۱۵:۵۴ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۵۰۱۴۹۴
اخبار افغانستان

طالبان بار دیگر مذاکره مستقیم با دولت افغانستان را رد کرد

گروه طالبان,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان
سخنگوی طالبان در واکنش به خبرهای اخیر مبنی بر آغاز مذاکرات دولت افغانستان با این گروه تصریح کرد که نمایندگان دولت کابل تنها به عنوان یک طرف سیاسی می‌توانند در نشست بین‌الافغانی حضور یابند.

به گزارش تسنیم، «عبدالسلام رحیمی» وزیر دولت در امور صلح افغانستان اعلام کرد که تا دو هفته آینده دولت این کشور مذاکرات مستقیم با طالبان را آغاز خواهد کرد.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان در واکنش به این موضوع تصریح کرد که مذاکرات بین‌الافغانی بین طالبان و نیروهای سیاسی در افغانستان صورت خواهد گرفت.

وی افزود: « دولت افغانستان نمی‌تواند به عنوان دولت رسمی این کشور مذاکرات بین‌الافغانی حضور یابد بلکه می‌تواند تنها به عنوان یکی از طرف‌های سیاسی این کشور در این مذاکرات شرکت کند.

سخنگوی طالبان خاطرنشان کرد که مذاکرات بین الافغانی بین طالبان و رهبران سیاسی این کشور نیز قرار است پس از آنکه آمریکا زمان خروج نیروهای خارجی از افغانستان را اعلام کرد برگزار شود.

با این حال، دولت افغانستان بارها تاکید کرده است که فعالان سیاسی که در نشست‌های بین‌الافغانی با طالبان حضور می‌یابند نمی‌توانند به نمایندگی از مردم و دولت رسمی این کشور با طالبان گفت‌گو کنند.

دولت افغانستان هرگونه توافق نهایی صلح در این کشور را منوط به آغاز مذاکرات مستقیم طالبان با دولت این کشور می‌داند.

از سوی دیگر، طالبان از مواضع خود مبنی بر عدم مذاکره با دولت افغانستان و ادامه حملات مرگبار به نیروهای امنیتی افغان کوتاه نیامده است زیرا حملات این گروه علی‌رغم تلاش‌های صلح تشدید شده است.

کارشناسان معتقدند که به دلیل خودداری طالبان از مذاکره با دولت افغانستان هنوز چالش‌های اساسی مانند سرنوشت دولت کنونی افغانستان، چگونگی نظام آینده و سایر موارد حساس حل نشده باقی ماندند.

  • 20
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید