دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۰۴۰۰۱۱۰

کاشت مو به روش sut بهتر است یا میکروگرافت؟

کاشت ابرو,بهترین روش کاشت موبهترین روش کاشت مو

در دنیای کاشت مو، نام های زیادی برای مطرح شدن وجود دارند. نام هایی که هر کدام، به معنای یک متد خاص از این فعالیت هستند. اگر می خواهید یک کاشت موی موفقیت آمیز را پشت سر بگذارید، باید به خوبی در مورد متد های انجام آن اطلاعات کسب کنید و شناخت خود را در این زمینه افزایش بدهید. به طور کلی کاشت طبیعی مو، فرآیندی است که به دقت بسیار بالا نیاز دارد. حتی در یک تغییر ساده در پروسه برداشت و یا کاشت گرافت ها، می تواند یک تغییر چشمگیر برای شما به وجود بیاورد.

شاید تا امروز، چیزهایی در مورد روش های سنتی و نوین کاشت مو شنیده باشید. روش های سنتی تر در گذشته مورد توجه بودند و روش های نوین، فرصت انتخاب کردن را برای افراد به وجود آوردند. حالا هر کس بسته به میزان طاسی، وضعیت اولیه و همچنین انتظاری که از انجام این پروسه دارد، می تواند با مشورت پزشک یک متد را برای کاشت طبیعی مو در سر خود در نظر بگیرید.

کاشت مو به شیوه های SUT و میکروگرافت، جزو روش های مدرن پیوند مو به شمار می روند اما شاید این سوال برای شما مطرح شود که کدام روش مزیت های بیشتری دارد؟ کدام روش نتایج بهتری به ارمغان می آورد؟ کدام روش آثار جانبی کمتری دارد و در یک مقایسه کلی، کدام روش مناسب تر است؟ در ادامه این مطالب، به این سوال های مهم و پرتکرار، پاسخ خواهیم داد.

کاشت ابرو,بهترین روش کاشت موانواع روش کاشت مو

کاشت مو برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دچار ریزش مو شده اید و مطمئن هستید که این وضعیت به صورت موقت برای شما ایجاد نشده، می توانید حضور در کلینیک کاشت مو را تجربه کنید. گاهی افراد در نتیجه مصرف برخی از دارو ها، تغییرات موقت هورمونی یا شیمی درمانی دچار ریزش مو می شوند. این وضعیت معمولا موقتی است و آن ها نباید در چنین مقاطعی به سراغ کاشت مو بروند.

زمانی که مطمئن شدید ریزش مو در سر شما اثرات دائمی به دنبال دارد، باید خودتان را برای کاشت طبیعی مو آماده کنید. در این مرحله، مشورت با پزشک متخصص و همچنین بررسی آزمایش های اولیه، بسیار مهم خواهد بود. چرا که ممکن است شما به دلیل روبرو شدن با بیماری های پوستی، خونی، آلرژیک و عفونی و یا مصرف پیوسته دخانیات، قادر به پشت سر گذاشتن پیوند مو نباشید. در این صورت اگر این فعالیت را انجام بدهید، با مشکلات بسیار زیادی روبرو خواهید شد.

در کلینیک تخصصی هلیا، پس از مراجعه شما برای کاشت طبیعی مو، پزشک متخصص به دقت شرایط شما را مورد بررسی قرار می دهد تا مطمئن شود که هیچ خطری سلامتی شما را تهدید نخواهد کرد. در کلینیک هلیا بیشتر از هر چیزی، حفظ سلامتی شما اهمیت دارد و در صورت اطمینان به خطر نیفتادن آن، شما در جلسه های مشاوره با بهترین متد های کاشت طبیعی مو آشنا می شوید تا یک متد موثر و نتیجه بخش را برای خود در نظر بگیرید.

کاشت مو به روش SUT چیست؟

کاشت مو به روش SUT شباهت زیادی به متد های سنتی کاشت طبیعی مو دارد. با این تفاوت که در مرحله استخراج فولیکول ها در این متد به جای هولدر های دستی، از هولدر های اتوماتیک استفاده می شود. در حقیقت این روش، شیوه برداشت گرافت ها متحول شده و به همین خاطر آثار جانبی حاصل از این متد، به حداقل می رسند. با این حال نمی توان از این روش، به عنوان یک روش کاملا متفاوت نسبت به روش های قدیمی تر نام برد.

با وجود مزایایی که در متد SUT وجود دارد، احتمال بی حسی موضعی و همچنین رشد نابرابر مو ها از عوارض جانبی آن به شمار می رود. در بعضی از موارد افرادی که کاشت طبیعی مو را با متد SUT انجام داده اند، برای کامل کردن پروسه کاشت طبیعی مو به یک جلسه دیگر نیز نیاز دارند. این موضوعی نیست که برای همه افراد خوشایند باشد. چرا که خیلی ها ترجیح می دهند کاشت طبیعی مو را تنها در یک جلسه به پایان برسانند و دیگر جلسه دیگری را در این زمینه پشت سر نگذارند.

 

کاشت مو به روش میکروگرافت چیست؟

جدید ترین و موثر ترین روش ، بدون تردید کاشت مو به روش میکروگرافت است. متدی که در ایران به صورت انحصاری در اختیار کلینیک بین المللی هلیا قرار دارد.

می توان از متد میکروگرافت، به عنوان یک تغییر بزرگ و بنیادین در زمینه کاشت طبیعی مو نام برد. در این روش برداشت گرافت ها به وسیله دستگاه های کاملا اتوماتیک صورت می گیرد. در نتیجه هم دقت در برداشت گرافت ها افزایش پیدا می کند و هم احتمال آسیب وارد شدن به گرافت ها در مرحله استخراج، از بین خواهد رفت.

پس از برداشت، گرافت ها آماده می شوند و در دستگاه میکرو ایمپلنت در کنار هم چیده خواهند شد. در مرحله بعدی بدون ایجاد زخم و برش، گرافت ها با پانچ هایی در ابعاد بسیار کوچک، روی سر کاشته می شوند. در واقع این پروسه، دیگر خبری از ابزار جراحی و ایجاد برش روی سر نخواهد بود. بدون شک این یک موفقیت بزرگ و یک تغییر مثبت در زمینه کاشت طبیعی مو خواهد بود.

در کلینیک تخصصی هلیا، شیوه میکرو گرافت برای کاشت مو به شما ارائه می شود. با استفاده از این شیوه عارضه های جانبی به حداقل می رسند و میزان تراکم مو ها به مراتب بیشتر از روش های نوین این فعالیت خواهد بود. این متد با استفاده از دستگاه های نوین و تکنولوژی های جدید در کلینیک تخصصی هلیا صورت می گیرد.

کاشت مو به روش sut بهتر است یا میکروگرافت؟

در مقایسه بین این دو متد، می توان به مسائل مختلفی اشاره کرد. اگر تراکم بیشتر مو ها اولویت اصلی شما باشد، روش میکروگرافت می تواند تراکم بسیار بیشتر و مطلوب تری برای شما به وجود بیاورد. موضوعی که در شرایط ظاهری پس از کاشت طبیعی مو، اهمیت زیادی دارد.

هیچکدام از این دو متد، آثار جانبی زیادی ندارند اما در روش میکرو گرافت، شما مطمئن خواهید بود که عوارض جانبی خاصی را تجربه نمی کنید. چرا که در مرحله کاشت گرافت ها در این متد، هیچ برش و خراشی در کار نخواهد بود.

تکنیک های به کار رفته در روش میکروگرافت موجب می شوند زمان رسیدن به دوران بهبودی در این فرآیند کوتاه تر از متد دیگر و همچنین زمان ظهور نتایج نهایی آن، سریع تر از سایر متد ها باشند.

شاید روش میکروگرافت کمی بیشتر از متد اس یو تی به طول بیانجامد اما تفاوت زمانی میان آن ها چندان هم طولانی نخواهد بود.

هزینه کاشت مو و ابرو

خیلی از افراد دوست دارند بدانند که برای فعالیت هایی نظیر کاشت مو و کاشت ابرو، باید چه هزینه ای را در نظر داشته باشند.

حقیقت آن است که نمی توان یک عدد ثابت را به عنوان هزینه ها مطرح کرد. چرا که هر فرد شرایط خاص خودش را دارد و میزان گرافت های انتقال یافته برای هر فرد، با دیگران متفاوت است.

در کلینیک تخصصی هلیا با وجود استفاده از بهترین تجهیزات و همچنین کادر پزشکی مجرب و به روز ترین فناوری های موجود در زمینه کاشت مو و کاشت ابرو در دنیا، شما هزینه سنگینی برای این فعالیت ها پرداخت نمی کنید. این هزینه ها نسبت به خدماتی که شما در این کلینیک دریافت خواهید کرد، بسیار منطقی خواهند بود.

  • 17
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۱۱
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
مائوریستو موتا پائز بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز؛ سرمربی والیبال

تاریخ تولد: ۲۶ مه ۱۹۶۳

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

ملیت: فرانسه

حرفه: سرمربی والیبال

آغاز فعالیت: سال ۱۹۹۴ تاکنون

ادامه
ویژه سرپوش