یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
۰۸:۴۰ - ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۰۲۲۱
فوتبال جهان

گزارش بازی اسپورتینگ و آرسنال ۱۴۰۱/۱۲/۱۸

فیلم/ خلاصه دیدار اسپورتینگ ۲-۲ آرسنال (دور رفت مرحله یک هشتم لیگ اروپا)

آرسنال در دیدار رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا در خانه اسپورتینگ لیسبون به تساوی ۲-۲ رسید.

گزارش بازی اسپورتینگ و آرسنال ۱۴۰۱/۱۲/۱۸

شاگردان میکل آرتتا که در لیگ برتر همچنان صدرنشین هستند، دیشب در خانه اسپورتینگ لیسبون نمایش خوبی داشتند و با کسب تساوی ۲- ۲، شانس زیادی برای صعود به مرحله بعد دارند.

دو تیم بازي را هجومی آغاز کردند و در دقیقه ۶ بود که پدرو گونچالوس صاحب یک موقعیت خوب شد ولی ضربه نهایی اش را خوب نزد تا دروازه آرسنال بسته بماند.

در ادامه این آرسنالی ها بودند که ابتکار عمل را در دست گرفتند و در دقیقه ۲۲ به گل رسیدند. روی ضربه کرنر فابیو ویرا بود که ویلیام سالیبا بالاتر از مدافعان حریف ضربه سر را زد و حساب کار را ۱-۰ کرد.

پنج دقیقه بعد آرسنال می توانست به گل دوم برسد اما اولکساندر زینچنکو ضربه اولش را به دیوار دفاعی کوبید و علی رغم شوت تماشایی اش روی ضربه برگشتی، این آدان بود که با یک واکنش به موقع توپ را به بیرون فرستاد.

پس از آن نوبت بازیکنان اسپورتینگ بود که حملاتی را روی دروازه آرسنال ترتیب بدهند و در دقیقه ۳۴، این تیم هم روی یک ضربه کرنر به گل رسید. روی ارسال مارکوس ادواردز بود که گونچالو ایناسیو با ضربه سر توپ را به گوشه دروازه آرسنال فرستاد.

در دقایق پاياني نیمه اول هر دو تیم موقعیت های خوبی داشتند که نتوانستند از آن ها استفاده کنند. در ثانیه های پایانی وقت های اضافی چیزی نمانده بود که روی اشتباه مت ترنر، دروازه آرسنال برای بار دوم باز شود اما خود او توانست توپ را مهار کند و نیمه اول با تساوی ۱-۱ به پایان رسید.

نیمه دوم را دو تیم هجومی آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی چند موقعیت خطرناک روی دروازه ها ایجاد شد تا این که در دقیقه ۵۵، این اسپورتینگ بود که به گل دوم رسید. روی پاس ادواردز بود که گونچالوس با یک شوت محکم دروازه آرسنال را تهدید کرد. مت ترنر با یک واکنش سریع توپ را برگشت داد اما توپ برگشتی مقابل پائولینیو (Paulinho) قرار گرفت و او با یک ضربه راحت کار را تمام کرد.

بعد از این گل آرسنالی ها حملاتشان را از سر گرفتند و چیزی نمانده بود که در دقیقه ۵۹، گابریل مارتینلی روی یک حمله انفرادی تماشایی، گل تساوی را وارد دروازه اسپورتینگ کند اما جری یوسته با حضور به موقع و تکلی عالی، دروازه میزبان را نجات داد.

فشار حملات آرسنال ادامه داشت و این تیم در دقیقه ۶۲ به گل دوم رسید. ژاکا قصد داشت مارتینلی را صاحب توپ کند که ضربه او به هیدماسا موریتا، ستاره ژاپنی اسپورتینگ، برخورد کرد و وارد دروازه میزبان شد.

در ادامه دو تیم نمایش محتاطانه ای داشتند و موقعیت های زیادی روی دروازه ها ایجاد نشد. در وقت های اضافی بازی بود که بوکایو ساکا روی یک حرکت خوب، می توانست گل برتری آرسنال (.Arsenal F.C) به ثمر برساند، اما ضربه او آدان دفع کرد تا بازی ۲-۲ به پایان برسد.

varzesh3.com
  • 19
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر