جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
۱۵:۱۳ - ۲۶ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۰۲۹۰
مجله خودرو

فیلم/ خودروی الکتریکی «آریا» محصول جدید نیسان

نیسان آریا در دو مدل با یک موتور روی محور جلو یا ۲ موتور به صورت دو دیفرانسیل، تولید خواهد شد. نسخه ی ارزان تر، ۲۱۵ اسب بخار قدرت و ۳۰۰ نیوتن متر گشتاور خواهد داشت که برای مصارف شهری و خانوادگی، راضی کننده خواهد بود. مدل دو موتوره، قدرت ۳۸۹ اسب بخار و گشتاور ۶۰۰ نیوتن متر فراهم خواهد کرد تا سرعت گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت در زمان ۷/۵ ثانیه میسر شود. این خودرو همچنین میتواند، حدود ۱۲/۵ ثانیه بعد از شروع حرکت به سرعت ۲۰۰ کیلومتربرساعت برسد که برای یک شاسی بلند برقي، ایده ال است.

مدل پایه از نیسان آریا، همراه باتری های ۶۵ کیلووات ساعتی تولید می شود ولی امکان سفارش باتری های ۹۰ کیلووات ساعت با شعاع حرکتی ۴۸۳ کیلومتر نیز وجود دارد. صندوق عقب مدل دیفرانسیل جلو، ۴۶۷ لیتر فضای مفید خواهد داشت درحالی که نسخه ی دو موتوره و دو دیفرانسیل، فضای بار ۴۱۳ لیتر دارد. خریدار همچنین میتواند طرح های متنوع از چرخ های ۱۹ یا ۲۰ اینچ برای آریا انتخاب کند.

دلیل انتخاب نام ایرانی "آریا"

پیشتر یاسوهیرو یاموچی، نماینده اجرایی نیسان موتور در خصوص دلیل انتخاب نام آریا برای این خودروی الکتریکی توضیح داده بود که برای نام گذاری نماد جدید نیسان به نامی نیاز داشتیم که هم بازتاب دهنده آینده درخشان این شرکت و هم نشان دهنده گذشته پرافتخار این خودروسازی باشد، به همین دلیل به اسم قدیمی آریا برخوردیم و آنرا که هر دوی این ویژگی ها را در خود داشت، انتخاب کردیم.

نیسان قبل از این نیز نام قشقایی را برای یکی از مدل های خود انتخاب کرده بود. خودروسازی رنوی فرانسه نیز که شریک نیسان به حساب می آید، یکی از خودروهای سواری خود را قاجار نام گذاری کرده است. 

  • 15
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر