یکشنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۷۰۱۰۶

همه چیز درباره آر اف فرکشنال

 آر اف فرکشنال,آر اف فرکشنال چیستآر اف فرکشنال
با افزایش سن مقدار کلاژن پوست کاهش می یابد، لذا استقامت و سفتی اولیه در پوست وجود نخواهد داشت. بنابراین روش هایی وجود دارد که به حل این مشکل کمک می کند. آر اف فرکشنال از جمله این موارد می باشد که تاثیر مفیدی دارد. در این مطلب سرپوش میتوانید به صورت کامل درباره این روش جوانسازی پوست بخوانید.

آر اف فرکشنال چیست؟

یکی از مدرن ترین روش هایی که برای جوانسازی پوست امروزه در میان متخصصان دیده می شود؛ آر اف فرکشنال می باشد. این روش ایمن می باشد و تهاجم کمی نیز دارد، در نتیجه فرد می تواند بدون دردسرهای مربوط به عمل جراحی نتایج بسیار خوبی را مشاهده کند.

در این روش امواج رادیویی ایمنی به لایه میانی پوست فرستاده می شود که کلاژن سازی را تحریک کرده و تغییرات دیگری را نیز در ساختمان پوست ایجاد می کنند، در نتیجه شما شاهد احیاء و بازسازی پوست خواهید بود. در این روش علاوه بر کاهش چین و چروک های پوست، جای زخم، اسکار هم از بین می رود همچنین پوست روشن و شفاف شده و پوست صورت و گردن لیفت می شود. 

آر اف فرکشنال منافذ باز روی پوست را بر طرف می کند در نتیجه احتمال ایجاد جوش های پوستی کاهش خواهد یافت. میکرونیدل و کونتراج دو نوع از آر اف فرکشنال هستند که تاثیر بیشتر و عارضه کمتری را نسبت به آر اف معمولی به دنبال دارند. 

 آر اف فرکشنال,آر اف فرکشنال چیست,آر اف فرکشنال چگونه کار می‌کناستفاده از امواج الکترومغناطیسی در آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال چگونه کار می‌کند؟

پیش از اینکه به موارد مربوط به آر اف فرکشنال بپردازیم، بهتر است ابتدا با ساختار و لایه های مربوط به پوست آشنایی پیدا کنیم. پوست انسان از سه لایه اپی درم، درم و هیپودرم تشکیل می شود، لایه از پوست که روی سطح بدن دیده می شود همان اپی درم می باشد، لایه دوم شامل سلول هایی که اپی درم را تولید می کند و یکسری گیرنده های حسی است. 

قسمت زیرین پوست همان هیپودرم است که از بافت همبندی و چربی ساخته می شود و پوست را به عضلات زیرین وصل می کند. روند افزایش سن و پیری روی تمامی این قسمت های تاثیر منفی می گذارد و هدفی که جوانسازی به دنبال دارد احیای هر سه این قسمت ها است. 

آر اف فرکشنال با استفاده از امواج رادیوفرکانسی یا RF که دارای دو طول موج کوتاه و بلند می باشد، انرژی را با استفاده از سوزن به داخل پوست می فرستد، در نتیجه این اقدام کلاژن سازی تحریک شده و لایه‌های سطحی یا عمقی پوست تحت تاثیر قرار می گیرند. آر اف دو کار برای پوست شما می‌کند:

 آر اف فرکشنال,آر اف فرکشنال چیست,کاربردهای آر اف فرکشنالنحوه کارکرد آر اف فرکشنال

تحریک کلاژن سازی:

کلاژن پروتئینی مهم برای استحکام، شادابی و قوام پوست است که انرژی ناشی از امواج رادیوفرکانسی، درم را تحریک می کند تا این ماده را تولید کند. از طرفی امواج رادیویی در لایه درم به گرما تبدیل می شوند گرما خود عاملی برای تحریک کلاژن سازی است. 

فعال‌کردن فیبروپلازی:

فیبروپلازی در حقیقت فرآیندی می باشد که منجر به تولید بافت های فیبروزی می شود، این بافت ها کلاژن سازی را تحریک کرده و موجب می شود رشته های پروتئینی کوتاه و مستحکم تر شوند. 

بافت فیبروزی به دنبال آسیب طبیعی به بدن ایجاد می شود، درست مانند بافت زبر و ضخیمی که روی سطح پوست را می پوشاند. در آر اف فرکشنال به مناطقی از پوست آسیب هایی انتخابی وارد می کنیم تا بافت فیبروزی ایجاد شود. به همین ترتیب بافت های فیبروزی تشکیل می شوند، درنتیجه تمام این موارد لایه درم ضخیم می شود و کلاژن سازی افزایش خواهد یافت. 

باوجودی که با این راهکار به مناطقی از پوست آسیب وارد می کنیم، مناطقی را هم سالم نگه می داریم تا کلاژن سازی انجام شود و آسیب ها رفع شوند. در حقیقت تاثیر ناشی از آر اف در مرز بین آسیب‌های خطرناک و سوختگی ایجاد می شود، همین موضوع موجب موقتی بودن این درمان می شود. 

بافت های فیبروزی و کلاژن های ساخته شده جدید بعد از گذشت مدتی از بین می روند و بافت طبیعی پوست جایگزین خواهد شد، بعد از مدتی طولانی باید برای تجدید و ترمیم تاثیرات آر اف مجددا مراجعه کرد. 

کاربردهای آر اف فرکشنال:

دستگاهی که برای آر اف فرکشنال استفاده می شود کاربردهای زیر را برای پوست فرد به دنبال خواهد داشت:

سفت کردن پوست:

مهمترین کارکردی که برای این دستگاه لحاظ می شود سفت کردن پوست و رفع افتادگی و شلی آن است. این دستگاه می تواند منجر به لیفتینگ طبیعی پوست شود، در حقیقت این دستگاه بدون احتیاج به عمل جراحی می تواند افتادگی پوست. پلک و ابرو را درمان کند. 

 آر اف فرکشنال,آر اف فرکشنال چیست،مزایای آر اف فرکشنالکاربرد آر اف فرکشنال؛ سفت کردن پوست

درمان چین و چروک:

با استفاده از این دستگاه می توان چین و چروک های پوستی و خطوط ریز اطراف چشم، خط اخم و خطر خنده را از بین برد و یا تاثیری فوق العاده بر آنها گذاشت. در صورتی که به دنبال راهی برای از بین بردن چروک های پوستی هستید می توانید از دستگاه آر اف فرکشنال استفاده کنید. 

از بین بردن شلی ناحیه غبغب:

سفت کردن و بالا کشیدن پوست ناحیه غبغب؛ یکی دیگر از کاربردهای مهم دستگاه آر اف فرکشنال است. این دستگاه پوست ناحیه غبغب و فک را سفت کرده و ظاهری زیبا ایجاد می کند. 

سفت کردن پوست گردن: 

در صورتی که با افزایش سن درگیر افتادگی پوست گردن هستید، می توانید از دستگاه آر اف استفاده کنید زیرا می تواند عملکردی فوق العاده برای پوست گردن داشته باشد. 

درمان جای زخم و اسکار: 

از دیگر کاربردهایی که برای این دستگاه شمرده می شوند؛ درمان جای زخم، جای اسکار و آکنه است. این دستگاه قادر خواهد بود اسکارهای عمیق را درمان کند و ترک های پوستی را نیز از بین می برد. 

تنگ کردن منافذ باز پوست: 

تنگ کردن منافذ باز پوست منجر به کنترل چربی خواهد شد، در نتیجه میزان جوش و آکنه نیز کنترل می شود. از طرفی این دستگاه روی درمان ترشح بیش از حد چربی پوست و درمان منافذ باز پوست هم تاثیر می گذارد.

درمان مشکل تعریق بیش از حد: 

از دیگر کاربردهای جالبی که برای دستگاه آر اف در نظر می گیرند می توان به درمان تعریق بیش از حد اشاره کرد، این امر با استفاده از کنترل غده های عرق امکان پذیر می شود، در نتیجه فرد از تعریق بیش از حد و بوی بد بدن راحت خواهد شد. 

روشن سازی پوست:

از دیگر کاربردهایی که برای آر اف فرکشنال درنظر می گیرند؛ روشن سازی پوست می باشد. 

 آر اف فرکشنال,آر اف فرکشنال چیست,جوانسازی پوست با آر اف فرکشنالروشن سازی پوست در آر اف فرکشنال

مزایای آر اف فرکشنال:

- این دستگاه را می توان برای تمامی نواحی بدن از جمله؛ صورت و گردن استفاده کرد.

- میزان حرارت و عمق نفوذ مربوط به سوزن های دستگاه را می توان در سطحی کنترل شده نگه داشت. 

- در صورتی که قدرت دستگاه کم باشد؛ پوست لیفت نخواهد شد و درمان به درستی صورت نمی گیرد. 

- در صورتی که قدرت دستگاه بیشتر از حد مجاز باشد؛ پوست را با سوختگی روبرو می کند. 

- نواحی که پوست مشکل بیشتری دارد مانند نواحی که چین و چروک عمیق تر است، به قدرت بیشتری نیاز است. 

- در نواحی حساسی که پوست نازک است مانند دور لب، دور چشم و پیشانی و نواحی استخوانی باید نفوذ سوزن بیشتر و قدرت کمتر باشد. 

 آر اف فرکشنال,آر اف فرکشنال چیست,مزایا و معایب آر اف فرکشنالمزایای انجام آر اف فرکشنال

معایب جوانسازی پوست با آر اف فرکشنال چیست؟

- از این دستگاه نباید برای زنان باردار استفاده کرد. 

- افرادی که فشار خون بالایی دارند بهتر است از آر اف استفاده نکنند. 

- افرادی که به دیابت مبتلا هستند نباید از این آیتم استفاده کنند.

- افرادی که اخیرا در معرض نور خورشید بوده اند و دچار شل شدگی پوست هستند از آر اف استفاده نکنند. 

- با آر اف احتمال ایجاد گوشت اضافه زیاد می شود.

- در فضاهای پوست التهاب ایجاد می شود.

مراقبت‌های بعد از آر اف فرکشنال:

- وجود التهاب های پوستی بعد از استفاده از آر اف کاملا طبیعی است و فرد باید از این جهت آرامش خود را حفظ کرده و استرس نداشته باشد. 

- قبل از استفاده آر اف بهتر است صورت شسته نشود و تا سه روز بعد از انجام هم باید از تماس پوست با آب داغ و شوینده‌هایی که قوی هستند امتناع کرد.

- آرایش کردن در همان روز را کنار بگذارید، شما تنها باید از کرم های مرطوب کننده برای بازسازی پوست خود استفاده کنید. 

- بهتر است از کرم های ضدآفتاب برای جلوگیری از تخریب پوست با اشعه ماورا بنفش، استفاده کرد و تا زمان وجود التهاب این کار را ادامه داد. 

 آر اف فرکشنال,آر اف فرکشنال چیست,مراقبت‌های بعد از آر اف فرکشنالمراقبت های بعد از آر اف فرکشنال

- از انجام ورزش های سنگین بعد از آر اف خودداری کنید، و یا به استخر و سونا نروید. 

- ممکن است بعد از انجام آر اف روی پوست خود لخته یا جوش مشاهده کنید به همین دلیل توصیه می شود به آنها دست نزنید و به هیچ عنوان اقدامی جهت کندن آنها صورت ندهید. 

- نحوه ی کار و طریقه ی انجام این تکنیک توسط پزشک تحت تاثیر موارد زیادی می باشد لذا باید قبل از انجام توسط پزشک معاینه شوید. 

گردآوری: بخش مراقبت و زیبایی سرپوش

  • 14
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش