سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۴۰۰۷۲

پوستی زیبا ، شفاف و یکنواخت با کمک فوندیشن

اشتباهات استفاده از فوندیشن,انواع فوندیشن ها,بهترین فوندیشنفوندیشن چیست
پوست سالم درخشان و صاف از مهمترین ملاک های زیبایی است که بسیاری از بانوان برای رسیدن به آن هزینه های گزافی را می پردازند، در صورتی که شما جزء افرادی هستید که پوست سالمی ندارید می توانید با استفاده از لوازم آرایشی به روش فوندیشن این موضوع را برای خود فراهم کنید.

فوندیشن چیست؟

در واقع فوندیشن ها محصولات آرایشی هستند که به شما کمک می کنند پوستی شفاف و زیبا داشته باشید، این محصولات با پوشاندن و ناپدید کردن جوش ها, لکه ها, قرمزی, کبودی, ضایعات و فرو رفتگی های پوست صورت، به عنوان یک معجزه آرایشی عمل می کند، به همین دلیل امروزه از آنها استفاده زیادی می شود.

کرم پودرها هم به عنوان فوندیشن عمل می کنند و می توانند برای زیرسازی آرایش استفاده شوند، در حقیقت اولین چیزی که شما برای داشتن یک آرایش زیبا و دلنشین به کار می گیرید؛ فوندیشن و کرم پودر است. جلای بی عیب و نقصی که برخی کرم پودرها به صورت می دهند می تواند زیربنای آرایش را بسازد البته شرط این موضوع است که از اصول آرایشی آگاهی کامل داشته باشید. 

با استفاده از فوندیشن می توان رنگ چهره را یکنواخت کرد، به پوست جلا داد، همچنین لک و نواقص پوست را پوشاند، بنابراین برای رسیدن به این اهداف بهتر است از کرم پودری استفاده کنید که همرنگ با پوست باشد، در غیر این صورت صورت فرمی غیرطبیعی به خود خواهد گرفت. در استفاده از فوندیشن باید توجه داشت که به صورت یکنواخت روی پوست بکشید تا حالت براق ایجاد نشود.

در صورتی که از رنگ اشتباهی در فوندیشن استفاده کنید؛ رنگ پوست حالت طبیعی خود را از دست خواهد داد، همچنین ممکن است چهره حالت خسته و پیر به خود بگیرد، بنابراین باید نوع پوست خود را بشناسید و سپس بهترین کرم پودر را انتخاب کنید.

در صورتی که شما از کرم پودر و فوندیش مناسب، با معیارهای استاندارد و برند مرغوب استفاده کنید؛ نه تنها به پوستتان آسیبی وارد نخواهد شد بلکه مفید نیز خواهد بود، پیشنهاد می شود قبل از استفاده از کرم پورد به پوستتان ضد آفتاب بزنید تا از پوست خود در برابر گرد و غبار و اشعه های مضر خورشید استفاده کنید، برخی از فوندیشن ها در ترکیب خود دارای ضدآفتاب هستند که می توانند یک تیر و دو نشان باشند، بنابراین در انتخاب کرم پودر در کنار ملاک های انتخاب این خصوصیت را نیز مد نظر قرار دهید.

انواع فوندیشن ها:

به طورکلی فوندیشن به سه دسته مایع، پودر و فوم تقسیم بندی می شود که در ادامه این مطلب سرپوش به تفسیر هر کدام از آنها خواهیم پرداخت:

فوندیشن مایع:

این نوع از فاندیشن سبک ترین نوع است که می تواند به خوبی جذب پوست شود. فوندیشن های مایع برای تمام قسمت های صورت از جمله؛ دور چشم و قسمت های نازک پوست مناسب هستند. این محصولات برپایه آب ساخته می شوند در نتیجه به راحتی روی پوست پخش می شوند و ظاهر بسیار طبیعی به خود خواهد گرفت.

فوندیشن پودری:

این نوع از فوندیشن مانند یک پنکک عمل می کند، که خشک هستند و برای پوست های چرب بهترین گزینه هستند، اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که قبل از این فوندیشن باید پوست را مرطوب کنید، در غیر این صورت پودر روی پوست صورت به حالت کلوخه در می آید.

فوندیشن چرب یا فومی:

این نوع از فوندیشن دارای چربی زیادی است در نتیجه برای پوست های چرب گزینه مناسبی نیستند، عموما از فوندیشن های فومی برای ترکیب رنگ و سایه ها در گریم استفاده می شود. نکته ای که در استفاده از این نوع فوندیشن باید به آن توجه داشت؛ عدم استفاده از آن در  چین و چروک های زیاد است، مثلا در اطراف چشم ها.

اگر نتوانستید فوندیشن مناسب را برای پوست خود امتحان کنید، آن را در نور آفتاب امتخان کنید، به این صورت که آن را در نزدیکی پوست صورت بگیرید تا از رنگ آن و تناسب با پوستتان اطمینان کسب کنید، در صورتی که امکان تست آن را دارید می توانید روی قسمت پایین صورت بمالید. پوست دست ها به علت تفاوت زیادی که با پوست صورت دارد منطقه مناسبی برای تست فوندیشن نیست.

طریقه استفاده از فوندیشن,استفاده از فوندیشن پودری,پخش کردن فوندیشنفوندیشن؛ استفاده از رنگ مناسب پوست

طریقه استفاده از فوندیشن:

زیرسازی پوست:

برای فاندیشن صورت باید به ترتیب از مرطوب کننده، پرایمر، کانسیلر و فاندیشن و پنکیک استفاده کنید. زمانی که فوندیشن مناسب پوست خود را انتخاب کردید، نوبت استفاده صحیح از این فرایند آرایشی می رسد.

در ابتدا باید بدانید بهترین راه زیرسازی؛ آماده کردن پوست است؛ شما باید پوست خود را با استفاده از پد پاک کننده ی آرایش از هرگونه آلودگی و آرایش پاک کنید، بعد از اینکه پوست را پاکسازی کردید نوبت به مرطوب کردن آن خواهد رسید، برای این کار بهتر است از دست استفاده کنید، مرطوب کننده را روی پوست صورت خود ماساژ دهید تا جذب شود.

طریقه استفاده از فوندیشن,استفاده از فوندیشن پودری,پخش کردن فوندیشناستفاده از فوندیشن پودری

در اینجا باید پرایمر را استفاده کنید. همانطور که اشاره شد فوندیشن در آرایش نقش پایه آرایش را بازی می کند و سبب می شود آرایش با دوام بیشتری روی پوست صورت باقی بماند، اگر پوست چربی دارید از پرایمری استفاده کنید که حالت مات کننده داشته باشد تا بتواند پوست را تا حدی مات کند، بعد از آن نوبت به کانسیلر می رسد که باید با استفاده از برس مخصوص کانسیلر روی  قسمت هایی مانند زیر چشم ها، دور دهان یا پیشانی که نیاز به پوشش بیشتری دارند، منتقل کنید. کانسیلر توانایی دارد چندرنگی پوست شما را از بین ببرد، لکه ها را بپوشاند و پوست صورت را صاف و بدون لک کند.

باید توجه داشته باشید آرایش کردن قانون خاصی ندارد شما می توانید از این ماده آرایشی بسته به مقدار پوششی که نیاز دارید، قبل یا بعد از فوندیشن استفاده کنید.

اشتباهات رایج در استفاده از فوندیشن:

همانطور که قبلا به آن اشاره شد فوندیشن ها محصولات آرایشی هستند که جهت زیرسازی آرایش مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از فوندیشن ها کار سختی نیست، استفاده از این وسایل آرایشی نیاز به دقت بالایی دارد، اما اشتباهاتی رایج در استفاده از فوندیشن وجود دارد که در ادامه به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد:

رنگ نامناسب فوندیشن:

یکی از اشتباهات رایج در استفاده از فوندیشن ها، رنگ نامناسب است که تناسبی با رنگ پوست ندارد، به طور کلی رنگی که برای فوندیشن خود انتخاب می کنید باید به رنگ پوست خودتان بسیار نزدیک باشد، در غیر این صورت چهره شما مصنوعی، خسته و پیرتر به نظر می رسد.

عدم تناسب فوندیشن با نوع پوست:

از اشتباهات رایج دیگر در استفاده از فوندیشن؛ عدم تناسب آن با نوع پوست است، در صورتی که شما پوست چربی دارید بهتر است از نوع فوندیشن پودری استفاده کنید، اگر پوستی معمولی یا خشکی دارید فاندیشن های مایع می توانند گزینه ی مناسبی باشند.

عدم استفاده از پد آرایشی:

یکی دیگر از اشتباهات رایج عدم استفاده از پد آرایشی است، برای پخش کردن فوندیشن باید از یک پد مرطوب استفاده کنید، تا محصول به خوبی روی پوست جذب شود و به شکل یکنواخت روی پوست پخش شود.

استفاده از فوندیشن پودری,پخش کردن فوندیشن,فوندیشن مخصوص استفاده از پد آرایشی برای پخش کردن فوندیشن

کانسیلر قبل از فاندیشن:

ترتیب استفاده از فوندیشن و کانسیلر از اهمیت برخوردار است بنابراین افراد ممکن است در استفاده از آنها دچار اشتباه شوند. در واقع باید بعد از استفاده از پرایمر و یا مرطوب کننده از فوندیشن استفاده کرده و بعد از آن سراغ کانسیلر بروید، در صورتی که قبل از فوندیشن، کانسیلر استفاده کنید آرایش شما غیر طبیعی می شود.

زیرسازی نکردن:

در صورتی که زیرسازی خوبی داشته باشید فوندیشن به خوبی روی پوست می نشیند و جذب پوست خواهد شد، زیرسازی نامناسب می تواند سبب ماسیدگی یا پوسته پوسته شدن فوندیشن بر روی پوست شود.

استفاده زیاد از فوندیشن:

در صورتی که بیش از حد فوندیشن استفاده کنید سبب؛ چرب شدن پوست، ماسیدگی آرایش، تکه تکه شدن فوندیشن روی پوست و... می شود که ظاهر نامناسبی به آرایش شما خواهد داد.

گردآوری: بخش پزشکی سرپوش

  • 17
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
دقیقی طوسی,زندگینامه دقیقی طوسی,دقیقی طوسی شاعر زندگینامه دقیقی طوسی شاعر سده چهارم هجری

تاریخ تولد: پس از ۳۲۰ هجری قمری

محل تولد: توس، ایران

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر 

درگذشت: ۳۶۷ تا ۳۶۹ هجری قمری

ادامه
حمید فرخ نژاد,بیوگرافی حمید فرخ نژاد,عکس حمید فرخ نژاد بیوگرافی حمید فرخ نژاد ( + عکس همسر و فرزندش)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد: آبادان

حرفه: کارگردان، فیلمنامه‌ نویس و بازیگر تلویزیون و سینما

تحصیلات: تحصیل کرده رشته کارگردانی تئاتر در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران

همسر: فروزان جلیلی فر

ادامه
امیررضا دلاوری,بیوگرافی امیررضا دلاوری,تصاویر امیررضا دلاوری بیوگرافی و عکس های امیررضا دلاوری

تاریخ تولد: ۱۷ مرداد ۱۳۵۵

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۷ تا کنون

مدرک تحصیلی: دیپلم علوم تجربی

همسر: الهام مرادی

ادامه
حبیب ابن مظاهر,زندگینامه حبیب ابن مظاهر,بیوگرافی حبیب ابن مظاهر زندگینامه حبیب ابن مظاهر از شهدای صحرای کربلا در روز عاشورا

تولد: ۶۰۵ میلادی

محل زندگی: مدینه کوفه 

صحابی: امام علی، امام حسن و سپس امام حسین

تاریخ شهادت: روز عاشورا در سال ۶۱ هجری قمری

محل دفن: در کنار حرم امام حسین

ادامه
یورگن لوکادیا,بیوگرافی یورگن لوکادیا,زندگینامه یورگن لوکادیا بیوگرافی یورگن لوکادیا فوتبالیست هلندی (+ تصاویر)

زاده:۷ نوامبر ۱۹۹۳

زادگاه:هلند

سمت:فوتبالیست

ملیت:هلندی

قد:۱۸۵ سانتی متر

ادامه
ابوحمزه ثمالی,زندگینامه ابوحمزه ثمالی,ابوحمزه ثمالی که بود زندگینامه ابوحمزه ثمالی

تاریخ تولد: احتمالا پیش از سال ۸۲ قمری

محل زندگی: کوفه

مذهب: شیعه

صحابی: امام سجاد(ع) و امام باقر(ع) و امام صادق(ع)

وفات: ۱۵۰ هجری قمری

ادامه
یونس شاکری,بیوگرافی یونس شاکری,عکس های یونس شاکری بیوگرافی یونس شاکری + تصاویر

تاریخ تولد: ۱۰ دی ۱۳۶۸

محل تولد: نیشابور ایران

حرفه: فوتبالیست

تیم کنونی: گل گهر

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۴

ادامه
کوکو شنل,زندگینامه کوکو شنل,زندگی نامه گابریل کوکو شنل بیوگرافی کوکو شنل طراح لباس برند کوکو شنل

تاریخ تولد: ۱۹ آگوست ۱۸۸۳

محل تولد: سامور فرانسه

حرفه: موسس برند معروف کوکو شنل

درگذشت: ژانویۀ سال ۱۹۷۱

نام مستعار: کوکو شنل

ادامه
احمد وحیدی,احمد وحیدی کیست,بیوگرافی احمد وحیدی بیوگرافی و عکس های احمد وحیدی

تاریخ تولد: ۶ تیر ۱۳۳۷

محل تولد: شیراز

تحصیلات: لیسانس الکترونیک ، فوق لیسانس صنایع و دکترای رشته علوم استراتژیک دانشگاه امام حسین

منصب: وزیر کشور

آغاز به کار: ۳ شهریور ۱۴۰۰

ادامه
ویژه سرپوش