صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
sarpoosh
کافه اسپرت > لیگ ملت‌های والیبال

لیگ ملت‌های والیبال

لیگ ملت‌های والیبال

 

اجلاس دپارتمان لیگ جهانی در پاریس برگزار شد و نام این رقابت ها از سال ۲۰۱۸ به «لیگ ملت های والیبال» تغییر یافت.

اف‌آی‌وی‌بی لیگ ملت‌های والیبال مردان ۲۰۱۸ اولین دوره و مراسم افتتاحیه لیگ ملت‌های والیبال است که از ۲۵ مه تا ۸ ژوئیه با حضور ۱۶ تیم برگزار می‌شود. این تورنمنت جایگزین لیگ جهانی والیبال سابق در تقویم بین‌المللی شد. از تغییرات مهمی که در این سری تورنمت‌ها انجام گرفته این است که در سال ۲۰۱۸، فقط ۱۶ تیم در این مسابقات شرکت می‌کنند و همگی در یک سطح یکسان بازی می‌کنند. فینال این دوره از مسابقات در شهر لیل فرانسه برگزار می‌گردد.

شانزده تیم برای این سری از این تورنمنت انتخاب شدند. دوازده تیم از تیم‌های اصلی هستند که حضورشان تا هفت سال آینده در این سری مسابقات قطعی است و چهار تیم حاضر دیگر متغیر هستند که می‌توانند برای سال بعد از این تورنمنت حذف شوند و از طریق چلنجر کاپ انتخاب می‌شوند.

 

دور مقدماتی

شانزده تیم حاضر در مسابقات به صورت رقابت‌های دوره‌ای با هم مسابقه می‌دهند. هر هفته تیم‌ها به ۴ گروه ۴ تیمی تقسیم می‌شوند و هر یک از ۱۲ تیم اصلی یک گروه را میزبانی می‌کنند. مسابقات دوره ای تا پنج هفته ادامه خواهد داشت. در نهایت ۵ تیم برتر و میزبان مسابقات یعنی فرانسه به دور نهایی صعود می‌کنند. در مسابقات دوره ای ضعیف‌ترین تیم از ۴ تیم متغیر با قهرمان مسابقات والیبال چلنجرکاپ مردان ۲۰۱۸ به صورت پلی-آف مسابقه می‌دهد. برنده این مسابقه در دور بعدی این تورنمنت به عنوان یک تیم متغیر شرکت می‌کند و بازنده این مسابقه برای سال آینده از مسابقات حذف می‌شود. ضمناً تیم‌های فرانسه، لهستان، چین و بلغارستان، بر حسب قرعه کشی دو بار در مسابقات دوره ای میزبان خواهند بود.

 

دور نهایی

شش تیم انتخاب شده برای دور نهایی در دو گروه سه تیمی به صورت دوره ای با هم به رقابت می‌پردازند که دو تیم برتر هر گروه برای نیمه نهایی انتخاب می‌شوند. دو تیم برنده نیمه نهایی برای کسب عنوان قهرمانی مسابقات بازی می‌کنند و دو تیم بازنده نیمه نهایی هم برای کسب مقام سومی رقابت می‌کنند.

 

روش بندی رتبه در جدول

۱-تعداد بردها (مجموع پیروزی‌ها)

۲-مجموع امتیازات

۳-میانگین ست‌های برده

۴-میانگین امتیازات برده

اگر همچنان دو تیم در مساوات با یکدیگر بودند، تیمی در رتبه بالاتر قرار می‌گیرد که در آخرین مسابقه بین دو تیم برده باشد. حال اگر مساوات در عوامل رتبه‌بندی، بین ۳ تیم یا بیشتر باشد، طبقه‌بندی جدیدی حاکم می‌شود و تیم‌هایی که با هم مساوی هستند، بدون احتساب بازی‌هایشان با یکدیگر مورد ارزیابی قرار می‌گیرند تا رده‌بندی این ۳ یا چند تیم مشخص شود.

در مسابقاتی که با نتیجه ۳–۰ یا ۳–۱ تمام می‌شوند، ۳ امتیاز برای تیم برنده و ۰ امتیاز برای تیم بازنده در نظر گرفته می‌شود.

در مسابقاتی که با نتیجه ۳–۲ تمام می‌شوند، ۲ امتیاز برای تیم برنده و ۱ امتیاز برای تیم بازنده در نظر گرفته می‌شود.

در مسابقاتی که یک تیم محروم شده باشد، ۳ امتیاز برای تیم مقابل با نتیجه سه ست ۲۵–۰ و ۰ امتیاز برای تیم محروم شده در نظر گرفته می‌شود.

نخستین دوره «لیگ ملت های والیبال» با حضور ۳۲ تیم در دو گروه مردان و زنان برگزار می شود که با شروع رقابت های مردان، هیجان مسابقات از چهارم خردادماه به سالن ها بازمی گردد.

 

لیگ جهانی والیبال در سال ۱۹۹۰ به عنوان بخشی از یک برنامهٔ بازاریابی در این رشته ورزشی راه‌اندازی شد تا نشان متمایزی از فعالیت‌های فدراسیون جهانی در اواخر قرن بیستم باشد، اما فدراسیون جهانی والیبال برای برگزاری بیست و نهمین دوره این رقابت ها (سال ۲۰۱۸) تغییرات عمده ای در این رقابت ها لحاظ کرد که تغییر نام به «لیگ ملت های والیبال» از جمله آنان است.

 

شورای دپارتمان لیگ جهانی مهرماه سال ۹۶ در نشست یک روزه خود در پاریس و همزمان با جشن هفتادمین سالروز تاسیس فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) این تصمیم را گرفت.

 

بر این اساس لیگ ملت های والیبال از سال ۲۰۱۸ در دو گروه زنان و مردان با حضور ۱۶ تیم تحت یک نام برگزار می شود که ۱۲ تیم از جمله ایران تا هفت سال آینده در رقابت های گروه مردان ثابت هستند و چهار تیم نیز متغیر خواهند بود.

 

مرحله مقدماتی لیگ ملت های والیبال سال ۲۰۱۸ در مدت پنج هفته برگزار می شود، ۱۲ تیم اصلی حداقل یک هفته میزبانی در مرحله مقدماتی این رقابت ها دارند و جمهوری اسلامی ایران در هفته پنجم دور مقدماتی مردان میزبان است.

 

در لیگ ملت های والیبال سال ۲۰۱۸ هر تیم حداقل ۱۵ بازی انجام می دهد که در مجموع ۱۳۰ مسابقه (۱۲۰ مسابقه دور مقدماتی و ۱۰ مسابقه مرحله نهایی) برگزار خواهد شد.

 

پنج تیم برتر دور مقدماتی به مرحله نهایی لیگ ملت های والیبال صعود می کنند که به همراه تیم فرانسه در گروه مردان و چین در گروه زنان، شش تیم مرحله نهایی این رقابت ها خواهند بود.

 

در گروه زنان لیگ ملت های والیبال تیم های برزیل، ایتالیا، آمریکا، چین، صربستان، کره جنوبی، هلند، تایلند، آلمان، ترکیه، ژاپن و روسیه ۱۲ تیم اصلی هستند و آرژانتین، جمهوری دومینیکن، بلژیک و لهستان نیز چهار تیم متغیر هستند که سهمیه حضور در سال ۲۰۱۸ به دست آوردند.

 

نخستین دوره لیگ ملت های والیبال در گروه زنان از روز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه شروع می شود و دور مقدماتی این رقابت ها به مدت پنج هفته ادامه خواهد داشت. مرحله نهایی این گروه نیز از ۶ تا ۱۰ تیرماه به میزبانی شهر نانجینگ کشور چین برگزار می شود.

 

گروه مردان

تیم های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن ۱۲ تیم اصلی و ثابت برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت های والیبال هستند و تیم های استرالیا، كره جنوبی، کانادا و بلغارستان در سال ۲۰۱۸ سهمیه به دست آوردند.

 

مرحله مقدماتی این رقابت ها از چهارم خردادماه شروع می شود و تا سوم تیرماه در پنج هفته پیگیری می شود.

 

هفته نخست لیگ ملت های والیبال سال ۲۰۱۸ در روزهای چهارم تا ششم خردادماه ۹۷ برگزار می‌شود و تیم ملی والیبال ایران در این هفته در كشور فرانسه به مصاف تیم های ژاپن، استرالیا و فرانسه خواهد رفت.

 

هفته دوم در روزهای یازدهم تا سیزدهم خردادماه برگزار می شود و تیم ملی والیبال ایران باید در آرژانتین با تیم‌های كانادا، ایتالیا و آرژانتین رقابت كند.

 

هفته سوم لیگ ملت های والیبال نیز در روزهای هجدهم تا بیستم خردادماه ۹۷ برگزار می‌شود و تیم ملی والیبال ایران در روسیه به مصاف تیم‌های چین، برزیل و روسیه می رود.

 

هفته چهارم نیز از ۲۵ تا ۲۷ خردادماه برگزار می‌شود و تیم ملی والیبال ایران در آمریكا به مصاف تیم‌های لهستان، صربستان و میزبان خواهد رفت.

 

هفته پنجم و پایانی در روزهای اول تا سوم تیرماه ۹۷ برگزار می‌شود و تیم ملی والیبال ایران در تهران به مصاف تیم‌های آلمان، بلغارستان و كره جنوبی می رود.

 

بر اساس اعلام فدراسیون جهانی والیبال، شهر «لیل» فرانسه میزبان مرحله نهایی لیگ ملت های والیبال در گروه است که این رقابت ها از ۱۳ تا ۱۷ تیرماه برگزار می شود.

ورزشگاه «پیر موری» که ورزشگاهی بسیار مدرن و فوق پیشرفته و در سال ۲۰۱۲ افتتاح شده است، میزبان این رقابت ها خواهد بود.

 

ششمین تجربه والیبال ایران در لیگ جهانی

تیم ملی والیبال ایران در سال ۲۰۱۸ ششمین حضور خود در لیگ جهانی والیبال را که با نام لیگ ملت های والیبال برگزار می شود، در حالی تجربه می کند که هدایت تیم ایران را ایگور کولاکوویچ برای دومین سال متوالی در این رقابت ها بر عهده دارد.

ملی پوشان ایران در پنج دوره گذشته این رقابت ها با خولیو ولاسکو (۲۰۱۳)، اسلوبودان کواچ (۲۰۱۴ و ۲۰۱۵)، رائول لوزانو (۲۰۱۶) و کولاکوویچ (۲۰۱۷) به میدان رفتند.

 

گروه بندی تیم ها در پنج هفته دور مقدماتی لیگ ملت های والیبال سال ۲۰۱۸ به قرار زیر است:

 

هفته نخست: چهارم تا ششم خرداد

گروه یک: فرانسه، ژاپن، استرالیا و ایران

گروه دوم: چین، آمریکا، آرژانتین و بلغارستان

گروه سوم: لهستان، کانادا، روسیه و کره جنوبی

گروه چهارم: صربستان، ایتالیا، آلمان و برزیل

 

هفته دوم: ۱۱ تا ۱۳ خرداد

گروه پنجم: بلغارستان، صربستان، روسیه و استرالیا

گروه ششم: برزیل، آمریکا، ژاپن و کره جنوبی

گروه هفتم: آرژانتین، کانادا، ایتالیا و ایران

گروه هشتم: لهستان، آلمان، چین و فرانسه

 

هفته سوم: ۱۸ تا ۲۰ خرداد

گروه نهم: کانادا، آمریکا، آلمان و استرالیا

گروه دهم: ژاپن، لهستان، ایتالیا و بلغارستان

گروه یازدهم: روسیه، چین، ایران و برزیل

گروه دوازدهم: فرانسه، صربستان، آرژانتین و کره جنوبی

 

هفته چهارم: ۲۵ تا ۲۷ خرداد

گروه سیزدهم: کره جنوبی، ایتالیا، چین و استرالیا

گروه چهاردهم: آلمان، روسیه، آرژانتین و ژاپن

گروه پانزدهم: آمریکا، صربستان ، لهستان و ایران

گروه شانزدهم: بلغارستان، برزیل، کانادا و فرانسه

 

هفته پنجم: یکم تا سوم تیرماه

گروه هفدهم: استرالیا، برزیل، لهستان و آرژانتین

گروه هیجدهم: چین، صربستان، کانادا و ژاپن

گروه نوزدهم: ایران، آلمان، بلغارستان و کره جنوبی

گروه بیستم: ایتالیا، فرانسه، آمریکا و روسیه

 

نتایج تمامی دیدارهای دور مقدماتی لیگ ملت های والیبال در یک جدول ثبت می شود و در پایان پنج تیم برتر دور مقدماتی به مرحله نهایی لیگ ملت های والیبال صعود می کنند که به همراه تیم فرانسه شش تیم مرحله نهایی این رقابت ها خواهند بود.

 

برنامه بازی های ایران 

برنامه کامل دیدارهای تیم ملی والیبال ایران در دور مقدماتی به وقت تهران به قرار زیر است:

 

هفته نخست: چهارم تا ششم خرداد

گروه یک: فرانسه(میزبان)، ژاپن، استرالیا و ایران

جمعه چهارم خردادماه: ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه: فرانسه – ایران

شنبه پنجم خردادماه: ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه: استرالیا – ایران

یکشنبه ششم خردادماه: ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه: ایران – ژاپن

 

هفته دوم: ۱۱ تا ۱۴ خرداد

گروه هفتم: آرژانتین(میزبان)، کانادا، ایتالیا و ایران

شنبه دوازدهم خردادماه: ساعت ۴ و ۴۰ دقیقه بامداد: آرژانتین – ایران

یکشنبه سیزدهم خردادماه: ساعت یک و ۴۰ دقیقه بامداد: ایران – ایتالیا

یکشنبه سیزدهم خردادماه: ساعت ۲۳ و ۴۰ دقیقه: ایران – کانادا

 

هفته سوم: ۱۸ تا ۲۱ خرداد

گروه یازدهم: روسیه(میزبان)، چین، ایران و برزیل

جمعه ۱۸ خردادماه: ساعت ۱۶: چین – ایران

شنبه ۱۹ خردادماه: ساعت ۱۶: ایران – برزیل

یکشنبه ۲۰ خردادماه: ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه: روسیه – ایران

 

هفته چهارم: ۲۵ تا ۲۸ خرداد

گروه پانزدهم: آمریکا(میزبان)، صربستان ، لهستان و ایران

شنبه ۲۶ خردادماه: ساعت ۳ بامداد: لهستان – ایران

شنبه ۲۶ خردادماه: ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه: ایران – صربستان

دوشنبه ۲۸ خردادماه: ساعت ۳ بامداد: آمریکا – ایران

 

هفته پنجم: یکم تا سوم تیرماه

گروه نوزدهم: ایران(میزبان)، آلمان، بلغارستان و کره جنوبی

جمعه یکم تیرماه: ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه: ایران – کره

شنبه دوم تیرماه: ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه: ایران – بلغارستان

یکشنبه سوم تیرماه: ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه: ایران – آلمان

 

تعداد تیم های شرکت کننده در ادوار مختلف لیگ جهانی

در سال ۱۹۹۰ تعداد تیم های شرکت کننده در لیگ جهانی هشت تیم بود که در دو گروه با هم به رقابت پرداختند. در سال ۱۹۹۱ این تعداد به ده تیم افزایش یافت. از سال ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۰ و سال ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ تعداد تیم های شرکت کننده در لیگ جهانی ۱۲ تیم بود. این تعداد در سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ و ۲۰۰۶ و ۲۰۱۲، ۱۷ تیم بود. ۱۸ تیم در سال ۲۰۱۳ این رقابت ها حضور یافتند.

 

این تعداد در سال ۲۰۱۴ به ۲۸ تیم رسید و در سال ۲۰۱۵ به ۳۲ تیم رسید و سال های (۲۰۱۶ و ۲۰۱۷) ۳۶ تیم در لیگ جهانی حضور دارند که در نوع خود رکورد جدیدی بود.

 

بر این اساس لیگ ملت های والیبال از سال ۲۰۱۸ در دو گروه زنان و مردان با حضور ۱۶ تیم تحت یک نام برگزار می شود که ۱۲ تیم از جمله ایران تا هفت سال آینده در رقابت های گروه مردان ثابت هستند و چهار تیم نیز متغیر خواهند بود.

 

در گروه زنان لیگ ملت های والیبال تیم های برزیل، ایتالیا، آمریکا، چین، صربستان، کره جنوبی، هلند، تایلند، آلمان، ترکیه، ژاپن و روسیه ۱۲ تیم اصلی هستند و آرژانتین، جمهوری دومینیکن، بلژیک و لهستان نیز چهار تیم متغیر هستند که سهمیه حضور در سال ۲۰۱۸ به دست آوردند.

 

تیم های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن ۱۲ تیم اصلی و ثابت برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت های والیبال هستند و تیم های استرالیا، كره جنوبی، کانادا و بلغارستان در سال ۲۰۱۸ سهمیه به دست آوردند.

 

 

پرافتخارترین های لیگ جهانی

آمار و ارقام نشان می دهد که تیم ملی والیبال برزیل با کسب ۹ مدال طلا، ۷ نقره و ۴ برنز در صدر پر افتخارترین های لیگ جهانی است. این تیم در سالهای ۱۹۹۳، ۲۰۰۱، ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ صاحب عنوان قهرمانی شده تا بیش از قبل خود را به عنوان قدرت اول این رقابتها معرفی کند.

 

تیم ایتالیا هم با ۸ مدال طلا، ۳ نقره و ۴ برنز در رده دوم و روسیه با کسب ۳ مدال طلا، ۵ نقره و ۷ برنز در رده سوم پر افتخارترین تیم ها قرار دارد.

 

آمریکا نیز با دو مدال طلا، یک نقره و سه برنز در رتبه چهارم قرار دارد و تیم های فرانسه (دو طلا، یک نقره و یک برنز)، کوبا (یک طلا، پنج نقره و سه برنز)، صربستان (یک طلا، چهار نقره و سه برنز)، هلند (سه مدال طلا، نقره و برنز) و لهستان (دو مدال طلا و برنز) در زمره افتخارآفرینان این رقابت ها هستند.

 

تیم ملی والیبال ایران امسال برای ششمین بار در طول تاریخ در این رقابت ها شرکت می کند و نسبت به سال گذشته یک تغییر مهم و آن جوانگرایی در ترکیب تیم، بوجود آورده است تا خود را کم کم برای بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو آماده کند.

 

تیم ایران در سال ۲۰۱۳ (نخستین حضور) با هدایت خولیو ولاسکو به مقام نهمی دست یافت، در سال ۲۰۱۴ (دومین حضور) با هدایت اسلوبودان کواچ عنوان چهارمی را به دست آورد، سال ۲۰۱۵ نیز تیم ایران در دومین حضور خود با اسلوبودان کواچ ضمن تثبیت جایگاه خود در جمع هشت تیم برتر، عملکرد خوبی به نمایش گذاشت و در سال ۲۰۱۶ تیم ایران در بین ۱۲ تیم شرکت کننده رتبه هشتم را به دست آورد.

 

تیم ملی والیبال ایران در سال ۲۰۱۷ و در نخستین سال مسئولیت ایگور کولاکوویچ در رتبه یازدهم این رقابت ها قرار گرفت.

 

رده بندی تیم ها در طول ادوار گذشته لیگ جهانی والیبال به شرح زیر است:

ژاپن ۱۹۹۰: ایتالیا، هلند، برزیل

ایتالیا ۱۹۹۱: ایتالیا، کوبا، روسیه

ایتالیا ۱۹۹۲ :ایتالیا، کوبا ، آمریکا

برزیل ۱۹۹۳ : برزیل، روسیه، ایتالیا

ایتالیا ۱۹۹۴ : ایتالیا، کوبا، برزیل

برزیل ۱۹۹۵ : ایتالیا، برزیل، کوبا

هلند ۱۹۹۶ : هلند، ایتالیا، روسیه

روسیه ۱۹۹۷ : ایتالیا، کوبا، روسیه

ایتالیا ۱۹۹۸ : کوبا، روسیه، هلند

آرژانتین ۱۹۹۹ : ایتالیا، کوبا، برزیل

هلند ۲۰۰۰ : ایتالیا، روسیه، برزیل

لهستان ۲۰۰۱ : برزیل، ایتالیا، روسیه

برزیل ۲۰۰۲ : روسیه، برزیل، یوگسلاوی

اسپانیا ۲۰۰۳ : برزیل، صربستان و مونته نگرو، ایتالیا

ایتالیا ۲۰۰۴ : برزیل، ایتالیا، صربستان و مونته نگرو

صربستان ۲۰۰۵ : برزیل، صربستان و مونته نگرو ، کوبا

روسیه ۲۰۰۶ : برزیل، فرانسه، روسیه

لهستان ۲۰۰۷ : برزیل، روسیه، آمریکا

برزیل ۲۰۰۸ : آمریکا، صربستان، روسیه

صربستان ۲۰۰۹ : برزیل، صربستان، روسیه

آرژانتین ۲۰۱۰ : برزیل، روسیه، صربستان

لهستان ۲۰۱۱ : روسیه، برزیل، لهستان

بلغارستان ۲۰۱۲ : لهستان، آمریکا، کوبا

آرژانتین ۲۰۱۳: روسیه ، برزیل ، ایتالیا

ایتالیا ۲۰۱۴: آمریکا، برزیل ، ایتالیا

برزیل ۲۰۱۵: فرانسه، صربستان و آمریکا

لهستان ۲۰۱۶: صربستان، برزیل و فرانسه

برزیل ۲۰۱۷: فرانسه، برزیل و کانادا

فرانسه ۲۰۱۸: ؟؟؟؟

 

سایر مطالب درباره لیگ ملت‌های والیبال

 • لیگ ملت های والیبا 2024,آغاز لیگ ملت‌های والیبال 2024 با برد فرانسه

  آغاز لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ با برد فرانسه

  لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ با برد تیم قدرتمند فرانسه آغاز شد. به گزارش ایسنا، لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ از امروز (سه‌شنبه، اول خرداد) با رقابت ۱۶ تیم ایران، ایتالیا، آرژانتین، صربستان، کوبا، ژاپن، برزیل، ترکیه، بلغارستان، هلند، آلمان، فرانسه، آمریکا، کانادا، لهستان و اسلوونی...

 • تیم ملی والیبال لهستان,قهرمانی لهستان در قهرمان لیگ ملت‌های والیبال

  لهستان قهرمان لیگ ملت‌های والیبال شد/ چهاردهمی ایران

  تیم ملی والیبال لهستان با پیروزی مقابل آمریکا عنوان قهرمانی لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ را به دست آورد. به گزارش ایسنا، تیم‌های ملی والیبال لهستان و آمریکا از ساعت ۲۱:۳۰ یکشنبه شب (اول مردادماه) در دیدار فینال لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ به مصاف هم رفتند که در پایان لهستان قهرمان شد.  ...

 • فیلم/ معجزه در والیبال؛ عجیب‌ترین کامبک تاریخ

  در شرایطی که تیم صدرنشین جدول در ست اول ۲۰ - ۱۱ از حریف خود پیش بود و در لحظاتی هم ۲۴ - ۱۸ پیش افتاده بود تا تنها به یک امتیاز برای پیروزی نیاز داشته باشد، در اتفاقی فراموش نشدنی، چین ۸ امتیاز پیاپی به دست آورد تا با نتیجه ۲۶ - ۲۴ پیروز شود. این مسابقه در نهایت با پیروزی ۳-۲...

 • تیم ملی والیبال ایران,واکنش فدراسیون والیبال به انتقادها در فضای مجازی

  اقدام عجیب فدراسیون والیبال/ کامنت‌ها پس از اعتراض بسته شد!

  نتایج ضعیف تیم ملی والیبال ایران، انتقاد هواداران تیم ملی را در پی داشت. به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال به ترتیب به مصاف فرانسه، بلغارستان، آرژانتین و کوبا رفت که در این هفته در تمامی بازی‌ها شکست خورد. والیبال ایران با ۱۰ شکست از...

 • تیم ملی والیبال ایران,دیدار ایران و کوبال در لیگ ملت های والیبال 2023

  تیم ملی والیبال به کوبا هم باخت/ پایان لیگ ملت‌ها برای ایران با ۱۰ شکست!

  تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود از لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ مقابل کوبا شکست خورد تا با ۱۰ باخت و ۲ برد به کار خود در این رقابت‌ها پایان بدهد. به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود از لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ امشب (یکشنبه، ۱۸ تیر) به مصاف کوبا رفت و سه بر دو (...

 • تیم ملی والیبال ایران,عملکرد ضعیف والیبال ایران در لیگ ملت ها

  والیبال را نجات بدهید!

  روزنامه توسعه ایرانی نوشت: اینکه تیم ملی ایران حتی توانایی شکست دادن حریفی مثل بلغارستان را هم ندارد، فقط جزئی از یک کل ساده در مورد این تیم است. اینکه والیبال ایران روزهای خوبی را پشت سر نمی‌گذارد هم واضح به نظر می‌رسد. نکته مهم اما اینجاست که اساسا چه راهکاری برای خروج از...

 • تیم ملی والیبال ایران,شکست تیم ملی والیبال مقابل آرژانتین

  شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل آرژانتین در ماراتنی نفس‌گیر

  تیم ملی والیبال ایران در یازدهمین دیدار خود از لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ مغلوب آرژانتین شد. به گزارش تسنیم، تیم ملی والیبال ایران در یازدهمین دیدار از فصل ۲۰۲۳ لیگ ملت‌ها از ساعت ۳:۳۰ امروز یک‌شنبه به مصاف تیم ملی آرژانتین رفت و با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد. مرتضی شریفی،...

 • تیم ملی والیبال ایران,شکست ایران مقابل بلغارستان در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال

  زور ایران به بلغارستان هم نرسید/ شکست ملی‌پوشان در دومین دیدار هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال

  تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در هفته سوم لیگ ملتهای والیبال در دیداری نزدیک برابر بلغارستان شکست خورد تا همچنان یکی از تیم‌های بدون برد این هفته لقب بگیرد. به گزارش مهر، در دومین بازی هفته سوم رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال، دو تیم ایران و بلغارستان از ساعت ۷...

 • تیم ملی والیبال ایران,دیدار فرانسه و ایران در لیگ ملت‌های والیبال

  شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل فرانسه

  تیم ملی والیبال ایران هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال را با شکست مقابل فرانسه آغاز کرد. به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار خود از هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۳  در حالی از ساعت ۳ بامداد چهارشنبه (۱۴ تیر) به مصاف فرانسه رفت  که بهروز عطایی سرمربی تیم ملی...

 • تیم ملی والیبال ایران,پشت‌پرده ویزا ندادن آمریکا به والیبالیست‌های ایران

  پشت‌پرده ویزا ندادن آمریکا به والیبالیست‌های ایران

  روزنامه شرق نوشت: تیم ملی والیبال ایران حال و روز خوشی در رقابت‌های لیگ ملت‌ها ندارد. آنها از هشت بازی گذشته خود فقط دو بازی را برده‌اند و فاصله زیادی برای رسیدن به جمع هشت تیم پایانی این رقابت‌ها دارند. شاگردان بهروز عطایی که امید زیادی داشتند پس از نتایج ضعیف در هفته نخست...

 • تیم ملی والیبال ایران,شوک آمریکا به تیم ملی والیبال ایران

  شوک نهایی آمریکا به تیم ملی والیبال ایران

  حواشی مربوط به حضور تیم ملی والیبال ایران در آمریکا وارد فاز جدیدی شد. به گزارش ورزش سه، پس از مکاتبات و مذاکرات متعدد فدراسیون والیبال ایران، پیگیری‌های فدراسیون جهانی والیبال و فدراسیون والیبال آمریکا با وجود تعطیلی سفارت این کشور در آنکارا، پاسپورت‌های اعضای تیم ملی...

 • بهروز عطایی,سرمربی تیم ملی والیبال

  عطایی: از عملکرد تیم ملی والیبال راضی نیستم و عذرخواهی می‌کنم

  سرمربی تیم ملی والیبال در ارزیابی عملکرد تیم ایران در دو هفته لیگ ملت‌ها با بیان این‌که خوب بازی نکردیم و از این بابت از مردم عذرخواهی می‌کنم، گفت: قول می‌دهم که تمام تلاش بازیکنان این باشد که بهترین اتفاق بیفتد. به گزارش تسنیم به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال؛...

 • کتک زدن تماشاگری که پرچم ایران همراهش بود +فیلم

  در حاشیه دیدار تیم ملی والیبال ایران با هلند، تماشاگری که پرچم ایران را داشت، توسط دیگر تماشاگران مورد ضرب و شتم قرار گرفت. فیلم ضرب و شتم تماشاگری با پرچم ایران,ویدیو کتک زدن یک تماشاگر ایرانی در دیدار تیم ملی والیبال با هلند,ویدیو حواشی دیدار تیم ملی والیبال ایران و...

 • تیم ملی والیبال ایران,نتایج تیم ملی والیبال ایران

  باخت تلخ ایران به هلند در جدال ۲ ساعته/ پایان هفته دوم با یک برد!

  تیم ملی والیبال ایران در هشتمین مسابقه خود در رقابت های لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ مقابل هلند قرار گرفت و نتیجه را به حریف خود واگذار کرد. به گزارش فارس، تیم ملی والیبال ایران در چهارمین مسابقه خود از هفته دوم رقابت های لیگ ملت های ۲۰۲۳ از ساعت ۱۸:۳۰ در شهر روتردام هلند مقابل...

 • سرمربی تیم ملی والیبال آمریکا,عذرخواهی سرمربی والیبال آمریکا در خصوص مشکلات ویزای ایران

  عذرخواهی سرمربی والیبال آمریکا در خصوص مشکلات ویزای ایران

  سرمربی تیم ملی والیبال آمریکا در واکنش به مشکلات صدور ویزای تیم ملی والیبال ایران برای سفر به این کشور، گفت: واقعا ناراحت هستم، متاسفم و بابت این شرایط عذرخواهی می کنم. به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در بازی سوم خود از هفته دوم رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال از ساعت...

 • تیم ملی والیبال ایران,دیدار والیبال ایران و آمریکا

  کمرنگ شدن شانس صعود والیبال ایران با شکست مقابل آمریکا

  تیم ملی ایران در هفمتین دیدارش در فصل ۲۰۲۳ لیگ ملت‌های والیبال به مصاف آمریکا رفت و تن به شکست داد. به گزارش تسنیم، تیم ملی والیبال ایران در هفتمین بازی خود در لیگ ملت‌های ۲۰۲۳، عصر امروز (جمعه) در هلند به مصاف تیم ملی آمریکا رفت و با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد....

 • تیم ملی والیبال ایران,رقابت های لیگ ملت های 2023

  شروع قدرتمند ایران در هفته دوم لیگ ملت‌ها/ برد قاطع تیم ملی والیبال مقابل آلمان

  تیم ملی والیبال ایران در آغاز هفته دوم لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ مقابل آلمان به راحتی پیروز شد.. به گزارش خبرآنلاین، تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی از گروه ۴ لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ که در به میزبانی شهر روتردام هلند برگزار می‌شود از ساعت ۱۴:۳۰ امروز سه‌شنبه مصاف آلمان رفت و با...

 • تیم ملی والیبال ایران نتایج, مسابقات لیگ ملت‌های والیبال

  نخستین پیروزی والیبال ایران در لیگ ملت‌ها با عبور از دیوار چین

  تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی خود در لیگ ملت‌ها به مصاف چین رفت که به پیروزی ۳ بر یک رسید تا به نخستین برد خود در لیگ ملتهای والیبال دست یابد. به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی خود در مسابقات لیگ ملت‌های والیبال شنبه ۲۰ خرداد از  ساعت ۱۰:۱۰ به مصاف...

 • دیدار تیم ملی والیبال ایران و لهستان,لیگ ملت های والیبال 2023

  شکست والیبال ایران مقابل لهستان/ شاگردان عطایی کامبک خوردند

  دیدار تیم‌های ایران و لهستان در چارچوب لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ با شکست ایران به پایان رسید. به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود از هفته اول لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۳ از ساعت ۱۲:۳۰ امروز (پنجشنبه) به مصاف لهستان رفت و ست‌های اول و دوم این دیدار را با نتیجه...

 • تیم ملی والیبال ایران,هفته اول جام ملت‌های والیبال ۲۰۲۳

  شکست والیبال ایران از ژاپن در گام نخست لیگ ملت‌ها

  تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار خود از لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ در یک بازی یک طرفه مقابل ژاپن شکست خورد. به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار خود از هفته اول جام ملت‌های والیبال ۲۰۲۳ از ساعت ۱۴ و ۱۰ دقیقه سه‌شنبه، ۱۷ خرداد به مصاف تیم ژاپن رفت و باحساب سه بر...

 • تیم ملی والیبال ایران,اعلام برنامه تیم ملی والیبال در جام ملت‌ها

  اعلام برنامه تیم ملی والیبال در لیگ ملت‌ها/ سامورایی‌ها رقیب دور نخست

  جو بایدن که مورد انتقاد برخی از قانونگذاران کشورش قرار گرفته، گفت که بالون «جاسوسی» چینی را که قبل از سرنگون شدن در اقیانوس اطلس بر فراز ایالات متحده حرکت کرده بود، به عنوان «نقض امنیتی بزرگ» در نظر نمی‌گیرد. به گزارش ایلنا، مرحله مقدماتی مسابقات والیبال لیگ ملت‌ها ۲۰۲۳...

 • شکست والیبال ایران از هلند,ایران هلند والیبال

  زور شاگردان عطایی به هلند نرسید / دلیل شکست ایران از زبان سرمربی

  تیم ملی والیبال ایران در دومین مسابقه خود در رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ نتیجه را به هلند واگذار کرد. به گزارش فارس، چهارمین روز هفته نخست مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های سال ۲۰۲۲ در گروه مردان از امروز (جمعه ۲۰خرداد) با شش دیدار در دو شهر اوتاوا و برازیلیا پیگیری می‌شود...

 • لیگ ملت‌های والیبال2022,قهرمان لیگ ملتهای والیبال

  لیگ ملت‌های والیبال| فرانسه قهرمان شد/ زور یانکی‌ها به قهرمان المپیک نرسید

  تیم ملی والیبال فرانسه با شکست آمریکا در دیدار نهایی گروه مردان لیگ ملت‌ها ۲۰۲۲ به مقام قهرمانی و مدال طلای این رقابت‌ها دست یافت. به گزارش فارس، دیدار نهایی مسابقات والیبال لیگ ملت‌ها ۲۰۲۲ از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه یکشنبه شب دوم مرداد با جدال دو تیم آمریکا و فرانسه در شهر...

 • دیدار رده بندی لیگ ملت‌های والیبال,سومی لهستان

  لهستان به مقام سومی لیگ ملت‌های والیبال رسید/ میزبان روی سکو نرفت

  تیم ملی والیبال لهستان با شکست ایتالیا عنوان سومی لیگ ملت های والیبال را به نام خود کرد. به گزارش ایسنا، دیدار رده بندی لیگ ملت‌های والیبال بین دو تیم والیبال لهستان و ایتالیا برگزار شد و تیم والیبال لهستان توانست با نتیجه ۳ بر صفر ایتالیای میزبان را شکست دهد و عنوان سومی...

 • مرحله نیمه نهایی لیگ ملت ها,آمریکا لهستان

  آمریکا ۳-۰ لهستان؛ صعود به فینال مثل آب خوردن

  تیم ملی والیبال آمریکا در یک بازی آسان موفق شد لهستان را شکست دهد و راهی فینال لیگ ملتها شود. به گزارش ورزش سه، در اولین بازی مرحله نیمه نهایی لیگ ملت ها امشب دو تیم لهستان و آمریکا در بولونیا به مصاف یکدیگر رفتند که این جدال جذاب و تماشایی در سه ست پیاپی به سود تیم جان...

 • فیلم/ کنایه پیمان یوسفی به حواشی پخش زنده والیبال

  فیفا به فدراسیون های مختلف در نامه ای از آن ها خواسته تا موسیقی های مخصوص خود را ارسال کنند تا در جام جهانی از آن و در مسابقات استفاده شود. فیلم کنایه پیمان یوسفی به حواشی پخش زنده والیبال,ویدیو واکنش پیمان یوسفی به سانسور پخش والیبال,فیلم در مورد سانسور دیدار تیم ملی...

 • بهروز عطایی,سرمربی تیم ملی والیبال

  اظهارات بازیکنان تیم ملی والیبال ایران پس از شکست مقابل لهستان/ عطایی: با نسلی جدید در والیبال دنیا خودمان را نشان دادیم

  سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: از بازیکنانم تشکر می‌کنم که فداکارانه تا لحظه آخر برای کسب پیروزی تلاش کردند. به گزارش ایرنا، بهروز عطایی پس از شکست تیم ملی ایران مقابل لهستان در مرحله نهایی لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ درخصوص این مسابقه اظهار داشت: ابتدا یک خسته نباشید جانانه به...

 • فیلم/ خلاصه دیدار ایران ۲-۳ لهستان (یک چهارم نهایی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۲)

  دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و لهستان در مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ شامگاه پنجشنبه در شهر بولونیا ایتالیا برگزار شد که طی آن تیم اروپایی به برتری ۳ بر ۲ دست یافت. لهستانی‌ها در ست‌های دوم و چهارم این مسابقه ۲۶ بر ۲۴ و ۲۵ بر ۱۶ مغلوب ایران شدند، اما در ست‌های...

 • تیم ملی والیبال ایران,دیدار والیبال ایران و لهستان

  پایان ماجراجویی تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌ها با شکست برابر لهستان

  تیم ملی والیبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت‌های والیبال مقابل لهستان شکست خورد. به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت‌های والیبال در رقابتی مهم به مصاف تیم ملی والیبال لهستان رفت.  والیبال ایران که در رده هفتم دور مقدماتی این...

 • تیم ایران و لهستان در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ ملت‌ها,والیبال ایران لهستان

  عطایی: مردم برای فرزندان والیبال دعا کنند/ اعترافات جالب سرمربی لهستان در مورد ایران

  بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی والیبال ایران، از شرایط آمادگی ملی‌پوشان پیش از جدال حساس برابر لهستان ابراز رضایت کرد. به گزارش ورزش سه، فردا شب بالاخره انتظارها پایان خواهد یافت و دو تیم ایران و لهستان در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ ملت‌ها مقابل هم قرار می‌گیرند؛ جدال هیجان...