبری روز گذشته، شماری از...

 • ویروس کرونا,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,رسانه

  ویروس کرونا؛ چرا دو خبرنگار در ووهان ناپدید شده‌اند؟

   فنگ مدعی است که همان شب پلیس به خانه‌اش ریخته بود و از او درباره فیلم‌هایش بازجویی کرده بود. او را بازداشت می‌کنند و نهایتا بعد از هشدار رها می‌کنند. اما روز ۹ فوریه ویدیویی ۱۳ ثانیه‌ای از خود منتشر کرد که در آن می‌گفت: 'مردم قیام کنید - قدرت دولت را به مردم بازگردانید...

 • احمد صمدی,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون

  خبرنگار صداوسیما به شبکه «ایران اینترنشنال» پیوست

  عصرایران نوشت: احمد صمدی؛ خبرنگار صداوسیما به شبکه ایران اینترنشنال پیوسته است. احمد صمدی قبل از این خبرنگار صداوسیما در برلین آلمان بود. شبکه فارسی زبان ایران اینترنشنال در لندن مستقر است. ...

 • فیلم/ خبرنگار شبکه خبر: پنهان کاری مسئولین باعث شد تا اعتبار رسانه ای خودمان از بین برود

  خبرنگار شبکه خبر گفت: پنهان کاری مسئولین باعث شد تا اعتبار رسانه ای خودمان از بین برود. فیلم صحبت های خبرنگار شبکه خبر,ویدیو صحبت های خبرنگار شبکه خبر درباره سقوط هواپیما اوکراینی,فیلم اعتراف خبرنگار شبکه خبر به پنهان کاری مسئولین در سقوط هواپیما ...

 • فیلم/ جشن خبرنگار سعودی به مناسبت عید یهودی حنوکا

  «آویخای ادرعی» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی یک فایل ویدئویی از «محمد سعود»، خبرنگار سعودی در حال برگزاری مراسم جشن عید یهودی حنوکا در ریاض منتشر کرد.  این ویدئو که ادرعی آن را منتشر کرده شامل صحنه‌هایی از روشن کردن شمع در شمعدان یهودی توسط محمد سعود در ریاض به مناسبت عید...

 • فیلم/ تلاش عجیب خبرنگار صداوسیما برای انگلیسی حرف زدن با موتورسوار هلندی!

  تلاش عجیب خبرنگار صداوسیما برای انگلیسی حرف زدن با موتورسوار هلندی فیلم تلاش عجیب خبرنگار صداوسیما برای انگلیسی حرف زدن با موتورسوار هلندی,ویدیو مصاحبه با موتورسوار هلندی,فیلم موتورسوار هلندی در یزد ...

 • فیلم/ ماجرای سیلی زدن شهردار میناب به یک خبرنگار

  بررسی ماجرای سیلی زدن به خبرنگار توسط شهردار میناب فیلم ماجرای سیلی زدن شهردار میناب به یک خبرنگار,ویدیو سیلی زدن شهردار میناب به یک خبرنگار,فیلم ماجرای شهردار میناب و یک خبرنگار ...

 • رئیس پلیس فتا,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی

  احضار رضا رشیدپور و بابازاده به پلیس فتا

  سرهنگ کاظمی از احضار خبرنگار حوزه موسیقی به پلیس فتا در پی انتشار توئیت غیر واقعی خبر داد. سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران  گفت: پس از انتشار رشته توئیتی که توسط بهمن بابازاده خبرنگار حوزه موسیقی در کشور انجام شد، وی به پلیس فتا...

 • اسماعیل فلاح,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون

  «اسماعیل فلاح» گزارشگر صداوسیما مهاجرتش را تکذیب کرد

  گزارشگر صداوسیما در لندن که در روزهای گذشته حاشیه‌هایی درباره حضورش در لندن مطرح شده بود، شایعات را تکذیب کرد. به گزارش خبرآنلاین، در روزهای گذشته شایعاتی مطرح شده بود درباره حضور اسماعیل فلاح، خبرنگار صداوسیما در لندن؛ شایعاتی که از مهاجرت این گزارشگر صداوسیما خبر می...

 • آزادی خبرنگار روسیه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی

  مسکو: خبرنگار بازداشت‌شده روسیه در ایران آزاد شد

  سفارت روسیه در تهران بامداد پنجشنبه از آزادی یک روزنامه‌نگار این کشور که به دلیل برخی مشکلات در زمینه روادید در ایران بازداشت شده بود، خبر داد. به گزارش فارس، سفارت روسیه در تهران از آزادی «یولیا یوزیک»، روزنامه‌نگار روسیه‌ای که به دلیل برخی تخلفات در زمینه روادید در...

 • بازداشت عوامل مصاحبه جنسی با کودکان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی

  عوامل مصاحبه جنسی با کودکان بازداشت شدند

  عوامل ساخت کلیپ هنجارشکن در فضای مجازی با دستور بازپرس دادسرای ارشاد بازداشت شدند. به گزارش تسنیم، انتشار کلیپی که در آن مصاحبه‌کننده از کودکان سؤالات جنسی پرسیده بود، باعث آزردگی خاطر بسیاری از خانواده‌ها و درخواست‌های متعدد به سامانه دادسرای ارشاد تهران برای پیگیری...

 • مدیرعامل رایتل,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات

  چوب حراج به سرمايه كارگران در شستا؛ يك خبرنگارمديرعامل رايتل شد!

  شنیده ميشود بعد از انتصاب شخصی تازه کار بعنوان مدیرعامل جدید رایتل، سه عضو هیئت مدیره این شرکت استعفا داده و از امضای صورت جلسه انتصاب خودداری کرده اند. علیرغم این، با پافشاری برخی دستهای پشت پرده، این فرد بعنوان مدیرعامل معرفی شده است. اطلاعیه سازمان تنظیم...