۱۰:۵۴ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۵۰۲۵۵۶
اخبار افغانستان

ترامپ: هر چه زودتر باید نیروهای خود را از افغانستان خارج کنیم

دونالد ترامپ,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان
رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه دیگر نباید وارد جنگ‌های بی‌پایان شویم، گفت: تلاش داریم هر چه زودتر نیروهای خود را از افغانستان خارج کنیم.

به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در گفتگو با سی_ اسپن(C-Span) گفت: تلاش داریم هر چه زودتر نیروهای خود را از افغانستان خارج کنیم. 

ترامپ اضافه کرد: ما در حال مذاکره با طالبان هستیم و تلاش داریم تا آنجا که امکان دارد هر چه زودتر نیروهای خود را از افغانستان خارج کنیم. 

رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: واشنگتن دیگر نباید هیچگاه خود را وارد جنگ‌های بی‌پایان کند.

این سخنان در حالی مطرح می شود که وزیر خارجه آمریکا نیز گفته بود ترامپ دستور داده نظامیان این کشور پیش از انتخابات سال آینده از افغانستان خارج شوند، موضعی که پامپئو چند روز بعد از آن عقب‌نشینی کرد. 

پامپئو اعلام خبر خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان پیش از انتخابات سال آینده را برداشت نادرست رسانه‌ها از سخنان وی عنوان کرد و گفت: امیدوارم که رسانه‌ها مطالب را دقیقتر منتشر کنند. 

وی به خبرنگاران در هنگام سفر به کشورهای آسیا پاسفیک گفت: ضرب الاجلی برای خروج نظامیان آمریکا از افغانستان تعیین نشده است. 

قرار است دور هشتم مذاکرات آمریکا و طالبان به زودی در دوحه قطر برگزار شود. 

پامپئو : ضرب الاجلی برای خروج از افغانستان نداریم
به گزارش فارس، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا از موضع خود درباره خروج سربازان آمریکایی پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال آینده این کشور از افغانستان عقب نشینی کرد.

پامپئو اعلام خبر خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان پیش از انتخابات سال آینده را برداشت نادرست رسانه‌ها از سخنان وی عنوان کرد و گفت: امیدوارم که رسانه‌ها مطالب را دقیقتر منتشر کنند. 

وی به خبرنگاران در هنگام سفر به کشورهای آسیا پاسفیک گفت: ضرب الاجلی برای خروج نظامیان آمریکا از افغانستان تعیین نشده است. 

پامپئو در مصاحبه‌ای در مقر «باشگاه اقتصادی واشنگتن» در پاسخ به این سوال که آیا انتظار دارد آمریکا نیروهایش در افغانستان را قبل از دور بعدی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا کاهش دهد گفت: «این دستوری است که من از رئیس‌جمهور ایالات متحده دریافت کرده‌ام.»

  • 15
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش