جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۱۰۰۳

درمانهای پزشکی و ورزشی برای رفع غبغب

رفع غبغب,رفع غبغب با اولتراسوند کویتیشن,حرکات ورزشی برای رفع غبغبدرمان‌های زیادی برای رفع غبغب وجود دارد
رفع غبغب دغدغه افرادیست که به این مشکل مبتلا هستند. داشتن غبغب، به چهره افراد ظاهری ناخوشایند می دهد و سبب می شود در آنها احساس چاقی، پیری یا غیرجذاب به وجود آید. فهمیدن علت ایجاد غبغب بسیار مهم است به علت این که طبق همین اطلاعات می توان آنرا از بین برد.

راهکارهایی برای رفع غبغب

در پزشکی اصطلاح غبغب به چاقی زیر چانه اشاره دارد و به آن پری زیر چانه هم گفته می شود. برآمدگی زیر چانه ممکن است به علت اضافه وزن یا بیماری های مختلف، به وجود بیاید و یا پوست ناحیه زیر چانه به دلایلی چون افزایش سن و از دست رفتن قابلیت ارتجاعی شل شده و آویزان شود. اصطلاحا این حالت غبغب نامیده می شود دلیل ایجاد آن در افراد مختلف، متفاوت است. مهم نیست كه چه چیزی سبب میشود غبغب ایجاد شود ولی راههای بسیاری برای رفع غبغب وجود دارد. همینطور برای رفع غبغب روش های متنوعی وجود دارد.

علل ایجاد غبغب

در ایجاد غبغب، چندین فاکتور نقش دارد که بررسی آنها کمک می کند تا ما بتوانیم راههای رفع غبغب را بهتر بشناسیم:

- سن

- عادت های بد روزانه

- اضافه وزن

- شل شدن پوست زیر گردن

- عوامل ژنتیکی

- مشکلات خواب

جراحی رفع غبغب,رفع غبغب,حرکات اصلاحی رفع غبغببرای رفع غبغب، درواقع باید عضلات صورت و گردنتان را تقویت کنید

راهکار های پزشکی برای رفع غبغب

خیلی از بیماران علاقه ای به داشتن غبغب ندارند بدین دلیل که چانه جلو آمده و زاویه صورت هم برای مردان و هم برای زنان نشانه زیبایی جذابیت است. برای از بین بردن و برداشتن غبغب روش های زیادی وجود دارد امروزه در حوزه پزشکی روشها و دستگاه های مختلفی برای رفع غبغب وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم:

* رفع غبغب با لیفتینگ چانه:

لیفتینگ چانه یکی از راههای رفع غبغب به شمار می رود. در این روش برش هایی در قسمت جلو و پشت لاله گوش ایجاد شده و سپس چربی های اضافی خارج می شود. عمل لیفتینگ گردن یا چانه بمدت دو ساعت طول می کشد و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و شخص همان روز مرخص می شود.

پس از انجام لیفتینگ چانه فورا روی ناحیه تحت عمل یک بانداژ شل بسته می شود. این بانداژ را دو روز پس از عمل لیفتینگ چانه میتوان جدا کرد. در ناحیه زیر چانه کمی ورم و کبودی به وجود می آید که خودبخود از بین میرود. یک هفته پس از درمان، زمان برداشتن بخیه ها می باشد. پس از برداشتن بخیه ها جای بخیه ها قرمز و ضخیم است، ولی تورم و قرمزی پوست ناحیه عمل با گذشت زمان کم رنگ می شود و به سختی قابل تشخیص است. بیمار معمولاً پس از سه ماه نتیجه عمل لیفتینگ چانه خود را مشاهده می کند که این نتیجه دائمی رفع غبغب است.

* رفع غبغب با کیبلا:

کیبلا مخصوص زیر چانه طراحی شده است. تزریق دقیق کیبلا در بالای گردن سبب میشود سلول های چربی سریع تخریب و جذب شده و مانع از جمع شدن مجدد این چربی ها می شود. برای رفع غبغب، باید به دقت تزریق انجام شود زیرا این ماده سبب میشود سلول های چربی از بین برود ولی به سلول های دیگر کاری ندارد. بعد از تزریق، از طریق فرایندهای متابولیکی طبیعی، چربی بدن دفع می شود. برای این که به نتایج مطلوب برسید باید در چندین جلسه درمان انجام شود.

راه های رفع غبغب,راهکار های پزشکی برای رفع غبغب,رفع غبغبسریعترین راه رفع غبغب، جراحی است

* رفع غبغب با ساکشن غبغب:

ساکشن یا لیپوساکشن غبغب، یکی از بهترین و زود بازده ترین روشهای رفع غبغب است. در این روش با تخلیه آنی چربی های اضافه ناحیه زیر چانه، سریع شاهد نتایج درخشانی خواهید بود. پیش از انجام ساکشن غبغب، بیمار به صورت موضعی بی حس خواهد شد. در حین عمل با اعمال بی حسی، هیچ درد و ناراحتی در بیمار احساس نمی شود. در این روش بدون این که برش های بزرگ در پوست ایجاد شود، جراحی باز انجام می شود، پزشک، شکاف بسیار کوچکی با بهره گیری از ابزار و تجهیزات مدرن، در زیر چانه ایجاد می نماید. سپس چربی های تجمع پیدا کرده در ناحیه زیر چانه با استفاده از دستگاه ساکشن( مکنده) تخلیه می شوند. این عمل حدود یک ساعت زمان می برد و ضرورتی برای بستری شدن فرد در بیمارستان وجود نخواهد داشت. دوران نقاهت ساکشن غبغب، کوتاه است و کم تر از یک هفته به استراحت نیاز دارد. به علت دستکاری بافت غبغب، عوارضی چون ایجاد دردی مختصر، خون مردگی یا تورم، خواب رفتگی یا مور مور شدن زیر چانه، بدیهی است و با گذشت چند روز برطرف خواهد شد ولی در صورت خونریزی، عفونت و تب، به پزشک اطلاع داده شود.

* لیفت غبغب با نخ:

لیفت با نخ یکی از راههای بدون خطر برای رفع غبغب می باشد. این روش سبب میشود صورت جوان و جذاب تر شود. لیفت با نخ بعنوان یک روش کم تهاجم شناخته شده است. برای انجام این روش از نخ هایی که قابل جذب هستند استفاده می شود. جنس این نخ ها با بدن بسیار سازگار میباشد و اکثرا از نخ های بخیه استفاده می شود. لیفت به وسیله این نخ ها سبب کشش قسمت افتاده و شل شده پوست می باشد. از بیهوشی عمومی در این روش استفاده نمی کنند چون بر روی پوست هیچ برشی ایجاد نمی شود و شخص احساس درد یا ناراحتی ندارد. بلکه نخ ها را توسط سوزن های ریز؛ وارد پوست می کنند و به راحتی منافذ هم درمان می شوند. در صورتیکه غبغب سبب میشود از چهرهتان راضی نباشید و قصد عمل آنرا دارید؛ برترین و میسر ترین روش برای شما لیفت با نخ می باشد.

* رفع غبغب با هایفوتراپی (HIFU):

یکی از بهترین و موثرترین روش های رفع غبغب بدون جراحی، هایفوتراپی است که دوران بهبود کوتاهی نیز دارد. هایفوتراپی بر اصل عبور دادن پرتوهای مافوق صوت متمرکز و با شدت بالا از پوست به شیوه ای کنترل شده مبتنی است. هایفو به لایه های داخلی عمقی تر پوست، آسیبی کنترل شده را وارد می کند. در واکنش به این آسیب دیدگی و در اثر متلاشی شدن لایه چربی زیرپوستی بافت های شل و افتاده، سفت و منقبض می شوند. این نوع آسیب کنترل شده و تجزیه شدن هم زمان چربی زیرپوستی سبب میشود کلاژن جدید تولید شود. هایفوتراپی علاوه بر اینکه سبب رفع غبغب میشود، به علت تحریک تولید کلاژن جدید سبب جوانسازی صورت هم می شود. هایفو درمانی بسیار ایمن و با دوران بهبود بسیار کوتاه است که به لایه های فوقانی درم و اپیدرم کوچکترین آسیبی وارد نمی کند. یک جلسه هایفوتراپی بسته به ناحیه تحت درمان ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می کشد. برای از بین بردن غبغب، یک جلسه درمان کافی است و بعد از آن به استراحت کردن نیازی نیست.

رفع غبغب,رفع غبغب با ورزش,روش ها و ورزش های رفع غبغبکویتیشن یکی از ایمن‌ترین روش‌های رفع غبغب است

* رفع غبغب با رادیوفرکانسی:

ناحیه های چربی موضعی در رادیوفرکانسی( آر اف) مانند غبغب با تابش انرژی گرم می شود. بعد از جذب گرما سلول های چربی موردنظر در فرایندی موسوم به آپوپتوز یا خودمرگی از بین می رود. سپس توسط سیستم لنفاوی این مواد جذب، در کبد فرآوری می شود و در نهایت به صورت ادرار از بدن دفع می شود. از آنجایی که سلول های چربی دفع می شود، اثر لاغری موضعی دائمی خواهد بود. در طول درمان اکثر بیماران احساس می کنند که گویی پد گرم کننده بزرگی روی ناحیه درمان قرار داده شده است. اگر چه پوست گرم و صورتی می شود، اما به هیچ وجه رادیوفرکوئنسی( RF) دردناک نیست. نتیجه نهایی معمولاً یک تا دو ماه بعد از آخرین جلسه رفع غبغب مشاهده می شود.

* رفع غبغب با اولتراسوند کویتیشن:

دستگاه های اولتراسوند کویتیشن از امواج صوتی برای از بین بردن سلول های چربی موجود در ناحیه غبغب با فرکانس بالا استفاده می کنند. این امواج موجب می شوند که سلول های چربی، محتویات خود را بیرون بریزند و سپس نوعی ماده زائد که بعنوان چربی بیرون رانده شده از سلول ها محسوب می شود ، توسط سیستم لنفاوی بدن جذب می شود و سیستم لنفاوی این چربی ها را در بدن به گردش درمی آورد تا جایی که به وسیله کبد تجزیه شوند و در نهایت از طریق تعریق، ادرار و مدفوع از بدن دفع شوند. فورا بعد از جلسه درمانی، نتایج اولیه ی کویتیشن قابل مشاهده هستند ولی به مدت چند روز کل فرآیند درمانی و رسیدن به نتیجه نهایی زمان می برد و شما در طول این زمان ، شاهد بهبودی تدریجی فرم صورت خود خواهید بود. در نتیجه این نوع درمان یکی از روشهای رفع غبغب است.

* درمان و رفع غبغب با لیزر:

درمان افتادگی پوست با لیزر عملی غیرجراحی و با تهاجم حداقل است که در آن برای محکم کردن و کشیدن پوست از طریق گرم کردن کلاژن زیر سطح پوست از منبع نوری مادون قرمز( نوعی لیزر) استفاده می شود. مشکل افتادگی پوست صورت بلافاصله بعد از درمان رفع می شود و بیمار پس از رفع غبغب به استراحت کردن نیازی ندارد. طی چند ماه آتی، وضعیت پوست بهبود بیشتری می یابد، معمولاً باید دو یا سه جلسه درمان با فاصله یک ماهه برای دستیابی به نتیجه بهینه انجام شود.

هزینه رفع غبغب,رفع غبغب,رفع غبغب با هایفوتراپیلیپوساکشن غبغب، یکی از بهترین و زود بازده ترین روشهای رفع غبغب است

حرکات ورزشی برای رفع غبغب

چنانچه به استفاده از سریعترین راه رفع غبغب چندان اصراری نداشته باشید، پیشنهاد می شود از روش های غیر جراحی استفاده کنید. این روش ها، بازخورد سریعی ندارند. در واقع ، پس از پیگیری یک دوره درمان، میتوان شاهد نتایج این روش درمان بود. این روش رفع غبغب برای افرادی مناسب است که برای بهبود وضعیت غبغب شان، چندان عجله ای ندارند.

> فشار دادن زبان به سقف دهان:

برای رفع غبغب، ابتدا زبان را به سقف دهان فشار دهید و سر خود را به جلو و عقب خم کنید. این تمرین در برطرف کردن چربی های اضافه در ناحیه چانه و گردن این تمرین را انجام دهید که رفع غبغب سرعت می بخشد. این کار را در سه نوبت و هر نوبت ۵ بار انجام دهید.

یکی از راههای درمان و رفع غبغب اینست که صاف بایستید و صورتتان را به سمت بالا نگه دارید. آن گاه رو به بالا لب هایتان را طوری غنچه کنید که احساس کشیدگی در عضلات زیر چانه و گردنتان بوجود بیاید. این تمرین به مدت ۱۵ ثانیه انجام دهید تا به مرور زمان غبغبتان برطرف شود.

> بیرون آوردن زبان:

این حرکت شامل خم کردن سر به عقب و بیرون آوردن زبان با فشار به سمت بیرون است. این حرکت هم مانع جمع شدن چربی می شود. این تمرین را برای رفع غبغب تا ۱۲ ثانیه انجام دهید.

هزینه رفع غبغب

هزینه ی جراحی رفع غبغب در هر بیمار متفاوت است، به علت این که شرایط خاص هر بیمار با دیگری فرق می کند. برای هر بیمار، باتوجه به شرایط و انتظارات هر بیمار، روش درمانی متفاوتی انتخاب می شود. هزینه روش های اشاره شده برای رفع غبغب یکسان نیستند. بعلاوه بسته به تعداد جلسه های موردنیاز نیز هزینه درمان غبغب تعیین می شود. متخصص در جلسه مشاوره هزینه دقیق درمان را اعلام می کند.

رفع غبغب با لیفتینگ چانه,روشهای درمان رفع غبغب,رفع غبغبفرم گرفتن عضلات در نواحی گردن یکی از مواردی است که به رفع غبغب و کوچک شدن آن کمک می‌کند

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 13
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
گری وینر,بیوگرافی گری وینر,عکس های گری وینر گری وینرچاک کارآفرین و نویسنده موفق آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۴ نوامبر ۱۹۷۵

محل تولد: اتحاد جماهیر شوروی

ملیت: آمریکایی- بلاروسی

حرفه: کارآفرینی، رسانه‌های دیجیتال و بازاریابی

شناخته شده برای: کارآفرینی و نویسندگی

دارایی: ۱۶۰ میلیون دلار

ادامه
میترا رفیع,بیوگرافی میترا رفیع,زندگینامه میترا رفیع بیوگرافی میترا رفیع، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

تولد:۱۲ آذر ۱۳۷۳

زادگاه:تهران

پیشه:بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تحصیلات:فوق لیسانس بازیگری

ملیت:ایرانی

ادامه
محمود صادقی,بیوگرافی محمود صادقی,عکس های محمود صادقی بیوگرافی محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۱

محل تولد: الیگودرز، ایران

حرفه: سیاستمدار ایرانی

تحصیلات: دکترای حقوق خصوصی

حزب سیاسی: روحانیون مبارز

ادامه
زانکو,بیوگرافی زانکو,عکس های زانکو زانکو خواننده محبوب و جوان ایرانی

حرفه: خواننده

سبک فعالیت: پاپ

سال شروع: ۱۳۹۸

ساز تخصصی: گیتار

زانکو,بیوگرافی زانکو,تصاویر زانکوبیوگرافی زانکو

ادامه
میرفندرسکی,ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی,زندگینامه میرفندرسکی ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی عارف و دانشمند دوران صفوی

تاریخ تولد: ۹۴۲ خورشیدی

محل تولد: فندرسک، گرگان، ایران

دلیل شهرت: دانشمند و حکیم

دوران زندگی: صفویه

وفات: ۱۰۱۹

محل دفن: تخت فولاد اصفهان

ادامه
ویژه سرپوش