پنجشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۹۹۰۲۰۰۱۷۵

کاشت ابرو| انواع روش ها، مزایا، عوارض و هزینه کاشت ابرو

کاشت ابرو,کاشت ابرو چیست,آشنایی با کاشت ابروتاثیرات کاشت ابرو بر چهره
کاشت ابرو به روشی درمانی گفته می شود که در آن موهای قسمتی از سر به ناحیه ی ابرو منتقل می شوند.

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو روشی بی خطر و راهکاری مؤثر و دائمی برای ریزش ابرو می باشد. در این روش از موهای طبیعی برای پر پشت کردن و ترمیم ابرو استفاده می شود. در واقع این روش پیوند طبیعی مو میباشد و از موهای مقاوم به ریزش خود فرد برای پیوند به ناحیه ابروها استفاده می شود.

کاشت ابرو ها یک فرآیند هنری در نظر گرفته میشود. به دلیل آن که باید در هر فردی طبق ویژگیهای صورت، تمایلات و خواسته های فردی و نوع چهره فرد به صورت جداگانه و خاص طراحی شود. یک پزشک با تجربه، به دقت باید مسائلی مانند شکل قوس، ضخامت مناسب مو، فضای بین ابروها و طول آن ها را در نظر داشته باشد. از مهمترین ویژگی های کاشت ابرو نیز به تراکم بالا می توان اشاره کرد.

در کاشت ابرو، فقط موها منتقل نمی شوند؛ بلکه ارگان های بسیار کوچکی که وظیفه ی ساخت موها را برعهده دارند، در ناحیه ی ابرو پیوند زده می شوند. این ارگان ها فولیکول نام دارند و به این ترتیب تارهای موی کاشته شده تا آخر عمر به رشد خود ادامه خواهند داد و مثل ابروهای طبیعی شما احتیاج به کوتاه کردن و منظم کردن خواهند داشت.

علت انجام کاشت ابرو

روش های دیگری هم برای پرتر نشان دادن ابروها وجود دارد ، مثلا یک تتو یا آرایش روزانه، ولی باید گفت این روشها نقاط ضعف زیادی دارند و حتی میتوانند منجر به بیماری هایی چون سارکوئیدوز شوند و راه حل طبیعی برای رفع مشکل نیستند. کاشت ابرو، موها را مستقیما از سرتان می گیرد و از طرفی این روش دائمی است و میتوان آنرا مطابق میل مریض انجام داد.

یکی ديگر از فواید کاشت ابرو تقریباً بدون درد بودن آن است و این که صرفا ۵ تا ۷ روز برای ریکاوری زمان لازم است. میزان رشد مجدد موهای پیوند شده بسیار بالا است، گرچه بیمار گاها برای دومین بار کاشت را برای رسیدن به تراکم بیشتری انجام می دهد.یک روز بعد از کاشت ابرو شما میتوانید به فعالیت های روزانه خود بپردازید به شرطی که عوامل تنش آفرین و باعث استرس را حدود یک هفته از خود دور نگاه دارید.

روش های کاشت ابرو

روش انجام کاشت ابرو,کاشت ابرو,علت انجام کاشت ابروکاشت ابرو طبیعی و حرفه ای

روش های کاشت ابرو طبق شرایط ابروی فرد و همچنين توقعات او از این عمل متفاوت است، افراد ممکن است به دلایلی مختلف دچار کم بود ویا ریزش مو در ناحیه ابرو شوند، دلایلی مانند تروما یا ضربه از طريق جراحت، تصادف، سوختگی، مواد شیمیایی، برق گرفتگی، رادیوتراپی و…. و یا به صورت ارثی، بیماری های پوست و مو، اصلاح کردن ابرو در خانم‌ها یا اقایان در طولانی مدت، تاتو، بیماریهای هورمونی، اعمال جراحی در منطقه ابرو و یا چه بسا تنها به دلیل زیباتر شدن چهره خود با مشورت پزشک قصد به این جراحی بگیرند.

اولین روشی که برای انجام کاشت ابرو معرفی شد کاشت ابرو به روش FUT بود که این روش کاشت مو به علت عوارض های بسياري شبیه جراحی، درد، خونریزی، بخیه، جلسات متعدد و ... داشت در زمان کوتاهی منسوخ شد و کم کم در کشور های مختلف از این روش دیگر برای کاشت ابرو استفاده نکردند و روش هایی مثل FIT, FUT, FUE توصیه نمی شود و بهتر است افراد با انتخاب کلینیک های غیر تخصصی از این روشها استفاده ننمایند.

روش برداشت در ابرو نیز مثل موی سر از پشت سر می باشد؛ با این تفاوت که ظریفترین منبع مو شناسایی می شود و موها از قسمتی از پشت سر برداشته می شود که نزدیک به گوش بوده و تارهای مو نازک تر، ظریف تر و منطبق با موهای ابرو باشند.در ادامه با تکنیک های مختلف کاشت ابرو آشنا می شویم.

اِف آی تیFIT:

در این روش برداشت گِرَفت ها به وسیله پانچ و یا هولدِر دستی انجام می شود و از قدیمی ترین روش های موجود در این زمینه است و تقریباً منسوخ شده است.

اِف یو یی FUE:

در این روش برداشت گِرَفت ها به وسیله دستگاه برقی اِف یو یی انجام می شود که از دقت و سرعت بسيار بالايي برخوردار است.

اِس یو تی SUT:

این تکنیک چیزی اضافه بر تکنیک اِف یو یی نداشته و فقط یک اسم غیر علمی برای تکنیک FUE بوده و در صورت جست و جو در سایت ها و مقالات معتبر خارجی متوجه خواهید شد که تکنیک اِس یو تی SUT هیچ پایه و اساس علمی ندارد.

عوارض کاشت ابرو,کاشت ابرو,هزینه کاشت ابرودوران ریکاوری بعد از کاشت ابرو

سوپر اِف یو یی Super FUE یا S.FUE:

این روش در واقع همان روش اِف یو یی است با اندکی تفاوت. در این روش برداشت گِرَفت ها به وسیله دستگاه برقی اِف یو یی انجام می شود که از دقت و سرعت بسیار بالایی برخوردار است و فرق آن با روش اِف یو یی در این است که در این تکنیک، گِرَفت های برداشته شده از بانک مو را پس از برداشت، کات( CUT) کرده و بعد از منظم کردن ( Sort) و دسته بندی ، در شکاف هایی که قبلا در ناحیه موردنظر ایجاد شده است ، می کارند.

تکنیک اِف یو تی FUT:

در این روش برداشت گِرَفت ها به وسیله جراحی و برداشت یک نوار باریک یا همان فِلَپ Flap انجام می شود و از آنجا که در این روش فاصله زمانی بین برداشت و کاشت گِرَفت ها بسیار اندک است، موهای کاشته شده به وسیله این تکنیک از کیفیت بسيار بالايي برخوردارهستند.

ویژگی های یک کاشت ابرو طبیعی

 • مدل و طرح مناسب
 • زاویه خواب مناسب
 • تراکم مناسب

ظرافت های کاشت ابرو

کاشت ابرو طبیعی,نکات مهم برای کاشت ابرو,کاشت ابروتصاویر قبل و بعد از کاشت ابرو

برای کاشت ابرو ابتدا ابرو را به ۳ قسمت تقسیم می كنیم:

تاج ابرو( head)

در كاشت تاج ابرو باید موها با زاویه مناسب و رو به بالا خوابانده شود( تا موقعیت عمودی پیدا نکنند).

بدنه ابرو( body)

در کاشت بدنه از سمت تاج ابرو به دم ابرو باید زاویه خواباندن موها به تدریج کاسته شود به طوریکه موها با زاویه صفر درجه به صورت مماس در پوست کاشته شود. چه بسا باید نوع موهایی كه برای كاشت ابرو استفاده می شود قطری مناسب با موهای ابرو داشته باشد( یعنی نباید از موهای ضخیم برای ابرو استفاده كرد).

دم ابرو( tail)

قطر منافذ كاشت موها در ابروها باید كوچكتر انتخاب شود چرا كه اگر منافذ بزرگ باشد خروجی موهای ابروها حالت ضخیم و غیرطبیعی پیدا می كند. باید محل قرار دادن موهایی که کاشته می شود، خیلی خیلی نزدیك به هم و بسیار پرتراكم باشد كه پوست زیر موهای ابروها دیده نشود.

مزایای کاشت ابرو

کاشت ابرو,مزایای کاشت ابرو,فواید کاشت ابرومزایای انجام کاشت ابرو

روش کاشت ابرو، نسبت به بقیه روشها، بسیار موثرتر و ماندگارتر است. همچنين این روش، یک روش طبیعی نیز هست. طبیعی بودن و ماندگاری طولانی، موارد بسیار مهمی در روش های جوانسازی و از شاخصه های مهم این روش هستند.

 • به ابروهای دلخواهتان میرسید
 • افزایش زیبایی به صورت زیرا ابروهای پر پشت و زیبا، صورت شما را نیز زیبا خواهند کرد
 • ابروهای پرپشت به قرینه نشان دادن صورت کمک شایانی می کنند
 • مزیت کاشت ابرو با تکنیک SUT این است که روی ابروهای تاتو شده هم می توان عمل جراحی کاشت مو انجام داد.
 • نتایج ماندگار و دائمی کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو

 • در خانم های باردار بهتر است کاشت ابرو بعد از وضع حمل انجام شود. استفاده از مواد بی حسی موضعی که در ناحیه ابرو استفاده می شود، ممکن است برای جنین پرخطر باشد. هر چند در این مورد نظر قطعی وجود ندارد.
 • احتمال خارش در ناحیه کاشت ابرو
 • بيش ترین احساس ناراحتی بعد از عمل کاشت ابرو ناشی از سفتی پوست سر است
 • به خاطر برشی که برای استخراج فولیکول ها روی سر زده میشود، بخشی از سر بخیه می شود که بعدها جای این بخیه به صورت اسکار باقی می ماند.
 • یکی ديگر از مشکلات کاشت ابرو در بانوان، رشد مدام و سریع ابروهاست. به طوریکه ابروهای پیوند شده بیشتر از ابروهای قبلی رشد می کنند. بدین ترتیب نیاز به مرتب کردن مداوم خواهند داشت.
 • بعد از کاشت ابرو، ناحیه ابروها و سر هم چنان بی حس به نظر می رسند
 • احتمال بروز تورم و التهاب در ناحیه کاشت ابرو
 • رویش ابروها کاملا مشخص گردد و چنانچه نتیجه به صورت دلخواه نباشد میتواند دوباره اقدام نماید.
 • بی حس شدن و مور مور شدن پوست در تکنیک های FIT و FUT
 • کلیه مراحل کاشت ابرو در تکنیک های SUT و FUE در یک جلسه انجام می گردد

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

نکات مهم برای کاشت ابرو,کاشت ابرو,مراقبت های بعد از کاشت ابروکاشت ابرو روشی بی‌خطر و راه حلی موثر و دایمی برای ریزش موی ابرو می‌باشد

پس از عمل جراحی کاشت ابرو، کمی خونریزی به وجود می آید و شاهد دلمه بستن زخم خواهید بود. ناحیه ابرو کمی ورم می کند، اما در عرض چند روز این عوارض کاهش پیدا می کند.

همچنين کمی احساس خارش به شما دست می دهد. مواظب باشید که ناحیه کاشت موی ابرو را نخارانید تا بطور کامل خوب شوند. در صورتی که بعد از زمان توصیه شده پس از کاشت ابرو، بعضی از علایم هنوز وجود داشته باشند، به جراح خود مراجعه کنید.

بدین ترتیب توصیه های پس از کاشت ابرو که در ادامه آورده میشوند ، توجه بسیار ویژه ای داشته باشید.

۱- مصرف مسکن برای کاهش درد و ورم پس از کاشت

۲- عدم قرار گیری دربرابر نور مستقیم افتاب

۳- از رسیدن رطوبت به ابرو ها جلوگیری شود. این کار بهتر است تا ۵ روز ادامه داشته باشد.

۴- با گذشت ۵ روز از عمل کاشت ابرو میتوان اقدام به شستشو ابرو ها نمود.

۵- وارد نکردن فشار به ابروها

۶- عدم استفاده از کمپرس یخ

۷- بنابر توصیه پزشکان حداقل به مدت سه هفته از هیچگونه رنگ و یا مواد شیمیایی در ابروهای کاشته شده و یا حتی موهای کاشته شده استفاده نشود.

۸- در ۲ الی ۳ روز اول از رفتن به جکوزی، سونا، استخر و حمام پرهیز نمایید.

