۰۰:۰۹ - ۱۰ تير ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۴۰۲۷۲۶
حوادث طبیعی

جزئیات مرگ دردناک ۳ نفر در سیل ناگهانی خوی

سیل در خوی,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
بارش باران ۲خانواده را که برای تفریح زیر پلی رفته بودند، غافلگیر کرد و با جاری‌شدن سیل ۳نفر از آنها، ازجمله زنی باردار جان خود را از دست دادند.

به گزارش همشهری، این حادثه هولناک ظهر جمعه در بخش قطور شهرستان خوی اتفاق افتاد. اعضای ۲خانواده سوار بر یک خودروی پیکان به زیر پل قطار رفته بودند. آنجا یک چشمه آبگرم وجود دارد و برخی خانواده‌ها برای تفریح به آنجا می‌روند.

اعضای این دو خانواده نیز بعد از اتراق مشغول تفریح و استراحت شدند. همه‌‌چیز خوب بود و بچه‌ها مشغول بازی بودند که ناگهان باران شروع به باریدن کرد. به‌نظر نمی‌رسید که بارش باران مشکلی ایجاد کند اما چند لحظه بعد از بالا‌دست سیلی ناگهانی جاری شد. حجم سیلاب آنقدر زیاد بود که اعضای این دو خانواده غافلگیر شدند و پیش از آنکه بتوانند خود را نجات دهند، گرفتار سیلاب شدند.

شدت جریان سیل هر لحظه بیشتر می‌شد؛ به حدی که ۳نفر شامل ۲زن و یک کودک را با خود برد. سیلاب حتی خودروی پیکان این گردشگران را هم با خود برد. کاری از هیچ‌کس ساخته نبود و هرکس تلاش می‌کرد جان خودش را نجات دهد. این شرایط برای چند دقیقه ادامه پیدا کرد تا اینکه با قطع‌شدن باران، سیل هم فروکش کرد.

دقایقی از این حادثه می‌گذشت که گروه‌های امداد و نجات راهی محل حادثه شدند. شواهد نشان می‌داد ۳نفر ناپدید شده‌اند و به‌احتمال زیاد سیلاب آنها را با خود برده است. به این ترتیب جست‌وجو برای یافتن آنها آغاز شد. این ۳نفر شامل ۲زن و یک کودک بودند که یکی از زن‌ها باردار بود. ساعتی از شروع عملیات گذشته بود که سرانجام امدادگران توانستند پیکرهای بی‌جان ۳مفقودی این حادثه را کشف کنند.

سید‌محمد عابدی، فرماندار خوی در این‌باره به همشهری گفت: «محلی که حادثه در آنجا اتفاق افتاد، دره‌ای است که از روی آن پل راه‌آهن عبور می‌کند. در دره یک چشمه آبگرم قرار دارد که برخی افراد برای تفریح به آنجا می‌روند اما اعضای این خانواده در بستر دره اتراق و حتی خودروی‌شان را در آنجا پارک کرده بودند.» وی ادامه داد: «با وجود اینکه در منطقه ما زیاد باران نمی‌بارد، اما برای چند دقیقه باران بارید و چون حادثه‌دیدگان در بستر دره بودند، سیلاب ناگهانی ناشی از باران آنها را غافلگیر کرد و قدرت سیلاب به حدی بود که آنها و خودروی‌شان را با خود برد و یک ساعت بعد اجساد با تلاش نیروهای امدادی کشف و به پزشکی قانونی تحویل داده شد.» 

فرماندار خوی ادامه داد: «وقوع رگبار و بارش باران در این فصل محتمل است. به همین دلیل از خانواده‌ها درخواست می‌شود که برای در امان ماندن از چنین خطراتی از اتراق‌کردن در بستر رودخانه‌ها و دره‌ها خودداری کنند.»

  • 10
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید