جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹
۱۶:۴۶ - ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۶۰۱۴۵۰
اخبار افغانستان

ترامپ: برای خروج نظامی از افغانستان عجله‌ای نداریم

رئیس جمهور آمریکا,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان
رئیس جمهور آمریکا در سخنانی اظهار داشت که برای خروج نظامی از خاک افغانستان هیچ عجله‌ای ندارد.

به گزارش فارس، رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه گفت که برای خروج نظامیان این کشور  از افغانستان  عجله‌ای ندارد.

به نوشته وبگاه «تی وی نیوز» «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا این سخنان را روز گذشته در نشست مطبوعاتی قبل از دیدار با «نارندرا مودی» نخست وزیر هند در حاشیه برگزاری نشست گروه هفت در فرانسه و پس از سؤال درباره زمان بندی خروج نیروهای آمریکایی از خاک افغانستان اظهار داشت.

ترامپ گفت که بدون جدول زمانی و هرچه باشد، ما عجله در این کار نداریم. رئیس جمهور آمریکا در ادامه گفت ، نقش نظامی آمریکا در افغانستان به «یک نیروی پلیس» مبدل شده است.

وی در این باره گفت: «منظور من این است که ما آنجا هستیم. اما رک و پوست کنده بگویم که واقعا بیش از هر چیز دیگری (در افغانستان) یک نگهبان هستیم.»

ترامپ در ادامه ادعا کرد که آمریکا می‌تواند در مدت زمان کوتاهی  برنده جنگ در افغانستان باشد.

این در حالی است که یک سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی نیز روز شنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری«فاکس نیوز» هشدار داد که خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان خطر وقوع  ۱۱ سپتامبر دیگری را به همراه دارد.

 سناتور «لیندسی گراهام» در این زمینه اظهار داشت، اگر ما افغانستان را ترک کنیم، به طالبان نمی‌توان برای مقابله با القاعده یا داعش اطمینان کرد و آن‌ها این قابلیت را ندارند. اگر این مورد را از جامعه امنیتی نیز بپرسید که در صورت خروج آمریکا از افغانستان چه اتفاقی رخ می‌دهد، آن‌ها بی‌درنگ می‌گویند این اتفاق  منجر به ۱۱ سپتامبر دیگری می‌شود.

far​snews.‎​com
  • 16
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش