چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۳
۲۱:۱۱ - ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۲۰۱۳۴
فوتبال جهان

گزارش بازی بایرن مونیخ و ماینتس ۱۴۰۲/۱۲/۱۹

فیلم/ خلاصه دیدار بایرن مونیخ ۸-۱ ماینتس (هفته بیست و پنجم بوندسلیگا)

ورزش سه | بایرن مونیخ با نتیجه پرگل ۸-۱ ماینتس را در هم کوبید و در رده دوم جدول بوندس‌لیگا ایستاد.

گزارش بازی بایرن مونیخ و ماینتس ۱۴۰۲/۱۲/۱۹

تیم فوتبال بایرن مونیخ در بازی هفته بیست و پنجم بوندس لیگا به مصاف ماینتس رفت و با نتیجه پرگل ۸-۱ به برتری رسید. در این بازی که توماس مولر، جمال موسیالا و سرژ گنابری هر کدام یک گل زدند، هری کین هت تریک کرد و لئون گورتسکا ۲ گل به ثمر رساند.

بایرن در این بازی که خیلی هم یک طرفه نبود یک گل دریافت کرد اما بازی در اکثر دقایق بازی به سود شاگردان توماس توخل بود تا آن ها یک برد ماندگار در این فصل ثبت کنند.

بازي با حملات بایرن آغاز شد تا آن ها بلافاصله پس از دو رقمی شدن دقایق زمان بازي اولین گل را توسط هری کین به ثمر برسانند. هری کین روی پاس جمال موسیالا در آستانه دروازه ماینتس موفق شد با ضربه ساده اولین گل را در دقیقه ۱۳ به ثمر برساند.

بایرن در نیمه اول بدشانس بود که آلفونسو دیویس در دقیقه ۱۴ به دلیل برخورد بازیکن حریف با صورتش زمین را ترک کرد و با تعویض اجباری رافائل گررو وارد زمین شد. این تعویض عملکرد این تیم را با افت مواجه نکرد و حتی باعث پیشرفت بیشتر آن ها شد.

بایرن که برای گل دوم عجله داشت در دقیقه ۱۹ روی حرکت زیرکانه یوشوا کیمیش پیش افتاد. پس از خطایی که روی توماس مولر (Thomas Müller) در نزدیکی محوطه جریمه ماینتس شکل گرفت کیمیش خیلی زود بازی را آغاز کرد و پس از اینکه ضربه هری کین روی ارسال او به تیرک عمودی برخورد کرد، لئون گورتسکا به سرعت دروازه خالی را با یک ضربه ساده باز کرد.

بایرن که حملاتش پس از گل دوم بیشتر هم شده بود، در دقیقه ۲۸ این شانس را داشت که با ضربه پنالتی به سومین گل برسد اما داور بعداز این که متوجه شد به اشتباه برخورد توپ به بازیکن حریف را خطای هند اعلام کرده، این پنالتی را مردود اعلام کرد.

دو دقیقه پس از رد پنالتی بایرن، ماینتس موفق شد روی یک شروع مجدد حداقل کلین شیت مانوئل نویر را در این بازی خراب کند. نادیم امیری روی شروع کوتاه ضربه ایستگاهی در چندمتری محوطه جریمه را با یک ضربه دیدنی و مهار نشدنی در دقیقه ۳۱ وارد دروازه بایرن کرد.

ماینتس هم در نیمه اول یک تعویض اجباری داشت و مجبور شد گویلاووکی که از ناحیه سر به بازیکن خودی برخورد کرد و برای لحظات بیهوش شد را از زمین خارج کند تا در دقیقه ۳۵ ادمیلسون فرناندس به جای او وارد زمین شود.

هری کین تمایلی نداشت تا نیمه اول را با یک گل ترک کند و موفق شد در دقیقه ۴۵+ ۷ دومین گل خود را به ثمر برساند. روی سانتر دقیق گورتسکا از میانه میدان به محوطه جریمه ماینتس، هری کین آن را به زحمت کنترل کرد و در موقعیت تک به تک با ضربه پای چپ آن را به گل تبدیل کرد.

در نیمه دوم بنظر میرسید که بایرن تلاش می کند تا فشار زیادی به بازیکنان وارد نکند و بیشتر به دنبال مدیریت جریان بازی باشد اما تعداد گل های نیمه دوم از نیمه اول پیشی گرفت!

بایرن هنوز ۳ دقیقه از استراحت بین دو نیمه نگذشته بود که به گل چهارم رسید. جمال موسیالا پس از دریافت توپ در محوطه جریمه، بعد از تعویض پا توپ را در آستانه ورود به دروازه به مولر پاس داد و او هم به یک ضربه ساده پای راست نیاز داشت تا آن را به گل تبدیل کند.

برایان گرائودا که پاس تنها گل ماینتس را ارسال کرده بود در دقیقه ۵۵ فرصت یافت تا یک موقعیت خطرناک به نام تیمش ثبت کند اما بدشانس بود که ضربه فنی قوس دار او درون چارچوب نویر جای نداشت.

بایرن که نیمه دوم بیشتر روی ضدحملات برنامه ریزی کرده بود و تمامی راه های نفوذ را تقریبا بسته گذاشته بود، در دقیقه ۶۱ به پنجمین گل رسید. موسیالا که تا اینجای بازی فقط در نقش سازنده گل نقش داشت، فرصت یافت تا یک گل به نام خود ثبت کند.

روی پاس بلند هری کین از میانه میدان از سمت چپ به راست خط دفاعی ماینتس، موسیالا توپ را دریافت کرد، وارد محوطه جریمه شد و توپ را روی پای راستش برد تا با یک ضربه مهار نشدنی پایش به گلزنی باز شد.

فاصله گل های بایرن در نیمه دوم چندان طولانی نبود و سرژ گنابری که پس از گل موسیالا وارد زمین شده بود در دقیقه ۶۶ ششمین گل میزبان را به ثمر رساند. گل او استثنایی و تماشایی بود؛ روی ارسال بی نقص گورتسکا، گنابری در فاصله یکقدمی دروازه بان با اینکه پشت به دروازه بود با بیرون پای راست یکضرب توپ را از بین پاهای دروازه بان عبور داد و موفق به گلزنی شد.

بایرن که به ماینتس فرصت حمله نمی داد و در اکثر دقایق نیمه دوم در حوالی محوطه جریمه حریف حضور داشت در دقیقه ۷۰ شاهد هت تریک هری کین بود. پس از مهار ناقص ضربه سر اریک دایر، هری کین که در نزدیکی دروازه بان حضور داشت با ضربه سر این توپ را به گل تبدیل کرد. این صحنه مورد بررسی کمک داور ویدیوی قرار گرفت و سپس تائید شد.

بایرن رفته رفته در نیمه دوم از هیجان بازی کم می کرد و مانند اوایل نیمه حمله نمی کرد اما باز هم آن ها شانس گلزنی داشتند که یکی از آن ها بالاخره در دقیقه ۲+۹۰ به دومین گل گورتسکا تبدیل شد. او موفق شد ارسال کیمیش را با ضربه سر وارد دروازه کند.

در نهایت این دیدار با برتری ۸-۱ بایرن تمام شد تا آن ها پس از بازی مقابل دارمشتات یک بار دیگر در فصل جاری با چنین نتیجه ای موفق به کسب برد شوند.

با این برد بایرن مونیخ ۵۷ امتیازی شد و در رده دوم جدول جای دارد. مایتنس هم با ۱۶ امتیاز در رده هفدهم جدول ایستاده است.

varzesh3.com
  • 18
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر