۲۲:۵۷ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۱۲۰۸۴۳۲
حوادث طبیعی

سیلاب ، آب آشامیدنی ۲۲۳ روستای مازندران را قطع کرد

سیل در مازندران,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی مازندران گفت که باران شدید و سیلاب به تاسیسات زیربنایی این شرکت آسیب زد و آب آشامیدنی ۲۲۳ روستا در مناطق مرکزی و شرقی استان را قطع کرد.

به گزارشایرنا به نقل از روابط روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران، مجید عبداللهی افزود: ۲۹ هزار و ۸۲ مشترک این تعداد روستا در شهرستان گلوگاه، بهشهر، نکاء، میاندرود، ساری، سیمرغ، همچنین جویبار، سوادکوه، بابل، بابلسر ، نور و سورک با مشکل تامین آب آشامیدنی مواجه هستند. 

 

وی گفت: از همان لحظات اولیه وقوع سیل تاکنون با بسیج تمامی امکانات و تجهیزات و اعزام اکیپهای رفع اتفاقات، آب آشامیدنی ۴۷ روستا وصل شده و تلاش برای برقراری آب شرب ۱۷۶ روستای دیگر همچنان ادامه دارد.

 

مدیر آبفار مازندران اضافه کرد : آب شرب ۷۹ روستا بر اثر سیل و تخریب تاسیسات آبرسانی از مدار خارج شده و آب شرب ۳۸ روستا که از تاسیسات آبرسانی شهری تامین می شود نیز به دلیل آب گرفتگی تاسیسات پمپاژ آبفای شهری قطع شده است.

 

وی گفت : همچنین آب شرب ۷۵ روستا به دلیل قطعی برق از مدار خارج شده و آب آشامیدنی ۱۱ روستا نیز به دلیل کدورت آب چشمه ها قابل آشامیدن نیست که در حال حاضر آب آشامیدنی اهالی روستاهای سیلزده با ۱۰ دستگاه تانکر سیار و آب بسته بندی تامین می شود.

 

بارش شدید باران از یکشنبه این هفته در مازندران آغاز شد و همچنان نیز ادامه دارد و این بارش ها به زیر ساخت های مختلف استان بویژه در شرق و مرکز خسارت وارد کرده است.

 

 

  • 15
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.4 stars from 17 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید