دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
۱۶:۵۳ - ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۱۰۰۶۳
مشاوره پزشکی

۱۰روش سریع جوانسازی و زیبایی پوست تا عید نوروز【سال۲۰۲۴】

همانطور که می دانید زمانی تا عید نوروز باقی نمانده است، بنابراین شما را با روش های سریع جوانسازی و زیبایی پوست آشنا می کنیم. داشتن پوستی شفاف و سالم بدون در نظر گرفتن سن و جنسیت، آرزوی همه افراد است. گذر زمان طراوت صورت را از بین می برد و چین و چروک، خطوط ریز و حتی لکه ها را به پوست اضافه می کند. عواملی مانند عدم مراقبت کافی از پوست در دوران جوانی، استرس، مصرف مواد مخدر و آفتاب نیز باعث آسیب پوست می شوند.
روش سریع جوانسازی و زیبایی پوست

همانطور که می دانید زمانی تا عید نوروز باقی نمانده است، بنابراین شما را با روش های سریع جوانسازی و زیبایی پوست آشنا می کنیم. داشتن پوستی شفاف و سالم بدون در نظر گرفتن سن و جنسیت، آرزوی همه افراد است. گذر زمان طراوت صورت را از بین می برد و چین و چروک، خطوط ریز و حتی لکه ها را به پوست اضافه می کند. عواملی مانند عدم مراقبت کافی از پوست در دوران جوانی، استرس، مصرف مواد مخدر و آفتاب نیز باعث آسیب پوست می شوند.

این عوامل می توانند بر زیبایی چهره تاثیر بگذارند و اعتماد به نفس فرد را کاهش دهند. تزریق چربی و جوانسازی پوست یکی از انواع درمان های زیبایی است که طراوت و شادابی را به پوست صورت باز می گرداند. روش‌های زیادی برای لیفت و جوان‌سازی پوست آسیب دیده وجود دارد که یکی از این روش ها تزریق چربی می باشد . تزریق چربی یک روش جراحی با حداقل تهاجم و ظاهر زیبایی است که در آن از چربی بدن برای ایجاد حجم و فرم به صورت استفاده می شود. این روش به دلیل حساسیت بالایی که دارد حتما باید توسط بهترین دکتر تزریق چربی درتهران انجام شود .

۱۰ روش سریع جوانسازی و زیبایی پوست

تزریق چربی به عنوان پرکننده: تزریق چربی می تواند به عنوان پرکننده صورت نیز مورد استفاده قرار گیرد ، برای این کار ابتدا باید چربی از بافت های شکم یا باسن استخراج شود، سپس این چربی به صورت فرد پیوند زده شود. چربی پیوندی باید بتواند در گردش باشد تا زنده بماند و سالم بماند. حدود ۵۰ درصد از چربی پیوندی در این روش باقی می ماند و این مقدار برای همیشه در قسمت تزریقی باقی می ماند. لازم به ذکر است که گاهی ممکن است نتیجه پیوند و تزریق چربی آنطور که ما می خواهیم نباشد. برای رسیدن به یک پیوند موفق، چندین بار تکرار و تزریق مجدد لازم است. برای به دست آوردن بهترین نتیجه، باید به بهترین دکتر تزریق چربی در ایران مراجعه فرمایید .

تزریق بوتاکس: بوتاکس دارویی است که ماهیچه ها را ضعیف یا فلج می کند و در دوزهای پایین می تواند به جوانسازی پوست کمک بسیاری کند. بوتاکس پروتئینی است که از سم بوتولینوم به دست می آید. بنابراین، در واقع، بوتاکس نوعی سم فلج کننده است. اما متخصص پوست می تواند با استفاده صحیح از مقادیر کم از آن بهره مند شود. از نظر جوانسازی، تزریق بوتاکس منجر به کاهش چین و چروک های پوستی می شود. بوتاکس نوعی نوروتوکسین است، به این معنی که سیستم عصبی را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث فلج شدن عضلات آن ناحیه می شود.

روش های جوانسازی و زیبایی پوست

هایفوتراپی صورت : HIFU به معنای استفاده از امواج اولتراسوند متمرکز و با شدت بالا است. هایفوتراپی روشی برای کشیدن پوست صورت (لیفت صورت) است که جایگزین روش های جراحی شده و برای جوانسازی پوست استفاده می شود. از امواج اولتراسوند برای افزایش تولید کلاژن و سفت کردن بافت پوست استفاده می کند. دستگاه هایفوتراپی لایه های زیرین پوست را هدف قرار می دهد. تابش امواج اولتراسونیک (اولتراسونی) منجر به گرم شدن بافت های پوست می شود. هنگامی که دمای بافت به سطح خاصی می رسد، این به عنوان آسیب شناخته می شود و سلول های پوست برای مقابله با این آسیب، تولید کلاژن را افزایش می دهند.

RF فرکشنال و جوانسازی پوست: آر اف فرکشنال یکی از جدیدترین روشهای ایمن و بسیار موثر ضد پیری و جوانسازی پوست است. مکانیسم RF مشابه هایفوتراپی با گرما، افزایش دمای پوست و تحریک تولید کلاژن است.

کربوکسی تراپی یکی از روش های نوین جوانسازی پوست : کربوکسی تراپی یک روش غیر تهاجمی است که نیازی به جراحی ندارد. کربوکسی تراپی با استفاده از دستگاه مخصوص و تزریق دی اکسید کربن به زیر پوست انجام می شود. در درمان سلولیت (سلولیت به معنای تجمع چربی در زیر پوست)، گودی زیر چشم، رفع چین و چروک و کشیدگی استفاده می شود. کربوکسی تراپی را می توان در قسمت های مختلف بدن مانند پلک ها، گردن، صورت، دست ها، شکم، باسن و پاها استفاده کرد. در ادامه شما را با دیگر روش های جوانسازی پوست آشنا خواهیم کرد :

• میکرونیدلینگ

• میکرودرم ابریژن

• مزوتراپی و جوانسازی پوست

• تزریق پرکننده های پوستی یا فیلرها

• لیفت

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟

نتایج پیوند چربی در افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد. اما زمانی که یک پزشک مجرب و حاذق این روش را به درستی انجام دهد، نتایج تزریق چربی دائمی خواهد بود. زیرا سلول های پیوندی از سلول های خود بدن به وجود می آیند. بنابراین بدن هیچ تلاشی برای از بین بردن چربی های تزریقی نمی کند. حتی در بسیاری از موارد، وظیفه بدن حفظ سلول های خود است. با این حال، همه سلول‌های چربی تزریق شده تا آخر عمر در بدن افراد باقی نمی مانند.

با گذشت زمان، تقریباً ۳۰ درصد از گرافت های چربی توسط بدن جذب می شوند و ۷۰ درصد در ناحیه مورد نظر باقی می مانند. جذب برخی از سلول های چربی به طور کلی در هفته های اول پس از جراحی اتفاق می افتد. زمانی که چربی های تزریق شده به طور کامل رسوب نکرده باشند. اما پس از تشکیل عروق خوب، سلول های چربی باقی می مانند. بنابراین می توان گفت که نتیجه تزریق چربی به صورت و بدن دائمی است.

چربی زمانی که در نواحی غنی از خون قرار می گیرد، به بهترین وجه زنده می ماند. به همین دلیل است که انتقال چربی بسیار موثرتر از انتقال چربی به سایر قسمت های بدن است. زیرا رگ های زیادی در صورت وجود دارد که به چربی اجازه می دهد برای مدت طولانی زنده بماند. بنابراین تزریق چربی نسبت به تزریق چربی در قسمت های مختلف بدن نتایج ماندگارتری دارد.

تزریق چربی به صورت

عوارض تزریق چربی به صورت

آیا از عوارض تزریق چربی می دانید؟ تزریق چربی به طور کلی روشی مطمئن و مؤثر برای بازگرداندن حجم و جوانی پوست است، اما مانند هر جراحی یا تزریق دیگری، می‌تواند عوارض جانبی کوتاه‌مدتی یا طولانی‌مدت داشته باشد. برخی از عوارض جانبی احتمالی پس از تزریق چربی عبارتند از:

تورم و ورم : تورم یکی از عوارض شایع پس از تزریق چربی است که معمولا در محل تزریق ایجاد می شود و معمولا پس از چند روز بهبود می یابد.

خطر عفونت: مانند هر نوع جراحی دیگری، تزریق چربی می تواند باعث عفونت در محل تزریق شود. برای کاهش خطر عفونت، این عمل باید توسط پزشک مجرب در محیطی تمیز و بهداشتی انجام شود.

عدم تناسب ظاهر صورت: گاهی اوقات ممکن است مقداری از چربی تزریق شده به صورت جذب نشود و نتیجه نهایی ناهموار خواهد بود. در این شرایط، پزشک طی چند جلسه به بهبود نتیجه تزریق چربی کمک می کند.

عوارض مربوط به بیهوشی: اگر تزریق چربی تحت بیهوشی عمومی انجام شود، ممکن است فرد دچار عوارض مربوط به بیهوشی شود. این عوارض جانبی عبارتند از تهوع، استفراغ، مشکل در خوابیدن، تنگی نفس و تغییر در ضربان قلب.

هزینه تزریق چربی به صورت

هزینه این روش در مقایسه با سایر روش های زیبایی جراحی و غیرجراحی زیاد نیست و با بودجه اندکی می توان به بهترین نتیجه ممکن دست یافت. بهتر است بدانید که عمده هزینه ای که می پردازید بابت دستمزد جراح است که برای چنین تلاش هایی در این پروسه بسیار کم است و در غیر این صورت مواد و تجهیزات استفاده شده ارزش چندانی ندارند. انتخاب بهترین دکتر تزریق چربی در تهران برای تزریق چربی ضروری است. پیشنهاد می کنیم قبل از عمل به خوبی تحقیق کنید و یک جراح پلاستیک مجرب و شایسته را انتخاب کنید تا به نتیجه خوبی از عمل برسید. نمی توان مقدار دقیقی برای هزینه تزریق چربی در نظر گرفت زیرا عوامل مختلفی برای تعیین آن دخالت دارند. عوامل موثر بر هزینه تزریق چربی به صورت:

• ناحیه ای که باید درمان شود و میزان چربی مورد نیاز

• هزینه جراح و هزینه کلینیک

• هزینه های کلینیک

• هزینه های جانبی

کلام آخر

در این مقاله به روش های سریع جوانسازی پوست صورت تا عید نوروز پرداختیم. این روش ها می توانند در جلوگیری از ایجاد چین و چروک بسیار موثر باشند. همانطور که مشاهده کردید، بسیاری از کلینیک های زیبایی و حتی آرایشگاه ها خدمات زیبایی مانند جوانسازی پوست را به صورت مجاز یا غیرمجاز ارائه می دهند. اما لازم است قبل از انجام هر گونه عمل جوانسازی پوست به بهترین دکتر تزریق چربی در تهران در سایت جراحتو مراجعه کنید. سایت جراحتو انتخاب خوبی برای یافتن بهترین دکتر تزریق چربی در تهران می باشد .

  • 15
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
فرامرز اصلانی بیوگرافی فرامرز اصلانی از تحصیلات تا شروع کار هنری

تاریخ تولد: ۲۲ تیر ۱۳۳۳

تاریخ وفات : ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۷۸ سال)

محل تولد: تهران 

حرفه: خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، نوازندهٔ گیتار 

ژانر: موسیقی پاپ ایرانی

سازها: گیتار

ادامه
علیرضا مهمدی بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
زهرا گونش بیوگرافی زهرا گونش؛ والیبالیست میلیونر ترکی

چکیده بیوگرافی زهرا گونش

نام کامل: زهرا گونش

تاریخ تولد: ۷ جولای ۱۹۹۹

محل تولد: استانبول، ترکیه

حرفه: والیبالیست

پست: پاسور و دفاع میانی

قد: ۱ متر و ۹۷ سانتی متر

ادامه
سوگل خلیق بیوگرافی سوگل خلیق بازیگر جوان سینمای ایران

تاریخ تولد: ۱۶ آبان ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

تحصیلات: لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه هنر تهران

ادامه
شیگرو میاموتو سفری به دنیای بازی های ویدیویی با شیگرو میاموتو

تاریخ تولد: ۱۶ نوامبر ۱۹۵۲

محل تولد: سونوبه، کیوتو، ژاپن 

ملیت: ژاپنی

حرفه: طراح بازی های کامپیوتری و نینتندو 

تحصیلات: کالج هنر کانازاوا

ادامه
عین القضات همدانی زندگینامه عین القضات همدانی عارف و شاعر قرن ششم هجری

تاریخ تولد: سال ۴۹۲ هجری قمری

محل تولد: همدان، ایران

حرفه: حکیم، نویسنده، شاعر، مفسر قرآن، محدث و فقیه

مدت عمر: ۳۳ سال

درگذشت: در ششم جمادی‌الثانی سال ۵۲۵ هجری قمری

ادامه
اسماعیل محرابی بیوگرافی اسماعیل محرابی؛ بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۵ فروردین ۱۳۲۳

محل تولد: تنکابن، مازندران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۱۳۴۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس تئاتر

ادامه
ویژه سرپوش