سه شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۱۰۰۱۲

درمورد هایفوتراپی و مزایای آن بیشتر بدانید!

مضرات هایفوتراپی,هایفوتراپی دور چشم,افراد مناسب هایفوتراپیدر هایفوتراپی لایه‌ای از پوست مورد هدف قرار می‌گیرد که در جراحی‌های زیبایی آنرا اصلاح می‌کنند
در حال حاضر موثرترین جایگزین ها برای جراحی های زیبایی، هایفوتراپی می باشد. چربی های بدن را میتوان با استفاده از هایفوتراپی، مورد هدف قرار داد. هایفوتراپی دارای مزایای دیگری همچون سفت کردن پوست بدن، جوانسازی صورت و لیفت پوست صورت و گردن می باشد.

هایفوتراپی

لایه ای از پوست در هایفوتراپی، مورد هدف قرار می گیرد که آنرا در جراحی های زیبایی اصلاح می کنند؛ به این معنی که هایفوتراپی دارای اثراتی مشابه جراحی لیفت میباشد ولی عوارض خیلی کم تری بهمراه دارد. امواج هایفو به لایه های عمقی پوست، اسیب های بسیار جزئی وارد می کنند ولی در عین حال به لایه های سطحی، هیچ آسیبی نمی رسانند. تولیدات وسیع رشته های کلاژن در اثر آسیب های جزئی، تحریک می شوند. باتوجه به بیشتر شدن میزان رشته های کلاژن، پوستتان صاف تر، شاداب تر و بدون چین و چروک میشود.

از امواج فراصوت( اولتراساوند) در هایفوتراپی بکار گرفته می شود؛ به این معنی که همان امواج استفاده شده در دستگاه های سونوگرافی میباشد درحالیکه این امواج در هایفو به لایه ی خاصی از پوست به صورت متمرکز، انرژی وارد کرده و تولید رشته های کلاژن را تحریک میکند. استحکام بافت های بدن از جمله پوست از وظایف کلاژن ها به شمار می رود؛ بنابراین پوست شما در اثر این اتفاق، سفت تر و بدون چین و چروک میشود.

پیشینه استفاده از هایفوتراپی

چندین سال است که برای درمان تومورهای سرطانی از هایفوتراپی استفاده میشود. در سال ۲۰۰۸ برای نخستین بار به منظور انجام درمانهای زیبایی از هایفوتراپی استفاده شد. سازمان غذا و داروی ایالات متحده ، هایفوتراپی را با کاربرد لیفت ابرو در سال ۲۰۰۹ تایید کرد. سازمان غذا و داروی آمریکا در سال ۲۰۱۴ برای بهبود وضعیت خطوط ناحیه ی بالای سینه و خط گردن، استفاده از این روش را تائید کرد. بعضی از استفاده های آن به دلیل نوین بودن این روش درمانی، هنوز توسط FDA تائید نشده است ولی هنوز برای مضر بودن استفاده های مختلف هایفوتراپی، شواهدی ثبت نشده است و این روش در مقایسه با سایر جراحی های زیبایی، بسیار ایمن تر است.

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است ؟

هایفوتراپی برای افراد بین ۳۰ تا ۷۵ سال، مناسب است که قصد به تأخیر روند پیری پوست خود را دارند تا این روش درمان، شل شدگی خفیف تا متوسط پوست آن ها را رفع کند. درواقع هایفوتراپی قصد دارد که سرعت پیری را کاهش دهد، لذا پاسخ دهی بیشتر این روش را در متقاضیان جوان تر، می بینیم. متقاضیان بالای ۲۵ سال نیز میتوانند برای پیشگیری از پیری پوست، از هایفوتراپی استفاده کنند. افرادی که پوست شان بخاطر قرار گرفتن در معرض نورخورشید و اشعه ی فرابنفش دچار اسیب هایی شده یا شل شدگی پوست شان شدید تر است، به چندین جلسه ی درمانی برای رسیدن به نتایج دلخواه نیاز دارند.

معمولاً افراد مسن‌تر مبتلا به شل شدگی و افتادگی شدید پوست در ناحیه ی گردن نباید هایفوتراپی انجام دهند بلکه باید جراحی شوند. افرادی که با مشکلات گوناگونی در ناحیه ی هدف درمان، رو به رو هستند نباید هایفوتراپی انجام دهند که از این مشکلات می توان به زخم، آکنه های کیستی، عفونت و ایمپلنت های فلزی اشاره کرد.

کاربردهای هایفوتراپی

در ادامه با انواع کاربردهای هایفوتراپی اشنا شوید:

> لیفت( بالا کشیدن ابروها)

> رفع افتادگی پلک بالا

> رفع چروک های کناره های خارجی چشم ها( چین های پنجه کلاغی)

> لیفت گونه ها

> کم شدن عمق خطوط خنده و گریه( رفع افتادگی گوشه های لب ها)

> رفع افتادگی های زیر چانه( رفع افتادگی پائین صورت)

> رفع غبغب

> رفع چین و چروک های صورت و گردن از طریق کشیدن پوست صورت و گردن

> سفت و محکم شدن پوست و جوانسازی پوست صورت

بهترین دستگاه هایفوتراپی,هایفوتراپی صورت,عوارض هایفوتراپیهدف اصلی از روش هایفوتراپی کاهش سرعت پیری است

مراقبت های قبل از هایفوتراپی

شما مجاز به مصرف داروهای حاوی Retin- A، سالیسیلیک اسید یا گلیکولیک اسید بمدت دو هفته قبل از انجام هایفوتراپی نیستید و پوستتان نباید پیش از هایفوتراپی، تحریک شود.

مراحل انجام هایفوتراپی

پیش از انجام هایفو تراپی به آماده سازی خاصی نیازی نیست. فقط درصورت آرایش داشتن یا استفاده از محصولات مراقبت پوست مثل کرم ضد آفتاب، باید آنها را پاک کنید. مراحل زیر در طی درمان هایفوتراپی انجام می شوند :

محل هدف درمان توسط پزشک یا تکنسین تمیز میشود. احتمال استفاده از کرم بی حس کننده ی موضعی در محل هدف درمان وجود دارد. پزشک یا تکنسین بر روی پوستتان ژل مخصوصی قرار می دهد. این ژل مانند لوبریکانتیست که در سونوگرافی استفاده میشود. پس از قرار گرفتن دستگاه هایفو بر روی پوست شما، روند درمانی شروع می شود. پزشک یا تکنسین با استفاده از مانیتور دستگاه، به تنظیم امواج فراصوت می پردازد. امواج فراصوت به محل هدف با پالس های کوتاهی ارسال میشوند و بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه، جلسه ی درمانی زمان میبرد. در این مرحله دستگاه را از روی پوست برمی دارند. احتمال سوزن سوزن شدن یا گرمای خفیف در زمان ارسال امواج فراصوت وجود دارد؛ به همین خاطر شما می توانید از داروهای مسکن، پیش از جلسه هایفوتراپی برای حل مشکلتان استفاده کنید. البته با پزشک خود پیش از انجام این کار مشورت کنید. بلافاصله پس از اتمام جلسه درمانی، مجوز رفتن به خانه یا محل کار و انجام کارهای روزمره را دارید.

مراقبت های بعد از هایفوتراپی

- برای بهبود التهاب و تورم پوست، پس از انجام هایفوتراپی، از کمپرس آب یخ و دوش آب سرد استفاده کنید.

- پوست صورت و گردنتان را پس از انجام هایفوتراپی به هیچ وجه ماساژ ندهید.

- پس از هایفوتراپی باید حتماً از مرطوب کننده و ضدآفتاب استفاده کنید.

- از هرگونه حرارت و گرما تا ۴۸ ساعت پس از هایفوتراپی بپرهیزید. پس از انجام این روش درمانی تا حد ممکن بمدت ۲۴ ساعت روی صورتتان نخوابید. همچنین استفاده از لوازم آرایشی در این زمان ممنوع است.

- شخصی که هایفوتراپی انجام داده باید در طول روز، آب کافی مصرف کند.

- به پماد خاصی پس از هایفوتراپی به دلیل عدم ایجاد زخم و نداشتن درد، نیازی نیست ولی گاهی اوقات پزشک برای افزایش تأثير هایفوتراپی با صلاح دید خود برای فرد، مکمل کلاژن تجویز میکند. هر فردی در این روش درمان به نتیجه ی متنوعی دست می یابد.

تعداد جلسات مورد نیاز هایفوتراپی

بسیاری از مراکز درمانی برای رسیدن به بهترین نتیجه ی هایفوتراپی توصیه می کنند که ۳ جلسه ی درمانی در طول سال اول انجام شود. در سال های آتی برای حفظ نتایج هایفوتراپی، ۱ یا ۲ جلسه ی در هر سال توصیه می شود. باتوجه به درخواست شما تعداد این جلسات، متفاوت است ولی بنابر تجربه ی ما تعداد جلسات مذکور، نتایج بهتری را به شما می دهند.

مدت زمان اثرگذاری و ماندگاری هایفوتراپی

اکثر افراد در طول سه ماه، اثرگذاری کامل هایفوتراپی را مشاهده میکنند. بهتر است که از این روش در هر سال، یک یا دو بار استفاده کنید. البته ماندگاری نتایج هایفو تراپی به عوامل مختلفی نظیر وضعیت سلامت عمومی، سیگار کشیدن و میزان آسیب دیدگی از نور آفتاب بستگی دارد. درصورتی که به خوبی از پوستتان مراقبت کنید باعث افزایش ماندگاری نتایج حاصل از عمل هایفوتراپی میشود.

توصیه هایفوتراپی برای آقایان

بر روی ریش یا ته ریش آقایان نمیتوان هایفوتراپی انجام داد و حتماً باید بطور کامل، پوست صورت و گردنشان را اصلاح کنند.

بهترین دستگاه هایفوتراپی,هایفوتراپی صورت,عوارض هایفوتراپیتاثیر هایفوتراپی مشابه جراحی لیفت و عوارض هایفوتراپی بسیار کم‌تر از آن است

هایفوتراپی صورت

لایه ای از پوست که در زیر لایه ی سطحی قرار گرفته توسط دستگاه هایفو از طریق امواج متمرکز فراصوت، مورد هدف قرار میگیرد و به آن انرژی وارد می کند. امواج فراصوت موجب افزایش دمای این لایه میشود. پس از رسیدن سلول های لایه ی هدف به دمای خاص، دچار آسیب سلولی می شوند. شاید فکر کنید که چنین پروسه ای کیفیت پوست صورتتان را بهبود نمیدهد ولی اینگونه نیست. اسیب به سلول ها، تولید پروتئین هایی کلاژن را تحریک میکند. حفظ ساختمان طبیعی پوست و بسیاری از دیگر بافت های بدن از وظایف کلاژن ها به شمار می رود. باتوجه به بیشتر شدن مقدار کلاژن در بافت، آن بافت سفت تر می شود.

از این رو افزایش کلاژن دارای مزایایی همچون پوستی سفت، صاف و بدون چین و چروک می باشد. بدین دلیل که روی لایه ی خاصی از پوست، امواج پرانرژی فراصوت متمرکز می شوند و آسیبی به لایه های بالایی و زیرین ناحیه ی مورد هدف، وارد نمی شود. ماهیچه ها، اعصاب و دیگر سلول های پوست هم دست نخورده باقی می مانند.

میزان تهاجمی بودن

هایفوتراپی بر روی پوست، روشی غیرتهاجمی محسوب میشود؛ یعنی برشی ایجاد نمی شود و به تزریق نیازی نیست درحالیکه لیفت صورت، بسیار تهاجمی است و به بیهوشی عمومی، برش، بخیه و پانسمان نیاز است.

هزینه هایفوتراپی

هایفوتراپی بسته به ناحیه ی موردنظر و نوع خدمت، همانند دیگر خدمات پزشکی زیبایی تعیین میشود.

آیا هایفوتراپی یک روش ایمن است؟

از انرژی امواج اولتراسوند در روش هایفوتراپی استفاده می شود که بیش از ۵۰ سال سابقه دارد. ایمنی هایفوتراپی بنابر مطالعات کلینیکی، تائید شده است. البته بعضی از نکات ایمنی در درمان هایفوتراپی مانند هر عمل پزشکی دیگر، باید رعایت شود که پزشک برایتان شرح می دهد.

مزایای هایفوتراپی

از پیشرفته ترین روش های بدون جراحی و غیرتهاجمی لیفت صورت می توان به روش درمانی هایفو اشاره کرد که دارای مزایای زیادی به شرح زیر میباشد :

- هزینه ی هایفوتراپی در مقایسه با جراحی، بسیار کم تر است.

- از مزایای هایفوتراپی می توان به اسان، بی دغدغه و بدون دوره ی نقاهت یا ریکاوری اشاره کرد.

- برای رسیدن به نتایج دلخواه باید ۱ تا ۳ جلسه درمانی، هایفوتراپی انجام دهید.

- باتوجه به کوتاه مدت بودن جلسات درمانی، هر جلسه بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه زمانبر است.

- مدت زمان ماندگاری نتایج هایفوتراپی، حدود ۱ تا ۲ سال می باشد.

- یکی از مزایای هایفوتراپی اینست که در این روش، تزریق و برش کاربردی ندارد.

- هایفوتراپی می تواند میزان ماندگاری نتایج جراحی های زیبایی را افزایش دهد.

- هایفوتراپی بدون خونریزی، درد و پانسمان، قابل انجام است.

- هایفوتراپی میتواند مثل میکرونیدلینگ، بهمراه روش های درمانی دیگر انجام شود.

عوارض هایفوتراپی

تمام اقدامات زیبایی دارای عوارض جانبی هستند درحالیکه هایفوتراپی معمولاً بدون عوارض است. از خطرات هایفوتراپی می توان به قرمزی و یا تورم اشاره کرد درحالیکه خطرات دیگر عمل های جراحی لیفتینگ نظیر خطرات جانبی بیهوشی، درد، ایجاد زخم می باشد. باتوجه به ایمن بودن روش هایفوتراپی، انجام این کار حتماً باید بدست یک متخصص با مهارت سپرده شود.

هایفوتراپی دور چشم,افراد مناسب هایفوتراپی,عکس قبل و بعد هایفوتراپیدر هایفوتراپی از امواج فراصوت (اولتراساوند) استفاده می‌شود

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 19
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
جرمی دوکو بیوگرافی جرمی دوکو فوتبالیست تازه نفس

تاریخ تولد: ۲۷ می ۲۰۰۲

محل تولد: آنتورپ، بلژیک

حرفه: فوتبالیست

باشگاه کنونی: منچستر سیتی، تیم ملی بلژیک

پست: مهاجم

ادامه
صدیقه وسمقی بیوگرافی صدیقه وسمقی فعال سیاسی اجتماعی

تاریخ تولد: سال ۱۳۴۰

محل تولد: تهران

محل زندگی: ایران

حرفه: شاعر، نویسنده، مترجم، اسلام‌پژوه، حقوق‌دان، تحلیل‌گر مسائل سیاسی و اجتماعی، استاد دانشگاه

تحصیلات: دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه تهران

آثار: «زن، فقه، اسلام» - «حتماً راهی هست» و …

ادامه
جوزف جان تامسون زندگینامه جوزف جان تامسون

تاریخ تولد: منچستر، منچستر بزرگ

محل تولد: ۳۰ اوت ۱۹۴۰

ملیت: بریتانایی

حرفه: فیزیکدان

شهرت: مدل تامسون، کشف الکترون و ایزوتوپ، پراکندگی تامسون، طیف‌سنجی جرمی، کار بر روی خواص الکتریکی گازها

محل تحصیل: دانشگاه منچستر، دانشگاه کمبریج

ادامه
احسان قائم مقامی بیوگرافی احسان قائم مقامی اولین استاد بزرگ شطرنج ایران

تاریخ تولد: ۲۰ مرداد ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عنوان: استاد شطرنج ایران

بهترین ریتنیگ: ۲۶۸۹

رنکینگ: ۳۸۷

ادامه
ویژه سرپوش