سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۷۰۰۱۰

لیفت شقیقه و انواع روش های آن

لیفت شقیقه,افتادگی شقیقه,عمل لیفت شقیقهلیفت شقیقه
بالارفتن سن موجب می شود که پوست دچار افتادگی شود، این موضوع می تواند برای هر ناحیه ای از بدن اتفاق بیوفتد. راه هایی برای پیشگیری و درمان این مشکل وجود دارند، برای مثال می توان با استفاده از لیفت شقیقه از افتادگی پوست ناحیه پلک پیشگیری کرد.

افتادگی شقیقه:

ممکن است با گذشت زمان و افزایش سن متوجه شوید که پوست ابرو، شقیقه و پلک دچار افتادگی شده است. این حالت می تواند چشمان شما را از حالت کشیده و زیبای قبلی خارج کنند، امروزه راه های مختلفی برای حل این موضوع وجود دارند، یکی از این راه ها عمل لیفت شقیقه است که به صورت غیر تهاجمی صورت گرفته می تواند پوست را تا حد زیادی به حال اولیه خود برگرداند.

عمل لیفت شقیقه چیست؟

لیفت شقیقه که با نام لیفت تمپورال نیز شناخته می شود، فرآیندی است که طی آن دم ابروها را بالا می برند تا حالت زیباتری به خود بگیرند. در این صورت می توانید به چشم و ابروهای خود فرم دهید و جذابیت دوچندان را ایجاد کنید. با استفاده از لیفت شقیقه می توان چشم ها را درشت تر نشان داد و فاصله بین ابروها را به حالت نرمال رساند. 

با استفاده از لیفت شقیقه ها می توان چروک های پنجه کلاغی ایجاد شده اطراف چشم را هم از بین برد و فرم آنها را زیباتر کرد. در حقیقت می توان گفت لیفت شقیقه عملی نیست که تنها برای جوانان به کار می رود، بلکه افراد مسن که به دلیل افزایش سن دچار افتادگی ابرو و چروک های گوشه چشم شدند هم می توانند از لیفت شقیقه به عنوان یک جوانساز موثر استفاده کنند.

لیفت شقیقه,افتادگی شقیقه,لیفت شقیقه چیستلیفت شقیقه برای بزرگتر شدن سایز چشم ها

انواع روش لیفت شقیقه:

لیفت شقیقه در ابتدا تنها از طریق جراحی امکان داشت، بسیاری از افراد به دلیل طولانی بودن دوره نقاهت و همچنین هزینه زیاد از انجام این عمل منصرف می شدند. امروزه لیفت شقیقه بدون جراحی نیز امکان پذیر است، متخصصان زیبایی می توانند با توجه به افتادگی پوست و انتظارات بیمار بهترین روش را برای لیفت شقیقه انتخاب کنند.

تزریق ژل:

لیفت شقیقه از طریق تزریق ژل به عنوان یک روش ایمن زیبایی شناخته می شود، البته از آنجا که تعداد زیادی رگ در قسمت شقیقه وجود دارند یکی از سخت ترین نواحی برای تزریق ژل محسوب می شود. در صورتی که ژل به شکل اشتباه تزریق شود می تواند منجر به نابینایی فرد شود، بنابراین افراد باید پزشک متخصص در این زمینه را پیدا کنند و سوابق او را مورد بررسی قرار دهند. 

معمولا در این روش از ژل های دارای هیالورونیک اسید استفاده می شود، این ماده به طور طبیعی در بدن وجود دارد به همین دلیل بدون هیچ عارضه ای بعد از مدتی جذب می شود. با افزایش سن چربی شقیقه ها تحلیل می روند، اما با تزریق ژل می توان این ناحیه را حجم داد و در نهایت به لیفت شقیقه و ابروها کمک کرد. 

لیفت شقیقه,افتادگی شقیقه,لیفت شقیقه از طریق تزریق ژللیفت شقیقه از طریق تزریق ژل

نخ:

افرادی که دچار افتادگی پوست در ناحیه شقیقه و ابروها به دلیل بالا رفتن سن یا کاهش شدید وزن شده اند می توانند لیفت از طریق نخ را امتحان کنند. این افراد در ناحیه گونه و خط فک پوست اضافه دارند که با استفاده از نخ می توان این پوست اضافه را کشید.

این روش بدون درد است و تقریبا دو ساعت زمان می خواهد. در این روش نخ به صورت یک قلاب عمل می کند و لایه های زیرین پوست را به سمت بالا می کشد و آن را سفت می کند. بعد از ده روز از گذشت جراحی می توان تمامی فعالیت های روزانه را از سر گرفت. نتایج در بلافاصله بعد از عمل مشخص می شوند، البته مقداری کبودی و ورم هم در روزهای اول ممکن است ایجاد شوند.

پلاسما جت:

پلاسما جت برای لیفت شقیقه یک روش بسیار کم تهاجم محسوب می شود، دستگاه پلاسما جت روی پوست قرار گرفته و بافت های زیرین را تحریک می کند. تشکیل کلاژن و فیبرهای الاستین از طریق انرژی پلاسما تحریک خواهد شد و پوستی صاف ایجاد می کند. در پلاسکا جت تزریق، سوزش یا برشی وجود ندارد و هیچ بافتی برداشته نمی شود، از این روش برای نواحی کوچکی از پوست با خطوط زیاد مثل اطراف چشم و شقیقه استفاده می شود و تاثیر بسیاری به جای می گذارد. 

لیفت شقیقه,افتادگی شقیقه,لیفت شقیقه با استفاده از پلاسما جتلیفت شقیقه با استفاده از پلاسما جت

جراحی (تمپروپلاستی):

برای جراحی شقیقه به روش تمپروپلاستی ابتدا برش کوچکی حدود ۳ سانتی متر در قسمت رویش مو(قسمت بالای گوش) داده می شود، سپس بافت زیرین پوست به سمت بالا کشیده شده و سفت می شود، در مرحله اخر پوست اضافی بریده می شود و محل برش را بخیه می زنند. با استفاده از این روش می توان خطوط پنجه کلاغی را نیز از بین برد. 

محل برش به دلیل رویش مو کاملا ناپدید می شود و بعد از جراحی اثری دیده نمی شود. حدود ۷ تا ۱۰ روز بعد از جراجی بخیه ها را برمی دارند.

این جراحی در بیشتر مواقع با بی حسی موضعی صورت می گیرد، روش لیفتینگ دائمی خواهد بود و نیازی به ترمیم ندارد، البته بدن روند پیر شدن را به صورت طبیعی طی می کند اما ناحیه جراحی شده نسبت به سایر نواحی ظاهری جوان‌تر و سفت‌تر دارد.

لیفت شقیقه,افتادگی شقیقه,لیفت شقیقه از طریق جراحیلیفت شقیقه از طریق جراحی

چه کسانی گزینه مناسبی برای کشیدن پوست شقیقه هستند؟

نشانه هایی که با افزایش سن ایجاد می شوند غیرقابل انکار هستند، البته می توان به کمک لیفت شقیقه آنها را از بین برد. گزینه های مناسب برای این عمل شامل موارد زیر می باشند:

- افرادی با سن بیشتر از ۲۲ یا ۲۳ سال، بر اساس آنچه نشان داده می شود قبل از شکل نگرفتن چهره به صورت کامل ممکن است نتایج عمل‌های جراحی پلاستیک در چهره، ماندگار نباشد.

معمولا حد بالایی برای سن جهت انجام لیفت شقیقه درنظر گرفته نمی شود، هر فردی که به بیماری خاصی دچار نباشد یا داروی خاصی مصرف نکند، مانعی برای عمل جراحی او وجود ندارد.

لیفت شقیقه برای افرادی مناسب خواهد بود که در اثر افزایش سن در انتهای ابرو و دو طرف چشم خود دچار خطوط عمیق می شوند. 

افرادی که ابروهای آنها نیازی به لیفت ندارند و تنها می خواهند دم ابروی خود را بالاتر بکشند می توانند از لیفت شقیقه استفاده کنند.

افرادی که به صورت ژنتیکی به افتادگی در پوست شقیقه و گوشه ابرو دچار هستند نیز گزینه مناسبی برای بالا کشیدن پوست شقیقه هستند.

مزایای لیفت شقیقه:

یکی از مهمترین مزایای لیفت شقیقه این است که یک عمل غیرتهاجمی است، در نتیجه عوارض کمتری را به دنبال دارد حتی بعد از گذشت مدتی از جای زخم هم خبری نیست. در ادامه به یکسری از مزایای این عمل برای شقیقه ها اشاره می شود:

- عوارض بسیار کم جراحی لیفت شقیقه

- سرعت بسیار بالا در بهبود

- جوانسازی چهره و شادابی پوست

- کشیده تر و زیباترشدن چشم ها

- عمل سرپایی و ساده

- رفع حالت خستگی صورت ناشی از افتادگی پلک و چشم

- بدون اینکه نشانه ای از زخم و اسکار باقی بماند.

- قیمت مناسب این جراحی نسبت به نتیجه بدست آمده

- بدون نیاز به بیهوشی

- احتمال عفونت و خارش در این جراحی بسیار پایین است.

- صاف کردن چین و چروک های ناحیه شقیقه

- ماندگاری و دوام بسیارخوب

- بالا بردن دم ابروها بدون اینکه نیازی به لیفت ابرو باشد.

- جوانسازی صورت

- بدون نیاز به امادگی خاص

- داشتن دوره نقاهتی کوتاه

- به حداقل رسیدن احتمال خونابه و هماتوم

لیفت شقیقه,افتادگی شقیقه,مزایای لیفت شقیقهمزایای لیفت شقیقه؛ جوانسازی صورت

نکات مراقبتی بعد از لیفت شقیقه:

انتخاب بهترین روش برای لیفت شقیقه بسیار اهمیت دارد اما باید اشاره کرد دقت، مراقبت و رعایت درست مراقبت های بعد از عمل هم برای بهبود ضروری هستند. مهمترین اقداماتی که بعد از لیفت شقیقه باید در نظر داشت شامل موارد زیر می باشد:

- وجود علائمی مانند درد، تورم ، کبودی کاملا طبیعی هستند این موضوع ممکن است یک تا دو هفته بعد از عمل همچنان همراه بیمار باشند. با استفاده از آنتی بیوتیک ها و مسکن ها می توان تا حد زیادی علائم و درد را تسکین داد، البته این داروها باید توسط پزشک تجویز شوند.

- بعد از عمل لیفت شقیقه باید به نحوه خوابیدن بسیار توجه شود، توصیه می شود در این دوران روی پشت بخوابید و از خوابیدن روی پهلوها به شدت خودداری کنید. توجه کنید که باید در هنگام خواب کمی سر را بالاتر از بدن قرار دهید. 

- بعد از انجام عمل تا حد امکان از فعالیت ها سنگین و ناگهانی خودداری کنید، مثلا ناگهانی بلند نشوید و یا ورزش سنگین انجام ندهید. فعالیت های روزانه و سبک مشکلی برایتان ندارد.

- برداشتن پانسمان ها نیاز به یک الی دو روز زمان نیاز دارد، البته برای کشیدن بخیه ها باید یک هفته تا ده روز بعد اقدام کنید.

- از حمام کردن یک الی دو روز اول بعد از عمل لیفت تا حد امکان خودداری کنید. بعد از گذشت این مدت هم توجه داشته باشید آب با فشار زیاد بر روی شقیقه و زخم نریزد که می تواند خطرناک باشد. 

- باید توجه داشته باشید هرگونه از ماساژ دادن شقیقه ها پرهیز کنید.

- برای کاهش تورم و کبودی می توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید، البته باید توجه داشت هیچگاه یخ را به صورت مستقیم روی شقیقه و محل زخم قرار ندهید. یخ ها را داخل یک نایلون و سپس داخل یک کیسه بگذارید در نهایت کیسه را روی شقیقه ها قرار دهید تا فقط حس  خنکی کمپرس یخ احساس شود.

لیفت شقیقه,افتادگی شقیقه,انواع روش لیفت شقیقهکاهش درد بعد از لیفت شقیقه با استفاده از کمپرس سرد

- تابش مستقیم نور آفتاب می تواند برای زخم ها خطرناک باشد، پس پیشنهاد می شود شقیقه ها را در معرض مستقیم نور قرار ندهید و حتما از کرم های ضدآفتاب تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.

- استفاده از سونا و استخر را برای مدتی فراموش کنید.

- در صورتی که به رنگ کردن مو نیاز دارید، می توانید حدود ۴ هفته بعد از عمل لیفت اقدام کنید. 

گردآوری: بخش مراقبت و زیبایی سرپوش

  • 9
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش