شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۹۹۱۲۰۰۰۱۶

طرز تهیه ۹ ماسک ضد چروک صورت در خانه

ماسک ضد چروک,ماسک ضد چروک زردچوبه و نیشکر,انواع ماسک ضد چروک صورتتفاوت ماسک ضد چروک خانگی با دیگر درمان‌های شیمیایی، نداشتن عوارض جانبی است
ایجاد چین و چروک در چهره شخص جزء جدایی ناپذیر از روند افزایش سن است و نمیتوان از آن فرار کرد ولی میتوان با روش هایی طبیعی نظیر ماسک ضد چروک، زمان ایجاد چین و چروک بر روی صورت را به تأخیر انداخت.

ماسک ضد چروک

تمامی ما در مورد استفاده از محصولات ضد چروک و پیری پوست وسواس به خرج میدهیم و نگران هستیم. هنگامی که به پایان دهه ۲۰ سالگی میرسیم، پوست کم کم روبه پیری میرود و مدام برای به تعویق انداختن این روند به دنبال محصولات خاص هستیم. انجام این کار نسبتا بیهوده و بدون فکر است و شما می توانید در منزل بجای آن ها ماسک های شگفت انگیز و مؤثر را امتحان کنید. ماسک های طبیعی که برای رفع چین و چروک پوست صورت هستند بدون عوارضند و خیلی سریع می توانند پوست را ریکاوری کرده و سبب افزایش زیبایی پوست شوند. بدین ترتیب ماسک های توصیه شده در این بخش را امتحان کنید.

۱. ماسک ضد چروک عسل، آووکادو و زرده تخم مرغ:

آووكادو که ویتامین E دارد سبب مرطوب شدن پوست میشود. این ماسک ضد چروک را برای از بین بردن خطوط ریز اطراف دهان میتوانید استفاده کنید که شامل آووكادو له شده، عسل و زرده تخم مرغ است. زمانی که این مواد را با یکدیگر مخلوط کردید بمدت ۲۰ دقیقه روی خطوط خنده قرار دهید. آووكادو بر رطوبت و چین و چروك پوست اثر دارد در حالی كه تخم مرغ و عسل باعث افزایش گردش خون میشود. بجای آووكادو می توانید روغن ویتامینe را در اطراف دهانتان استفاده كنید و بمدت ۱۰ دقیقه روی پوست بماند و بعد با آب گرم شسته شود.

۲. ماسک ضد چروک تخم مرغ، عسل و ماست:

برای تهیه این ماسک ضد چروک و رطوبت رسان، ابتدا یک قاشق غذاخوری عسل که برای حفظ رطوبت پوست مفید است را با یک عدد تخم مرغ و نصف قاشق روغن دانه گل گاو زبان که سبب صاف شدن چین و چروک پوست می شود مخلوط کنید سپس یک قاشق غذاخوری ماست ساده که خاصیت پاکسازی، نرم و هیدراته شدن پوست را دارد به موادتان اضافه کنید و در پایان ۴ قطره روغن هویج به تمامی مواد اضافه کنید و هم بزنید و بعد این ماسک را روی پوست صورتتان بمالید و پس از گذشت چند دقیقه با آب ولرم پوستتان را بشویید.

۳. ماسک ضد چروک سفیده تخم مرغ و گلاب:

از ماسک های زیادی میتوان برای رفع چروک های پوستی استفاده کرد که یکی از انواع ماسک ضد چروک،  ماسک سفیده تخم مرغ و گلاب است و روش تهیه ی آن به این صورت است که یک عدد سفیده تخم مرغ را خوب هم بزنید و بعد با گلاب مخلوط کنید و در آخر به آن روغن بادام و زاج سفید بیافزاید و این مواد را ۳۰ دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و بعد صورتتان را با آب بشویید.

بهترین ماسک ضد چروک دور چشم,ماسک ضد چروک,ماسک ضد چروک عسل و پیازماسک ضد چروک سفیده تخم مرغ بهترین ماسك برای سفت شدن پوست اطراف دهان است

۴. ماسک ضد چروک با خیار:

جهت تهیه این ماسک ضد چروک باید موادی مانند یک قاشق غذاخوری پوره خیار و یک قاشق چایخوری روغن نارگیل و نصف قاشق چایخوری پودر چای سبز را آماده کنید. ابن ماسک ضد چروک برای گرمای فصل تابستان مناسب است. این ماده رطوبت و ویتامین های بسیاری را برای پوست شما فراهم می کند و سبب میشود شما پوسنی درخشان داشته باشید. برای درست کردن این ماسک ضد چروک، اول خیار را پوره کنید و یک قاشق غذاخوری از آنرا مصرف کنید. بعد پودر چای سبز را به روغن نارگیل اضافه کنید. در آخر، پوره خیار را به آن اضافه کنید و همه را به خوبی با هم مخلوط کنید. ماسک را بطور مساوی روی صورت تمیز حدود ۱۵ دقیقه بکذارید و سپس با استفاده از آب ولرم و یک تمیز کننده ملایم بشویید. بعد فورا یک مرطوب کننده به صورت خود بزنید. هفته ای یک الی دو دفعه میتوانید از این ماسک استفاده نمایید.

ماسک ضد چروک صورت,درمورد ماسک ضد چروک صورت,ماسک ضد چروکبرای ساخت ماسک ضد چروک از باکیفیت‌ترین مواد طبیعی و نچرال استفاده کنید

۵. ماسک ضد چروک عسل و پیاز:

انواع ماسک پیاز  وجود دارد که ماسک عسل و پیاز یکی از آنها می باشد. ابتدا ۴۰ گرم عسل را بر روی حرارت گذاشته و در دمای پایین حدود ۱۰ دقیقه آن را داغ نمایید. سپس۱۰ گرم آب پیاز را به عسل اضافه کرده و حدود ۵ دقیقه آنرا هم بزنید. حرارت را خاموش کرده و صبر کنید تا مواد سرد شوند. به اندازه لایه ای نازک از این ماسک ضد چروک را بمدت ۳۰ دقیقه به پوست صورتتان بزنید و صبر نمایید تا ماسک خشک شود. بعد با آب گرم صورت را بشویید و از اثر آن لذت ببرید.

۶. ماسک ضد چروک تخم مرغ و بادام:

ماسک تخم مرغ و بادام نیز یکی دیگر از انواع ماسک ضد چروک است که برای درست کردن آن بایداول سفیده تخم مرغ را خوب هم زده و با گلاب مخلوط نمایید. بعد روغن بادام و زاج سفید را به آن اضافه کنید. این ماسک ضد چروک را به بازه ۳۰ دقیقه بر روی پوست قرار دهید. گیاه گرزی عصاره آن در ترکیب مواد آرایشی بعنوان یک عامل فعال برای مبارزه با پیری پوست ذاتی و جلوگیری از چروک صورت بکار رفته و باعث میشود تا التهابات پوستی رفع شود.

۷. ماسک ضد چروک زردچوبه و نیشکر:

با افزایش سن، كم كم پوستتان خشك می شود و همین خشكی سبب میشود خطوطی در اطراف دهان و البته اطراف چشم ایجاد شود. خمیری كه از پودر زردچوبه و آب نیشكر بدست می آید، یكی از برترین داروهای خانگی و ماسک ضد چروک در اطراف دهان و خط خنده است. این ماسک ضد چروک را روی خطوط ریز اطراف دهان بزنید و بمدت ۲۰ دقیقه بگذارید خشك شود. بعد آنرا بشویید. همینطور گذاشتن مخلوطی از زردچوبه و میزان كمی خامه روی پوست، سبب میشود تا بافت اطراف دهان نرم و منعطف شود. فقط توجه کنید كه زردچوبه بمدت زیاد روی پوست تان نماند در غیر این صورت روی رنگ چهره اثر می گذارد.

ماسک ضد چروک,ماسک ضد چروک با خیار,ماسک ضد چروک موزماسک ضد چروک زردچوبه برای مقابله با چین و چروک و پاکسازی پوست بکار می رود

۸. ماسک ضد چروک موز:

موز برترین راه مقابله با خطوط پیری و تأمین رطوبت کافی آن است. موز، به دلیل داشتن ویتامین ها و مواد مغذی سبب افزایش درخشش پوست شما میشود، همینطور دارای ۷۵ درصد آب است. به همین علت موز،  به خوبی باعث آبرسانی پوست میشود. ماسک موز همراه با ماست و نرم کننده ی طبیعی دیگری مثل عسل، لذیذ ترین چیزی است که هر پوست غیر شاداب و کدر آنرا هوس می کند. برای پاک سازی پوست باید نصف موز را به وسیله ی چنگال له کنید تا خمیری یکدست حاصل شود. بعد، یک قاشق غذاخوری عسل و دو قاشق غذاخوری ماست غلیظ را به آن بیفزایید و به خوبی آنرا مخلوط کنید. این ماسک ضد چروک را حدود ۱۵ دقیقه روی صورت و گردن تمیز خود بمالید و بعد آنرا بشویید.

۹. ماسک ضد چروک آلوئه ورا و عسل و زیتون:

برای درست کردن این ماسک ضد چروک اول ۳۰ گرم موم زنبور عسل را روی حرارت ذوب کنید. سپس ۶۰ گرم روغن زیتون به آن افزوده و با مخلوط کن، به خوبی مخلوط کنید و بعد ۳۰ گرم ژل گیاه آلوئه ورا (ماده لزج وسط گیاه) را به مواد اضافه کنید. مجدداً مخلوط کن را برای دو دقیقه روشن نمایید. سپس ۵ قطره روغن گل رز را به مواد این ماسک ضد چروک اضافه کرده و دوباره مواد را با مخلوط کن ترکیب کنید. بنابراین درون یک ظرف بریزید و در یخچال نگهداری نمایید. روغن گل رز کمک می کند تا پوست شما مجددا رطوبت از دست رفته را بدست آورد. میتوانید از این ماسک برای شادابی پوست و چروک دور چشم استفاده کنید.

ماسک ضد چروک آلوئه ورا و عسل و زیتون,ماسک ضد چروک,موثرترین ماسک ضد چروکبا استفاده از ماسك ضد چروک عسل طبیعی و آلوئه ورا، به رفع چین و چروک‌ها بپردازید

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 13
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گوستاوو بلانکو بیوگرافی گوستاوو بلانکو بازیکن مهاجم آرژانتینی

تاریخ تولد: ۵ نوامبر ۱۹۹۱

محل تولد: مندوسا، آرژانتین

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: استقلال

شماره پیراهن: ۹

ادامه
جواد خواجوی بیوگرافی جواد خواجوی کمدین پرطرفدار ایرانی (+تصاویر)

چکیده بیوگرافی جواد خواجوی

نام کامل: جواد خواجوی

تاریخ تولد: ۲۴ خرداد ۱۳۷۱

محل تولد: مشهد

حرفه: کمدین، بازیگر و دوبلور

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی رشته سینما

ادامه
کیم تهیونگ کیم تهیونگ از اعضای گروه محبوب BTS

تاریخ تولد: ۳۰ دسامبر ۱۹۹۵

محل تولد: دگو، کره جنوبی

حرفه: خواننده، ترانه سرا، بازیگر و مدل 

ژانر: آراندبی، نئو سول، ایندی پاپ، کی-پاپ

ساز تخصصی: آواز

آغاز فعالیت: ۲۰۱۳ تاکنون

ادامه
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
ویژه سرپوش