صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
sarpoosh
کافه اسپرت > باشگاه ماشین سازی تبریز

باشگاه ماشین سازی تبریز

باشگاه ماشین سازی تبریز

باشگاه فوتبال ماشین‌سازی تبریز یک باشگاه فوتبال در شهر تبریز است. این تیم که در سال ۱۳۴۷ تأسیس شده‌است، قدیمی‌ترین تیم فوتبال شمال غرب به حساب می‌آید.

 

ماشین‌سازی در لیگ آزادگان ۱۳۷۳ با هدایت ناصر حجازی و با کسب رتبه سوم به عنوان بهترین تیم شهرستانی شناخته شد؛ اما پس از چند سال به دسته‌های پایین‌تر سقوط کرد تا این که با هدایت رسول خطیبی، با کسب رتبه دوم در لیگ آزادگان ۹۵–۱۳۹۴ پس از ۲۰ سال دوری از سطح اول فوتبال ایران، به لیگ برتر صعود کرد و پس از یک سال دوباره سقوط کرد و به لیگ آزادگان بازگشت.

 

این باشگاه در فصل ۹۸–۱۳۹۷ جایگزین تیم گسترش فولاد تبریز شد و به لیگ برتر بازگشت.

 

 

 

تاسیس

تاریخ این باشگاه به قبل از تأسیس کارخانه ماشین‌سازی تبریز برمی‌گردد. در اواخر سال ۱۳۴۷ گروهی از بازیکنان شهر تبریز اقدام به تأسیس تیم فوتبالی کردند تا بتوانند در شهر خود به فوتبال ادامه دهند. نام این تیم به دلیل آن که اکثر بازیکنان تیم از کارگران کارخانه ماشین‌سازی بودند به همین نام برگزیده شد. در این سال کارخانه ماشین‌سازی با همکاری کشور چکسلواکی در محله قراملک تبریز در حال ساخت بود. در این دو سال که کارخانه در حال ساخت بود، بیشتر هزینه‌های تیم توسط خود بازیکنان تأمین می‌شد و تیم فعالیت خود را به صورت آماتوری ادامه می‌داد.


تغییر مالکیت باشگاه
در تابستان ۱۳۸۷ بدستور مدیرعامل گروه صنعتی ماشین‌سازی تبریز (مجید خدابخش) قدیمی‌ترین باشگاه ورزشی شهر تبریز تا مرز انحلال پیش رفت تا اینکه در تیر ۱۳۸۷ سازمان تربیت بدنی استان آذربایجان شرقی با ریاست جواد شهلایی امتیاز تیم فوتبال ماشین‌سازی را از کارخانه ماشین‌سازی تحویل گرفته و از انحلال سبزجامگان فوتبال آذربایجان پیشگیری نمود. در تیر ۱۳۸۷ با تصمیم فدراسیون و افزایش تیم‌های دسته یک، سبزقباهای تبریز توانستند دوباره در رقابت‌های لیگ یک حضور بیابند.

 

در این فصل با آنکه مسئولان تربیت بدنی قول حمایت به باشگاه را داده بودند؛ اما با جابجایی رؤسای اداره کل تربیت بدنی آذربایجان شرقی، رئیس تازه انتخاب شده آن سازمان (غلامحسین فخاری) از دادن کمک‌های مالی سر باز زد و از پشتیبانی از قدیمی‌ترین باشگاه ورزشی شهر تبریز دست کشید و از طرف دیگر هیچ ارگان یا سازمانی پاسخگوی خیل عظیم طرفداران این تیم مردمی نبود و تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز در این فصل با بحران‌های مالی بسیاری مواجه بود، به‌طوری‌که هیچ مبلغی به بازیکنان و کادر فنی این تیم حتی پس از نیم فصل اول لیگ آزادگان پرداخت نشد. در تعطیلات نیم فصل اول سرمربی این تیم به علت کسب نتایج ضعیف برکنار شده و جای خود را به سیروس بایرامی داد.

 

سپس شهرام دبیری اسکویی نماینده شورای شهر تبریز امتیاز این باشگاه را خریداری کرد؛ و در سال دوم مدیریت شهرام دبیری ماشین‌سازی در آستانه صعود به رقابت‌های لیگ برتر قرار گرفت ولی در واپسین دیدار انجام شده میان ماشین‌سازی تبریز و تربیت یزد، سبزپوشان تبریزی در لحظات آخر یک گل از تیم یزدی دریافت کرده و بدین ترتیب از صعود به لیگ برتر بازماندند، پس از آن در شهریور ماه ۹۱ به علت مشکلات مالی و عدم حمایت‌های لازم از سوی مسئولان و همکاری و همراهی مقامات استان آذربایجان شرقی، برای حمایت از تیم فوتبال ماشین‌سازی، سرانجام شهرام دبیری با انتشار بیانیه‌ای از هواداران ماشین سازان پوزش خواسته و به صورت ناگهانی از مدیریت این تیم کناره‌گیری کرد. پس از این، هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی مسئولیت این تیم را بر عهده گرفت.[۷] مدتی نیز زمزمه‌هایی مبنی بر اعطای مالکیت این باشگاه به حسین هدایتی شنیده شد؛ اما این واگذاری منتفی شد.[۸] در نهایت، مؤسسه قرض‌الحسنه جوانان خیر مالکیت باشگاه ماشین‌سازی را بر عهده گرفت.[۹] بعد از مدتی مؤسسه جوانان خیر به دلیل تخلفات مالی با مؤسسه مالی و اعتباری کوثر ادغام شد اما این بار مؤسسه کوثر به تعهدات خود عمل نکرد و باعث سقوط تیم به لیگ دو شد. بعد از پایان فصل این تیم با سپاه عاشورای تبریز ادغام شد و نام تیم به «مقاومت ماشین‌سازی تبریز» تغییر یافت.


واگذاری باشگاه به شهرداری تبریز
مشکلات بی‌پایان تیم ماشین‌سازی در لیگ آزادگان ۹۲–۹۱ به اوج خود رسید و تیم با تغییر و تحولات بسیار و تعویض ۵ سرمربی برای دومین بار به لیگ دسته دوم سقوط کرد. ماشین‌سازی لیگ دسته دوم را هم بسیار بد شروع و خاتمه داد به‌طوری‌که با قرار گرفتن در رده نازل یازدهم و تنها به دلیل پیروزی برابر پیام صنعت آمل در پلی آف از سقوط به لیگ دسته سوم نجات پیدا کرد. در تابستان ۹۳ شهرداری تبریز با توجه به وضعیت اسفناک تیم و در جهت حمایت از این تیم مالکیت این تیم را بر عهده گرفت و با انتخاب عیسی اکبرزاده به عنوان مدیر عامل و غلامرضا باغ‌آبادی به عنوان سرمربی، سروسامانی به این تیم بخشید.[۱۰] طبق مصوبه اعضای شورای اسلامی شهر تبریز با انحلال باشگاه فوتبال شهرداری تبریز در اولین فصل از رقابت‌های پیش رو فوتبال ۹۵–۹۴ جام آزادگان دیرینه‌ترین تیم فوتبال شمالغرب کشور ماشین‌سازی تبریز جایگزین تیم فوتبال شهرداری شده و تحت حمایت شورای اسلامی شهر و سازمان ورزش شهرداری تبریز در سری رقابت‌های لیگ دسته ۱ حضور یافت.


صعود به لیگ برتر و سقوط به جام آزادگان
در خرداد ۱۳۹۴ عیسی اکبرزاده، مدیرعامل باشگاه اعلام کرد با عقد قراردادی ۲ ساله هدایت ماشین‌سازی تبریز را برای حضور در لیگ دسته ۱ به نادر دست‌نشان سپرده‌است. پس از پایان یافتن نیم فصل نخست رقابت‌های جام آزادگان و قرار گرفتن سبزجامگان فوتبال آذربایجان در رتبه پنجم لیگ دسته یک، در دیماه ۱۳۹۴ اعضای هیئت مدیره باشگاه حکم برکناری دست نشان و مدیرعامل این باشگاه را صادر کرده و رسول خطیبی را به عنوان سرمربی تیم برگزیدند. سرانجام تیم فوتبال ماشین‌سازی با هدایت خطیبی در ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ با برتری ۳ بر ۰ در برابر مس رفسنجان یک هفته مانده به پایان رقابت‌های جام آزادگان، پس از ۱۹ سال دوری از رده نخست فوتبال کشور، به لیگ برتر خلیج فارس راه یافت.

 

هرچند تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز در فصل ۹۵–۱۳۹۶ رقابت‌های لیگ برتر از امکانات مناسبی برخوردار بود و سرمربی وقت ماشین سازان توانسته بود با گرفتن چند ستاره فوتبال کشور به ظاهر تیم قدرتمندی را آماده مسابقات کند ولی از هفته چهارم رقابت‌ها افول سبزپوشان فوتبال تبریزی آغاز شده و این تیم در رده پایانی جدول رده‌بندی قرار گرفت، در نیم فصل بازی‌ها مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی (میر معصوم سهرابی) که هم‌زمان مدیریت سازمان ورزش شهرداری تبریز و ده‌ها تیم ورزشی دیگر را بر عهده داشت، به رغم مخالفت اعضای هیئت مدیره باشگاه تصمیم گرفت فرهاد کاظمی را روی نیمکت مربیان بنشاند که این تصمیم با مخالفت نه تنها اعضای هیئت مدیره باشگاه بلکه شماری از هواداران و نمایندگان مردم تبریز در شورای شهر تبریز رو در رو شد و در آن هنگام میر معصوم سهرابی از سمت خود استعفا داده و اعلام داشت یا باید هدایت تیم به کاظمی سپرده شود یا این که وی از سمت مدیرعاملی ماشین سازان کنار خواهد رفت، در پی استعفای سهرابی سرانجام با درخواست وی موافقت گردید و کاظمی روی نیمکت ماشین سازان نشست، فرهاد کاظمی در ابتدای کار خود با برکناری بازیکنان مطرح و ملی پوش ماشین‌سازی و با خرید چند بازیکن عمدتاً نیمکت نشین بنیه تیم فوتبال ماشین‌سازی را سست و ضعیف تر کرده و منتج چندین هفته حضور وی در پشت رُل هدایت ماشین پیر فوتبال تبریز، سقوط زودهنگام این باشگاه مردمی به زیرگروه لیگ برتر بود که اعتراض گسترده هواداران را به دنبال داشت.

 

 بسیاری از هواداران و پیشکسوتان ماشین‌سازی بر این باور بودند که میر معصوم سهرابی با اقدامات از پیش طراحی شده و با همکاری فرهاد کاظمی و اخراج تنی چند از بازیکنان اسم و رسم دار از قبیل آندرانیک تیموریان، سامان نریمان جهان، مانوئل فرناندز و چند بازیکن دیگر، به صورت عمدی و از قبل پی ریزی شده سقوط ماشین‌سازی به لیگ دسته ۱ را فراهم ساخت زیرا وی در طول ۱۷ سال مدیریت خود هیچ تمایلی به حضور تیم‌های فوتبال تحت هدایت خود در سطح نخست فوتبال کشور نداشته، چرا که در ۱۷ سال گذشته هرچند ۵ مرتبه تیمهای فوتبال تحت مدیریت وی (۴ مرتبه تیم فوتبال شهرداری تبریز و یک بار ماشین‌سازی) به لیگ برتر صعود کرده‌اند اما در هر مرتبه هر پنج تیم فوتبال تحت مدیریت میر معصوم سهرابی تنها به مدت یک فصل در عرصه رقابت‌های لیگ برتر مانده و در کمتر از یک سال به لیگ دسته یک سقوط کرده‌اند، افزون بر آن در یک صد سال گذشته به تاریخ فوتبال باشگاهی کشور، سنگین‌ترین محکومیت و اشد مجازات انضباطی فوتبال ایران علیه میر معصوم سهرابی صادر گردیده و با فاش شدن زد و بند و تبانی‌های محرز شده به سال ۱۳۹۱ تیم فوتبال تحت مدیریت میر معصوم سهرابی که با سرمربیگری فراز کمالوند به لیگ برتر صعود کرده بود نخست روانه لیگ ۱ شده و در پی اعتراض شهردار وقت تبریز علیرضا نوین از مقامات کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، تیم فوتبال شهرداری تبریز روانه رقابت‌های لیگ دسته دو فوتبال باشگاه کشوری شده و مدیر عامل آن (میر معصوم سهرابی) برای مدتی از هر گونه فعالیت ورزشی محروم شد هرچند که وی پس از گذراندن دوران محکومیت خود بازهم به صندلی خود در جایگاه مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز تکیه زده و از سال ۱۳۹۵ مدیریت دیرینه‌ترین تیم فوتبال شهر تبریز (ماشین‌سازی) را نیز بر عهده گرفت و دستاورد مدیریت سهرابی در جایگاه مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی صعود سبزپوشان فوتبال تبریز به رقابت‌های لیگ برتر و در کمتر از یک سال سقوط به جام آزادگان فوتبال باشکاهی کشور بود.


