صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > تازه های نشر

تازه های نشر

سرپوش - تازه های نشر

انتشار ۲ کتاب درباره «سم شپارد» کتاب‌های «شناخت سم شپارد» و «تأثیر پست‌مدرنیسم در نمایشنامه‌های سم شپارد» به تازگی منتشر شده است. به  گزارش ایسنا، کتاب «شناخت سم شپارد» نوشته جیمز آ. کرنک با ترجمه مسلم آئینی در ۱۸۴ صفحه در قطع وزیری و با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه در  نشر ویهان روانه بازار کتاب شده است.

محمد رحمانیان و رونمایی از یک جلد کتاب رمان «کجا گمم کردم» به نویسندگی مهسا دهقانی‌پور امروز ۲۴ دی ماه ساعت ١٧/٣٠ با حضور محمد رحمانیان و علی اصغر دشتی، در شهر کتاب دانشگاه تهران برگزار می‌شود. به گزارش برنا، رمان «کجا گمم کردم» یکی از رمان‌هایی است که این روزها مورد توجه قرار گرفته است.

«همه‌ی آن‌چه همیشه می‌خواستیم» منتشر شد رمان «همه‌ی آن‌چه همیشه می‌خواستیم» نوشته‌ امیلی گیفین با ترجمه‌ علی شاهمرادی منتشر شد. به گزارش ایسنا، این کتاب در ۳۵۲ صفحه و با قیمت ۳۵هزار تومان در نشر سنگ عرضه شده است.

کتاب نظریه سیاست بین‌الملل منتشر شد نظریهٔ سیاست بین‌الملل تألیف کنت والتس با ترجمهٔ عباس زمانیان به همت نشر نی منتشر شد.

خاطرات صدر حاج سیدجوادی منتشر شد کتاب «رویدادها و خاطره‌ها» نوشته صدر حاج سیدجوادی منتشر شد.

«وقتی که او رفت» منتشر شد رمان «وقتی که او رفت» نوشته لیزا جوئل، با ترجمه علی شاهمرادی منتشر شد. به گزارش ایسنا، این رمان نخستین کتاب گروه انتشاراتی خزه و سنگ است که کارش را به تازگی و بنا بر اعلام، با رویکرد ترجمه آثار خوشخوان و تازه ادبیات جهان آغاز کرده است.

سید مهدی شجاعی پشت پنجره را منتشر کرد کتابی تازه از سید مهدی شجاعی با عنوان پشت پنجره منتشر شد. به گزارش مهر، سید مهدی شجاعی که این روزها با انتشار آثاری برای مخاطبان کودک رجعتی تازه به بازار کتاب داشته است تازه‌ترین اثر داستانی خود را برای این گروه از مخاطبانش و با عنوان «پشت پنجره» منتشر کرد.

«از سرگشتگی نقاشیخط تا گویشی بنام خطا‌شیک» منتشر شد کتاب "از سرگشتگی نقاشیخط تا گویشی بنام خطا‌شیک" به قلم اسماعیل رضایی، از سوی انتشارات سهراب منتشر شد. به گزارش تسنیم،‌ نخستین کتاب تفسیر، توضیح و توصیف در حوزه نقاشیخط، با عنوان "از سرگشتگی نقاشیخط تا گویشی بنام خطاشیک" به قلم اسماعیل رضایی، از سوی انتشارات سهراب منتشر شد.

نگاهی به کتاب‌های چاپ شده در پاييز ۹۷ آخرين ماه پاييز دست در جيب هايش كرده و نزديك مي‌شود.خيابان‌ها فارغ از سرماي استخوان سوز آذر،در محاصره جنب و جوش رهگذران است.شهر كتاب و ويترين كتابفروشي ها نيز بار ديگر مهمان كتاب ها با جلد‌هاي رنگارنگ‌شان شده تا با ورود به زمستان،شايد فصل تازه اي در وضعيت كتاب و نشر اين مرز و بوم نيز آغاز شود.

عاشقانه های هبوط منتشر شد کتاب عاشقانه‌های هبوط به قلم محمدباقر اشرفیان بناب منتشر شد. به گزارش مهر، کتاب عاشقانه های هبوط در تداوم انتشار کتابی به همین قلم ومضمون به نام عاشقانه های آدم و حوا منتشر شده است.

تازه‌ترین کتاب سیدمصطفی محقق داماد رونمایی شد یین رونمایی کتاب «مکتب اجتهادی آخوند خراسانی» اثر سیدمصطفی محقق داماد با حضور چهره‌هایی مانند اشرف بروجردی، کاظم موسوی بجنوردی، سیدرضا صالحی امیری و محسن اسماعیلی در کتابخانه ملی برگزار شد.

کتاب «آیا روسیه امپریالیست است؟» تعریفی دیگر از روسیه «آیا روسیه امپریالیست است؟» عنوان کتابی است از سام ویلیامز و جان کوفاس که با برگردان داوود جلیلی از سوی نشر گل آذین منتشر شد.

رمان «مغازه خودکشی» ژان تولی منتشر شد رمان «مغازه خودكشي» نوشته ژان تولي نويسنده فرانسوي با ترجمه احسان كرم‌ويسي در نشر چشمه منتشر شده است. اين رمان از جنس كمدي تلخ است و به جنبه‌هاي تاريك زندگي به‌ويژه مرگ، با زباني طنزآلود پرداخته است. نويسنده در اين رمان، با مرگ و خودكشي درقالب يك كمدي سياه، شوخي كرده است.

نخستین جلد سه‌گانه «دروازه مردگان» منتشر شد «قبرستان عمودی» اولین جلد از سه‌گانه «دروازه مردگان» نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی چاپ و روانه بازار شد.

مراسم رونمایی از «تیراندازی در باک هدِ» برگزار می‌شود رمان "تیراندازی در باک هدِ" نوشته ناهید کبیری رونمایی می‌شود. به گزارش ایسنا، به گفته نویسنده، "تیراندازی در باک هدِ" که رمانی عاشقانه است، عشقی نامتعارف را روایت می‌کند و ماجرای آن در آمریکا و ایران می‌گذرد.

انتشار کتاب «پس از باران» نمایشنامه ای ازسرژی بلبل در مجموعه دورتادور دنیا «پس‌از باران» نمایشنامه‌ای از سرژی بلبل، یکی از خلاق‌ترین نمایشنامه نویسان کاتالان اسپانیاست که در نشر نی به‌عنوان چهل و سومین مجلد از مجموعه دورتادور دنیا با ترجمه نگار یونس‌زاده منتشر شد.

كامران محمدی بعد از چاپ رمان «مه»: نوشتن تنها راه گريز از سكون است كامران محمدي سال‌هاست كه بر نوشتن داستان تمركز كرده است كه حاصلش ارايه رمان‌هايي چون«آنجا كه برف‌ها آب نمي‌شوند، بگذاريد ميترا بخوابد، اين‌جا باران صدا ندارد و مه» است.

«خاله تولا» یک رمان فلسفی و پارادوکسیکال است مترجم رمان «خاله تولا» میگل دِ اونامونو، معتقد است این نویسنده پارادوکسیکال‌ترین نویسنده اسپانیاست و این رمانش هم یک اثر فلسفی و پارادوکسیکال است.

انتشار کتابی درباره «سیمین بهبهانی» کامیار عابدی از انتشار کتاب «سیمین بهبهانی: شاعر و تکاپوگر مدنی» خبر داد. به گزارش ایسنا، به گفته این منتقد ادبی، کتاب «سیمین بهبهانی: شاعر و تکاپوگر مدنی» مدتی است مجوز نشر گرفته و پاییز امسال در موسسه فرهنگی-هنری جهان کتاب منتشر خواهد شد.

اسماعيل زرعی: پايه پيشرفت هر اهل قلم، خواندن و خواندن و خواندن است به گزارش اعتماد، اسماعيل زرعي يكي از داستان‌نويسان پيشكسوت كرمانشاه است كه تاكنون بيش از پانزده اثر از او منتشر شده است. زرعي نويسنده‌اي جست‌وجوگر است كه ردپاي شيوه‌هاي مختلف نوشتن را مي‌توان درآثارش يافت.

۱۲۳۴۵آرشیو
کتاب‌ تأثیر پست‌مدرنیسم در نمایشنامه‌های سم شپارد,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
محمد رحمانیان,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
رمان همه‌ی آن‌چه همیشه می‌خواستیم,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
کتاب نظریهٔ سیاست بین‌الملل,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
کتاب رویدادها و خاطره‌ها,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
رمان وقتی که او رفت,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
مهدی شجاعی,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
اسماعیل رضایی,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
کتاب عاشقانه های هبوط,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
رونمایی از کتاب سیدمصطفی محقق داماد,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
کتاب آیا روسیه امپریالیست است,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
رمان مغازه خودکشی,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
دروازه مردگان,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
رمان تیراندازی در باک هدِ,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
سرژی بلبل,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
كامران محمدی,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
رمان خاله تولا,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
انتشار کتاب سیمین بهبهانی,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
اسماعيل زرعی,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
شاید از دست داده باشید
همکاری شیلی، اروگوئه، پاراگوئه و آرژانتین برای کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۳۰
شناسایی مجرمان تنها با تصاویر دست‌هایشان
اطلاعیه جدید سازمان وظیفه عمومی ناجا درباره دانشجویان
سارق ATM دانشجوی پزشکی از آب در آمد
پول‌های کثیف چگونه پاک می‌شوند؟/ بیشترین پولشویی در ایران کجا انجام می‌شود؟
انتقاد «عارف» از ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس و اعضای مجمع درباره پالرمو
مخالفان ونزوئلا: در تلاش برای ارتباط با روسیه هستیم
پروین: مربی ایرانی برای تیم ملی بیاورند/ بازیکنان پرسپولیس نباید سمت داور بروند
ظریف: اجلاس ورشو از پیش شکست خورده بود
مصباحی‌مقدم: پالرمو فردا در مجمع تشخیص تعیین تکلیف نهایی می‌شود
خودکشی رئیس تبهکاران در زمان دستگیری
لهستان سفیر اسرائیل را احضار کرد
حسگر پوشیدنی، وسیله‌ای برای سنجش میزان تنفس
تساوی مس و نامی‌نو در فینال پلی‌آف لیگ برتر فوتسال بانوان
نانوذرات سیستم ایمنی‌بدن را علیه تومور سرطانی فعال می‌کنند