صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > تازه های نشر

تازه های نشر

سرپوش - تازه های نشر

تازه‌های نـــــشر؛ از «یاس امین‌الدوله» تا «زندگی خانم کاتیوشا ب. و همکاران تمام فلزی‌اش» مجموعه داستان «یاس امین‌الدوله» به قلم سمیه کاظمی حسنوند توسط نشر ورا منتشر شده است.بیشتر داستان‌های این مجموعه به بیان معضلات اجتماعی پرداخته و آنها را از این منظر مورد بررسی قرار داده است.

ترجمه دهمین رمان «الف شفق» منتشر شد رمان «سه دختر حوّا» نوشته الف شفق با ترجمه شهناز ایلدرمی توسط انتشارات ری‌را منتشر و راهی بازار نشر شد. به گزارش مهر، رمان «سه دختر حوّا» نوشته الف شفق به‌تازگی با ترجمه شهناز ایلدرمی توسط انتشارات ری‌را منتشر و راهی بازار نشر شده است.

مجموعه داستان «پسران سالخورده» منتشر شد مجموعه داستان «پسران سالخورده» نوشته حسام‌الدین مطهری منتشر شد. به گزارش ایسنا، این کتاب در ۱۳۶ صفحه و با قیمت ۲۰ هزارتومان توسط نشر اسم منتشر شده و در معرفی آن عنوان شده است: چهارمین اثر داستانی و دومین مجموعه داستان حسام‌الدین مطهری مانند داستان‌های قبلی‌اش درونمایه‌ای روانشناختی-فلسفی دارد.

کتاب «تهران ــ ۵۶» منتشر شد کتاب «تهران ــ ۵۶» تألیف آرش نصر اصفهانی و محسن گودرزی توسط نشر نی به تازگی منتشر شده است. به گزارش مهر، کتاب «تهران در آستانه انقلاب» تألیف آرش نصر اصفهانی و محسن گودرزی توسط نشر نی به تازگی منتشر شده است.   کتاب «تهران در آستانه انقلاب» در چه وضعیتی قرار داشت، مشکلات اصلی و علل آن کدام بود؟

تازه‌های نشر؛ از مجموعه اشعار ژاک پره‌ور تا هفت داستان از دوردست آیین های دینی ـ شیعی کتاب «آیین‌های دینی ـ شیعی» ترجمه طقوس الشیعه الدینیه، اثر آیت‌الله شیخ محمد رضا جعفری(قدس سره) چاپ و منتشر شد. این آیین ها نشانگر پایداری شیعه در برگزاری این آیین‌ها با پرداخت هزینه‌های گزاف، به جهت حفظ، نگهداری و ایستادگی در مقابل دشمن برای حذف و نابودی آنها می‌باشد.

چند کتاب تازه منتشر شد کتاب «محمد مقدم: شاعر و زبان‌شناس» از کامیار عابدی، مجموعه شعرهای «ارتکاب دوستت دارم» از نظر احمدی و «تناهی» از روزبه سوهانی، ترجمه نمایشنامه «گربه روی شیروانی داغ» از تنسی ویلیامز و داستان بلند «مِندَر» از ملیحه وفامهر به تازگی منتتشر شده‌اند.

انتشار ۲ کتاب درباره «سم شپارد» کتاب‌های «شناخت سم شپارد» و «تأثیر پست‌مدرنیسم در نمایشنامه‌های سم شپارد» به تازگی منتشر شده است. به  گزارش ایسنا، کتاب «شناخت سم شپارد» نوشته جیمز آ. کرنک با ترجمه مسلم آئینی در ۱۸۴ صفحه در قطع وزیری و با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه در  نشر ویهان روانه بازار کتاب شده است.

محمد رحمانیان و رونمایی از یک جلد کتاب رمان «کجا گمم کردم» به نویسندگی مهسا دهقانی‌پور امروز ۲۴ دی ماه ساعت ١٧/٣٠ با حضور محمد رحمانیان و علی اصغر دشتی، در شهر کتاب دانشگاه تهران برگزار می‌شود. به گزارش برنا، رمان «کجا گمم کردم» یکی از رمان‌هایی است که این روزها مورد توجه قرار گرفته است.

«همه‌ی آن‌چه همیشه می‌خواستیم» منتشر شد رمان «همه‌ی آن‌چه همیشه می‌خواستیم» نوشته‌ امیلی گیفین با ترجمه‌ علی شاهمرادی منتشر شد. به گزارش ایسنا، این کتاب در ۳۵۲ صفحه و با قیمت ۳۵هزار تومان در نشر سنگ عرضه شده است.

کتاب نظریه سیاست بین‌الملل منتشر شد نظریهٔ سیاست بین‌الملل تألیف کنت والتس با ترجمهٔ عباس زمانیان به همت نشر نی منتشر شد.

خاطرات صدر حاج سیدجوادی منتشر شد کتاب «رویدادها و خاطره‌ها» نوشته صدر حاج سیدجوادی منتشر شد.

«وقتی که او رفت» منتشر شد رمان «وقتی که او رفت» نوشته لیزا جوئل، با ترجمه علی شاهمرادی منتشر شد. به گزارش ایسنا، این رمان نخستین کتاب گروه انتشاراتی خزه و سنگ است که کارش را به تازگی و بنا بر اعلام، با رویکرد ترجمه آثار خوشخوان و تازه ادبیات جهان آغاز کرده است.

سید مهدی شجاعی پشت پنجره را منتشر کرد کتابی تازه از سید مهدی شجاعی با عنوان پشت پنجره منتشر شد. به گزارش مهر، سید مهدی شجاعی که این روزها با انتشار آثاری برای مخاطبان کودک رجعتی تازه به بازار کتاب داشته است تازه‌ترین اثر داستانی خود را برای این گروه از مخاطبانش و با عنوان «پشت پنجره» منتشر کرد.

«از سرگشتگی نقاشیخط تا گویشی بنام خطا‌شیک» منتشر شد کتاب "از سرگشتگی نقاشیخط تا گویشی بنام خطا‌شیک" به قلم اسماعیل رضایی، از سوی انتشارات سهراب منتشر شد. به گزارش تسنیم،‌ نخستین کتاب تفسیر، توضیح و توصیف در حوزه نقاشیخط، با عنوان "از سرگشتگی نقاشیخط تا گویشی بنام خطاشیک" به قلم اسماعیل رضایی، از سوی انتشارات سهراب منتشر شد.

نگاهی به کتاب‌های چاپ شده در پاييز ۹۷ آخرين ماه پاييز دست در جيب هايش كرده و نزديك مي‌شود.خيابان‌ها فارغ از سرماي استخوان سوز آذر،در محاصره جنب و جوش رهگذران است.شهر كتاب و ويترين كتابفروشي ها نيز بار ديگر مهمان كتاب ها با جلد‌هاي رنگارنگ‌شان شده تا با ورود به زمستان،شايد فصل تازه اي در وضعيت كتاب و نشر اين مرز و بوم نيز آغاز شود.

عاشقانه های هبوط منتشر شد کتاب عاشقانه‌های هبوط به قلم محمدباقر اشرفیان بناب منتشر شد. به گزارش مهر، کتاب عاشقانه های هبوط در تداوم انتشار کتابی به همین قلم ومضمون به نام عاشقانه های آدم و حوا منتشر شده است.

تازه‌ترین کتاب سیدمصطفی محقق داماد رونمایی شد یین رونمایی کتاب «مکتب اجتهادی آخوند خراسانی» اثر سیدمصطفی محقق داماد با حضور چهره‌هایی مانند اشرف بروجردی، کاظم موسوی بجنوردی، سیدرضا صالحی امیری و محسن اسماعیلی در کتابخانه ملی برگزار شد.

کتاب «آیا روسیه امپریالیست است؟» تعریفی دیگر از روسیه «آیا روسیه امپریالیست است؟» عنوان کتابی است از سام ویلیامز و جان کوفاس که با برگردان داوود جلیلی از سوی نشر گل آذین منتشر شد.

رمان «مغازه خودکشی» ژان تولی منتشر شد رمان «مغازه خودكشي» نوشته ژان تولي نويسنده فرانسوي با ترجمه احسان كرم‌ويسي در نشر چشمه منتشر شده است. اين رمان از جنس كمدي تلخ است و به جنبه‌هاي تاريك زندگي به‌ويژه مرگ، با زباني طنزآلود پرداخته است. نويسنده در اين رمان، با مرگ و خودكشي درقالب يك كمدي سياه، شوخي كرده است.

نخستین جلد سه‌گانه «دروازه مردگان» منتشر شد «قبرستان عمودی» اولین جلد از سه‌گانه «دروازه مردگان» نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی چاپ و روانه بازار شد.

۱۲۳۴۵آرشیو
یاس امین‌الدوله,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
رمان الف شفق,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
مجموعه داستان پسران سالخورده,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
کتاب تهران ــ ۵۶,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
مجموعه اشعار ژاک پره‌ور,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
کتاب‌ تأثیر پست‌مدرنیسم در نمایشنامه‌های سم شپارد,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
محمد رحمانیان,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
رمان همه‌ی آن‌چه همیشه می‌خواستیم,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
کتاب نظریهٔ سیاست بین‌الملل,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
کتاب رویدادها و خاطره‌ها,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
رمان وقتی که او رفت,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
مهدی شجاعی,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
اسماعیل رضایی,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
کتاب عاشقانه های هبوط,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
رونمایی از کتاب سیدمصطفی محقق داماد,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
کتاب آیا روسیه امپریالیست است,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
رمان مغازه خودکشی,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
دروازه مردگان,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
شاید از دست داده باشید
اختلال در آزمایش کپسول دراگون/ پرواز به تاخیر افتاد
اعتراف مردی به جنایت هولناک در حضور خانواده همسر
سقوط وحشتناک کودک ۵ ماهه از ساختمان ۵ طبقه
راکتس و باکس؛ یک پیروزی تا نیمه نهایی
ماجرای اتیکت سفید روی لوازم خانگی چیست؟
حقایقی جدید از ساختار داخلی سیاره عطارد
راهکار واتس‌اپ برای جلوگیری از حذف مکالمات کاربران!
متن احساسی فرهاد مجیدی برای هوادار جوان استقلال
معاون وزیر بهداشت: هزینه های درمانی در کشور همچنان بالاست
استفاده از ماهواره‌ها برای ردیابی گازهای گلخانه‌ای
محدودیت صدور روادید کویت برای اتباع ایرانی
پیروزی پینگ پنگ بازان ایران در اولین دیدار مرحله گروهی قهرمانی جهان
زور دلالان از دلار هم بیشتر است
یک منبع پزشکی: عمر البشیر سکته خفیف کرده است
رئیس جمهور چهارشنبه به استان کردستان سفر می‌کند + برنامه‌ها