صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
sarpoosh
کافه سیاست > هیتلر

هیتلر

هیتلر

آدولف هیتلر  (زاده ۲۰ آوریل ۱۸۸۹ – درگذشته ۳۰ آوریل ۱۹۴۵) رهبر کاریزماتیک حزب ناسیونال‌سوسیالیست کارگران آلمان (حزب نازی) بود. او بین سال‌های ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵ صدر اعظم آلمان و از ۱۹۳۴ به بعد، هم‌زمان در مقام پیشوای رایش آلمان بزرگ نیز حکومت کرد. وی در یک خانوادهٔ آلمانی زبان در اتریش متولد شد.

 

هیتلر به عنوان یک کهنه‌سرباز نشان‌دار جنگ جهانی اول در سال ۱۹۲۰ به حزب نازی پیوست. او در سال ۱۹۲۱ به ریاست آن رسید. او در نوامبر ۱۹۲۳ به خاطر شرکت در کودتایی نافرجام معروف به «کودتای آب‌جوفروشی مونیخ» به تحمل ۵ سال زندان محکوم شد. او در همین دوران کتابنبرد من را نوشت. او پس از آزادی از زندان، با ترویج ایده‌های ملی‌گرایی، ضدکمونیستی، یهودستیزی و ایراد سخنرانی‌های پرشور بر ضد پیمان ورسای، حامیان بسیاری در کشور آلمان به‌دست آورد. هیتلر در سال ۱۹۳۳ از سوی پاول فن هیندنبورگ به مقام صدراعظمی آلمان منصوب شد. مجموعهٔ ارتشی-صنعتی آلمان در زمان صدارت وی توانست قوای تحلیل‌رفتهٔ این کشور را بازسازی کرده و آن را تبدیل به یکی از قدرت‌های برتر اروپادر زمان خود کند.

 

هیتلر سیاست خارجی خود را با هدف سیاست لبنسراوم دنبال نمود و یکی از دلایل نخست و عمدهٔ وقوع جنگ جهانی دومتهاجم به لهستان در ۱۹۳۹ بود که در نتیجه، بریتانیا و فرانسه به آلمان اعلام جنگ کردند؛ جنگی که بین دو قدرت نیروهای محور و نیروهای متفقیندرگرفت و در طی این مدت اروپا و همچنین سایر نقاط دنیا شاهد ویرانی‌ها و تلفات بسیار بود. اگرچه در عرض سه سال، آلمان و نیروهای متحدش بیشتر مناطق اروپا، بخش‌های قابل‌توجهی از آفریقا، شرق آسیا، و اقیانوسیه را اشغال کردند، اما نیروهای متفقین از سال ۱۹۴۲ به بعد، از نیروهای آلمان نازی، پیشی گرفتند و در سال ۱۹۴۵، رایش آلمان بزرگ را از هر سو محاصره کردند.

 

هیتلر در ۲۹ آوریل ۱۹۴۵ در روزهای پایانیِ نبرد برلین، با اوا براون که برای سال‌های طولانی معشوقهٔ او بود ازدواج کرد. در ۳۰ آوریل، یعنی یک روز پس از ازدواجش، به همراه همسرش خودکشی کرد.

 

 

انتصاب به عنوان صدراعظم آلمان

استقبال مردم از به مقام صدر اعظم رسیدن هیتلر. هیتلر در قسمت پنجرهصدارت عظمای رایش استاده است. عکس درست مربوط به شب به قدرت رسیدن هیتلر یعنی ۳۰ ژانویهٔ سال ۱۹۳۳ است.

 

در تاریخ ۲۰ ژوئیه ۱۹۳۲ انتخابات مجلس رایشتاگ صورت گرفت و حزب نازی ۳۷٬۴٪ کل آرا را به خویش اختصاص داد و به بزرگترین حزب رایشتاگ تبدیل شد و به اکثریت سوسیال دموکراتهای لیبرال پایان داد. در سوی دیگر مجموع آرای حزب نازی و حزب کمونیست آلمان ۵۲٪ کل آرا را تشکیل می‌داد و این اکثریت هرگز موفق به همکاری مناسب با هم نشدند. پس از آن هیتلر در سال ۱۹۳۲ تصمیم گرفت در انتخابات ریاست جمهوری آلمان شرکت کند. رقیب اصلی و قدرتمند وی ژنرال هیندنبورگ بود که یک ملی‌گرا و فرمانده نظامی جنگ اول جهانی و مورد احترام اکثر احزاب و مردم آلمان بود. در دور نخست هیتلر نزدیک به یک سوم آرا را از آن خود کرد و هیندنبورگ نیمی از آرا را بدست آورد.

 

در دور دوم، هیتلر با بدست آوردن ۳۷ در صد آرا باز هم شکست خورد و هیندنبورگ به عنوان رئیس‌جمهور ملی گرا انتخاب شد. کشمکش بر سر انتخاب صدراعظم در رایشتاگ سال ۱۹۳۲ادامه داشت. رئیس‌جمهور هیندنبورگ به خوبی می‌دانست که دیگر احزاب لیبرال وابسته به آمریکا هیچ قدرتی در رایشتاگ ندارند و تنها احزاب قدرتمند نازی‌های ملی‌گرا و حزب کمونیست آلمان هستند که در مجموع بیش از ۵۰٪ از کل مجلس را به خود اختصاص داده‌اند.

 

در ابتدا تمام محافل سیاسی گمان می‌کردند فرانتس فون پیپن عضو حزب کمونیسم آلمان از طرف رئیس‌جمهور به عنوان صدراعظم معرفی شود اما رئیس‌جمهور هیندنبرگ در ۳۰ ژانویه ۱۹۳۳ آدولف هیتلر ملی گرا را به عنوان رهبر حزب اکثریت رایشتاگ به عنوان صدر اعظم نخست‌وزیر و مسئول تشکیل کابینه وزرا معرفی کرد. هیتلر به دلیل مخالفت شدید با اتحادیه‌های کارگری و مارکسیستها مورد توجه و حمایت سرمایه داران صاحبان صنایع بزرگ آلمان (مانند تیسن صاحب شرکت فولاد تیسن) قرار گرفت و سیل کمک‌های نقدی به صندوق حزب او سرازیر شد.

 

سوءقصدها به هیتلر

۹ روز پس از شروع جنگ دوم جهانی آدولف هیتلر در عصر روز ۸ نوامبر به مونیخ رفت تا در سالگرد انقلاب نازی‌ها برای هواداران حزب نازی در مونیخسخنرانی کند. با این حال او با توجه به جنگ با لهستان ترجیح داد هرچه زودتر به برلین بازگردد. هیتلر با وجود آن که به مونیخ رفت به فاصله کوتاهی پس از ورود به این شهر درصدد بازگشت به برلین برآمد اما اوضاع بد جوی مانع از بازگشت او به پایتخت شد. با توجه به این شرایط بود که هیتلر تصمیم گرفت با کوتاه کردن نطقش با یکی از قطارهای شبانگاهی به برلین بازگردد. این تغییر برنامه باعث شد وی نطق خود را زودتر از زمان تعیین شده یعنی ساعت ۹ شب به پایان برده و راهی ایستگاه مرکزی راه‌آهن شود.

 

او بلافاصله پس از سخنرانی اش در سالن آب‌جوفروشی که تظاهرات از آنجا شروع شده بود محل را ترک کرد و به همراه محافظانش راهی ایستگاه قطار برلین شد. تنها ۱۳ دقیقه پس از خروج آدولف هیتلر از سالن انفجار مهیبی در سالن آب‌جوفروشیمونیخ به وقوع پیوست که در آن ۸۰ تن کشته و ۶۳ نفر زخمی شد و هیتلر از توطئه ترور جان سالم به در برد. بمب توسط نجاری به نام گئورگ السر کار گذاشته شده بود، گئورگ السر نجاری از اهالی جنوب باختری آلمان با گرایش‌های کمونیستی بود. وی هیچگاه در آلمان پس از جنگ به چهره‌ای محبوب تبدیل نشد.

 

نازی‌ها برای سال‌ها تأکید داشتند السر طرح چنین تروری را به تنهایی انجام نداده بود و او در واقع دست نشانده سرویس اطلاعاتی بریتانیااست. السر تنها چند ساعت پس از این اقدام ناکام در حالی که سعی داشت به سوئیس فرار کند در مرز دستگیر شد. فرمان مرگ السر در ۴ آوریل سال۱۹۴۵ توسط آدولف هیتلر صادر و حکم در همان روز اجرا شد.

 

عملیات والکری

در ۲۰ ژوئیه ۱۹۴۴ به عنوان بخشی از عملیات افسانه شمال در آشیانه گرگ محل اقامت زیرزمینی هیتلر بمبگذاری انجام شد. اما هیتلر کشته نشد و تنها دچار صدمه‌ای سطحی شد. این مهم‌ترین سوء قصدی بود که نسبت به جان هیتلر انجام گرفت. طراحان این عملیات تعدادی از افسران و ژنرال‌های عالیرتبه ارتش آلمان بودند. سران آن‌ها اعدام و بعضی وادار به خودکشی شدند. این ترور هولناک باعث بدبینی سوظن شدید هیتلر به ارتش شد.

 

زندگی شخصی هیتلر

هیتلر در کنار اِوا براون در حالی که قلادهٔ سگ محبوبش به نام بلاندی را در دست دارد.

اِوا براون، معشوقه آدولف هیتلر و برای مدتی کوتاه همسر او بود. آدولف هیتلر، از مشروبات الکلی استفاده نمی‌کرد و سیگار نمی‌کشید. او هم‌چنینگیاه‌خوار بود و از خوردن غذاهای حاوی گوشت حیوانات پرهیز می‌کرد.

 

آدولف هیتلر به موسیقی ریشارد واگنر، آهنگساز آلمانی «عشق می‌ورزید».

 

هیتلر مخالف زنده‌شکافی بود. (رایش آلمان اولین کشوری بود که این کار را ممنوع کرد) هیتلر با مشاهدهٔ آزار حیوانات اندوهگین می‌شد.

 

از آن‌جایی که محل سکونت رسمی آدولف هیتلر شهر مونیخ بود، پس از خودکشی تمام درآمدها و اموال او از جمله حقوق معنوی کتاب نبرد من در آلمان، به دولت ایالتی بایرن تعلق گرفت.

 

هیتلر - اقتصاد

مانند هيتلر «جبهه ملی كار» ايجاد كنيد محمدجواد ابطحي، نماينده خميني‌شهر است و عضو «جبهه پايداري». مخالف سرسخت دولت است و منتقد جدي حسن روحاني. آنقدر مخالف كه تنها راه‌چاره را در «تغيير» دولتمردان مي‌داند و با اشاره به آن جمله تاريخي قوام‌السلطنه كه ٢٧ تير ١٣٣١ و هنگام جلوس بر كرسي مصدق در اتاق نخست‌وزيري به اعلاميه نوشته بود، مي‌گويد:...

محمدجواد ابطحي,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان

هیتلر - تصاویر

تصاویر دیده‌نشده از آدولف هیتلر و اقامتگاهش در گزارش زیر تصاویر دیده نشده‌ای از آدولف هیتلر و اقامتگاه برگوف را مشاهده می‌کنید که توسط یک عکاس انگلیسی در زمان دوران جنگ جهانی دوم به ثبت رسیده است. این تصاویر که به تازگی کشف شده قرار است به حراج گذاشته شود. ...

تصاویر اقامتگاه  آدولف هیتلر, عکس های اقامتگاه آدولف هیتلر, تصاویر اقامتگاه برگوف

هیتلر - خواندنی ها و دیدنی ها

حقایقی باورنکردنی از زندگی «آدولف هیتلر» شاید همه بر این نکته توافق داشته باشند که آدولف هیتلر یکی از معروف ترین چهره هایی است که تاریخ به خود دیده است. وی سیاستمدار و رهبری جاه طلب بود که بزرگ ترین جنگ تمام دوران به دلیل اهداف بلندپروازانه اش آغاز شد و میلیون ها نفر را به کام مرگ فرستاد. اگر چه در دنیای کنونی همواره با بدی از او یاد شده... هیتلر هیچگاه پای در اردوگاه های مرگ یهودیان نگذاشت اگر چه ساخت اردوگاه های مرگ برای از بین بردن یهودیان به دستور مستقیم او ساخته شده اما در واقع خود...

معرفی معشوقه‌های هیتلر (+تصاویر) آدولف هیتلر رهبر حزب نازی بیش از ده معشوقه در زندگی شخصی خود داشته است، در این جا به معرفی برجسته‌ترین آنها می‌پردازیم. به گزارش باشگاه خبرنگاران، زمانی که مردم به آدولف هیتلر، رهبر حزب نازی آلمان فکر می‌کنند، اولین چیزی که به نظرشان می‌رسد این است که او یکی از دیکتاتورترین و ظالم‌ترین رهبران... هیتلر فکر نکرده است. بر اساس اسناد تاریخی، هیتلر علی‌رغم ظاهر مستبد و خشن، در مورد زندگی شخصی و ارتباط با زنان برخوردی متفاوت داشت. بر اساس...

حراج خودروی مرسدس بنز آدولف هیتلر در آریزونای آمریکا +عکس خانه حراج «Worldwide Auctioneers» مستقر در ایالت آریزونای آمریکا اعلام کرد که قصد دارد یکی از خودروهای آدولف هیتلر را به حراج بگذارد. به گزارشجام جم آنلاین به نقل از یورونیوز، خانه حراج «Worldwide Auctioneers» مستقر در ایالت آریزونای آمریکا اعلام کرد که قصد دارد یکی از خودروهای آدولف هیتلر... هیتلر از این مرسدس بنز طی سالهای ۱۹۳۹ تا ۱۹۴۱ میلادی برای شرکت در رژه‌ها و دیگر برنامه‌های مهم استفاده می‌کرد و در این مدت نیز اریک کمپکا، افسر گشتاپو...

رضاخان از این سخن هیتلر به وجد آمد!/ هدیه‌ هیتلر به رضاخان چه بود؟ +عکس هیتلر در دیدار با خانواده شاه ایران در آلمان گفت: با عرض معذرت! متاسفانه من مثل شاه ایران ثروتمند نیستم و نمی توانم هدیه گرانقیمت بدهم! به گزارش جام جم آنلاین، یک قطعه عکس هدیه ای است که هیتلر به رضا شاه در قبال دو هدیه گران قیمت که رضا شاه به وی داده بود داد. در خاطرات تاج الملوک... هیتلر رفتیم آقای محتشم السلطنه اسفندیاری هم حضورداشت. هیتلر با من و اشرف و شمس دست داد و از من حال و احوال رضا را پرسید. از طرف سفارت ایران یک مرد جوان...

چیزهایی که درباره هیتلر و خانواده‌اش نمی‌دانید! آدولف هیتلر، آغازگرجنگ جهانی دوم است، کسی که در برهه ای از تاریخ همه کشورهای دنیا را به جان هم انداخت. او در طول زندگی اش حتما راز و رمز هایی داشته که شاید بیشترمان از آنها باخبر نباشیم. آدولف هیتلر بدنام‌ترین سیاستمدار دنیاست و جنایت‌های زیادی را هم مرتکب شده است، از همین رو او را یکی از... هیتلر رهبر جنبش نازی در آلمان بود و توانست با سخنرانی‌های درخشان خودش مردم زیادی را با خود همراه کند و روی آن‌ها تاثیر گذار باشد. او با همین...

دردسر نان تست های با تصویر هیتلر+عکس یک قاچاقچی که پیرو نئونازی ها و دوستدار هیتلر بود به خاطر انتشار تصویر هیتلر بر روی نان تست در صفحه فیس بوکش و حمل مواد مخدر دستگیر شد . به گزارش ایران آنلاین به نقل از میرر، متهم " پل سون" ۳۷ ساله محکوم شده که نان های تست را به شکل صورت هیتلر برش داده و با پخش این تصاویر خود را یک نئونازی معرفی کرده...

حراج گوشی تلفن شخصی هیتلر یکی از خانه‌های حراج در مریلند آمریکا گوشی تلفن شخصی آدولف هیتلر را به فروش گذاشته است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از آسوشتیدپرس از مریلند، بیل پاناگوپولوس از حراجی الکساندر واقع در شهر چسپیک درباره این موضوع می گوید افسران روس این تلفن را در جریان بازدید سرهنگ رالف راینر از پناهگاه... هیتلر در برلین به وی دادند. اکنون پسر راینر این تلفن شخصی اضطراری را که نماد نازی ها بر روی آن و نام هیتلر در پشت آن حک شده به فروش می رساند. ارزش...

قصری که قائم مقام هیتلر در آن بستری بود +تصاویر تصاویری از قصر در حال فرو ریختنی ببینید که قائم مقام هیتلر در آن بستری شده بود. به گزارش باشگاه خبرنگاران، تصاویری که می‌بینید، متعلق به قصر بوچانان در شهر استرلینگشایر اسکاتلند است که روزهایی در جنگ جهانی دوم، قائم مقام آدولف هیتلر، رودولف هس در آن به عنوان بیمار بستری بوده است. ... هیتلر سعی در این داشت که با پرواز به بریتانیا و مذاکره با دوک همیلتون در اسکاتلند، بدون اجازه هیتلر صلح برقرار کند اما سوخت هواپیمای رودولف هس در اواسط...

مخرب ترین سلاح تاریخ به مزایده گذاشته شد +عکس به گزارش باشگاه خبرنگاران، برخلاف تصور شما چیزی که از آن صحبت می کنیم، بمب اتم یا یک سلاح تهاجمی نیست بلکه تلفن هیتلر است که با استفاده از آن فرمان قتل میلیون ها نفر در سراسر جهان صادر شد. این تلفن که توسط افسران روس به هیتلر هدیه داده شده بود، اکنون در ایالت متحده به مزایده گذاشته شده... هیتلر رنگ قرمز به آن زدند. همزمان با روزهای پایانی جنگ جهانی دوم، یک افسر بریتانیایی به نام رالف رینر این تلفن را از سنگر شخصی هیتلر پیدا کرد. او...

آدولف هیتلر,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها
معشوقه‌های هیتلر,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها
اتومبیل هیتلر,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها
اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها,هدیه هیتلر به رضا خان
اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها,هیتلری‌ها
اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها,نان تست های با تصویر هیتلر
اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها,هیتلر
اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها
اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها,مخرب ترین سلاح تاریخ

هیتلر - سیاست

روزنامه سعودی اردوغان را هیتلر جدید توصیف کرد روزنامه السبق عربستان به شدت از رئیس جمهور ترکیه انتقاد و وی را "هیتلر جدید" خواند و اظهار کرد که وی به یک دیکتاتور تبدیل شده است. به گزارش ایسنا، به نقل از القدس العربی، روزنامه السبق در گزارشی درخصوص ترکیه با عنوان "با آغاز دوره دومش... شجاعت هیتلر جدید ترکیه را به فروپاشی مالی و امنیتی سوق...

جنجال اظهارات هیتلری رهبر راست‌های افراطی آلمان یکی از رهبران حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان با کم‌اهمیت دانستن جنایات آدولف هیتلر و نازی‌ها جنجال به پا کرد. او گفت: این فضله کوچکی از پرنده روی تاریخ ۱۰۰۰ ساله مملو از موفقیت آلمان است. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، آلترناتیو برای آلمان بزرگترین حزب اپوزیسیون در پارلمان آلمان... هیتلر و نازی‌ها تنها فضله‌ای از یک پرنده روی تاریخ ۱۰۰۰ ساله مملو از موفقیت آلمان هستد. سخنان این قانونگذار آلمانی موجب شد تا رئیس حزب اتحادیه...

علت مرگ هیتلر در ۱۹۴۵ خوردن سیانور و شلیک گلوله بود پزشکان فرانسوی با بررسی بقایای دندان و جمجمه آدولف هیتلر به این نتیجه رسیده‌اند که او در سال ۱۹۴۵ میلادی بر اثر خوردن سم سیانور و شلیک به سر کشته شده است. به گزارش ایسنا، درباره علت مرگ هیتلر شک و تردیدهای بسیاری وجود دارد. اما پزشکان فرانسوی متخصص بررسی جسد که برای اولین بار توانسته‌اند به بقایای... هیتلر و معشوقه‌اش را جمع کردند و به روسیه بردند، هیچ متخصصی به آن دسترسی نداشته است. باور غالب مورخان این بوده است که هم‌زمان با نزدیک شدن...

وزیر خارجه بریتانیا، پوتین را به هیتلر تشبیه کرد به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «بوریس جانسون» وزیر خارجه بریتانیا، روز گذشته رویکرد «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه در میزبانی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ را با رفتار «آدولف هیتلر» رویکرد رهبر آلمان نازی در میزبانی المپیک برلین در ۱۹۳۶ مقایسه کرده است. «ایان آستین» نماینده پارلمان بریتانیا...

هیتلر، دیکتاتور یا اشغالگر تصویری که تاریخ از «هیتلر» ارائه می‌دهد تصویر یک دیکتاتور بزرگ است؛ عنوانی که «چارلی چاپلین» با شجاعت و صراحت به او می‌دهد. «هیتلر» در آلمان خود را حاکم بر جان و مال مردم می‌دانست و اعضای حزب نازی و مأموران گشتاپو اجازه ابراز مخالفت با شخص «هیتلر» یا تصمیمات و خواسته‌های او را به کسی نمی‌دادند. بعد... هیتلر» بساط دیکتاتوری خود را به این کشورها نیز گسترش داد. ولی نکته‌ای که برایم جالب است، تفاوت بسیار زیاد میان «دیکتاتور بزرگ» و «اشغالگر بزرگ» است....

ماکت رئیس جمهور فیلیپین با سبیل هیتلر آن‌ها ماکت‌هایی در دست داشتند که چهره دوترته را با سبیل هیتلر نشان می‌داد که بعد از مدتی آن را به آتش کشیدند. ...

پیونگ‌یانگ ترامپ را با هیتلر مقایسه کرد کره شمالی روز سه‌شنبه، کمی پیش از دیدار «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی از واشنگتن، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را با آدولف هیتلر مقایسه کرد. خبرگزاری رسمی «کی سی ان ای» کره شمالی در مقاله‌ای با محکوم کردن شعار «اول آمریکا» که ترامپ در سخنرانی مراسم تحلیف خود در ماه ژانویه مطرح کرد،... هیتلر که همین هدف را دنبال می کرد.» خبرگزاری رسمی کره شمالی افزود: «ترامپ سیاست دیکتاتوری را هیتلر را دنبال می کند که هدفش تقسیم جهان به دو...

پوتین به مقایسه وی با هیتلر واکنش نشان داد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در نهایت به سخنان هیلاری کلینتون که وی را با آدولف هیتلر مقایسه کرده بود، پاسخ داد. به گزارش ایسنا، به نقل از وستی، پوتین افزود: مسکو هم می‌تواند از چنین قیاس‌ها و تشابه‌هایی برای توصیف عملکرد سیاستمداران آمریکایی استفاده کند، اما کرملین در تلاش است تا از این نوع... هیتلر برای حفاظت از شهروندان با ریشه آلمانی در شرق اروپا است. ...

عذرخواهی سخنگوی کاخ سفید از سخنانش درباره هولوکاست به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «شان اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید که پیش‌تر سعی داشت طی سخنانی «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه را از «آدولف هیتلر» رهبر نازی‌های آلمان بدتر جلوه دهد، به دلیل اظهارات خود که به صورت غیرمستقیم هولوکاست را انکار کرده بود، مجبور به عذرخواهی شد. وی... هیتلر نیز بدتر جلوه دهد. اسپایسر همچنین اظهار داشت که کسی در جنگ جهانی دوم از سلاح شیمیایی استفاده نکرده است و حتی شخصیت منفوری همچون هیتلر...

اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
رهبر راست‌های افراطی آلمان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
علت مرگ هیتلر,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
بوریس جانسون,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
هیتلر,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست,ماکت رییس جمهور فیلیپین با سبیل هیتلر
اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل,پیونگ‌یانگ
اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل,ولادیمیر پوتین
اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل,شان اسپایسر

هیتلر - طنز

طنز/ نقش تلگرام در جنگ جهانی دوم! طنز/ نقش تلگرام در جنگ جهانی دوم! ...

طنز/ هیتلر بخواب، بروبچ بیدارند! ستون طنز روزنامه شهروند، امروز به نطق عجیب و غریب ترامپ و دوستش در سازمان ملل پرداخته است. ...

طنز تلگرام,طنز,مطالب طنز,طنز جدید
طنز روزنامه شهروند,طنز,مطالب طنز,طنز جدید

هیتلر - علمی

کشف پایگاه مخفی هیتلر در قطب شمال دانشمندان روسی توانسته‌اند یک پایگاه مخفی حزب نازی را در قطب شمال شناسایی کنند که به دستور مسقیم آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی ساخته شده است. به گزارش ایسنا به نقل از زی‌نیوز، این پایگاه به نام " شکارچی گنج" که در جزیره الکساندرا در دایره قطبی قرار دارد، در سال ۱۹۴۲ و پس از حمله آلمان به روسیه...

اخبار علمی,خبرهای علمی,اختراعات و پژوهش,هیتلر

هیتلر - فرهنگ و اندیشه

رمان «صورتجلسه» اثر برگزیده جایزه ادبی گنکور ۲۰۱۷ به گزارش مهر، نویسنده با این رمان، در واقع سرنخ‌های حوادث مربوط به پیوستن اتریش به آلمان نازی را در سال ۱۹۳۸ دنبال می‌کند و شرح می‌دهد که ادبیات چه چیزی را می‌تواند برای تاریخ به ارمغان آورد؟ در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: هیتلر در مرسدس‌اش هنگام ترک مونیخ؛ از جنگل‌های پهناور گذشت....

من نوه آدولف هیتلر هستم پدربزرگ شما آدولف هیتلر است.» فیلیپ می‌گوید سکوت عجیبی بین ما حاکم شد و هیچ‌کدام از ما نمی‌دانستیم که چه بگوییم یا چه واکنشی نشان دهیم. این اتفاق مربوط به ٤٠‌سال پیش بود و هنوز هم فیلیپ ٥٦ساله نمی‌داند که چه واکنشی به این موضوع داشته باشد. او هیچ‌گاه در مورد آن حرف‌ها یا این واقعیت که شاید... هیتلر است، تأیید می‌کرد. روز ٣٠ سپتامبر ١٩٤٤ لئونارد نوشته: «امروز، روز جالبی بود. خانه‌ محل سکونت هیتلر در جنگ جهانی اول و زنی که فرزندی...

در حاشيه تجديدچاپ دو رمان از هاينريش مان: البته هيتلر معلم نيست اما... به‌تازگي دو رمان از هاينريش مان با نام‌هاي «عروسي خونين پاريس» و «فرشته آبي» كه هردو سال‌ها پيش با ترجمه محمود حدادي به فارسي منتشر شده بودند، در نشر كتاب‌پارسه تجديدچاپ شده‌اند. هاينريش مان از مهم‌ترين نويسندگان قرن بيستم ادبيات آلمان است كه امروز به چهره‌اي كلاسيك در ادبيات آلماني‌زبان بدل شده...

اصفهان شهر کودکان بیگانه به گزارش دنیای اقتصاد، در یکم ژانویه ۱۹۳۹م هیتلر از غرب و در ۱۷ سپتامبر همان سال استالین از شرق به لهستان حمله کردند و به این ترتیب جنگ دوم جهانی آغاز شد. در جریان این حمله روس‌ها بیش از ۰۰۰/ ۵۰۰/ ۱ لهستانی را اسیر و آنها را به اردوگاه‌های کار اجباری شوروی منتقل کردند. با حمله هیتلر...

چه بر سر فيلسوفان مخالف هيتلر آمد؟  زمستان ۱۹۳۳، خانواده‌اي خوش‌پوش با لباس‌هايي گرم در خيابان‌هاي سنگفرش‌‌شده برلين قدم مي‌زدند. دو دختربچه که کفش‌هاي واکس‌زده زيبايي با جوراب‌هاي پشمي به پا داشتند، کلاه‌هاي پشمي‌شان را روي گوش‌ها کشيده بودند و بسته‌هاي بزرگي با خود حمل مي‌کردند؛ گويي عازم سفري طولاني بودند. يکي‌شان کنار مادر...

دروغ های بزرگ جنگ ١٩٣٩ «رالف تسرباک» از روزنامه «دی‌تسایت» در سالروز حمله نیروهای رایش سوم به لهستان و آغاز بی‌رحمانه‌ترین جنگ در ٣١ آگوست ١٩٣٩ که بر حسب تصمیم قاطع آدولف هیتلر از قبل برای شروع جنگ دقیقا برنامه‌ریزی‌ شده بود، برخی نکات به اختصار بیان می‌کند که به نظر نگارنده شایان توجه است. نوشتن نام بیشتر بازیگران... هیتلر بعدها با لغو این معاهده، به اتحاد جماهیر شوروی حمله کرد، می‌توان تصور کرد او در این مرحله می‌خواسته با خاطرجمعی موقتی از جبهه شرق (جبهه روسیه)، نیروهای...

خانه هیتلر در اتریش مصادره می‌شود دادگاه عالی اتریش حکمی را صادر کرد که به موجب آن دولت می تواند خانه ای که آدولف هیتلر، دیکتاتور سابق آلمان نازی در آن متولد شده بود را مصادره کند. به گزارش ایرنا به نقل از گاردین، پس از سال ها کشکمش بین دولت و مالک خانه ای که آدولف هیتلر در آن متولد شده بود، سرانجام دادگاه عالی این کشور با صدور... هیتلر دیکتاتور سابق آلمان نازی در ۲۰ آوریل سال ۱۸۸۹در منزل مذکور در شهر بران آئو متولد شد. ...

رمان صورتجلسه,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
فیلیپ لورت,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
هاينريش مان,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی,خانه آدولف هیتلر

هیتلر - فوتبال

چه کسی رویاهای ورزشی هیتلر را بر باد داد؟ به گزارش ایسنا، بازی‌های المپیک ۱۹۳۶ در برلین برگزار شد که یکی از جنجالی‌ترین اتفاقات، بی‌اهمیتی هیتلر به جسی اونز بود. این دونده توانست در پرش طول رکورد بهتری نسبت لوتس آلمانی به ثبت برساند و در جایگاه نخست قرار بگیرد. این بازی‌ها برای هیتلر اهمیت زیادی داشت چون او می‌خواست برتری ورزشکارانش برای... هیتلر و تعویض زندانیان توسط سوئدی ها نجات پیدا کرد. این اتفاق در ۵ آوریل ۱۹۴۵ رخ داد. هالورسن از لحاظ جسمانی خیلی ضعیف شده بود و تنها ۱۰ سال بعد...

رویاهای ورزشی هیتلر,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,نوستالژی

هیتلر - آموزشی

حمایت از هیتلر در دانشگاه‌های آمریکا به گزارش ایسنا به نقل از شیکاگو تریبون، در دانشگاه شیکاگو آمریکا تصاویر آدولف هیتلر رهبر آلمان نازی به همراه صلیب شکسته نصب شد که در پایین آنها شعار "نه به انحطاط، نه به ریاضت، زنده باد پیروزی" به چشم می‌خورد. ماه گشته رییس دانشگاه شیکاگو یک ایمیل برای تمام دانشجویان مبنی بر ارزش قائل...

اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه,هیتلر

هیتلر - هنر و سینما

عکس/ «چرچیل» سینمایی می‌شود به گزارش مشرق، داستان این درام جنگی در دوران جنگ جهانی دوم و زمانی رخ می دهد، که آدولف هیتلر در حال کشور گشایی و تجاوز به کشورهای قاره اروپا بود. بخش اصلی این داستان، بر روی رهبر وقت انگلستان و تلاش های او برای مقابله با ارتش متجاوز آلمان تمرکز دارد. جاناتان تپالیژسکی که...

اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان,چرچیل

هیتلر - ویدئوها

معمای خودکشی هیتلر ویدئو معمای خودکشی هیتلر,کلیپ خودکشی هیتلر,فیلم اسناد سازمان سیا در مورد خودکشی هیتلر ...

معمای خودکشی هیتلر
شاید از دست داده باشید
قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد
هیأت مدیره پرسپولیس چه زمانی معرفی می‌شود؟
ارنستو والورده: سویا در خانه ترسناک است/ به دنبال بازیکنی بودم که خیلی سریع به بارسا کمک کند
خالکوب آشویتس منتشر شد
سامانه «پست کتاب» رونمایی شد
اکبری: منتظر برنامه‌های کولاکوویچ هستیم/ بهترین‌ها دعوت خواهند شد
ارتباط سکته مغزی و صرع بررسی می شود
ارزیابی ارتش آمریکا: ایران تنها برنده حمله آمریکا به عراق بود
این مواد غذایی را خام نخورید
عیدی ۹۳۲ هزار تومانی کارکنان در راه است
یاوری:‌ بازیکنان کی‌روش کارآمدتر از مهره‌های لیپی هستند/ بی‌حاشیه باشیم قهرمان می‌شویم
۷ روایت درباب مرگ منتشر شد
زن۲۱ساله: مرد۶۰ساله می گفت صیغه اش شوم تا برایم وام جور کند
اولتیماتوم شهرخودرو برای واگذاری تیم پدیده
زباله در ایران طلای کثیف نیست