۲۲:۱۲ - ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۱۰۳۶۰۴
حوادث طبیعی

۳ روستای استان کرمانشاه دچار رانش زمین شد

رانش زمین در کرمانشاه,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه گفت: سه روستای استان کرمانشاه به دنبال سیل اخیر دچار رانش زمین شد.

جعفر نصوری در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: برابر گزارش‌ها تاکنون روستاهای چشمه‌گدار و بیوند سفلی هر دو از توابع شهرستان جوانرود و روستای زرور از توابع شهرستان گیلانغرب دچار رانش زمین شده‌اند.

 

وی افزود: روستاهای چشمه‌گدار و بیوند نیاز به جابه‌جایی ندارند و با در نظر گرفتن تمهیداتی خطر رانش زمین رفع می‌شود و ممکن است چند واحد جابه‌جا شوند اما در روستای زرور هم اکنون در حال حفر گمانه و مطالعات ژئوتکنیکی هستیم که بعد از تکمیل مطالعات وضعیت روستا تعیین می‌شود.

 

نصوری عنوان کرد: در شهرستان صحنه مواردی از تخریب زاغه‌های زیر منازل وجود دارد که در این راستا مقرر شده روستای کری‌زاغه جابه‌جا شود.

 

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه گفت: به دنبال وقوع زلزله در آبان ۹۶ نیز ۲۰ روستا به طور کامل جابه‌جا شد.

 

نصوری با اشاره به اینکه سیلاب اخیر در استان کرمانشاه ۳۶۰ میلیارد تومان خسارت به طرح‌های هادی روستاها وارد کرد اظهار کرد: طرح هادی ۲۸۱ روستا در سطح استان تحت‌تأثیر سیل قرار گرفت.

 

وی با بیان اینکه شهرستان کرمانشاه با ۱۰۸ روستا بیشترین میزان خسارت در زمینه طرح هادی روستایی را دارد عنوان کرد: طرح هادی نیز در ۴۸ روستای شهرستان صحنه، ۳۳ روستای سرپل‌ذهاب، ۳۱ روستای دالاهو نیز خسارت دید.

 

نصوری با بیان اینکه تنها روستاهای قصرشیرین تحت‌تأثیر سیل قرار نگرفتند افزود: طرح هادی یک روستای پاوه، ۱۶ روستای ثلاث‌باباجانی، پنج روستای جوانرود، پنج روستای روانسر، یک روستای سنقر و کلیایی، ۶ روستای کنگاور، ۱۱ روستای گیلانغرب و هشت روستای هرسین نیز خسارت دید.

 

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه بیان کرد: در مجموع ۲۸۱ روستای ذکر شده ۱۳۴ کیلومتر مسیر داخلی روستایی شامل مسیرهای آسفالته و سنگفرش و ۴۶ واحد ابنیه فنی شامل پل و دیوار حائل دچار خسارت شد.

 

 

  • 16
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.7 stars from 17 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید