صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
sarpoosh
کافه سیاست > هیتلر

هیتلر

هیتلر

آدولف هیتلر  (زاده ۲۰ آوریل ۱۸۸۹ – درگذشته ۳۰ آوریل ۱۹۴۵) رهبر کاریزماتیک حزب ناسیونال‌سوسیالیست کارگران آلمان (حزب نازی) بود. او بین سال‌های ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵ صدر اعظم آلمان و از ۱۹۳۴ به بعد، هم‌زمان در مقام پیشوای رایش آلمان بزرگ نیز حکومت کرد. وی در یک خانوادهٔ آلمانی زبان در اتریش متولد شد.

 

هیتلر به عنوان یک کهنه‌سرباز نشان‌دار جنگ جهانی اول در سال ۱۹۲۰ به حزب نازی پیوست. او در سال ۱۹۲۱ به ریاست آن رسید. او در نوامبر ۱۹۲۳ به خاطر شرکت در کودتایی نافرجام معروف به «کودتای آب‌جوفروشی مونیخ» به تحمل ۵ سال زندان محکوم شد. او در همین دوران کتابنبرد من را نوشت. او پس از آزادی از زندان، با ترویج ایده‌های ملی‌گرایی، ضدکمونیستی، یهودستیزی و ایراد سخنرانی‌های پرشور بر ضد پیمان ورسای، حامیان بسیاری در کشور آلمان به‌دست آورد. هیتلر در سال ۱۹۳۳ از سوی پاول فن هیندنبورگ به مقام صدراعظمی آلمان منصوب شد. مجموعهٔ ارتشی-صنعتی آلمان در زمان صدارت وی توانست قوای تحلیل‌رفتهٔ این کشور را بازسازی کرده و آن را تبدیل به یکی از قدرت‌های برتر اروپادر زمان خود کند.

 

هیتلر سیاست خارجی خود را با هدف سیاست لبنسراوم دنبال نمود و یکی از دلایل نخست و عمدهٔ وقوع جنگ جهانی دومتهاجم به لهستان در ۱۹۳۹ بود که در نتیجه، بریتانیا و فرانسه به آلمان اعلام جنگ کردند؛ جنگی که بین دو قدرت نیروهای محور و نیروهای متفقیندرگرفت و در طی این مدت اروپا و همچنین سایر نقاط دنیا شاهد ویرانی‌ها و تلفات بسیار بود. اگرچه در عرض سه سال، آلمان و نیروهای متحدش بیشتر مناطق اروپا، بخش‌های قابل‌توجهی از آفریقا، شرق آسیا، و اقیانوسیه را اشغال کردند، اما نیروهای متفقین از سال ۱۹۴۲ به بعد، از نیروهای آلمان نازی، پیشی گرفتند و در سال ۱۹۴۵، رایش آلمان بزرگ را از هر سو محاصره کردند.

 

هیتلر در ۲۹ آوریل ۱۹۴۵ در روزهای پایانیِ نبرد برلین، با اوا براون که برای سال‌های طولانی معشوقهٔ او بود ازدواج کرد. در ۳۰ آوریل، یعنی یک روز پس از ازدواجش، به همراه همسرش خودکشی کرد.

 

 

انتصاب به عنوان صدراعظم آلمان

استقبال مردم از به مقام صدر اعظم رسیدن هیتلر. هیتلر در قسمت پنجرهصدارت عظمای رایش استاده است. عکس درست مربوط به شب به قدرت رسیدن هیتلر یعنی ۳۰ ژانویهٔ سال ۱۹۳۳ است.

 

در تاریخ ۲۰ ژوئیه ۱۹۳۲ انتخابات مجلس رایشتاگ صورت گرفت و حزب نازی ۳۷٬۴٪ کل آرا را به خویش اختصاص داد و به بزرگترین حزب رایشتاگ تبدیل شد و به اکثریت سوسیال دموکراتهای لیبرال پایان داد. در سوی دیگر مجموع آرای حزب نازی و حزب کمونیست آلمان ۵۲٪ کل آرا را تشکیل می‌داد و این اکثریت هرگز موفق به همکاری مناسب با هم نشدند. پس از آن هیتلر در سال ۱۹۳۲ تصمیم گرفت در انتخابات ریاست جمهوری آلمان شرکت کند. رقیب اصلی و قدرتمند وی ژنرال هیندنبورگ بود که یک ملی‌گرا و فرمانده نظامی جنگ اول جهانی و مورد احترام اکثر احزاب و مردم آلمان بود. در دور نخست هیتلر نزدیک به یک سوم آرا را از آن خود کرد و هیندنبورگ نیمی از آرا را بدست آورد.

 

در دور دوم، هیتلر با بدست آوردن ۳۷ در صد آرا باز هم شکست خورد و هیندنبورگ به عنوان رئیس‌جمهور ملی گرا انتخاب شد. کشمکش بر سر انتخاب صدراعظم در رایشتاگ سال ۱۹۳۲ادامه داشت. رئیس‌جمهور هیندنبورگ به خوبی می‌دانست که دیگر احزاب لیبرال وابسته به آمریکا هیچ قدرتی در رایشتاگ ندارند و تنها احزاب قدرتمند نازی‌های ملی‌گرا و حزب کمونیست آلمان هستند که در مجموع بیش از ۵۰٪ از کل مجلس را به خود اختصاص داده‌اند.

 

در ابتدا تمام محافل سیاسی گمان می‌کردند فرانتس فون پیپن عضو حزب کمونیسم آلمان از طرف رئیس‌جمهور به عنوان صدراعظم معرفی شود اما رئیس‌جمهور هیندنبرگ در ۳۰ ژانویه ۱۹۳۳ آدولف هیتلر ملی گرا را به عنوان رهبر حزب اکثریت رایشتاگ به عنوان صدر اعظم نخست‌وزیر و مسئول تشکیل کابینه وزرا معرفی کرد. هیتلر به دلیل مخالفت شدید با اتحادیه‌های کارگری و مارکسیستها مورد توجه و حمایت سرمایه داران صاحبان صنایع بزرگ آلمان (مانند تیسن صاحب شرکت فولاد تیسن) قرار گرفت و سیل کمک‌های نقدی به صندوق حزب او سرازیر شد.

 

سوءقصدها به هیتلر

۹ روز پس از شروع جنگ دوم جهانی آدولف هیتلر در عصر روز ۸ نوامبر به مونیخ رفت تا در سالگرد انقلاب نازی‌ها برای هواداران حزب نازی در مونیخسخنرانی کند. با این حال او با توجه به جنگ با لهستان ترجیح داد هرچه زودتر به برلین بازگردد. هیتلر با وجود آن که به مونیخ رفت به فاصله کوتاهی پس از ورود به این شهر درصدد بازگشت به برلین برآمد اما اوضاع بد جوی مانع از بازگشت او به پایتخت شد. با توجه به این شرایط بود که هیتلر تصمیم گرفت با کوتاه کردن نطقش با یکی از قطارهای شبانگاهی به برلین بازگردد. این تغییر برنامه باعث شد وی نطق خود را زودتر از زمان تعیین شده یعنی ساعت ۹ شب به پایان برده و راهی ایستگاه مرکزی راه‌آهن شود.

 

او بلافاصله پس از سخنرانی اش در سالن آب‌جوفروشی که تظاهرات از آنجا شروع شده بود محل را ترک کرد و به همراه محافظانش راهی ایستگاه قطار برلین شد. تنها ۱۳ دقیقه پس از خروج آدولف هیتلر از سالن انفجار مهیبی در سالن آب‌جوفروشیمونیخ به وقوع پیوست که در آن ۸۰ تن کشته و ۶۳ نفر زخمی شد و هیتلر از توطئه ترور جان سالم به در برد. بمب توسط نجاری به نام گئورگ السر کار گذاشته شده بود، گئورگ السر نجاری از اهالی جنوب باختری آلمان با گرایش‌های کمونیستی بود. وی هیچگاه در آلمان پس از جنگ به چهره‌ای محبوب تبدیل نشد.

 

نازی‌ها برای سال‌ها تأکید داشتند السر طرح چنین تروری را به تنهایی انجام نداده بود و او در واقع دست نشانده سرویس اطلاعاتی بریتانیااست. السر تنها چند ساعت پس از این اقدام ناکام در حالی که سعی داشت به سوئیس فرار کند در مرز دستگیر شد. فرمان مرگ السر در ۴ آوریل سال۱۹۴۵ توسط آدولف هیتلر صادر و حکم در همان روز اجرا شد.

 

عملیات والکری

در ۲۰ ژوئیه ۱۹۴۴ به عنوان بخشی از عملیات افسانه شمال در آشیانه گرگ محل اقامت زیرزمینی هیتلر بمبگذاری انجام شد. اما هیتلر کشته نشد و تنها دچار صدمه‌ای سطحی شد. این مهم‌ترین سوء قصدی بود که نسبت به جان هیتلر انجام گرفت. طراحان این عملیات تعدادی از افسران و ژنرال‌های عالیرتبه ارتش آلمان بودند. سران آن‌ها اعدام و بعضی وادار به خودکشی شدند. این ترور هولناک باعث بدبینی سوظن شدید هیتلر به ارتش شد.

 

زندگی شخصی هیتلر

هیتلر در کنار اِوا براون در حالی که قلادهٔ سگ محبوبش به نام بلاندی را در دست دارد.

اِوا براون، معشوقه آدولف هیتلر و برای مدتی کوتاه همسر او بود. آدولف هیتلر، از مشروبات الکلی استفاده نمی‌کرد و سیگار نمی‌کشید. او هم‌چنینگیاه‌خوار بود و از خوردن غذاهای حاوی گوشت حیوانات پرهیز می‌کرد.

 

آدولف هیتلر به موسیقی ریشارد واگنر، آهنگساز آلمانی «عشق می‌ورزید».

 

هیتلر مخالف زنده‌شکافی بود. (رایش آلمان اولین کشوری بود که این کار را ممنوع کرد) هیتلر با مشاهدهٔ آزار حیوانات اندوهگین می‌شد.

 

از آن‌جایی که محل سکونت رسمی آدولف هیتلر شهر مونیخ بود، پس از خودکشی تمام درآمدها و اموال او از جمله حقوق معنوی کتاب نبرد من در آلمان، به دولت ایالتی بایرن تعلق گرفت.

 

سایر مطالب درباره هیتلر

 • اتریش,پخش صدای هیتلر از بلندگوی یک قطار در اتریش

  پخش صدای هیتلر از بلندگوی یک قطار در اتریش؛ دو نفر متهم شدند

  دو نفر در اتریش به پخش سخنرانی‌های آدولف هیتلر از سیستم بلندگوی یک قطار متهم شدند. به گزارش انتخاب به نقل از بی بی سی، مسافرانی که دیروز، یکشنبه در قطاری به مقصد وین بودند با نزدیک شدن به ایستگاهی به جای شنیدن صدای معلوم که نام ایستگاه بعدی را اعلام می‌کند،‌ صدای ضبط شده...

 • دیمیتری مدودف,رئیس جمهور سابق روسیه

  مدودف: عاقبت زلنسکی، سرانجام هیتلر است❗️

  دیمیتری مدودف، رئیس جمهور سابق روسیه مدعی شد که ولودیمیر زلنسکی، رهبر اوکراین ممکن است به سرنوشت دیکتاتور نازی آدولف هیتلر دچار شود. به گزارش ایسنا به نقل از آرتی، این اظهارات در پاسخ به پیشنهاد زلنسکی مبنی بر اینکه مقامات کرملین با "پایان غم انگیز" روبرو خواهند شد، بیان...

 • کانیه وست رپر مشهور آمریکایی,تمجدی از هیلتر

  تمجید از نازی‌ها و آدولف هیتلر؛ حساب کاربری کانیه وست در توئیتر تعلیق شد

  کانیه وست، رپر مشهور آمریکایی پس از آنکه در گفتگو با وب‌سایت «Infowars» از «علاقه» خود به نازی‌ها سخن گفت و از آدولف هیتلر تمجید کرد، بار دیگر مورد توجه رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت. به گزارش یورونیوز،او در حالی که صورت خود را با یک ماسک سیاه پوشانده بود، در...

 • فیلم/ آدولف هیتلر در خیابان های آلمان!

   پلیس آلمان از آغاز تحقیقات خود درباره یک ویدئوی منتشر شده که یک مرد آلمانی‌ را با پوشش لباس به سبک آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی نشان می‌دهد خبر داد. در ویدئوی منشتر شده این مرد در حالی که از لحاظ قیافه چهره‌ای نزدیک به آدولف هیتلر دارد و لباسی شبیه به او بر تن کرده بر روی یک...

 • آدولف هیتلر,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

  حقایقی باورنکردنی از زندگی «آدولف هیتلر»

  شاید همه بر این نکته توافق داشته باشند که آدولف هیتلر یکی از معروف ترین چهره هایی است که تاریخ به خود دیده است. وی سیاستمدار و رهبری جاه طلب بود که بزرگ ترین جنگ تمام دوران به دلیل اهداف بلندپروازانه اش آغاز شد و میلیون ها نفر را به کام مرگ فرستاد. اگر چه در دنیای کنونی...

 • ولادیمیر پوتین,عذرخواهی پوتین از اسرائیل بابت سخنان لاوروف

  عذرخواهی پوتین از اسرائیل بابت سخنان لاوروف

  دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی ادعا کرد که ولادیمیر پوتین به خاطر اظهارات وزیر خارجه روسیه مبنی‌بر اینکه «هیتلر ریشه یهودی داشت»، از نفتالی بنت عذرخواهی کرد. به گزارش ایسنا، با توجه به اختلافات دیپلماتیک که اخیرا بین دو طرف در پی اظهارات جنجالی لاوروف درباره یهودیان...

 • سرگئی لاوروف,وزیر امور خارجه روسیه

  عصبانیت اسرائیل از اظهارات وزیر خارجه روسیه درباره هیتلر

  مقامات اسراییلی از اظهارات اخیر "سرگئی لاوروف" وزیر خارجه روسیه درباره "ریشه یهودی هیتلر" به شدت انتقاد کرده و از لاوروف خواسته اند بابت این اظهارات عذرخواهی کند. به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، پس از این که لاوروف در مصاحبه اخیر با یک کانال تلویزیونی ایتالیا مدعی شد...

 • مردم اکراین,بحران اکراین

  کیهان: همین مردم اوکراین با هیتلر همکاری کردند/ قدرت‌ها اوکراین را بازیچه منافع خود کردند

  کیهان در سرمقاله خود در باره بحران اوکراین نوشت:درس این صحنه برای کشور و ملت ما، مسئله حیاتی اتحاد و انسجام فارغ از تمام اختلافات قومی، نژادی، زبانی، مذهبی و گرایشات سیاسی- اجتماعی است. اوکراین در این زمینه کارنامه چندان خوبی ندارد. وقتی هیتلر به روسیه لشکر کشید، بخشی...

 • کاریکاتور جنگ روسیه و اوکراین

  کاریکاتور/ اوکراین: پوتین 'هیتلر' جدید

  همزمان به حملات روسیه به اوکراین، پیج رسمی اوکراین این کاریکاتور را در توییتر منتشر کرد. ...

 • گنجینه محرمانه نازی‌ها,سیل آلمان

  سیل آلمان، گنجینه محرمانه نازی‌ها را بر ملا کرد

  در رویدادی اتفاقی، صد‌ها شیء و سند محرمانه متعلق به نازی‌های آلمان از جمله پرتره‌ای از چهره آدولف هیتلر، رهبر نازی‌ها در پشت دیوار ساختمانی در این کشور که در سیل ماه گذشته میلادی آسیب دیده بود، کشف شد.  به  گزارش باشگاه خبرنگاران، یک معلم تاریخ که در حال تمیز کردن خانه...

 • آدولف هیتلر,نبرد من آدولف هیتلر,عکس های کمیاب آدولف هیتلر

  زندگینامه آدولف هیتلر و علت مرگ او (+ تصاویر)

  آدولف هیتلر اولین رهبر اروپایی بود که باغ وحش انسانی را غیرقانونی اعلام کرد آدولف هیتلر از نام هایی محسوب میشود که همیشه در تاریخ باقی خواهد ماند. این دیکتاتور حزب نازی عقاید فراوانی داشت و سبب نابودی زندگی میلیون ها انسان نه فقط در کشور خویش بلکه در بیشتر نقاط جهان شد....

 • گنج هیتلر,پیدا شدن گنج هیتلر

  گنج هیتلر پیدا شد

  کاشفان گنج در لهستان با پیدا کردن نقشه گنجی توانستند گنج پنهان شده ارتش هیتلر را در یک کاخ پیدا کنند. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از الفرات نیوز، شکارچیان گنج توانستند ۴۸ جعبه طلای پنهان هیتلر به ارزش نزدیک به نیم میلیارد پوند را در کاخ لهستان که توسط نیرو‌های نازی...

 • حراج توالت فرنگی هیتلر

  حراج توالت فرنگی هیتلر به قیمت ۱۵۰۰۰ پوند/ عکس

  توالت فرنگی هیتلر که از اقامتگاه وی به تاراج رفته بود در یک تابلو به قیمت ۱۵ هزار پوند در حراجی فروخته خواهد شد. به گزارش ایران به نقل از دیلی میل، بخشی از توالت فرنگی هیتلر در زمان جنگ توسط یک سرباز آمریکایی دزدیده شده بود. این توالت یکی از عجیب ترین یادگارهای...

 • مستر بین در نقش هیتلر,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

  «مستر بین» در نقش هیتلر بازی می‌کند

  مستر بین به عنوان بازیگر نقش هیتلر در سریال پیکی بلایندرز انتخاب شد. «روآن آنتکینسون» بازیگر نقش مستر بین، در فصل ششم سریال «پیکی بلایندرز» نقش «آدلف هیتلر» را بازي می کند. به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای روزنامه انگلیسی اکسپرس، باتوجه به آن که پخش فصل ششم سریال...

 • آدولف هیتلر,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

  ماجرای طرح شیطانی هیتلر برای خالص‌سازی نژاد آلمانی ها

  پایه‌های رژیم نازی در آلمان، بر ایده‌ها و نظریات نژادپرستانه استوار بود. هیتلر و دوستانش معتقد بودند که تنها نژاد ژرمن حق فرمانروایی بر سراسر جهان را دارد. تحقق این ایده، بیش از ۷۰ میلیون قربانی روی دست بشریت گذاشت و آبروی جهان مدرن را برد. این برنامه‌های جنون‌آمیز به...

 • علت افزایش نازی‌ها در جنگ جهانی دوم,بزرگ ترین جنگ تاریخ بشر,مصرف مواد مخدر در ارتش نازی ها

  تأثیر استفاده ارتش هیتلر از مواد مخدر بر سرنوشت جنگ جهانی

  جنگ جهانی دوم، بزرگ ترین جنگ تاریخ بشر تا امروز است؛ جنگی عالم‌گیر که چند میلیارد انسان را درگیر خود کرده بود. آمارهای خوشبینانه، از تلف شدن دست کم ۵۰ میلیون نفر در این واقعه خبر می‌دهند. ظهور دیکتاتوری‌های جنگ‌طلب در اروپا، به کار گرفتن ابزارهای کشتار جمعی و بهره‌بردن...

 • کتاب هیتلر,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات

  آمازون کتاب هیتلر را جمع کرد

  فروشگاه‌های مختلف آمازون در سطح آمریکا همه کتاب‌های نبرد من نوشته آدولف هیتلر را جمع‌آوری کرده‌اند. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، فروشگاه کتاب آمازون فروش تمام نسخه‌های کتاب نبرد من نوشته آدولف هیتلر و هر کتاب دیگری که افکار این حزب را تبلیغ می‌کند، ممنوع کرده...

 • مدارک هویتی گلیندور میشل,کشف جسد گلیندور میشل,پیش‌بینی فرماندهان نظامی هیتلر در جنگ جهانی

  جسدی که مسیر جنگ جهانی را تغییرداد

  سال ۱۹۴۳ برای هیتلر سال خوش یمنی نبود. نیروهای او که پیش از آن توانسته بودند در شمال آفریقا فتوحاتی داشته باشند و با استفاده از نبوغ نظامی مارشال رومل، معروف به «روباه صحرا»، پا روی خرخره نیروهای انگلیسی در مصر بگذارند، در نبرد معروف «العلمین» شکست خوردند و پایشان هیچ...

 • آدولف هیتلر,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست

  زندگی خصوصی همسران هیتلر و هِس

  آدولف هیتلر در آخرین وصیت‌نامه و شهادت خود نوشت: «من اکنون، پیش از آنکه به این وجودِ خاکی پایان دهم، تصمیم گرفتم دختری را به همسری اختیار کنم که بعد از سال‌ها دوستی وفادارانه، تصمیم گرفت داوطلبانه به شهری که تقریباً محاصره است، باز گردد و سرنوشتش را با من سهیم شود. آرزوی...

 • هیتلر,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست

  پیش‌مرگ‌های واقعی؛ زنانی که غذای هیتلر را می‌چشیدند

  تا سال ۲۰۱۳ نمی‌دانستند که حدود پانزده زن جوان کارشان این بوده است که غذای پیشوا را بچشند تا مسموم نباشد. تصور کنید هر بشقاب غذایی که می‌خورید شاید آخرین غذای‌تان باشد. همهٔ صبحانه و ناهار و شام‌ها می‌توانند مرگ‌آفرین باشند، اما ناچارید که آن‌ها را بخورید. برای گروهی...

 • حراج رومیزی هیتلر,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

  رومیزی هیتلر در ایرلند به حراج گذاشته شد+عکس

  به گزارش آفتاب‌‌نیوز، فروش وسایل رومیزی متعلق به نیروهای آلمان نازی در یک حراجی توسط یکی از رهبران جامعه یهودیان شهر بلفاست ایرلند کاری "ناپسند" معرفی شده است.   قرار است یک سرویس کارد و چنگال و رومیزی و دستمال که برای مصرف شخصی آدولف هیتلر استفاده می‌شده در یک...

 • برونو گانز,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران

  «برونو گانز» بازیگر نقش هیتلر درگذشت

  هنرپیشه سوئیسی و ایفاگر نقش «آدولف هیتلر» در ۷۷ سالگی درگذشت. به گزارش فارس به نقل از وِرایِتی، «برونو گانز» هنرپیشه سوئیسی فیلم‌ معروف «سقوط» که نقش «آدولف هیتلر» را در آن ایفا کرد، در ۷۷ سالگی درگذشت.   گانز در منزلش در زوریخ سوئیس و به دلیل سرطان روده بزرگ درگذشت...

 • بادیگارد,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

  ۱۰ واقعیت جالب در مورد بادیگاردها؛ از محافظ هیتلر تا برادر آل کاپون (قسمت اول)

  از زمانی که انسان های قدرتمند و دارای اعتبار و مقام بالا وجود داشته بادیگاردها یا همان محافظ ها نیز در کنار آنان بوده اند. همچنین فیلم های و سریال های تلویزیونی زندگی و دنیای بادیگاردها را بسیار جذاب و متفاوت به تصویر کشیده اند اما محافظ یک شخصیت سیاسی یا اجتماعی مشهور بودن...

 • اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه

  روزنامه سعودی اردوغان را هیتلر جدید توصیف کرد

  روزنامه السبق عربستان به شدت از رئیس جمهور ترکیه انتقاد و وی را "هیتلر جدید" خواند و اظهار کرد که وی به یک دیکتاتور تبدیل شده است. به گزارش ایسنا، به نقل از القدس العربی، روزنامه السبق در گزارشی درخصوص ترکیه با عنوان "با آغاز دوره دومش... شجاعت هیتلر جدید ترکیه را به...

 • محمدجواد ابطحي,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان

  مانند هيتلر «جبهه ملی كار» ايجاد كنيد

  محمدجواد ابطحي، نماينده خميني‌شهر است و عضو «جبهه پايداري». مخالف سرسخت دولت است و منتقد جدي حسن روحاني. آنقدر مخالف كه تنها راه‌چاره را در «تغيير» دولتمردان مي‌داند و با اشاره به آن جمله تاريخي قوام‌السلطنه كه ٢٧ تير ١٣٣١ و هنگام جلوس بر كرسي مصدق در اتاق نخست‌وزيري به...

 • رهبر راست‌های افراطی آلمان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

  جنجال اظهارات هیتلری رهبر راست‌های افراطی آلمان

  یکی از رهبران حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان با کم‌اهمیت دانستن جنایات آدولف هیتلر و نازی‌ها جنجال به پا کرد. او گفت: این فضله کوچکی از پرنده روی تاریخ ۱۰۰۰ ساله مملو از موفقیت آلمان است. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، آلترناتیو برای آلمان بزرگترین حزب...

 • رمان صورتجلسه,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات

  رمان «صورتجلسه» اثر برگزیده جایزه ادبی گنکور ۲۰۱۷

  رمان «صورتجلسه» اثر نویسنده فرانسوی «اریک وویار» که در سال گذشته میلادی عنوان برنده نهایی مهمترین جایزه ادبی فرانسه یعنی «گنکور» را از آن خود کرد، به فارسی ترجمه و منتشر شد. به گزارش مهر، نویسنده با این رمان، در واقع سرنخ‌های حوادث مربوط به پیوستن اتریش به آلمان نازی را...

 • علت مرگ هیتلر,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

  علت مرگ هیتلر در ۱۹۴۵ خوردن سیانور و شلیک گلوله بود

  پزشکان فرانسوی با بررسی بقایای دندان و جمجمه آدولف هیتلر به این نتیجه رسیده‌اند که او در سال ۱۹۴۵ میلادی بر اثر خوردن سم سیانور و شلیک به سر کشته شده است. به گزارش ایسنا، درباره علت مرگ هیتلر شک و تردیدهای بسیاری وجود دارد. اما پزشکان فرانسوی متخصص بررسی جسد که برای اولین...

 • طنز تلگرام,طنز,مطالب طنز,طنز جدید

  طنز/ نقش تلگرام در جنگ جهانی دوم!

  طنز/ نقش تلگرام در جنگ جهانی دوم!   ...

 • فیلیپ لورت,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات

  من نوه آدولف هیتلر هستم

  «فیلیپ لورت» به همراه ٦ خواهر و برادرش دور میز نشسته بودند و در مورد مسائل روزمره حرف می‌زدند که پدرشان «ژان ماری» خبر را به آنها گفت. فیلیپ می‌گوید: «ناگهان پدرم به ما گفت بچه‌ها من باید موضوع مهمی را به شما بگویم. پدربزرگ شما آدولف هیتلر است.» فیلیپ می‌گوید سکوت عجیبی بین...

شاید از دست داده باشید
جذاب‌ترین سریال‌های کره‌ای با بازی «کیم یو جونگ» (بازیگر نقش کودکی دونگ‌یی)
معمای حل نشدۀ پنج اثر مرموز باستانی
ریزش ۴ هزار واحدی شاخص کل بورس در معاملات صبحگاهی
مسی هم به رکورد گلزنی علی دایی رسید
آمریکا: یک دریانورد غیرنظامی در پی حمله حوثی ها به کشتی لیبری مفقود شد
هشدار نارنجی هواشناسی به کشاورزان ۱۱ استان کشور
اخبار ضد و نقیض از شهادت نفر دوم حزب‌الله لبنان و پدرشوهر زینب سلیمانی
پوتین شرایط جدید روسیه را برای صلح با اوکراین اعلام کرد؛ کی‌یف پیشنهاد مسکو را رد کرد
رادیو و تلویزیون اسرائیل: عملیات نظامی در رفح تا دو هفته دیگر پایان می‌یابد
خودروی سعید جلیلی بالاخره کدام است؛ این تیبا یا آن تیبا؟+تصاویر
خطرناک‌ترین پارک آبی دنیا که ۵ نفر را به کشتن داد و بسته شد/ عکس
 حمایت عربستان از بازار طلا
پزشک قلابی در بافت کرمان روانه زندان شد 
بیانیه صدا و سیما علیه عادل فردوسی‌پور و افشاگری او؛ تهمت می‌زند و دروغ می‌گوید! + عکس
قالیباف و مسأله بازداشت خبرنگاران افشاگر