صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
sarpoosh
کافه اسپرت > روزبه چشمی

روزبه چشمی

روبه چشمی

 

 

بیوگرافی روزبه چشمی

روزبه چشمی در تاریخ ۲ مرداد ماه سال ۱۳۷۲ در شهر تهران چشم به جهان گشوده هست.

 

روزبه چشمی از کودکی به فوتبال علاقه داشته و در خیابان و کوچه و مدرسه بازی می کرده است.

 

وی همچنین در پست هافبک دفاعی و دفاع وسط در فوتبال بازی می کند.

 

قد روزبه چشمی ۱ متر و ۹۲ سانتیمتر است.

 

پست: هافبک دفاعی، مدافع وسط

 

روزبه چشمی فوتبال را از جوانان پیکان و پرسپولیس و همچنین بعد ازآن بصورت قرضی در تیم جوانان مقاومت تهران بازی کردن را آغاز نمود.

 

روزبه چشمی همچنین سابقه بازی در تیم نوجوانان و جوانان و امید و تیم بزرگسالان ایران را هم دارد.

 

روزبه چشمی فوتبال حرفه ای را در لیگ برتر خلیج فارس با بازی در تیم صبا قم آغاز نمود و بعد از ان حدود ۲ سال بازی در این تیم در سال ۹۴ به تیم استقلال تهران پیوست.

 

روزبه چشمی درباره حضور خود و آغاز فوتبال خود بیان می کند که من مدام تمرین می کردم و حدود ۱۰-۱۱ سالگی ام فوتبال سالنی بازی می نمودم. یک روز یکی از دوستانم به من گفت پیکان در رده های پایه تست می گیرد. بیا برویم و تست بدهیم. من هم با دوستم به باشگاه پیکان رفتم. آن موقع آقایان صالح پور و الله کرم در این تیم بودند و از ما تست گرفتند. جالب اینکه در آن تست من قبول شدم و دوستم که من را برده بود، قبول نشد و این موضوع باعث شد تا من وارد تیم های مطرح و همچنین فوتبال در سطح حرفه ای شوم.

 

علت رفتن از پرسپولیس

روزبه چشمی درباره رفتن از تیم پرسپولیس گفت : قبل از هر چیز باید بگویم من ناراحتی شخصی از آقای دایی ندارم، اما هر وقت به آن روز فکر می کنم، احساس می کنم غرورم شکست و همین باعث شد در پرسپولیس نمانم. در آن دوره آقای گل محمدی برکنار شدند و بعد از حضور آقای دایی هیچ کس از باشگاه با من تماس نگرفت و من بلاتکلیف مانده بودم. به همین دلیل خودم به دفتر سردار رویانیان رفتم و گفتم رضایت نامه ام را بدهید تا بتوانم به تیم دیگری بروم، اما سردار با این موضوع مخالفت کرد و گفت تو کاری نکن تا خودم هماهنگی های لازم را انجام بدهم و بگویم سر تمرین بزرگسالان بروی.

 

ورود به استقلال

در ۱۰ تیر ۱۳۹۴ با قرار داد دوساله به تیم استقلال تهران پیوست

 

بعدها مشخص شد رقم قرار داد او ۳۸۰ میلیون برای دو فصل میباشد با توضیح اینکه در پایان فصل اول با ۲۰ درصد اصافه پرداختی تمدید شود

 

آسیب دیدگی

درخشش او در خط هافبک استقلال باعث شد از بوندس لیگای آلمان مشتری پیدا کند اما اسفند ۹۴ از ناحیه زانو به شدت آسیب دید و نوروز ۹۵ رباط صلیبی و مینیسک زانویش را عمل کرد 

 

بازگشت او به میادین فوتبال شش ما طول کشید و او در این مدت مجبور شد با استقلال فسخ قرارداد کند تا به جایش بازیکن بگیرند

 

او در نهایت خرداد ۹۶ دوباره با استقلال شروع کرد.

 

اولین حضور در جام جهانی

اولین حضور روزبه چشمی در جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ می باشد.

 

روزبه چشمی و همسرش

روزبه چشمی مجرد است و هنوز ازدواج نکرده است و هیچ خبر و عکسی از نامزدی و همسرش که توسط خودش تایید شود در رسانه ها موجود نمیباشد و منتشر نشده است.

 

 

سایر مطالب درباره روزبه چشمی