بازگشت به کارخانه
به دنبال دستور مدیر وقت گروه صنعتی ماشین‌سازی مجید خدابخش که در نیمه‌های دهه ۸۰ خورشیدی برون راندن باشگاه از کارخانجات ماشین‌سازی را در پی داشت، سرانجام پس از چندین سال دربدری و بی سرپناه بون سبزجامه گان فوتبال آذربایجان، با خریداری گروه صنعتی ماشین‌سازی از سوی یکی از بازرگانان تبریزی (محمد علی شریعت زاده) روز ۱۵ تیرماه ۱۳۹۶ امتیاز باشگاه از سازمان شهرداری تبریز به گروه صنعتی ماشین‌سازی بازگردانده شده و حسین خطیبی به عنوان مدیرعامل باشگاه برگزیده شد - محمدعلی شریعت زاده پس از برگزینش حسین خطیبی و جابجایی باشگاه ماشین‌سازی از سازمان شهرداری تبریز به کارخانجات ماشین‌سازی اعلام داشت برای بالا بردن جایگاه دیرینه‌ترین باشگاه ورزشی شمالغرب کشور برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته. چندی پس از بازگرداندن باشگاه به کارخانجات ماشین‌سازی خریدار گروه صنعتی ماشین‌سازی نتوانست هزینه مالکیت ماشین‌سازی را بپردازد و به همین سبب باشگاه ماشین‌سازی برای چندمین بار در آستانه انحلال قرار گرفت که در این میان رسول خطیبی نزد سرمایه‌دار متمول تبریزی محمدرضا زنوزی مطلق -مالک باشگاه گسترش فولاد تبریز و تراکتورسازی - تبریز رفت و از او درخواست نمود در کنار پشتیبانی از باشگاه گسترش فولاد، مدیریت باشگاه ماشین‌سازی را نیز بپذیرد، بنابراین زنوزی درخواست خطیبی را پذیرفت و مالکیت باشگاه ماشین‌سازی را از آن خود کرد.

 

جابجایی امتیاز گسترش فولاد با ماشین‌سازی (بازگشت ماشین‌سازی به لیگ برتر)
در آستانه هجدهمین دوره مسابقات لیگ برتر، با تصمیم محمدرضا زنوزی مالک باشگاه گسترش فولاد تبریز، امتیاز این باشگاه در لیگ برتر فوتبال به تیم ماشین‌سازی تبریز واگذار شد. بازیکنانی که فصل قبل با گسترش فولاد در لیگ برتر بازی می‌کردند، در لیگ هجدهم با لباس ماشین‌سازی به زمین رفتند. پس از جابجایی امتیاز باشگاه فوتبال گسترش فولاد تبریز با باشگاه فوتبال ماشین‌سازی تبریز در لیگ آزادگان و انحلال نام گسترش فولاد، امتیاز لیگ یکی آن در مرداد ۱۳۹۷ به ارومیه انتقال و باشگاه نود جهت حضور در لیگ آزادگان تشکیل شده و مالکیت آن در حال حاضر بر عهده اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی است.


ورزشگاه
در بیشتر بازی‌های لیگ آزادگان ۹۵–۱۳۹۴، از ورزشگاه باغشمال به عنوان ورزشگاه خانگی این تیم استفاده می‌شد؛اما در هفته‌های واپسین رقابت‌های جام آزادگان فوتبال ایران، به علت حضور پرشور و پرشمار هواداران باشگاه ماشین‌سازی، تصمیم گرفته شد از ورزشگاه یادگار امام به عنوان ورزشگاه خانگی این باشگاه استفاده شود. پس از صعود تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز به رقابت‌های جام خلیج فارس فوتبال ایران، به دلیل نصب سیستم گرمایشی (هیتینگ) و بازکاشت چمن ورزشگاه یادگار امام تبریز، دیدارهای نیم فصل اول ماشین سازان در ورزشگاه خانگی تیم رقیب (تراکتورسازی) انجام شد ورزشگاه مرزداران نیز به آکادمی باشگاه ماشین‌سازی اختصاص یافته‌است.

 

 

 

باشگاه ماشین سازی تبریز - اقتصاد

واگذاری ماشین‌سازی تبریز حرکتی ضدملی بود یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: سازمان خصوصی‌سازی به جای اینکه برند یک کارخانه را به فروش بگذارد، اجزایی مثل زمین، ماشین‌آلات و غیره را قیمت‌گذاری می‌کند و ‌متاسفانه در بسیاری از واگذاری‌ها حتی پایین‌تر از این رقم هم به فروش می‌رساند. احمد توکلی (رئیس هیات مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت)...

اخلالگر بازار ارز چگونه مالک ماشین‌سازی تبریز شد؟ در ماشین‌سازی تبریز، براساس برنامه تولید سال ۹۷ در این کارخانه باید ۱۳۲۶ دستگاه تولید می‌شد که بعد از گذشت ۹ ماه از سال تنها ۳۱۸ دستگاه به مرحله تولید رسیده است که این رقم نشانگر تحقق ۲۴ درصد از برنامه تولیدی کارخانه است. این نقصان، نتیجه خصوصی‌سازیِ بی‌ضابطه‌ی این واحد قدیمی‌ست. به گزارش...

ماشین سازی تبریز به بخش خصوصی واقعی واگذار شد سهام شرکت ماشین سازی تبریز و ریخته گری ماشین سازی تبریز به همراه املاک واقع در ایل گلی تبریز به بخش خصوصی واقعی واگذار شد. به گزارشمهر به نقل از سازمان خصوصی سازی، سهام شرکت ماشین سازی تبریز و ریخته گری ماشین سازی تبریز به همراه املاک واقع در منطقه ایل گلی تبریز توسط سازمان خصوصی سازی و...

احمد توکلی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,صنعت و معدن
ماشین‌سازی تبریز,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,صنعت و معدن
سازمان خصوصی سازی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

باشگاه ماشین سازی تبریز - تصاویر

ماشین سازی تبریز ۰ - ۳ استقلال / کولاک در برف ...

تصاویر مسابقات فوتبال, عکس بازی ماشین سازی تبریز و استقلال, تصویر نتیجه بازی فوتبال ماشین سازی تبریز و استقلال

باشگاه ماشین سازی تبریز - فوتبال

گل محمدی: از ۳ امتیاز کسب شده خوشحالم/ خطیبی: آقای ممبینی بیاید جواب شما را بدهد سرمربی تیم فوتبال شهر خودرو گفت: بازی را خوب شروع کردیم اما در ادامه برایمان سخت شد، از ۳ امتیاز کسب شده خوشحالم. به گزارش فارس، یحیی گل محمدی بعد از پیروزی یک بر صفر مقابل ماشین سازی تبریز در نشست خبری گفت: پیش بینی می کردیم بازی سختی را در پیش داشته باشیم. بازی را خیلی خوب شروع کردیم در نیمه...

تساوی بدون گل فولاد و سپاهان/ شهرخودرو با گل‌محمدی همچنان می‌برد مصاف تیم های فوتبال فولاد خوزستان و سپاهان اصفهان گلی به همراه نداشت تا دوتیم، امتیازات این بازی را تقسیم کنند. به گزارش مهر، تیم فوتبال فولاد خوزستان از ساعت ۱۹:۴۵ امشب در هفته سوم رقابت های لیگ برتر در ورزشگاه فولاد آره‌نا به مصاف سپاهان اصفهان رفت که با تساوی بدون گل به پایان رسید. شاگردان...

تقلید از جملات عادل فردوسی‌پور برای میثاقی دردسر ساخت! بعد از اینکه، محمدحسین میثاقی در برنامه فوتبال برتر صحبت‌های جنجالی‌ای را درباره باشگاه ماشین‌سازی بیان کرد، این باشگاه از رفتار این مجری به تهیه‌کننده برنامه فوتبال برتر گلایه کرد. به گزارش خبرآنلاین، محمدحسین میثاقی پس از برتری ماشین‌سازی مقابل استقلال درباره نتایج ماشین‌سازی مقابل تیم‌های...

نصیرزاده: نویسنده توییتر سپاهان بداند ما هم مهارت‌های کلامی فراوانی داریم! سرپرست باشگاه ماشین سازی تبریز گفت: کسی که با کنایه گفته برای باخت عجله نکنید این را مدنظر داشته باشد که ما هم مهارت‌های کلامی فراوانی داریم و قادریم از الفاظی استفاده کنیم که مخاطب را متضرر کند! هوشنگ نصیرزاده در گفت‌وگو با فارس، درمورد اینکه چرا دو بازیکن ماشین‌سازی پیش از بازی با سپاهان توسط...

پیروزی سپاهان برابر ماشین سازی/ اولین پنالتی مشکوک برای قلعه‌نویی تیم فوتبال سپاهان در دیدار مقابل ماشین‌سازی به برتری دست یافت تا به صدرنشینی خود در جدول رده‌بندی لیگ برتر ادامه دهد. به گزارش مهر، تیم فوتبال سپاهان که نخستین دیدار خود در لیگ برتر را با پیروزی پرگل برابر شاهین بوشهر به پایان برده بود، شامگاه امروز پنجشنبه در ورزشگاه نقش جهان میزبان ماشین...

کارشناسی داوری استقلال – ماشین‌سازی/ اخراج دانشگر درست بود یک پیشکسوت داوری می‌گوید که قضاوت حیدری در دیدار استقلال و ماشین‌سازی خوب بوده است. به گزارش ایسنا، استقلال امروز (جمعه) در هفته نخست لیگ برتر مقابل ماشین‌سازی با یک گل شکست خورد. حیدر سلیمانی، پیشکسوت و کارشناس داوری، در گفت‌وگو با ایسنا درباره قضاوت حیدری در این دیدار اظهار کرد: پیام حیدری...

خطیبی: استقلال با این کادرفنی مدعی قهرمانی است سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی می‌گوید تیمش به مرور زمان بهتر از قبل عمل خواهد کرد. به گزارش ایسنا، ماشین‌سازی امروز (جمعه) در هفته نخست لیگ برتر توانست با یک گل استقلال را شکست دهد. رسول خطیبی، سرمربی ماشین‌سازی در نشست خبری پس از این دیدار اظهار کرد: ما این برد را به جمشید خطیبی تقدیم می‌کنیم. ...

استراماچونی: بعد از ۲ ماه کار سخت این باخت قابل قبول نیست سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت:این بازی اصلا برای من قابل قبول نیست که اولین دیدار یک مربی ایتالیایی در ایران بعد از ۲ ماه کار با شکست همراه باشد. به گزارش فارس، آندره‌آ استراماچونی در نشست خبری بعد از بازی با ماشین سازی اظهار داشت: این بازی اصلا برای من قابل قبول نیست که اولین دیدار یک مربی...

باخت استقلال به ماشین سازی در دقیقه ۹۵/ آبی‌ پوشان لیگ را با باخت شروع کردند تیم فوتبال استقلال تهران در اولین دیدار خود در نوزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر در وقت‌های تلف شده برابر ماشین سازی گل خورد تا این فصل از رقابت‌های لیگ را با باخت آغاز کند. به گزارش مهر، در ادامه مسابقات هفته نخست لیگ برتر نوزدهم تیم های استقلال تهران و ماشین سازی تبریز از ساعت ۱۸ امروز جمعه...

استراماچونی: استقلال خوب است اما در خط حمله آماده نیستیم/ برای ۳ امتیاز به تبریز آمده‌ایم سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: بازی با ماشین‌سازی برای ما راحت نیست اما ما برای تصاحب ۳ امتیاز به تبریز آمده‌ایم. به گزارش فارس، استراماچونی سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از بازی با ماشین‌سازی، درباره اینکه چه شناختی از تیم‌های تبریزی دارد و قرعه امروز را چطور می‌بیند، گفت: بازی...

وکیل شفیعی: قرارداد خالد فسخ نشده است/ او را از حضور در تمرینات منع کردند! وکیل بازیکن ماشین سازی گفت: باشگاه از شفیعی خواسته طلبش از تراکتور را ببخشد! به گزارش فارس، خالد شفیعی که مدتی در تمرینات ماشین سازی حاضر شد و قرار بود به عنوان مدافع این تیم در لیگ نوزدهم بازی کند، به نظر می‌رسد به توافق نهایی با مسئولان این باشگاه نرسیده و در آستانه جدا شدن از جمع سبزپوشان تبریز...

اسامی بازیکنان استقلال برای دیدار با ماشین‌سازی مشخص شد سرمربی تیم فوتبال استقلال لیست ۱۹ نفره تیمش برای دیدار با ماشین‌سازی تبریز را مشخص و اعلام کرد. به گزارش مهر، آبی پوشان تهران در هفته نخست رقابتهای لیگ برتر میهمان ماشین سازی هستند و استراماچونی فهرست بازیکنان استقلال را برای این دیدار مشخص کرد. بنا بر این گزارش، سید حسین حسینی، حسین پورحمیدی،...

یحیی گل محمدی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
دیدار سپاهان و فولاد خوزستان,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
محمدحسین میثاقی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,حواشی فوتبال
هوشنگ نصیرزاده,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
دیدار سپاهان و ماشین سازی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
دیدار استقلال و ماشین سازی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
رسول خطیبی و استرامچاونی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
آندره‌ آ استراماچونی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
دیدار استقلال و ماشین سازی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
آندره‌ آ استراماچونی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
خالد شفیعی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,نقل و انتقالات فوتبال
تیم فوتبال استقلال تهران,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

باشگاه ماشین سازی تبریز - ویدئوها

فیلم/ خلاصه دیدار ماشین سازی ۱-۰ استقلال تهران (لیگ نوزدهم) تیم‌های فوتبال ماشین‌سازی و استقلال در چارچوب هفته نخست نوزدهمین دوره لیگ برتر، از ساعت ۱۸ امروز (جمعه) در ورزشگاه بنیان دیزل به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری یک بر صفر شاگردان رسول خطیبی به پایان رسید. اتابک زارعی در دقیقه ۵+۹۰ از روی یک ضربه ایستگاهی دروازه استقلال را باز کرد. محمد دانشگر...

فیلم/ خلاصه دیدار پرسپولیس ۱-۱ ماشین سازی تبریز (لیگ هجدهم) تیم فوتبال پرسپولیس در هفته بیست و نهم لیگ برتر از ساعت ۲۱:۳۰ امروز شنبه در ورزشگاه آزادی به مصاف ماشین سازی تبریز رفت که این بازی با نتیجه تساوی یک - یک ‏‬ به پایان رسید. با این نتیجه پرسپولیس ۵۸ امتیازی شد تا شانس خود را برای قهرمانی در لیگ به هفته پایانی بکشاند. جای کویتونگو (۱۶) برای...

فیلم/ خلاصه دیدار استقلال تهران ۱-۰ ماشین سازی تبریز (لیگ هجدهم) تیم فوتبال استقلال در هفته بیست و ششم لیگ برتر مقابل ماشین سازی تبریز به پیروزی رسید تا با کسب سه امتیاز باارزش این مسابقه به رده دوم جدول صعود کند و همچنان در کورس قهرمانی باشد. مهدی قائدی در دقیقه ۷۹برای استقلال گلزنی کرد. فیلم خلاصه دیدار استقلال تهران و ماشین...

فیلم/ اشتباه جالب مسعود شجاعی پس از تعویض مسعود شجاعی پس از تعویض در دربی تبریز، به سمت نیمکت تیم ماشین سازی رفت و پس از چند لحظه متوجه اشتباه خود شد و به سمت نیمت تیم تراکتورسازی حرکت کرد. فیلم اشتباه جالب مسعود شجاعی پس از تعویض,ویدیو اشتباه مسعود شجاعی پس از تعویض در دیدار تراکتور و ماشین سازی,فیلم مسعود شجاعی در دیدار تراکتور...

فیلم/ کارشناسی داوری صحنه پنالتی برای تیم ماشین سازی مقابل پرسپولیس فیلم کارشناسی داوری صحنه پنالتی برای تیم ماشین سازی مقابل پرسپولیس,ویدیو صحنه پنالتی برای ماشین سازی در دیدار پرسپولیس,فیلم کارشناسی داوری بازی پرسپولیس و ماشین سازی ...

فیلم/ خلاصه دیدار ماشین سازی ۰-۱ پرسپولیس (لیگ هجدهم) فیلم خلاصه دیدار پرسپولیس و ماشین سازی,ویدیو خلاصه بازی ماشین سازی و پرسپولیس,فیلم گل پرسپولیس به ماشین سازی ...

فیلم/ خلاصه دیدار ماشین سازی 1-0 استقلال تهران (لیگ نوزدهم)
فیلم/ خلاصه دیدار پرسپولیس 1-1 ماشین سازی تبریز (لیگ هجدهم)
فیلم/ خلاصه دیدار استقلال تهران 1-0 ماشین سازی تبریز (لیگ هجدهم)
فیلم/ اشتباه جالب مسعود شجاعی پس از تعویض
فیلم/ کارشناسی داوری صحنه پنالتی برای تیم ماشین سازی مقابل پرسپولیس
فیلم/ خلاصه دیدار ماشین سازی 0-1 پرسپولیس (لیگ هجدهم)