شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳
۲۰:۲۴ - ۲۶ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۰۳۴۵
فوتبال جهان

گزارش بازی کرواسی و مراکش ۱۴۰۱/۰۹/۲۶

فیلم/ خلاصه دیدار کرواسی ۲-۱ مراکش؛ سومی شطرنجی‌ها در جام جهانی قطر

در دیدار رده‌بندی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازیکنان کرواسی با برتری ۲-۱ مقابل مراکش مدال برنز این تورنمنت را بر گردن آویختند.

گزارش بازی کرواسی و مراکش ۱۴۰۱/۰۹/۲۶

تیم‌های ملی مراکش و کرواسی در چارچوب رده‌بندی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ از ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف هم رفتند.

این بازی با پیروزی ۲ بر یک شاگردان دالیچ به پایان رسید تا این تیم به مقام سوم جام جهانی دست پیدا کند.

گل: یوسکو گواردیول (دقیقه ۷) و میسلاو اورسیچ (دقیقه ۴۲)  برای کرواسی و اشرف داری (دقیقه ۸) برای مراکش

مراکش و کرواسی در حالی با کنار زدن رقبا و البته ناکامی در دیدار نیمه نهایی برابر فرانسه و آرژانتین به این بازی رسیده اند که در گروه هفتم ششم مسابقات در کنار بلژیک و کانادا قرار داشتند. نخستین مسابقه این گروه میان همین دو تیم برگزار شد ودر شرایطی که مراکش با انجام یک بازی دفاعی به دنبال کسب یک امتیاز مسابقه بود درنهایت به هدف خود رسید و دیدار خود را مقابل نایب قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ با تساوی بدون گل و کسب یک امتیاز تمام کرد. در ادامه این دو تیم توانستند با کنار زدن بلژیک به مرحله بعدی بروند و حالا هم در نیمه نهایی اولین بازی تکراری جام را برگزار می کنند.

در این مسابقه ولی ماجرا متفاوت بود و کرواسی خیلی زود روی یک کار تیمی دیدنی با ضربه ایستگاهی توسط گوآردیول به گل اول مسابقه در دقیقه ۵ دست پیدا کرد. این گل ولی دو دقیقه بعد با ضربه سر اشرف داری روی ارسال حکیم زیاش پاسخ داده شد تا بازی خیلی زود به تساوی کشیده شود و شباهتی به دیدار مرحله گروهی این دو تیم نداشته باشد. در ادامه پیش از اینکه بازی در نیمه اول تمام شود شاگردان دالیچ توانستند با ضربه اورشیچ به گل دوم دست پیدا کنند تا با آرامش بهتری نیمه دوم را شروع کنند.

در نیمه دوم کرواسی توانست به خوبی از برتری خود دفاع کند و تک موقعیت های ولید رکراکی که شگفتی سازان این جام بودند به جایی نرسید تا این کرواسی باشد که بعنوان سوم جهان برای دومین مرتبه دست پیدا می کند.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر – دیدار رده بندی 

ورزشگاه: بین المللی خلیفه (شهر دوحه) ‌شنبه: ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ساعت ۱۸:۳۰

داور: عبدالرحمن الجاسم (قطر)، طالب الامری از قطر (کمک‌داور اول)، سعود احمد المقاله از قطر (کمک‌داور دوم)، رافائل کلاوس از برزیل (داور چهارم)، خولیو باسکونان از شیلی (داور VAR)، ائول فن‌بوئکل از هلند (کمک‌داور VAR)، برونو پیرس از برزیل (داور آفساید VAR)، آرماندو ویارئال از آمریکا (حمایت‌کننده اتاق VAR)

تیم ملی کرواسی

لیواکوویچ – جوسیپ استانیسیچ، جوسیپ سوتالو، یوشکو گوآردیول، ایوان پریشیچ، لوکا مودریچ، متئو کوواچیچ، لوورو میجر (۶۶- پاشالیچ)، آندره کراماریچ ( ۶۱ ولاشیچ )، میسلاو اورشیچ ( ۹۵- کریستین یاکیچ) و مارکو لیوایا (۶۶ پتکوویچ)

سرمربی: زلاتکو دالیچ

تیم ملی مراکش 

یاسین بونو، جواد یامیق ( ۶۸ ام‌الله)، اشرف داری (۶۴-زروری)، اشرف حکیمی، یحیی عطیه الله، سفیان امرابط، عبدالحمید سبیری (۴۶-ایلیاس چیر)، بلال الخنوس (۵۶-عزالدین اوناهی)، حکیم زیاش، سفیان بوفال (۶۴-بنون)  و یوسف النصیری

سرمربی: ولید رکراکی

کارت زرد:

مراکش عزالدین اوناهی دقیقه ۶۸ و ام‌الله مراکش دقیقه ۸۵ 

شرح گل:

کرواسی ( ۱-۰): در دقیقه ۷ کرواسی صاحب یک ضربه ایسنگاهی شد که ارسال انجام شده در محوطه جریمه با ضربه سر پریشیچ به گوآردیول رسید تا پدیده کرواسی و مسابقات زننده گل زودهنگامی باشد.

مراکش (۱-۱): هنور کروات ها در حال خوشحالی گل اول بودند که مراکش صاحب یک ضربه ایستگاهی شد و اینبار ارسال زیاش به محوطه جریمه پس از برخورد به سر مایر به اشرف داری رسید تا گل تساوی با ضربه سر این بازیکن از محوطه شش قدم خیلی زود ثبت شود.

کرواسی (۲-۱): پس از اینکه مایر موقعیت خوبی برای ارسال پاس گل داشت و موفق به انجام این کار نشد، درنهایت در یک رفت  و برگشت توپ به لیوایا رسید تا این بازیکن توپ را در اختیار اورشیچ قرار دهد. اورشیچ هم که در موقعیت خوبی قرار داشت بدون فاصله با پای راست به توپ ضربه زد و به زیبایی گل دوم را در دقیقه ۴۲ ثبت کرد.

لحظات حساس:

دقیقه ۳: اشتباه یاسین بونو در دفع پاس به بازیکن خودی می توانست گل به خودی زودهنگام این مسابقه شود ولی توپ با فاصله کمی به کرنر رفت.

دقیقه ۲۳: شوت مودریچ پس از کار تکنیکی این بازیکن از پشت محوطه جریمه زده شد که اینبار یاسین بونو در دو مرحله توپ را دفع کرد.

دقیقه ۲۹: ارسال خوب اشرف حکیمی پس از کار تیمی خوب مراکشی ها به شکل خطرناکی از مقابل لیواکوویچ رد شد.

دقیقه ۳۶: ضربه سر نصیری به شکل خطرناکی از کنار دروازه کرواسی به اوت رفت.

دقیقه ۴۶: شوت اورشیچ پس از برخورد به مدافع مراکش با فاصله کمی راهی اوت شد.

دقیقه ۵۱: ارسال خطرناک مایر با تاثیرگذاری لیوایا در دهانه دروازه همراه شد ولی ضربه مهاجم کرواسی با فاصله راهی اوت شد.

دقیقه ۷۱: شوت ولاشیچ با فاصله زیادی از بالای دروازه یاسین بونو راهی اوت شد.

دقیقه ۷۴: شوت بازیکن مراکش از زاویه بسته با واکنش لیواکوویچ به جایی نرسید.

دقیقه ۷۴: در دو سوی میدان برخوردهایی ایچاد شد که اعضای دو تیم اعتقاد به پنالتی داشتند. برای کرواسی سرنگونی گوآردیول در محوطه جریمه مراکش این ادعا را ایجاد کرد و این طرف هم اشرف حکیمی در برخورد با پتکوویچ سرنگون شد.

دقیقه ۸۷: بغل پای متئو کواچیچ با فاصله بسیار کمی از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۶+۹۰: ضربه سر یوسف النصیری با فاصله بسیار کمی راهی اوت شد تا بهترین موقعیت این تیم برای تساوی از دست برود.

varzesh3.com
  • 15
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر