سه شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۹۹۰۲۰۰۰۹۸

هزینه کاشت مو و ابرو به چه عواملی بستگی دارد؟

کاشت مو,کاشت ابرو,هزینه کاشت مو کاشت مو

ریزش مو یکی از مشکلاتی است که اکثر افراد جامعه با آن دست به گریبان هستند. ژنتیک، تغذیه نامناسب، محصولات آرایشی و بهداشتی غیر استاندارد، آلودگی هوا، سبک زندگی نامناسب و ... همگی باعث می شوند تا ریزش مو روز به روز گسترده تر شود. هر چند روش های درمانی کوتاه مدت و دارویی زیادی برای جلوگیری از ریزش مو وجود دارد؛ ولی کاشت مو موثرترین روش برای درمان دائمی طاسی است.

با توجه به محبوبیت بالایی که کاشت مو در جامعه دارد و تأثیر طولانی مدت آن، با پزشکان متخصص این حوزه صحبت کرده ایم تا بتوانیم اطلاعاتی مفید و علمی در این زمینه ارائه دهیم.

کاشت مو چیست و چگونه انجام می گیرد؟

پزشکانی که در حوزه کاشت مو فعالیت می کنند چند گروه هستند؛ متخصص پوست، مو و زیبایی، متخصص جراحی عمومی و جراح پلاستیک.

با توجه به سخنان پزشک متخصص در زمینه کاشت مو و توضیحات ایشان، کاشت مو به روشی گفته می شود که در آن از موهای طبیعی فرد استفاده می شود. برای این منظور باید ابتدا بانک مو مشخص شود و پس از برداشت مو از این ناحیه، موها به قسمت دریافت کننده انتقال داده شود.

هر چند روش های کاشت مو متنوع هستند، اما در هر کدام برداشت از بانک مو، به نحوی متفاوت انجام می گیرد.

وی تشریح کرد؛ بانک مو به ناحیه ای گفته می شود که موها از آن برداشت می شود تا به منطقه گیرنده مو انتقال یابد. با توجه به سخنان پزشک متخصص، ناحیه بانک مو باید شرایط لازم را برای اهدا داشته باشد. معمولاً قسمت هایی از سر که موهای مقاوم تری نسبت به عوامل محیطی و ژنتیکی دارند، برای بانک مو انتخاب می شود. نوار پشت سر و پشت گوش بهترین نواحی برای بانک مو محسوب می شوند و در صورتی که تراکم لازم را از نظر پرپشتی مو داشته باشند، از موهای این قسمت ها استفاده می شود.

پزشک متخصص کاشت مو عنوان کرد، امروزه روش های FIT,FUT,SUT متداول ترین روش هایی هستند که برای کاشت مو و ابرو مورد استفاده قرار می گیرند. تفاوت این روش ها در نحوه برداشت مو است. در روش FUT نوار باریکی از پوست سر به همراه فولیکول های مو برداشته می شود و گرافت های مو از آن جدا می شود؛ اما در روش FIT برداشت به صورت گرافت های مو است و این امر سبب می شود تا اسکار و جای زخم در بخش بانک مو دیده نشود.

پزشک متخصص کاشت مو اظهار کرد که روش SUT مشابه روش FIT است با این تفاوت که برداشت گرافت های مو با دستگاه های اتوماتیک و پیشرفته انجام می گیرد.

پس از برداشت مو، گرافت ها برای انتقال به ناحیه مورد نظر آماده می شوند. قسمت دریافت کننده ضدعفونی شده و برای کاشت آماده می شود. سپس با ایجاد خراش هایی در پوست، مو به درون پوست سر انتقال می یابد.

کاشت مو,کاشت ابرو,هزینه کاشت موکاشت ابرو

کاشت ابرو چیست و چگونه انجام می گیرد؟

با توجه به گزارشی که از پزشکان متخصص در حوزه کاشت مو و ابرو انجام گرفت، کاشت ابرو نیازمند مهارت و تجربه بالایی است؛ زیرا طبیعی بودن خواب ابروها باید به گونه ای باشد که زیبایی خود را حفظ کند. ناحیه ابرو دارای سه قسمت تاج، سینه و دم ابرو است که هر کدام هم خط رویش متفاوتی دارند. به همین علت هنرمندی و مهارت پزشک در این ناحیه اهمیت بالایی دارد.

این پزشک متخصص عنوان کرد؛ روش های کاشت ابرو و کاشت مو مشابه هستند؛ اما تفاوت آن ها در انتخاب بانک مو است. موهای بخش پشت گوش، به علت نرمی و ظرافت بیشتری که دارند، برای کاشت ابرو انتخاب می شوند؛ در صورتی که نوار پشت سر بیشتر برای کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد.

قبل از انجام عمل کاشت ابرو و کاشت مو، فرد باید آزمایش هایی را با تجویز پزشک انجام دهد و نتیجه را در جلسه مشاوره قبل از عمل به همراه داشته باشد. علاوه بر این مراقبت های قبل از عمل مانند عدم مصرف برخی از داروها نیز به فرد اعلام می شود که باید به آن ها دقت داشته باشد.

در روش های جدید کاشت ابرو و مو، فرد می تواند در یک جلسه کاشت را انجام دهد و نیازی به بستری شدن نیست. البته مراقبت های بعد از عمل مانند نحوه خوابیدن، استفاده از آنتی بیوتیک های تجویز شده برای جلوگیری از عفونت نواحی کاشت و برداشت مو و ... نیز باید رعایت شود.

با توجه به اطلاعاتی که پزشک متخصص کاشت مو و ابرو ارائه داد، حدود دو هفته تا یک ماه پس از عمل کاشت، موهای کاشته شده شروع به ریزش می کنند. این امر کاملا طبیعی است و به آن شوک بعد از کاشت می گویند. ایشان افزودند: حدود دو ماه بعد از کاشت، موها مجدداً شروع به رشد می کنند و به مرور تا یک سال نتیجه کاشت مو کاملا مشخص می شود.

هزینه کاشت مو و کاشت ابرو به چه عواملی بستگی دارد؟

با توجه به این که پس از کاشت مو، فرد متقاضی موهایی پرپشت، دائمی و طبیعی خواهد داشت، افراد زیادی آن را به سایر روش ها مانند کلاه گیس ترجیح می دهند؛ اما باید بدانیم که چه مقدار برای این عمل زیبایی باید هزینه کرد؟ در این مورد با پزشک فعال در زمینه کاشت مو و ابرو صحبت کرده ایم.

این پزشک متخصص، عوامل مختلفی را بر روی کاشت مو و ابرو تأثیر گذار می داند که موارد زیر را شامل می شود.

شرایط فرد متقاضی برای کاشت مو یا ابرو

مهم ترین عاملی که بر روی هزینه کاشت مو یا ابرو تأثیرگذار است، شرایط مو و ابروی فرد است. هر چه میزان طاسی بیشتر باشد، گرافت های مورد نیاز برای کاشت مو و ابرو نیز بیشتر خواهد بود. از این رو زمان بیشتری را باید برای این عمل اختصاص داد. همچنین در صورتی که بانک مو شرایط مناسب را نداشته باشد و برداشت مو سخت تر انجام گیرد، ممکن است هزینه کاشت ابرو و مو افزایش یابد.

روش کاشت ابرو و مو

هر کدام از روش های کاشت مو و ابرو هزینه مختص به خود را دارند. این پزشک عنوان کرد، با توجه به تشخیص پزشک، تقاضای بیمار و خدمات کلینیک ممکن است روش های مختلفی به کار گرفته شود که در هزینه کاشت ابرو و مو تأثیر دارد.

خدمات کلینیک کاشت مو و کاشت ابرو

با توجه به سخنان پزشک کاشت مو، برخی از کلینیک های کاشت مو و ابرو، دارای دستگاه های پیشرفته و روز دنیا هستند. استفاده از تکنولوژی های جدید معمولاً هزینه های بیشتری را برای کلینیک به همراه دارد. وی تشریح کرد، این تکنولوژی ها در جهت بهتر کردن شرایط کاشت مو و نتیجه آن برای بیمار به کار گرفته می شود. از این رو استفاده از آن ها مستلزم دریافت هزینه های بیشتر و در نتیجه مطلوب تر است.

وی افزود: تکنسین هایی که در کلینیک کاشت مو و ابرو فعالیت می کنند، ممکن است دارای مهارت هایی باشند که نتیجه را مطلوب تر می کند. از این رو مهارت و کار تکنسین های فعال در کلینیک نیز بر روی هزینه تأثیرگذار است.

پزشک متخصص کاشت مو

این پزشک متخصص عنوان کرد؛ معمولاً پزشکان طبق تعرفه هایی که وجود دارد و در طیف هزینه ای مشخصی کار می کنند. هر پزشک با توجه به خدمات و مهارت هایی که دارد می تواند برای کاشت ابرو و مو، هزینه مربوط به خود را تعیین کند. برخی از پزشکان دارای تجارب بسیار بالاتر هستند و از روش های به روزتری استفاده می کنند. به همین علت هزینه کاشت ابرو و مو زیر نظر پزشکان مختلف ممکن است با هم تفاوت هایی داشته باشد.

کلینیک پوست و مو رز یکی از بهترین و معتبرترین کلینیک های زیبایی در کلانشهر تهران می باشد.

www.rozclinic.com

  • 19
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
جرمی دوکو بیوگرافی جرمی دوکو فوتبالیست تازه نفس

تاریخ تولد: ۲۷ می ۲۰۰۲

محل تولد: آنتورپ، بلژیک

حرفه: فوتبالیست

باشگاه کنونی: منچستر سیتی، تیم ملی بلژیک

پست: مهاجم

ادامه
صدیقه وسمقی بیوگرافی صدیقه وسمقی فعال سیاسی اجتماعی

تاریخ تولد: سال ۱۳۴۰

محل تولد: تهران

محل زندگی: ایران

حرفه: شاعر، نویسنده، مترجم، اسلام‌پژوه، حقوق‌دان، تحلیل‌گر مسائل سیاسی و اجتماعی، استاد دانشگاه

تحصیلات: دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه تهران

آثار: «زن، فقه، اسلام» - «حتماً راهی هست» و …

ادامه
جوزف جان تامسون زندگینامه جوزف جان تامسون

تاریخ تولد: منچستر، منچستر بزرگ

محل تولد: ۳۰ اوت ۱۹۴۰

ملیت: بریتانایی

حرفه: فیزیکدان

شهرت: مدل تامسون، کشف الکترون و ایزوتوپ، پراکندگی تامسون، طیف‌سنجی جرمی، کار بر روی خواص الکتریکی گازها

محل تحصیل: دانشگاه منچستر، دانشگاه کمبریج

ادامه
احسان قائم مقامی بیوگرافی احسان قائم مقامی اولین استاد بزرگ شطرنج ایران

تاریخ تولد: ۲۰ مرداد ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عنوان: استاد شطرنج ایران

بهترین ریتنیگ: ۲۶۸۹

رنکینگ: ۳۸۷

ادامه
ویژه سرپوش