پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۱۲۰۰۰۱۶

طرز تهیه ۹ ماسک ضد چروک صورت در خانه

ماسک ضد چروک,ماسک ضد چروک زردچوبه و نیشکر,انواع ماسک ضد چروک صورتتفاوت ماسک ضد چروک خانگی با دیگر درمان‌های شیمیایی، نداشتن عوارض جانبی است
ایجاد چین و چروک در چهره شخص جزء جدایی ناپذیر از روند افزایش سن است و نمیتوان از آن فرار کرد ولی میتوان با روش هایی طبیعی نظیر ماسک ضد چروک، زمان ایجاد چین و چروک بر روی صورت را به تأخیر انداخت.

ماسک ضد چروک

تمامی ما در مورد استفاده از محصولات ضد چروک و پیری پوست وسواس به خرج میدهیم و نگران هستیم. هنگامی که به پایان دهه ۲۰ سالگی میرسیم، پوست کم کم روبه پیری میرود و مدام برای به تعویق انداختن این روند به دنبال محصولات خاص هستیم. انجام این کار نسبتا بیهوده و بدون فکر است و شما می توانید در منزل بجای آن ها ماسک های شگفت انگیز و مؤثر را امتحان کنید. ماسک های طبیعی که برای رفع چین و چروک پوست صورت هستند بدون عوارضند و خیلی سریع می توانند پوست را ریکاوری کرده و سبب افزایش زیبایی پوست شوند. بدین ترتیب ماسک های توصیه شده در این بخش را امتحان کنید.

۱. ماسک ضد چروک عسل، آووکادو و زرده تخم مرغ:

آووكادو که ویتامین E دارد سبب مرطوب شدن پوست میشود. این ماسک ضد چروک را برای از بین بردن خطوط ریز اطراف دهان میتوانید استفاده کنید که شامل آووكادو له شده، عسل و زرده تخم مرغ است. زمانی که این مواد را با یکدیگر مخلوط کردید بمدت ۲۰ دقیقه روی خطوط خنده قرار دهید. آووكادو بر رطوبت و چین و چروك پوست اثر دارد در حالی كه تخم مرغ و عسل باعث افزایش گردش خون میشود. بجای آووكادو می توانید روغن ویتامینe را در اطراف دهانتان استفاده كنید و بمدت ۱۰ دقیقه روی پوست بماند و بعد با آب گرم شسته شود.

۲. ماسک ضد چروک تخم مرغ، عسل و ماست:

برای تهیه این ماسک ضد چروک و رطوبت رسان، ابتدا یک قاشق غذاخوری عسل که برای حفظ رطوبت پوست مفید است را با یک عدد تخم مرغ و نصف قاشق روغن دانه گل گاو زبان که سبب صاف شدن چین و چروک پوست می شود مخلوط کنید سپس یک قاشق غذاخوری ماست ساده که خاصیت پاکسازی، نرم و هیدراته شدن پوست را دارد به موادتان اضافه کنید و در پایان ۴ قطره روغن هویج به تمامی مواد اضافه کنید و هم بزنید و بعد این ماسک را روی پوست صورتتان بمالید و پس از گذشت چند دقیقه با آب ولرم پوستتان را بشویید.

۳. ماسک ضد چروک سفیده تخم مرغ و گلاب:

از ماسک های زیادی میتوان برای رفع چروک های پوستی استفاده کرد که یکی از انواع ماسک ضد چروک،  ماسک سفیده تخم مرغ و گلاب است و روش تهیه ی آن به این صورت است که یک عدد سفیده تخم مرغ را خوب هم بزنید و بعد با گلاب مخلوط کنید و در آخر به آن روغن بادام و زاج سفید بیافزاید و این مواد را ۳۰ دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و بعد صورتتان را با آب بشویید.

بهترین ماسک ضد چروک دور چشم,ماسک ضد چروک,ماسک ضد چروک عسل و پیازماسک ضد چروک سفیده تخم مرغ بهترین ماسك برای سفت شدن پوست اطراف دهان است

۴. ماسک ضد چروک با خیار:

جهت تهیه این ماسک ضد چروک باید موادی مانند یک قاشق غذاخوری پوره خیار و یک قاشق چایخوری روغن نارگیل و نصف قاشق چایخوری پودر چای سبز را آماده کنید. ابن ماسک ضد چروک برای گرمای فصل تابستان مناسب است. این ماده رطوبت و ویتامین های بسیاری را برای پوست شما فراهم می کند و سبب میشود شما پوسنی درخشان داشته باشید. برای درست کردن این ماسک ضد چروک، اول خیار را پوره کنید و یک قاشق غذاخوری از آنرا مصرف کنید. بعد پودر چای سبز را به روغن نارگیل اضافه کنید. در آخر، پوره خیار را به آن اضافه کنید و همه را به خوبی با هم مخلوط کنید. ماسک را بطور مساوی روی صورت تمیز حدود ۱۵ دقیقه بکذارید و سپس با استفاده از آب ولرم و یک تمیز کننده ملایم بشویید. بعد فورا یک مرطوب کننده به صورت خود بزنید. هفته ای یک الی دو دفعه میتوانید از این ماسک استفاده نمایید.

ماسک ضد چروک صورت,درمورد ماسک ضد چروک صورت,ماسک ضد چروکبرای ساخت ماسک ضد چروک از باکیفیت‌ترین مواد طبیعی و نچرال استفاده کنید

۵. ماسک ضد چروک عسل و پیاز:

انواع ماسک پیاز  وجود دارد که ماسک عسل و پیاز یکی از آنها می باشد. ابتدا ۴۰ گرم عسل را بر روی حرارت گذاشته و در دمای پایین حدود ۱۰ دقیقه آن را داغ نمایید. سپس۱۰ گرم آب پیاز را به عسل اضافه کرده و حدود ۵ دقیقه آنرا هم بزنید. حرارت را خاموش کرده و صبر کنید تا مواد سرد شوند. به اندازه لایه ای نازک از این ماسک ضد چروک را بمدت ۳۰ دقیقه به پوست صورتتان بزنید و صبر نمایید تا ماسک خشک شود. بعد با آب گرم صورت را بشویید و از اثر آن لذت ببرید.

۶. ماسک ضد چروک تخم مرغ و بادام:

ماسک تخم مرغ و بادام نیز یکی دیگر از انواع ماسک ضد چروک است که برای درست کردن آن بایداول سفیده تخم مرغ را خوب هم زده و با گلاب مخلوط نمایید. بعد روغن بادام و زاج سفید را به آن اضافه کنید. این ماسک ضد چروک را به بازه ۳۰ دقیقه بر روی پوست قرار دهید. گیاه گرزی عصاره آن در ترکیب مواد آرایشی بعنوان یک عامل فعال برای مبارزه با پیری پوست ذاتی و جلوگیری از چروک صورت بکار رفته و باعث میشود تا التهابات پوستی رفع شود.

۷. ماسک ضد چروک زردچوبه و نیشکر:

با افزایش سن، كم كم پوستتان خشك می شود و همین خشكی سبب میشود خطوطی در اطراف دهان و البته اطراف چشم ایجاد شود. خمیری كه از پودر زردچوبه و آب نیشكر بدست می آید، یكی از برترین داروهای خانگی و ماسک ضد چروک در اطراف دهان و خط خنده است. این ماسک ضد چروک را روی خطوط ریز اطراف دهان بزنید و بمدت ۲۰ دقیقه بگذارید خشك شود. بعد آنرا بشویید. همینطور گذاشتن مخلوطی از زردچوبه و میزان كمی خامه روی پوست، سبب میشود تا بافت اطراف دهان نرم و منعطف شود. فقط توجه کنید كه زردچوبه بمدت زیاد روی پوست تان نماند در غیر این صورت روی رنگ چهره اثر می گذارد.

ماسک ضد چروک,ماسک ضد چروک با خیار,ماسک ضد چروک موزماسک ضد چروک زردچوبه برای مقابله با چین و چروک و پاکسازی پوست بکار می رود

۸. ماسک ضد چروک موز:

موز برترین راه مقابله با خطوط پیری و تأمین رطوبت کافی آن است. موز، به دلیل داشتن ویتامین ها و مواد مغذی سبب افزایش درخشش پوست شما میشود، همینطور دارای ۷۵ درصد آب است. به همین علت موز،  به خوبی باعث آبرسانی پوست میشود. ماسک موز همراه با ماست و نرم کننده ی طبیعی دیگری مثل عسل، لذیذ ترین چیزی است که هر پوست غیر شاداب و کدر آنرا هوس می کند. برای پاک سازی پوست باید نصف موز را به وسیله ی چنگال له کنید تا خمیری یکدست حاصل شود. بعد، یک قاشق غذاخوری عسل و دو قاشق غذاخوری ماست غلیظ را به آن بیفزایید و به خوبی آنرا مخلوط کنید. این ماسک ضد چروک را حدود ۱۵ دقیقه روی صورت و گردن تمیز خود بمالید و بعد آنرا بشویید.

۹. ماسک ضد چروک آلوئه ورا و عسل و زیتون:

برای درست کردن این ماسک ضد چروک اول ۳۰ گرم موم زنبور عسل را روی حرارت ذوب کنید. سپس ۶۰ گرم روغن زیتون به آن افزوده و با مخلوط کن، به خوبی مخلوط کنید و بعد ۳۰ گرم ژل گیاه آلوئه ورا (ماده لزج وسط گیاه) را به مواد اضافه کنید. مجدداً مخلوط کن را برای دو دقیقه روشن نمایید. سپس ۵ قطره روغن گل رز را به مواد این ماسک ضد چروک اضافه کرده و دوباره مواد را با مخلوط کن ترکیب کنید. بنابراین درون یک ظرف بریزید و در یخچال نگهداری نمایید. روغن گل رز کمک می کند تا پوست شما مجددا رطوبت از دست رفته را بدست آورد. میتوانید از این ماسک برای شادابی پوست و چروک دور چشم استفاده کنید.

ماسک ضد چروک آلوئه ورا و عسل و زیتون,ماسک ضد چروک,موثرترین ماسک ضد چروکبا استفاده از ماسك ضد چروک عسل طبیعی و آلوئه ورا، به رفع چین و چروک‌ها بپردازید

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 13
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
ویژه سرپوش