۹- مراقب باشید هنگامی که به حمام می روید آب دوش مستقیم با ابرو برخورد نکند.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه کاشت ابرو

عمل پیوند یا کاشت ابرو,تصاویر نمونه کاشت ابرو,کاشت ابروتصاویر نمونه کاشت ابرو در مردان

به صورت کلی هزینه کاشت ابرو بر مبنای چند عامل تعیین می گردد که عبارتند از:

تجربه و تخصص پزشک

پزشکانی که دارای مهارت بالاتری هستند به راحتی میتوانند زاویه کاشت را تعیین نمایند که نتیجه کار طبیعی تر است. پس این پزشکان درازای کاری که انجام می‌دهند پول بیشتری نیز دریافت می نمایند. چراکه این پزشکان برای کسب مهارت زمان و هزینه بالاتری نیز صرف کرده اند.

نوع کلینیک

هزینه های کاشت در تمام کلینیک ها به صورت مساوی محاسبه نمی شود و عوامل مختلفی مانند محل کلینیک، هزینه های جانبی کلینیک مانند عوارض و اجاره بها در محاسبه هزینه کاشت تأثیرگذار است.

نوع تجهیزات

از عوامل دیگری که در کاشت تأثیرگذار است، استفاده از دستگاه های پیشرفته و استاندارد است که درنتیجه نهایی کاشت تأثیر بسیار زیادی دارد. در کلینیک هایی که از پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا برای کاشت استفاده می کنند، هزینه بیشتری نیز دریافت می کنند.

نکات مهم در مورد کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو,روش های کاشت ابرو,کاشت ابروعمل کاشت ابرو، عوارض احتمالی چندانی در پی ندارد

۱- مهمترین نکته در خصوص کاشت ابرو زاویه شکاف های ایجاد شده روی پوست و ایجاد خواب طبیعی موهای ابروست که ظاهری طبیعی و قابل قبول را در فرد ایجاد کند و زیبایی یک ابروی طبیعی را دارا باشد.

۲- موهای سر کمی ضخیم تر از موهای طبیعی ابرو هستند.

۳- موهای کاشته شده شبیه موهای طبیعی ابرو هستند و میتوان آن ها را بر داشت، رنگ کرد و مدل مورد نظر را در آن ها ایجاد کرد.

۴- نتایح کاشت ابرو دائمی هستند و خیلی سریع به تفاوت ایجاد شده پی خواهید برد.

۵- مو در سه مرحله رشد می کند، پس اگر بعد از کاشت ابرو شاهد ریزش مو (hair loss) بودید نگران نباشید. طبیعی است. رشد مو در افراد مختلف است

۶- مصرف دخانیات روند بهبود زخم را به تعویق می اندازد. برای اطمینان از بهبودی هرچه سریعتر و زنده ماندن موهای کاشته شده، توصیه می کنیم که حداقل یک ماه پیش از عمل و دو هفته پس از آن از کشیدن سیگار پرهیز کنید.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

 • 11
 • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
جرمی دوکو بیوگرافی جرمی دوکو فوتبالیست تازه نفس

تاریخ تولد: ۲۷ می ۲۰۰۲

محل تولد: آنتورپ، بلژیک

حرفه: فوتبالیست

باشگاه کنونی: منچستر سیتی، تیم ملی بلژیک

پست: مهاجم

ادامه
صدیقه وسمقی بیوگرافی صدیقه وسمقی فعال سیاسی اجتماعی

تاریخ تولد: سال ۱۳۴۰

محل تولد: تهران

محل زندگی: ایران

حرفه: شاعر، نویسنده، مترجم، اسلام‌پژوه، حقوق‌دان، تحلیل‌گر مسائل سیاسی و اجتماعی، استاد دانشگاه

تحصیلات: دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه تهران

آثار: «زن، فقه، اسلام» - «حتماً راهی هست» و …

ادامه
جوزف جان تامسون زندگینامه جوزف جان تامسون

تاریخ تولد: منچستر، منچستر بزرگ

محل تولد: ۳۰ اوت ۱۹۴۰

ملیت: بریتانایی

حرفه: فیزیکدان

شهرت: مدل تامسون، کشف الکترون و ایزوتوپ، پراکندگی تامسون، طیف‌سنجی جرمی، کار بر روی خواص الکتریکی گازها

محل تحصیل: دانشگاه منچستر، دانشگاه کمبریج

ادامه
احسان قائم مقامی بیوگرافی احسان قائم مقامی اولین استاد بزرگ شطرنج ایران

تاریخ تولد: ۲۰ مرداد ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عنوان: استاد شطرنج ایران

بهترین ریتنیگ: ۲۶۸۹

رنکینگ: ۳۸۷

ادامه
ویژه سرپوش