یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
۱۳:۴۵ - ۲۰ تير ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۴۰۵۸۳۱
حوادث طبیعی

بدنبال بارش های سیل آسا

اعلام وضعیت فوق العاده در ایالت لوئیزیانای آمریکا

وضعیت فوق العاده در ایالت لوئیزیانای آمریکا,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
"جان بل ادواردز" (John Bel Edwards) فرماندار ایالت لوئیزیانای آمریکا به دنبال بارش های سیل آسا و در پیش بودن یک توفان دریایی در این ایالت حالت فوق العاده اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، رسانه های خبری آمریکا همچون "هیل" (TheHill) و شبکه تلویزیونی سی ان ان روز پنجشنبه با انتشار این خبر افزودند این وضعیت از ۱۰ جولای تا هشتم ماه اوت (۱۹ تیر تا ۱۷ مرداد) ماه برقرار خواهد بود.

سی ان ان گزارش داد: در شهر "نیواورلئان " (New Orleans) بزرگترین شهر ایالت لوئیزیانا تنها در مدت شش ساعت ۲۳۹ میلی متر بارندگی شد.

به گزارش این شبکه تلویزیونی آمریکایی، هم اکنون توفانی در خلیج مکزیک با سرعت ۷۵ کیلومتر در ساعت در حال شکل گرفتن است که انتظار می رود تا شنبه آینده به سواحل جنوبی آمریکا رسیده و سرعت آن به ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

سی ان ان همچنین افزود: طی روزهای آتی انتظار بارش حدود ۵۰۰ میلی متر می رود و این توفان دو ایالت لوئیزیانا و تگزاس را در بر خواهد گرفت.

بنابر این گزارش هم اکنون سطح خیابان ها در شهر نیواورلئان را آب فرا گرفته است و شهرهای پیرامون رودخانه می.سی.سی.پی بار دیگر در معرض خطر طغیان آن قرار دارند.

بارش های سیل آسا در روز دوشنبه گذشته ۱۷ تیرماه واشنگتن دی.سی پایتخت آمریکا را با سیلاب مواجه ساخت بطوریکه جاری شدن سیل موجب آب گرفتگی معابر، خیابان ها، ایستگاه های مترو و طبقات پایین برخی از واحدهای مسکونی از جمله بخش های از ضلع غربی کاخ سفید شد.

از سوی دیگر درحالی ایالت لوئیزیانا بار دیگر با خطر سیل و بارش های سیل آسا مواجه می شود که در اواسط اردیبهشت ماه گذشته ۲۰ میلیون نفر در ایالت های تگزاس و 'لوئیزیانا' (Louisiana) با خطر سیل مواجه شدند و سیلاب بخش هایی از هیوستون را فرا گرفت و ۳۴ هزار مشترک در این بخش از آمریکا بی برق شدند.

  • 16
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش