دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳
۱۴:۳۲ - ۱۰ دي ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۱۰۰۰۲۰۹
سیاست

فیلم/ حمله به سفارت آمریکا در بغداد

وزیر کشور عراق با حضور در میان تظاهرکنندگان مقابل سفارت آمریکا در بغداد خواستار حفظ آرامش معترضین شد .

به گزارش ایرنا، یاسین الیاسری  از تظاهرکنندگان خواست قوانین بین المللی و کنسولی در خصوص حفظ مراکز دیپلماتیک بر اساس کنوانسیون ۱۹۶۱ وین  را مورد توجه قرار دهند. 

این گزارش می افزاید : معترضین اعلام کردند تا زمانی که آمریکا از این کشور خارج نشود به تحصن و اعتراض خود ادامه خواهند داد.

همزمان با تشییع شهدای حمله هوایی آمریکا به مراکز الحشد الشعبی در شهر قائم در استان الانبار ، شمار زیادی از مردم عراق با حضور در مقابل سفارت آمریکا در بغداد ضمن سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل خواستار اخراج سفیر این کشور از عراق شدند.

تظاهرکنندگان با برپایی چادرهایی اعلام کردند به تحصن خود تا اجرای مطالبات مردم عراق ادامه خواهند داد.

تجمع و حمله معترضین به ساختمان سفارت آمریکا در بغداد برای اولین بار از زمان اشغال این کشور توسط نظامیان آمریکایی در سال ۲۰۰۳ محسوب می شود.

فیلم های انتشار یافته از محل سفارت آمریکا نشان می دهد با وجود حضور کارمندان و اعضای سفارت در داخل ساختمان ها ، تظاهرکنندگان تنها به دادن شعار اکتفا کرده واز حمله به آنان خودداری می کنند.

به دنبال گسترده تر شدن اعتراض مردم عراق ، شماری از نظامیان  آمریکایی حاضر در سفارت اقدام به تیراندازی به سوی مردم کردند که در نتیجه آن چند نفر زخمی شدند که زخمی ها بلافاصله  با آمبولانس به مراکز درمانی شهر اعزام شدند.

  • 15
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر