صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گفتگو مذهبی

گفتگو مذهبی

سرپوش - گفتگو مذهبی

امام جمعه بیله‌سوار: برخی روحانیون دنیای امروز را باور ندارند «گاهی یک دختربچه را در سن ١٠ یا ١٢سالگی شوهر می‌دهند و  این دختربچه مادر هم می‌شود، مادرشدن یک دختربچه که خودش شدیدا به آغوش مادر نیازمند است، یک ظلم بزرگ به بچه‌هاست.» این دو سطر بخشی از خطبه روزجمعه حجت‌الاسلام اصغرجدایی امام جمعه شهرستان بیله‌سوار است.

مشی شایسته‌سالاری در اندیشه و سیره حضرت رسول اکرم(ص) ملاحظه شایستگی‌ها در انتخاب افراد و واگذارى کارها از مهم‌ترین مسائل در اداره امور است؛ یعنى کسى که قرار است مسئولیت کارى را عهده‌دار شود و در مسندى قرار گیرد، باید شایستگى‌هاى لازم را براى آن مسئولیت دارا باشد زیرا آنچه سبب گردش درست امور و سلامت و صلابت کارها مى‌شود و زمینه دسترسی به اهداف را فراه

قاضی عسکر: درسفرحج، ترور و ربايش مطرح نبوده است درحج امسال گرايش زائران ایرانی به معنويت بسيارچشمگيربود   گرانی ارز بي‌شك در حج سال بعد تاثیر خواهد گذاشت   عربستان براساس قاعده قتیل الزحام باید به خانواده های شهدای منا دیه بپردازد   درسفرحج بحث هايی مثل ترور و ربايش مطرح نبوده است   طبق نظرسنجی ها امسال زائران ایرانی نسبت به سال هاي گذشته بيشتري

نوحه‌خوان یزدی: گفتند نوحه شما باعث تشویش اذهان عمومی می‌شود!/ سازمان تبلیغات شعر را تغییر داد سروش رحمانی مداح معروف یزدی می‌گوید سازمان تبلیغات یزد بخشی از شعرمان را به دلیل اینکه ممکن بود باعث ایجاد مشکل از سوی منافقین علیه کشور شود را حذف کردند.

گفتگو با «مصطفی محسن‌زاده»؛ مداح خاص و محبوب یزدی ناگفته‌های ‌مصطفی محسن‌زاده نوحه‌خوان یزدی از هیأت متفاوت شهر و بازخورد ‌نوحه‌خوانی‌هایش ما برای تمام خط‌های شعری که می‌خوانیم، پشتوانه حدیثی و روایی و تاريخي داريم و حتي نظر مقام معظم رهبری در این موارد مؤيد شعرهاي ما است حرف ما فارغ از مسائل روزمان نیست، ما نوحه می‌خوانیم در بستر زمانی خودمان؛ حر

صریح ‌و بی‌پرده با ‌سیدمهدی‌ صدرالساداتی، روحانی خبرساز فضای‌ مجازی «سیدمهدی صدرالساداتی» طلبه خبرساز و جنجالی این روزهای فضای مجازی است، درحالی‌ که هنوز کاربران در صفحات فضای ‌مجازی با ماجرای عروسی پسرسفیر و عکس بازنشرشده توسط صدرالساداتی درگیر هستند؛ این طلبه ‌جوان یک ماجرا ی تازه دیگر را پیگیر می‌شود: «ماجرای آقازاده ‌شاعر مسلکِ وزیر سابق.» به گزارش شهروند، صدرا

گفت‌وگو با پدر شهید محسن حججی: گوسفند نذر کردیم داعش او را شهید کند و بیش از این شکنجه نشود پدر شهید محسن حججی در نمایشگاه مطبوعات، در خصوص احساس خانواده شهید موقع اسارت و شهادت او توضیح داد. توضیحاتی که همچنان مخاطب را متاثر می‌کند.

روی سنگ قبرشان بنویسید شهید هنوز غم در چشم‌ها سنگینی می کند و داغ سنگین پسران نتوانسته رخت سیاه را از تن مادر ها بیرون کند. پسِ پشتِ پلک‌هایی که چروک‌های تازه ای دارند و در عمق چشم‌ مادران و پدران فرزندان آفتاب و باد، حلقه‌ اشکی همیشگی نشسته.

تازه فهميدم خانواده شهيد يعني چه صبح روز چهارشنبه تمامي كساني كه به سوي ميدان بهارستان حركت كردند انتظار روزي را داشتند مثل همه روزهاي ديگر.

اهل سنت و دولت دوازدهم به گزارش شرق، «سهم شش‌ميليوني آراي اهل سنت در سبد رأي حسن روحاني خبر از جدي‌بودن مطالبات اقليت‌هاي قومي و مذهبي از دولت دوازدهم مي‌دهد».

'ربنای' شجریان بی‌نظیر است/ ویژگی اذان موذن‌زاده هم ایرانی بودن آن است+سه اذان از دو نسل موذن‌زاده این روزها اجرای مناجات، ادعیه و اذان با الحان ایرانی ازسوی برخی‌مورد نقد قرار گرفته که ازجمله آنها می‌توان به اجرای "ربنا" و همچنین "اذان موذن‌زاده" اشاره کرد؛ این در حالی است که مردم کشورمان با تمام وجود این آثار را با همین الحان ایرانی پذیرفته‌اند.

حج من این‌جا است به گزارش شهروند، دیدار خانه خدا آرزوی هرمسلمانی است. زمانی که هرجایی بنای مکعب‌شکل در مسجدالحرام را که مهمترین عبادتگاه و قبله مسلمانان است، می‌بینی، رویای به نمازایستادن دربرابرش و طواف برگرد آن‌که رکنی از ارکان فریضه حج است، در ذهنت پرورانده می‌شود.

مردم به مطالب مسموم درفضای مجازی درباره حج توجه نکنند  بسیاری از مسائل مطرح شده در فضای مجازی در ارتباط با حج انحرافی است و مردم به این فضا سازی ها توجه نکنند.

تعابیر و تحلیل‌های نادرست ما نسبت به امام‌چهارم شیعیان در گفت‌وگو با استاد فلسفه حوزه نقد شده است به گزارش خبر آنلاین، آیت الله آقا سیدرضی شیرازی فرزند آقا میرزا محمدحسین شیرازی و نوه مرحوم میرزا علی آقای شیرازی فرزند میرزای بزرگ است. در سال ۱۳۴۵ هجری قمری در نجف اشرف متولد شده است و قریب به سی سال درهمان جا تحصیلات خود را ادامه داده و به فراگیری مقدمات و سطوح و خارج فقه موفق شده است.

می‌خواهند عظمت حج را بشکنند/ دنبال سود مادی نیستیم/ سهمیه خاص برای خانواده شهدای منا نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: اگر ذره‌ای ناامنی در عربستان علیه زائران ایرانی احساس کنم، اولین شخصی هستم که اجازه نخواهم داد مردم به حج بروند، چون از جانب ولی‌فقیه نماینده حفظ جان و شأن مردم هستم.

ایمان، آزادی و عقلانیت اضلاع سه گانه مثلث ارزش‌های تمدن اسلامی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه فهم جامعه متمدن، مستلزم فهم جایگاه سه ارزش بنیادین ایمان، آزادی و عقلانیت است گفت: باید مرجعیت وحی در ارزشگذاری به رسمیت شناخته شود.

مذاکرات حج در حال نهایی شدن است نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینکه مذاکرات حج آینده در حال نهایی شدن است، تصریح کرد: تاکنون توافقات با طرف سعودی به صورت مطلوبی انجام شده است.

امام با من شوخی می‌کردند/ ماجرای عکس امام در زیر درخت سیب/ایده شلیک به هواپیمای حامل امام توسط چه کسی مطرح شد// بامداد ۱۲ بهمن منتشر شود عکاس روزهای انقلاب گفت: امام می‌خواستند به من بفهمانند که می‌دانم چند وقتی است که روی بحث انقلاب کار می‌کنید؛ چون مشاوران به ایشان گفته بودند؛ ایشان با من شوخی می‌کردند البته شوخی کلامی نبود، گاهی لبخند و چشمک می‌زدند.

زائران از هر گونه اهانت به مقدسات دیگران پرهیز کنند/ لزوم پرهیز از ورود بدون پاسپورت و ویزا به عراق یکی از مراجع تقلید در توصیه‌هایی ضروری به زائران اربعین گفت: از هرگونه اهانت به مقدسات دیگران پرهیز کنید به خصوص اینکه گروه‌هایى از مذاهب گوناگون در این مراسم شرکت دارند. به گزارش فارس ، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در پیامی توصیه‌هایی خطاب به زائرین اربعین حسینی مطرح کرد.

مستکبران دشمنی با نظام اسلامی را رها نمی کنند آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: حکومت مستکبران بر مبنای انسان محوری و لذت های دنیایی است بنابراین آنها همواره با حکومت اسلامی که بر مبنای معنویت، وحی و قرآن ایجاد شده دشمنی دارند.

۱۲۳۴۵آرشیو
اصغر جدایی,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,علما
حضرت رسول اکرم,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,اندیشه دینی
قاضی عسکر,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,حج و زیارت
نوحه‌خوانان یزدی,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,فرهنگ و حماسه
مصطفی محسن‌زاده,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,فرهنگ و حماسه
سیدمهدی صدرالساداتی,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,علما
پدر شهید حججی,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,فرهنگ و حماسه
اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,فرهنگ و حماسه,خانواده های سربازان پادگان ٠٥ کرمان
اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,فرهنگ و حماسه,شهیدان مجلس
اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,فرهنگ و حماسه,جلال جلالي‌زاده
اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,فرهنگ و حماسه,ودود موذن زاده
اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,حج و زیارت,محمدحسین ناظمی
اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,حج و زیارت,خطبه های نماز جمعه مکه و مدینه
اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,علما,آیت الله آقا سیدرضی شیرازی
اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,حج و زیارت,حجت‌الاسلام قاضی عسکر
اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,علما,ارزش‌های تمدن اسلامی
اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,حج و زیارت,قاضی عسکر
اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,فرهنگ و حماسه,عکاس روزهای انقلاب
اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,حج و زیارت,ناصر مکارم شیرازی
اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,علما,حسین نوری همدانی
شاید از دست داده باشید
آسمان ۵ استان کشور بارانی است / وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در نواحی شرقی
عراقی‌ها می‌توانند با وسایل نقلیه شخصی وارد ایران شوند
عراقچی: تا زمانی که منافع‌مان تامین شود در برجام می‌مانیم
زنان هر سال یک ماه بیشتر از مردان کار می‌کنند
کتک‌کاری خیابانی لبنانی ها در محله 'نوی کلن' برلین
بزرگ اما زیر سایه زندگی خصوصی
فعال حمل و نقل دریایی نفت: آمریکا نمی‌تواند در آب‌های بین‌المللی گریس‌۱ را توقیف کند
طرح ممنوعیت ورود خبرنگاران رسانه‌های تبعیت‌کننده از تحریم آمریکا به ایران اعلام وصول شد
زمان دقیق پخش فینال عصر جدید مشخص شد؛ چه کسی برنده فینال عصر جدید می شود؟
مذاکره با وزارت نیرو برای احداث تصفیه‌خانه‌های محلی در تهران
استفاده شهروندان از ایستگاه‌های متروی بسیج و میدان محمدیه از فردا
ترامپ به بهانه کریسمس تعرفه‌های چین را به تعویق انداخت
درخواست برانکو از بازیکنان الاهلی/السومه در الاهلی می‌ماند
مشکل انتقال به فرودگاه؛ علت تاخیر پرواز حجاج
کشف هشت انفجار رادیویی اسرارآمیز در اعماق فضا